Sokolov – Zlín 2:0 (kon.) | Bohem. Pr. – Sparta B 3:2 (kon.) | Táborsko – Vlašim 0:0 (kon.)
Brno – Varnsdorf 3:1 (kon.) | Třinec – Znojmo 2:1 (kon.)
Bohemians Praha
3:2 (2:2)
AC Sparta Praha B
Sobota 15.10.2011, 10:15 • SK Prosek • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.

Za doprovodu rozhodčích nastoupili hráči obou mužstev k dnešnímu derby.

Bohemians Praha: Winter - Macháček, Drsek (K), Flachbart, Križan, Penc, Huňa, Demeter, Grznár, Škoda, Duchnič.

AC Sparta Praha B: Kamenár - Brabec, Polom, Rada (K), Doležal, Tomášek, Abena, Jirásek, Juhar, Nádeníček, Sýkora.

Rozhodčí: Zelinka - Tacina, Vysloužil.

Výkop obstarají hráči Bohemky.

1

1
    Hned první vteřiny nám přinesli útočnou snahu domácích, Škoda prohnal obranu hostí.

1
    Stadion vypadá dnes velice dobře zaplněný, dá se tedy očekávat dobrá atmosféra.

2
    Nádeníček byl nachytán v ofsajdu, míč tak mají opět domácí.

2
    Terén je dnes dost promáčený, dokonce i z části pokryt jinovatkou, hráči nyní podkluzují velice často.

3
    Duchnič se mohl dostat do protiútoku, ale Doležal mu jako poslední obránce v cestě míč odebral.

5
    Terén doslova vybízí ke skluzům, kterými si pomáhají obě mužstva.

6
    Duchnič předběhl Doležala, následně ale nedokázal nikomu přihrát. Sparťané odkopli míč do zámezí a z následné akce Bohemky Huňa v letu netrefil míč.

7
    Sýkora stál tváří v tvář Winterovi, mohl si vybrat kam zavěsit, ale trefil pouze jeho!

8
    Z následného rohu hosté nezahrozili.

8
    Winter opět předvedl jednu z riskantních přihrávek, naštěstí pro domácí se mu pohledný kousek povedl.

9
    Križan se dostal do souboje s Abenou, ten i díky své postavě v souboji tvrdě shodil hráče Bohemky, který je ale v pořádku.

10
    Dostatečně špeková přihrávka Križana na Wintera, ten v lehu trkl do míče a tak se Nádeníček se Sýkorou neprosadili.

11
    Hrubky na kontě domácích se nebezpečně rozšiřují.

12
    Grznár vyslal pěkně do běhu míč na Duchniče, ten se ale dle mínění rozhodčích nacházel v ofsajdovém postavení.

13
    Domácí předvedli pěknou hru v útoku, postupně prošlo před vápno, centr Križana vyhlavičkoval Doležal, následná střela Macháčka šla nad.

14
    Sparta právě vstřelila branku!

A přišel zasloužený trest. Hráči Bohemky hráli velice laxně a z toho padla první branka. Abena vzal míč, naservíroval před prázdnou bránu a BOHUMIL NÁDENÍČEK neměl moc práce. 1:0!

16
    Domácí jsou nyní ještě více zaskočení a Sparťané mají jasnou převahu.

17
    Sparťané dobře brání a nepouštějí domácí do šancí.

17
    Obdržená branka utišila také hlasivky domácích příznivců.

18
    Jasná žlutá karta. JAN PENC tvrdě podkopl Sýkoru.

19
    Sýkora po následném ošetření kulhá za postranní lajnu.

20
    Hráči Bohemky výhodu nevyužili a tak se hraje opět v plném počtu.

21

A to už je pro domácí pohroma! Hráči Sparty v protiútoku ve čtyřech lehce prošli před branku a JAN SÝKORA prostřelil jak obránce tak brankáře domách. 2:0!

23
    Domácí jsou jasně na ručník, nedaří se jim vůbec nic,

23
    Zato Sparťané v poklidu pohledně kombinují a v zápase dominují.

24
    A mají teď výhodu standardního kopu.

24
    Juhar sice zeď prostřelil po zemi, míč se dostal jen do náručí Wintera.

25
    Grznár sice dobře naběhl na centr, ale míč si zakopl do autu. Následně domácí míč opět vybojovali ale znova ztratili.

26
    Macháčkova skrytá přízemní střela šla mimo branky Kamenára.

27
    Narychlo rozehraný roh hostí. Branku sice neohrozili, ale domácí se museli mít hodně na pozoru.

27
    Sparťané dnes vůbec nepřipomínají hru posledního mužstva tabulky. Celkem slušně si pohrávají s favoritem.

30
    Hra se trochu uklidnila, oba týmy se navzájem poznali a hraje se taktická bitva.

31
    Bohemians Praha právě vstřelili branku!

Po přímém kopu se ze skrumáže těl prosadil JAN PENC. 1:2!

31
    A je tu střídání, domácí trenér stáhl nevýrazného Mária Križana, místo něj nastoupil zkušený Ondřej Szabo.

33
    Snížení stavu může domácím hodně pomoci. Sparťané znervózněli a do konce poločasu bude ještě živo.

34
    Také tak je, domácí se snaží střílet ze všech pozic.

35
    Duchniče zastavil odmávaný ofsajd.

36
    Drsek vybojoval balon, naservíroval na zlatém podnose Demeterovi, ten ale sám před bránou trefil Kamenára, který předvedl skvělý zákrok!

37
    A Demeter se stává spalovačem šancí. Po minutě dostal další gólovou příležitost, spoluhráči mu opět na doslova platinovém podnose poslali balon, jeho střelu opět zastavil skvělým zákrokem Kamenár!

38

Tak toto je neskutečné! Sparťané na konci poločasu úplně odpadli a ze třetí gólové šance za 2 minuty se krásnou střelou do protipohybu Kamenára trefil MICHAL ŠKODA. 2:2!

40
    Zkušený slovenský brankář musí být vysoce frustrovaný z aktuálního stavu.

41
    Na stadionu domácí fanoušci ožili a vybízejí své hráče aby vstřelili ještě třetí branku do konce poločasu.

42
    Sparťané teď mají problémy se vším, nedokáží si pomalu ani přihrát. Trenér svoboda hypnotizuje časomíru, protože poločas je jediné na co sparťané myslí.

45
    Demeter musí být dnes opravdu na prášky. Dostal třetí možnost ke vstřelení branky a hádejte co udělal. Netrefil branku!

Dnes sledujeme opravdu zajímavou bitvu. Na zaplněném střížkovském stadionu pozorujeme derby Bohemians-Sparta B a o zábavu bylo v prvním poločase postaráno. Od začátku měli tlak hlavně hosté, kteří se po trefách Nádeníčka a Sýkory dostali až do vedení o dvě branky a zápas jasně ovládali. Poté přišel zlom hned po střídání, od té doby kdy je na hřišti Szabo jsou domácí doslova vyměnění. Daří se jim na co přijde a sparťané si nevědí rady. Po trefách Pence a Škody je po půli stav 2:2, ale nebýt tří spálených šancí Demetera mohli mít sparťané na svém kontě bůra.

Hráči Bohemky se již rozcvičují před začátkem druhého poločasu společně se svým maskotem. Trenér Barát jim vysvětluje poslední taktické pokyny.

Nastupují také hosté, kteří obstarají výkop.

46

46
    Do druhého poločasu už nezasáhne Jan Sýkora, kterého vystřídal Martin Sus.

46
    Sparťané ohrozili branku, Winterovi střela vypadla ale míč pokryl.

46
    A také domácí zahrozili. Centr ale čapl Kamenár.

Při dnešním chladném dopoledni navštívilo malé pražské derby 750 diváků.

47
    Domácí mají vetší aktivitu, je na nich poznat, že chtějí zápas rozhodnout co nejdříve.

52
    Omlouvám se za krátkou odmlku, na stadionu vypadl signál.

52
    Za posledních 5 minut se a hřišti nic vážného neodehrálo, hrálo se většinou ve středu a k vidění byl pouze ostrý faul na Nádeníčka.

53
    Juhar se pokusil projít přes Flachbarta, ten ho ale zkušeně o míč obral.

53
    Velkým problémem domácích je to, že hrají zataženě. Nejspíše nechtějí dopustit, aby se opakoval první poločas a tak je Duchnič až příliš často vepředu osamocen.

58
    Na Střížkovském stadionu dnes velice často vypadává internet, omlouvám se za druhý výpadek.

63
    Za posledních 10 minut, kdy jsem se musel nedobrovolně odmlčet se ale stále nic zásadního nestalo. Domácí začínají postupně tlačit na Sparťany

64
    Macháček se mohl prosadit hlavou, ale asi se bál a tak nechal míč Kamenárovi.

65
    Sparťané jsou zatím velice okopávaní, hráči Bohemky hrají agresivně, ale stále v duchu fair-play.

66
    Poklidná kombinace hostí na vlastní polovině, sparťané se nikam neženou a uklidňují hru. Nastává čas, kdy může Bohemku hodně mrzet neproměněných šancí.

68
    Za kecy dostává žlutou kartu hráč hostí Jakub Rada.

69
    A přichází druhá změna v klubu Sparty B. Za hřiště odešel Milan Jirásek, kterého nahradil mladý talent Lukáš Juliš.

70
    Talent v simulování ale předvádí Nádeníček, který potřetí nasimuloval tvrdý faul s křikem. Jediné co mu to přinese je žlutá karta nebo neodpískání když k faulu opravdu dojde.

71
    Posledních 20 minut pro oba týmy.

72
    Doležal v nouzi odkopl míč ven ze stadionu.

73
    Krásný centr Flachbarta na Grznára, ten ale s míčem zastavil a byl mu zakopnut do zámezí.

75
    Hra se teď odehrává hlavně ve středu mužstva kombinují a dalo by se říci že si míč navzájem předávají.

76
    Po centru Grznára byl míč zakopnut do zámezí.

78
    Při ošetřování Drska mají početní výhodu hosté.

79
    Nádeníček hlavou těsně minul branku.

79
    A také druhé střídání u Bohemky. Hřiště opustil vyčerpaný Oleg Duchnič, kterého nahradil Jiří Šisler.

81
    Bohemáci se nyní derou do útoku, dnes jistě chtějí vyhrát.

82
    Juliš byl čistě zastavený v souboji o balon přímo ve vápně. Nebyl důvod k odpískání penalty,

83
    Opravdu ostrý faul Abeny, který to nyní ale opravdu přehnal. Odneslo to koleno Huňi.

84
    Za z části oprávněné výtky k rozhodčímu dostal žlutou kartu brankář Václav Winter.

88
    Za další ostrý faul už dostal žlutou kartu Abena.

88

A je to na světě! Hráči Bohemky dali třetí branku. Nečekaně se prosadil hlavou MICHAL ŠKODA a Bohemka vede 3:2!

90
    Bohemácí hrají opravdu na jistotu.

90+1
    Zbytečně nyní zasáhl Winter, ale jistota je jistota. Z rohu Sparťané neohrozili a domácí vyhlavičkovali.

90+2
    Přišel, viděl a odešel. Ondřeje Szaba vystřídal Patrik Mišák.

Tak a je tu očekávaný konec dnešního zápasu. Ve druhém poločase jsme viděli méně pohledný fotbal, při kterém se hosté snažili spíše bráni remízu a domácím se nadařilo vyslat kvalitní střelu. Na konci utkání ale z ničeho nic práskl hlavou do míče Škoda a zařídil tak výhru Bohemky. Domácí předvedli pěkný výkon, když se nesložili z nevydařeného vstupu do utkání. Hosté hráli zpočátku dobře ale poté se na nich projevila nesehranost a nezkušenost. Proto dnes vyhrála Bohemka, která se dostává na první místo tabulky!

To je pro dnešek ze Střížkova vše. Já se s Vámi loučím a budu se těšit na další utkání, ve kterém bude zde online přenos ze zápasu Bohemians Praha - Most.

Na konec přidám pozvánku na dnešní odpoledne, kdy se můžete přijít podívat na zápas staršího dorostu, kdy se od 13:30 utká Gordic Kačerov proti Řeporyjím v areálu ABC Braník. (12:11:45)