1. NH Brno – Plzeň-Újezd 12:16 (kon.)
1. NH Brno
12:16 (8:11)
TJ Plzeň - Újezd
Sobota 15.10.2011, 16:00 • hřiště národní házené, Brno - Řečkovice. • Národní házená - 1. liga muži

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Hezký den po delším čase opět z národní házené. Krásné slunečné odpoledne poskytne zcela jistě pěknou házenou. Utkají se totiž dva nejlepší týmy současnosti, brněnské Nháčko, které je obhájcem titulu a vicemistr republiky plzeňský Újezd. Je to tak repríza finále, které se uskutečnilo letos v červnu.

1. NH BRNO prožívá, dalo by se říci, pomistrovskou kocovinu, ale tak už to někdy bývá. Kádr mistrů republiky provází od začátku značná kalvárie v podobě zranění. Jen málokdy se stalo, že tým kouče Filípka byl kompletní. Teprve v minulém zápase v Dobrušce se tak stalo a Brňané vyhráli 10:8. V tabulce jim nyní patří sedmé místo s devíti body.

Plzeňský Újezd je na tom o mnoho lépe. Za celou sezonu prohrál pouze jednou, a to u nováčka v Tymákově. Je na prvním místě a dnes bude v tomto šlágru desátého kola favoritem. Jak známo, domácí jsou však na svém hřišti vždy silní, rozhodně nečeká borce kolem Pavla Titla a Ladislava Benedy snadná práce. Nechme se překvapit a bavme se to nejlepší národní házenou v mužském provedení.

1. NH Brno: Mühlhandl - Filípek (K), Musil, Voňavka - Nováček, Bukovský, Horák, Křemínský, Novotný, Šimeček, Roztočil, Orel.

TJ Plzeň - Újezd: Špaček - Kozák, Korb, Šilhánek - Beneda (K), Titl, Sedlák, Jahoda.

Rozhodčí: Robert Pechal.

Ještě jednou hezký den z brněnského stadionu v Řečkovicích, za několik okamžiků zápas začne. Domácí Brno takřka v plné sestavě, chybí pouze obránce Martinec, který si plní pracovní povinnosti. Hosté přijeli v notně okleštěné sestavě, leč hlavní útočné trio je zde. Především Ladislav Beneda a Pavel Titl budí hrůzu.

Hráči nastupují na hřiště, v krásném slunečném počasí můžeme začít.

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

1
    Útok zahajují domácí, ve formaci Horák, Bukovský a Orel. (0:0) (0:0)

1
    Poslední jmenovaný byl zastaven nedovoleně, registrujeme první trest. (0:0) (0:0)

2
    Z něj po kombinaci prostřelil Špačka Jaroslav Horák. (1:0) (0:0)

3
    Nyní vypálil Pavel Titl a s pomocí tyče orazítkoval pravou tyč. (1:0) (0:0)

3
    Ale přeci jen je vyrovnáno, trefil se Pavel Sedlák, Mühlhandl neměl šanci. (1:1) (0:0)

3
    A znovu Jaroslav Horák, z výskoku svou šanci proměnil. (2:1) (0:0)

4
    Je vyrovnáno, Pavel Titl dokázal obstřelit Filípka a zároveň překonat Mühlhandla. (2:2) (0:0)

5
    Horák se uvolnil na kruhu a měl dostatek prostoru ke střele, ale trefil pouze tyčku. Špaček měl štěstí. (2:2) (0:0)

6
    To už neměl domácí brankář, který loví míč po střele Pavla Sedláka. Hosté jdou poprvé v zápase do vedení. (2:3) (0:0)

7
    Brňané se snaží vyrovnat, zatím bojují v útoku, ovšem marně. Orel zakončil špatně, bylo to nedůrazné a nepřesné. (2:3) (0:0)

8
    Na druhé straně zastavil Voňavka nedovoleně Titla, ten pro svůj tým vybojoval další zajímavý trest. Na něj jde zkušený Ladislav Beneda. (2:3) (0:0)

9
    Po souhře celého útoku krásnou ránou pod víko zvyšuje Pavel Sedlák na rozdíl dvou branek. (2:4) (0:0)

9
    Jenže přichází snížení. Tomáš Orel odčinil svůj předešlý nezdar a nyní v pohodě překonává Špačka. (3:4) (0:0)

10
    Trefuje se i Ladislav Beneda, brněnský brankář neměl šanci na jeho přesný pokus reagovat. (3:5) (0:0)

11
    Registrujeme první žlutou kartu zápasu, inkasuje ji hostující Radek Kozák. (3:5) (0:0)

12
    Útok Brna pokračoval, ale zakončující Orel nepřekonal Špačka. Trenér Filípek jej nahrazuje Nováčkem. (3:5) (0:0)

13
    Plzeň se dostává do čím dál většího náskoku, přes brněnskou obranu se prosadil Pavel Titl. (3:6) (0:0)

14
    Útok Brnu příliš nejde, další akce skončila prakticky dřív než začala. V brejku pro změnu hosté. (3:6) (0:0)

14
    Tentokrát hosté svůj útok neproměnili, Sedlák zamířil těsně vedle. Míč lehce olízl pravou tyč. (3:6) (0:0)

15
    Brno až příliš dlouho tahá míč a nedokáže zakončit. Příležitosti Bukovského a ani Nováčka nekončí v síti. (3:6) (0:0)

16
    Následně to znovu zkoušel Nováček, marně. Jde střídat, jeho místo zaujme Marek Novotný. (3:6) (0:0)

17
    Ladislav Beneda měl k dispozici trestný hod a zakončil jej perfektně. Prostřelil oba bránící protihráče. (3:7) (0:0)

18
    Střelec Ladislav Beneda se rozstřílel, nyní nachytal nepřipravneou brněnskou obranu a tvrdou bombou prostřelil vše co mu stálo v cestě. (3:8) (0:0)

20
    Po delší době konečně snížení se strany Brna, které se střelecky trápí. Marek Novotný dnes poprvé dává branku. (4:8) (0:0)

20
    Posléze ten stejný hráč snižuje. (5:8) (0:0)

21
    Najednou to jde, důležitý zákrok si připsal Mühlhandl, jenž vychytal Titla. (5:8) (0:0)

21
    Jenže nyní se už Újezd raduje, od tyče do brány propálil Mühlhandla Pavel Titl. (5:9) (0:0)

22
    Střelecké trápení pokračuje, Brno záhy ztrácí míč, často i zbytečně. Samozřejmě zkušená Plzeň toho dokáže využít. (5:9) (0:0)

23
    Další trestný hod pro hosty. Ten chytá brněnský brankář, ale u míče zůstanou hosté, míč zapadl do autu. (5:9) (0:0)

25
    Pavel Křemínský nastoupil a hned vstřelil branku. (6:9) (0:0)

26
    Time-out pro brněnského trenéra Zdeňka Filípka. (6:9) (0:0)

27
    Pavel Titl se přes tvrdost obránce Voňavky prosadil. Dal branku a jen těžce se sbírá ze hřiště. (6:10) (0:0)

28
    Sotva brněnský útok začal, záhy skončil. Navíc vyfasoval žlutou kartu obránce Musil. (6:10) (0:0)

29
    Blíží se konec prvního poločasu, Mühlhandl kryje dvě těžké střely Pavla Titla. (6:10) (0:0)

30
    První poločas bude nastaven o jednu minutu za vybraný oddechový čas. (6:10) (0:0)

30
    Marek Novotný dává opět Brnu naději na solidní poločasový výsledek. Snížení. (7:10) (0:0)

30
    I Plzeň se v závěru raduje, Pavel Titl je autorem další branky. (7:11) (0:0)

30+1
    V posledních vteřinách ještě snižuje Pavel Křemínský. (8:11) (0:0)

30
    První poločas skončil. (8:11) (0:0)

Máme za sebou první poločas, viděli jsme slušné utkání, v něm je zatím lepší Plzeň, která je produktivnější. Brno mělo velké problémy s útokem, v obraně to bylo podstatně lepší, ale proti skvělým útočníkům Újezdu to nemají hráčí domácích lehké. (8:11)

Uvidíme co nabídne druhý poločas. (8:11)

31
    Začal druhý poločas. (8:11) (0:0)

31
    Hosté svůj úvodní útok neproměnili, nyní jsou na řadě domácí. V útoku začala trojice Bukovský, Křemínský a Novotný. (8:11) (0:0)

33
    Hraje se již třetí minuta druhého poločasu, branku jsme zatím neviděli. (8:11) (0:0)

34
    A ani teď se tak nestalo, Pavel Křemínský trefuje boční sít, leč bylo to s faulem. (8:11) (0:0)

34
    Další trest pro domácí, Novotný se však neraduje, Špaček mu pokazil náladu. (8:11) (0:0)

35
    Stav se stále nemění, tentokrát nepředvedla nic zvlášního ani Plzeň. (8:11) (0:0)

36
    Petr Bukovský je prvním střelcem druhého poločasu. (9:11) (0:0)

37
    Výborný zákrok domácího kapitána Filípka a Nháčko je ve hře. (9:11) (0:0)

38
    Pavel Křemínský dostal krásnou přihrávku a ta se musí využívat. Špaček plachtil vzduchem marně. (10:11) (0:0)

38
    Pakliže to nešlo v prvním poločase domácím, ve druhém poločase se trápí pro změnu Plzeň. (10:11) (0:0)

38
    Až teď přichází snížení, Šimeček fauloval Titla a sám potrestnaný z šestimetrového hodu zvyšuje na rozdíl dvou branek. (10:12) (0:0)

40
    Chvíli se nehraje, probíhá diskuze s rozhodčím, ten si však nenechá do ničeho mluvit. (10:12) (0:0)

41
    Trest pro Brno, míč si chystá Pavel Křemínský. (10:12) (0:0)

42
    Nedává...do útoku jdou hosté. (10:12) (0:0)

43
    Jak začalo Brno ve druhém poločase slibně, už to neplatí. Hosté znovu upravují výsledek na rozdíl tří branek a mají tak prozatím klid a žádné komplikace. (10:13) (0:0)

43
    Špaček chytá střelu Bukovského a následně vytlačil očima pokus Horáka. (10:13) (0:0)

44
    Šimeček dostal zřejmě od Titla do obličeje, karta se neuděluje, domácí bek je v pořádku. V útoku pokračují Plzeňští. (10:13) (0:0)

45
    Na zemi pro změnu obránce Musil, po krátké pauze je připraven pokračovat. (10:13) (0:0)

47
    Brno začalo velice dobře, jenže najednou zase nedává branky. Deset je poměrně málo. Najednou se nedaří nikomu. Trenér Filípek mění všechny útočníky. (10:13) (0:0)

48
    Plzeň hraje co potřebuje, navíc teď nějakou dobu drží míč. (10:13) (0:0)

49
    Šestimetrový hod pro Pavla Titla, ten ale nedává.Mühlhandl chytá! (10:13) (0:0)

50
    Už se na desetigólové konto nemohl dívat Marek Novotný a div že neprotrhl síť. (11:13) (0:0)

51
    Stále je oč hrát, tutovku nedal Sedlák a v útoku muži v červených dresech.. (11:13) (0:0)

54
    Ladislav Beneda posunuje výsledek opět mnohem lépe na stranu Plzně. O výsledku je asi rozhodnuto. To už si zkušený mančaft těžko nechá ujít. (11:14) (0:0)

55
    Pavel Titl dnes pošesté překonává brněnského brankáře. (11:15) (0:0)

56
    Špaček vychytal Marka Novotného, střelba Brna dnes velkým problémem. (11:15) (0:0)

57
    Další zahozená šance Brna, tentokrát z jasné pozice míjí bránu Orel. (11:15) (0:0)

58
    Když to nejde, tak to nejde. Bukovský měl dobrou možnost snížit, ale nebylo mu přáno. (11:15) (0:0)

59
    Blíží se závěr, Plzeň už dohrává v klidu, Pavel Sedlák navíc potěšil svůj tým vstřelenou brankou. (11:16) (0:0)

60
    Tomáš Orel krátce před koncem dává dvanáctou branku zápasu. (12:16) (0:0)

Konec zápasu. (12:16)

Máme za sebou konec tohoto zápasu. Hosté rozhodli o své výhře prakticky v prvním poločase. Brno sice ve druhém poločase snižovalo a podařilo se snížit na rozdíl jediné branky, jenže poté odešla Brnu střelba a hosté si výsledek zkušeně pohlídali. (12:16)

Dva body jsou zasloužené, Plzeň byla lepší, u domácích byl problém ve střelbě, dvanáct branek je málo na zisk bodů. (12:16)

Hvězdy zápasu: Z domácí strany je těžké někoho vybírat, ale zvolil bych bojovníka Davida Mühlhandla v bráně Brna. Za hosty je výběr jednoduchý. František Špaček držel svůj tým a pomohl k výhře 16:12. (12:16)

Tolik od nás pro vás, z Brna přeji hezký den a u dalších zápasů se budu těšit na počtenou. (12:16) (17:18:03)