Sparta – Litvínov 5:1 (kon.) | Vítkovice – Slavia 3:5 (kon.) | Kometa Brno – Mladá Boleslav 5:1 (kon.)
Motor ČB – Zlín 4:0 (kon.) | K. Vary – Třinec 2:6 (kon.) | Pardubice – Plzeň 4:1 (kon.)
HC Kometa Brno
5:1 (0:0, 4:0, 1:1)
BK Mladá Boleslav
Neděle 16.10.2011, 17:00 • KAJOT ARENA • Tipsport extraliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Vážení příznivci ledního hokeje, vítáme vás u dalšího online přenosu z brněnské KAJOT ARENY, jak zní od léta nový název zdejšího hokejového stánku. V utkání 12. kola nejvyšší české hokejové soutěže se zde utká domácí Kometa s hostující Mladou Boleslaví.

HC Kometa Brno: Hovi (Trvaj) - Švrček, Žižka, Kováčik, Bičánek, Valach, Malec, Kempný - Svoboda Jar., Čermák, Dlouhý - Pospíšil, Petrovický, Hubáček - Holec, Zohorna, Podkonický - Erat, Koreis, Svoboda Jak. - Jankovič
    BK Mladá Boleslav: Valent (Hübl) - Baldwin, Rýgl, Jindra, Beňovič, Soukup, Dudáš, Žabka, Chaloupka - Balaštík, Bahenský, Demel, Výborný, Stieler, Kotrla, Pabiška, Tomas, Goertzen, Cetkovský, Vrbata, Michalík.

Rozhodčí: Fraňo, Trombík - Dřínovský, Čech.

Ještě v první lize se oba sokové utkali v řadě památných soubojů a pikantní náboj měly i vzájemné duely v extralize. Nicméně za dvě sezony od návratu Komety mezi elitu se oba soupeři střetli šestnáctkrát, díky čemuž se náboj trochu vytratil. Letos se ale jedná o první měření sil, v nesmírně vyrovnané tabulce je důležitý každý bod, takže snad utkání nabídne svou kvalitu. Připomeňme, že Mladá Boleslav je zatím poslední a na kontě má tři výhry, naposledy ale podlehla doma zlepšující se Spartě až po nájezdech. To Kometa si smlsla na Slavii, kterou porazila 9:5, díky čemuž poskočila na osmou příčku v tabulce.

00:01

0:05
    První buly vyhráli hosté.

0:43
    V první velké šanci zápasu se ocitl hostující Výborný, nabruslil si před Hoviho a zkoušel najít skulinku mezi jeho betony.

1:26
    Mladá Boleslav v úvodu utkání aktivnější a nebezpečnější.

1:50
    Náznak šance i na druhé straně kluziště, Holcovi ale kotouč sklouzl.

2:20
    Dlouhý obrkoužil branku a a nabil Eratovi, ten přestřelil.

2:50
    Hosté přišli o kotouč a k další dobré střele se dostal Erat, ani napodruhé branku netrefil.

3:11
    Individuální akce Dlouhého končí zásahem Valenta.

3:17
    Po buly se rýsovala další zajímavá možnost Brna, ale domácí opět zradila nepřesnost.

3:39
    Bičánek donutil Valenta k dalšímu zákroku.

3:46
    Buly ve středním pásmu.

4:06
    žabka odpálil puk do středního pásma a zažehnal tím nebezpečí.

4:29
    V dobré pozici se ocitl Petrovický, Valent i s přispěním obrany nakonec situaci vyřešil. Kometa následně přichází o pásmo.

4:59
    Výpad Mladé Boleslavi končí za Hoviho brankou.

5:31
    Mikulík se dostal ke střele a těsně minul.

5:55
    Kometa se žene kupředu...

6:12
    ...rána Jaroslava Svobody trefila Valentův beton.

6:31
    Nepovedenou Koreisovu střelu z dobré pozice tečoval aktivní Erat mimo tři tyče.

6:31
    Komerční přestávka.

6:41
    Brno s pukem na holi.

7:03
    Švrček od modré nepřesný, Brňané se k odraženému puku již nedostali a Chaloupka může založit útočnou akci.

7:24
    Tomáš Pospíšil v ofsajdu.

7:33
    Zblokovaná střela Balaštíka.

7:53
    Vypadá to na bitku a v ní domácí Švrček a hostující Goertzen.

7:53
    Bitka vznikla po souboji u mantinelu, těžko určit vítěze. Následky jsou pro oba kohouty totožné - 2+2 minuty za hrubost.

8:16
    Hynek Zohorna se krásně prokličkoval až před Valenta, ovšem z bezprostřední blízkosti jej neprostřelil.

8:55
    Na druhé straně se o něco podobného pokoušel Tomas, Malec jej za brankou zastavil. Situace lehounce zaváněla faulem, ale rozhodčí nevylučuje.

9:39
    Boleslav s pukem na hokejkách a v rohu útočného pásma...

10:03
    Hosté trochu zvýšili tempo a Kometa má problémy s rozehrávkou.

10:23
    Jaroslav Svoboda to zkusil individuálně a přes bránícího Žabku prověřil Valenta.

10:28
    Po buly zůstala Kometa v útočném pásmu.

11:01
    Domácí to nyní dvakrát po sobě zkoušeli individuálně, ale neuspěli.

11:27
    Hubáček našel Holce, který tvrdou střelou prověřil Valenta.

11:38
    Vzápětí Andrej Podkonický v ideální pozici pálí jen do gólmana.

11:38
    Bude se vylučovat, hostující Vrbata inkasuje dvě minuty za hrubost.

12:11
    Žižka po dlouhé kombinaci na modré čáře zlomil hůl, čehož mohl využít Výborný. Ten už ale neměl dost sil a akci nezakončil ideálně.

12:23
    Domácí se pokusí o další útočnou akci...

12:41
    Boleslav se osvobozuje.

13:00
    A opět, nyní s trochou důrazu a štěstí.

13:17
    Kováčik autorem první střely v této početní výhodě, Valent pozorný.

13:37
    Další zlomená hokejka hatí útočné snahy Komety, naopak se hráči v modrém musí rychle vracet.

13:38
    Boleslav kompletní a ani to moc nebolelo.

14:29
    Balaštík po odpískání zkusil pošťouchnout Švrčka, rozhodčí ihned situaci uklidňují.

14:29
    Nakonec z toho ovšem rezultuje dvouminutový trest pro Erata za faul kolenem.

15:14
    Obrovská šance Brna v oslabení, kotouč propadl těsně kolem Valentovy tyče zřejmě po střele Žižky, velký podíl na celé akci měl i aktivní Dlouhý.

16:08
    Kometa v oslabení aktivní a zlobí boleslavskou sestavu.

16:25
    Ještě jedno buly před návratem Erata na led, icing Boleslavi.

16:29
    Erat je na ledě a Kometa kompletní.

16:58
    Hosté paradoxně ožili až v momentě, kdy hrají proti pěti Brňanům, ale Výborný nakonec nedokázal zakončit.

17:20
    Stihneme ještě jednu přesilovku, Martin Dudáš nedovoleně bránil Zohornu a rozšíří svou bohatou statistiku, co se trestných minut týče.

17:28
    Čermák hned po buly tečoval pokus Kováčika. Valent vyrazil.

17:56
    Domácí za vlastní brankou.

18:21
    Kostrbatá rozehrávka Komety, přesilové hry letos opravdu nejsou zbraní Brňanů.

18:38
    Pospíšil ukryl svou střelu za bránícího Žabku, Valent kryje.

18:44
    Boleslav po buly vyhazuje.

18:59
    Bičánek nepropálil houf těl před Valentem.

19:12
    Ten si připisuje další zákrok.

19:20
    Hosté jsou kompletní.

19:38
    Brňané forčekují a snaží se získat kotouč.

19:54
    To už se jim ale nepovede.

20:00

V první třetině jsme branku neviděli, byť několikrát ke změně skóre nebylo daleko. Hosté se zatím mohou vzpomenout na Valenta ve své brance. Ten dostal přednost před Hüblem možná poněkud překvapivě, ale blýskl se patnácti zákroky, z nichž některé rozhodně nepatřily do kategorie jednoduchých. Na druhé straně měl Hovi méně práce, ale hned první šance Výborného se také dala počítat za brankovou. Stav je tedy i díky oběma gólmanům bezgólový. Střely na branku 15:5.

20:01

20:07
    Boleslav má puk ve své moci.

20:36
    úvod této části o poznání ospalejší než v té předchozí.

20:55
    Icing Komety.

21:03
    Valent čelil pokusu z ostrého úhlu, jehož autorem byl Dlouhý. Minul.

21:32
    Přerušuje se a čeká nás buly ve středním pásmu, puk skončil po teči mimo ledovou plochu.

21:45
    Hovi likviduje nahození ze středního pásma.

22:03
    Holec z pravého křídla trefuje Valentovo rameno.

22:19
    Cetkovský operuje před Hovim, bude se vhazovat, finský gólman musel kotouč ukrýt.

22:21
    Po buly se Brno zmocňuje kotouče.

22:39
    Jakub Svoboda nezužitkoval výtečnou Koreisovu přihrávku a v mezikruží vůbec netrefil puk.

22:52
    Buly před Hovim.

22:58
    Kometa se snaží napadat rozehrávku Boleslavi. Kotouč sice nezískala, ale soupeři notně ztrpčuje život.

23:33
    Dlouhý vyslal do úniku Čermáka, který zkusil střelu. Na Valenta si nepřišel...

23:42
    Buly v útočném pásmu Brna.

23:50
    Kometa přišla o pásmo a musí rychle zpátky.

24:07
    Nadějná akce dvou proti jednomu, to by ovšem nesměl Pospíšil zapomenout kotouč. Ani z tohoto nic nebude.

24:41
    Boj o každý metr ledu...

24:58
    Krásná kombinace třetí brněnské formace, útočníci si vyměnili kotouč a celou akci zakončoval po přiťuknutí Holce Zohorna. Jeho pokus byl ale zblokován.

25:32
    Po delší době zahrozila Boleslav a hned z toho bude přesilová hra... Zatím hosté ve výhodě.

25:48
    Švrček se provinil držením hole na Cetkovském a Boleslav čeká druhá početní výhoda.

25:51
    Naprosto zbytečný faul hostujícího Tomase, který hned po buly zahákoval Kováčika a síly na ledě se srovnají.

26:01
    Brňané vybojovali kotouč.

26:15
    Bičánek se probil útočným pásmem, naservíroval puk Dlouhému a služebně nejstarší hráč Komety byl podtržen Rýglem, Boleslav jde do tří.

26:18
    Kometa vyhrála buly...

26:37
    Pospíšil s Petrovickým motali hostující trojici, ale valent dvakrát po sobě vyrazil a hosté vzápětí vyhodili.

27:05
    Kováčik trefil jen Kotrlu a Boleslav opět vyhazuje.

27:28
    Zohorna byl příliš rychlý a je z toho ofsajd.

Kometa právě vstřelila branku!
    Ovšem další kombinace už Brňanům vychází. Bičánek Ideálně našel MIROSLAVA HOLCE, který přesnou střelou nedal Valentovi šanci. Asistence: Radim Bičánek, Andrej Podkonický.

28:08
    Stadion ožil, uvidíme, co první branka udělá s vývojem zápasu.

28:57
    S ranou Jakuba Svobody přichází komerční přestávka.

29:29
    Oba týmy se střídají v útočném snažení.

29:54
    Souhra čerstvých posil ze Slovenska. Na modré čáře napřáhl hned po buly JOZEF KOVÁČIK a kotouč zapadl Valentovi mezi betony. Asistence: Róbert Petrovický.

30:12
    Hosté působí zakřiknutým dojmem, nyní se pokoušel boleslavský prapor pozvednout Výborný, ale byl vytlačen ze střelecké pozice.

30:36
    Nyní se před Valenta nastěhovala Čermákova formace.

31:01
    Závar před Valentem, po kterém bude následovat buly.

31:09
    Kováčik je při chuti, jeho ostrý pokus likvidoval Valent vyrážečkou.

33:26

34:26
    Švrček je dnes potřetí vyloučen za sekání.

Domácí jsou kompletní.

36:44
    ROMAN ERAT se trefuje krásnou ranou z příklepu. Svoboda jej našel na pravém kruhu a Erat se trefil v jízdě pozadu přesně pod břevno. Asistence: Jakub Svoboda, Jakub Koreis.

37:49
    Žižka se probil z úhlu před bránu, chvíli po němi ještě Dlouhý. Jenže oba pohořeli na vynikajícím Valentovi, jenž drží tříbrankový náskok.

39:06
    Domácí jeli dva na jednoho, a když to vypadalo, že z toho nic nebylo, přišla přihrávka před bránu, Valent se svalil k ledu a Koreis zamířil pod břevno! Asi to bude branka, ale rozhodčí se dívá na video.

39:06
    Čtvrtá formace Komety řádí na ledě. Jak jsme předznamenali, JAKUB KOREIS se trefil z mezikruží přesně pod břevno poloprázdné Valentovy brány. Rozhodčí po konzultaci s videem branku uznali. Asistence: Roman Erat, Jakub Svoboda.

40:00

Jako po drtivém dopadu vesmírné komety to ve druhé části vypdalo v brankovišti brankáře Valenta. V rozmezí jedenácti minut mu totiž Brno nasázelo za zády čtyři branky a z výsledkově vyrovnaného utkání udělalo poměrně jasnou záležitost.

Těžko předpokládat, zda brankář Michal Valent nastoupí mezi tyče Bruslařského klubu i do třetí dvacetiminutovky. Pokud by to měl brát podle zaměstnanosti, tak to si stěžovat nemůže. Kometa na jeho bránu totiž vyslala již 34 puků. Jenže čtyři z nich byly příliš rychlé nebo nedosažitelné.

Brněnská Komety tedy zdánlivě pokračuje v dobrých výkonech, které korunovala vysokou výhrou 5:9 na pražské Slavii v minulém kole. Naopak Mladá Boleslav by dnes v případě bodové ztráty prohrála potřetí v řadě.

Další třetina začne přibližně v 18:50.

Pro sorvnání uvedeme, že BK Mladá Boleslav vystřelila na bránu Sasu Hoviho patnáctkrát.

Hráči obou celků již krouží na ledové ploše. Třetí dějství může začít.

40:01

V bráně hostů opravdu nastupuje Jaroslav Hübl.

40:56
    Hübl si připisuje první zákrok po střele Bičánka.

41:45
    Mladá Boleslav má problémy s rozehrávkou a k ohrožení Hoviho se zatím nedostala.

42:03
    Až nyní vypálil Tomas, jeho pokus byl ovšem nepřesný.

42:21
    Boleslav působí hodně odevzdaným dojmem a je nyní pod tlakem.

42:34
    A tlak končí pátou brankou. Kotouč se dostal na hůl JAKUBA SVOBODY a i třetí člen čtvrté brněnské formace se prosazuje, tentokrát ranou nad lapačkou. Asistence: Roman Erat, Tomáš Žižka.

43:03
    Žabka s pukem na holi vymýšlí, jak ztéci defenzivu Brna.

43:14
    Hosté to ještě nebalí, Demel donutil Hoviho k dalšímu zákroku.

43:32
    Rána od modré čáry zblokována, hosté nadále v náporu.

43:40
    Valach se provinil podražením a Boleslav má k dispozici přesilovou hru.

43:43
    Hezká rána Baldwina po ledě trefila Hoviho beton.

44:02
    Hosté zřejmě neunáší prohru, jinak si jen těžko vysvětlit jejich počínání po závaru u Hoviho branky.

44:02
    Vše se strhlo po ataku na Hoviho, uvidíme, kolik trestů rozhodčí udělí. Pár jich nejspíše bude.

44:32
    Tresty - v týmu hostí Mikulík 2+2 minuty, Baldwin 2+2 minuty. za domácí pak Holec 2+2 minuty a Sasu Hovi 2 minuty za hrubost. Síly na ledě se srovnají.

44:02
    Tak snad už se konečně začne hrát. Diváci se baví po svém, ale přerušení je už opravdu dlouhé.

44:09
    Již se hraje, u kotouče hosté.

44:29
    Zadáci Komety si vyměnují kotouče a nikam nespěchají. Na ledě se dnes poprvé objevuje i Kempný.

45:05
    Stadionem obíhá mexická vlna, oba soupeři se ale momentálně nikam neženou.

45:33
    Dlouhý si nyní pohrál s beky soupeře a naservíroval kotouč Žižkovi, jeho pokus Hübl vyrazil, ale předtím se faulem provinil Beňovič a Boleslav jde do tří.

45:41
    Žižkův pokus trefil Hübla. Kometa v pěti, 21 vteřin proti třem.

45:48
    Výborný hned po buly vyhazuje.

46:02
    Ofsajd a v témže momentu hosté ve čtyřech.