Zlín – Kometa Brno 4:1 (kon.) | Mladá Boleslav – K. Vary 4:1 (kon.) | Litvínov – Pardubice 3:2 (po s.n.)
Plzeň – Liberec 4:1 (kon.) | Třinec – Vítkovice 2:3 (po s.n.) | Slavia – Sparta 1:0 (po s.n.)
BK Mladá Boleslav
4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
HC Energie Karlovy Vary
Úterý 18.10.2011, 17:30Tipsport extraliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

BK Mladá Boleslav: Hübl (Valent) - Baldwin, Rýgl, Jindra, Beňovič, Drábek, Dudáš, Žabka, Chaloupka - Balaštík, Bahenský, Demel, Výborný, Stieler, Kotrla, Pabiška, Tomas, Goertzen, Cetkovský, Vrbata, Jiránek

HC Energie Karlovy Vary: Salfický (Závorka) - Gulaši, Nosek, Přindiš, Bombic, Rohan, Mocek, Gründling, Parýzek - Košťál, Pech, Kumstát, Skladaný, Melenovský, Dej, Zaťovič, Skuhravý, Zucker, Kuběna, Kupec, Klíma

Rozhodčí: .

Jako souboj o poslední místo. Tak lze s trochou nadsázky popsat dnešní utkání mezi Mladou Boleslaví a Karlovými Vary, poněvadž kdyby to šlo, oba celky by se zápasu s takovým razítkem nepochybně rádi vyhnuly.

Karlovarští sáhli stejně jako Mladá Boleslav, která včera odvolala trenéra Jeřábka a neustále pracuje na svém kádru, k některým změnám. Kabinu Energie včera opustil Petr Gřegořek (Třinec), opačným směrem naopak zamířil Bryan McGregor. Travis Gawryletz je rovněž Kanaďan z Ontaria. V rámci střídavých startů Varům vypomůže gólman Dušan Salfický.

00:01

0:24
    Vary jsou na puku, ale nikam se neženou.

0:45
    Teď je z toho dokonce zakázané uvolnění hostů.

0:51
    Baldwin nahazoval od mantinelu, Salfický jeho střelu kryje.

0:56
    Skuhravý byl na buly nedočkavý, a tak musel z kruhu pro vhazování ven.

1:16
    Salfický nezachytil kotouč po vybruslení Výborného zpoza branky. K dorážce se tlačil Tomas, ale marně.

2:02
    Vrbata prosvištěl brankovištěm, Salfický se na chvilku zapomněl u tyčky a pak měl hodně práce, aby na puk dosáhl.

2:33
    Bahenský obral ve středním pásmu Pecha.

3:00
    Ani Košťál se přes střední pásmo nedostal...

4:03
    Balaštík oblafnul Skladaného a mezi ním a Salfickým tak zůstalo spoustu prostoru. Hostující brankář vyráží.

4:48
    Pabiška posílal puk na Demela, kotouč šel ale moc vysoko a boleslavský útočník jej nedokázal sklepnout do odkryté sítě.

5:52
    Vary zatím snad ještě nevystřelily na Hübla, to Salfický si na nedostatek práce nemůže stěžovat.

6:37
    Nedokázal to ani Skuhravý, který v rozhodujícím momentě podklouzl a upadl.

7:10
    Zprvu nenápadné nahození Mocka se pro Boleslav změnilo v pořádný problém, když puk před Hübl kdosi tečoval! Kotouč putuje jen těsně kolem branky!

7:34
    A máme tu první vyloučení zápasu. Martin Parýzek (KVA) fasuje 2 minuty za držení.

7:54
    Hosté vyhazují.

8:33
    Karlovarští mají problém. Na 61 sekund jdou po faulu Petra Kumstáta (KVA) do tří. Podražení.

8:39
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Tak to bylo rychlé! Napoprvé sice šel puk mimo Salfického branku, odrazil ale od mantinelu takovým způsobem, že DAVID VRBATA měl s jeho usměrněním do sítě poměrně lehké pořízení. Asistence: Martin Rýgl, Petr Chaloupka

9:18
    Pabiškova střela bekhendem vyvolala mezi fanoušky obdiv. Salfický chytá.

9:57
    Karlovarští brání zbytek oslabení dobře, teď vyhazují až k Hüblovi.

10:33
    5/5

11:05
    Přesilovku si zahrají i hosté, Václav Drábek (MBL) - 2 minuty za nedovolené bránění.

11:29
    Varům se zatím vůbec nedaří uchytit v pásmu.

11:52
    Tak tohle bylo hodně tvrdé a stadion se doslova otřásá v základech. Romanu Tomasovi po ataku Michala Gulašiho (KVA) trvalo dost dlouho, než se dokázal zvednout z ledu. Karlovarští ztrácí jednoho ze svých nejlepších beků, jsou z toho totiž 5 minut + trest do konce utkání za úder do hlavy.

13:01
    Bahenského střelu někdo v poslední chvíli přizdvihl, puk končí v ochranné síti.

13:05
    Drábek je na ledě, Boleslav hraje přesilovku.

13:55
    Rýglovo nahození byla pro Salfického lahůdka, puk ukrývá v záhybech lapačky.

14:31
    Přesilovkový čas se Boleslavským krátí a zatím toho ještě moc nevymysleli.

14:48
    Teď dokonce zahráli na zakázané uvolnění...

15:10
    Parýzkovu střelu od modré zastavil obětavý pád Demela, Hübl ale chvilku vypadal hodně zmateně.

16:02
    Tak tohle bylo od Salfického hodně odvážné, klobouk dolů! I v oslabení a ve zmatku před svou brankou rozehrál, puk přitom projel těsně pod Balaštíkovou čepelí!

16:52
    Vary v plném počtu.

17:06
    Tak to byla pro JINDŘICHA KOTRLU lahůdka. Přihrávku dostal do jízdy a rovnou na hůl. Puk stačilo jen zvednout přes Salfického beton. Asistence: Jiří Cetkovský, Zdeněk Bahenský

18:06
    Další obrovská šance domácích! Salfický vůbec netušil, kde je kotouč, situaci zachraňovala pouze trojice karlovarských hráčů, která zablkovala hokejky Středočechů dost na to, aby nemohli puk poslat, kam chtěli.

19:04
    Ani teď se Pechovi nepodařilo uchytit před Hüblem, už zase to sviští jen kolem Salfického.

19:59
    Jindra se horko těžko zvedá. Na střídačku mu pomáhá lékař, ale zdá se, že bude v pořádku.

Zbývající vteřinku hráči vzdali...

20:00

Mladá Boleslav první třetinu opanovala ve všech směrech a hosté nejspíš mohou být rádi, že to pro ně nevypadá ještě hůř. Celek dvou bodově momentálně nejhorších celků se tak vyvíjí dočista jinak, než se možná čekalo. Diametrální rozdíl je i v počtu zásahů gólmanů - zatímco Salfický má na svém kontě 17 zákroků (a dva inkasované góly k tomu), Hübl zasáhl pouze čtyřikrát.

Další třetina začne přibližně v 18:27.

20:01

20:45
    Šrumec před Salfickým, Tomas ale o puk přišel dřív, než s ním stačil něco vymyslet.

21:29
    Žabka zastavuje rozehrávku hostů.

21:46
    Bombic vyslal na Hübla před odjezdem na střídačku spíše propagační střelu.

21:52
    Drábek neúmyslně pobavil publikum, když mu puk vklouzl až skutečně kamsi do hlouby kalhot. Boleslavský obránce jej vyklepával pěkně dlouho.

22:10
    Balaštíka stíhal Gründling a ten tak nedokázal přihrát na volného Tomase před karlovarskou brankou.

22:53
    Hosté trochu eliminovali tlak, jaký měla Boleslav v první třetině, oni sami se ale směrem dopředu příliš nepohnuli.

23:36
    Skuhravý pálil z otočky hned po buly, Hübl vyráží ramenem!

23:52
    Dvě minuty za podražení fasuje David Vrbata (MBL).

24:02
    Tak teď měla Boleslav neskutečné štěstí! Kumstátovi sjel puk z čepele - kdyby se tak nestalo, dával karlovarský útočník do prázdné!

24:50
    Skladaný projel do pásma jako nůž pásmem, ale domácím se podařilo vyhodit.

25:33
    Hodně skotačivě dováděl puk po střele Noska od modré, nakonec prošel kolem Hüblovy branky.

25:52
    Vrbata je na ledě. Hosté přesilovku tentokrát zvládli mnohem lépe.

27:04
    Zasažena ochranná síť za Hüblem.

27:40
    Dudáš předvedl dobrý obranný zákrok proti Kumstátovi.

28:35
    Na druhé straně kličkoval mezi soupeřovými hokejkami Pabiška. Salfický byl připraven.

28:41
    Salfický se nebojí rozehrát, stejně činí i po střele Chaloupky od modré.

30:05
    Kumstát se teď pohyboval hodně rychle a hodně volně pásmem Boleslavi. Jeho přihrávka byla ale nepřesná, Košťál ji dostal na patu.

30:52
    Bombic padl obětavě do střele Rýgla, puk se ale i tak dostal k Tomasovi, který dostal neuvěřitelného času na to, aby přímo před Salfickým zamířil a vystřelil. Hosty nakonec zachraňuje jen perfektní zákrok Salfického.

31:33
    Výborný poslal puk z ostrého úhlu brankovištěm, Tomas nastavoval hokejku, ale netrefil.

32:00
    Tak jestli se Vary před pár minutami na Boleslav opticky dotáhly, teď ten dojem zase pomalu ale jistě vyprchává.

32:26
    Hostům se nedaří dostat do útočného pásma. Buď se musí s pukem vrátit sami, protože jim nevychází přechod přes modrou, nebo o něj prostě přijdou.

33:08
    Obrovská šance Kotrly s Cetkovským! Prvně jmenovaný už už Salfického přehodil, Cetkovský byl dost blízko na to, aby puk v případě nutnosti srazil požadovaným směrem. Jenže pak fauloval Martin Parýzek (KVA) - 2 minuty, hákování.

34:25
    Vrbata hbitým průnikem Boleslavi vybojoval alespoň útočné pásmo, což se první formace nepovedlo.

34:57
    Nahození Pabišky od mantinelu asi Salfickému způsobilo pár vrásek. Puk ale nakonec pevně drží.

35:07
    Dej oblafl Dudáše, ale nakonec selhal v koncovce - pálil vedle.

35:08
    Vary v pěti.

35:58
    Ale ne na dlouho. Petr Mocek (KVA) se za faul na Balaštíka odebral na trestnou lavici naprosto dobrovolně a to dokonce ještě dřív, než mu stačil rozhodčí ukázat. 2 minuty za hákování.

36:37
    Únik po křídle, následná střela a nakonec třetí gól domácích je celý dílem obránců! PETR CHALOUPKA se dostal do trochu netradičního úniku a parádní dělovkou rozezněl zadní tyčku Salfického branky. Asistence: Martin Rýgl

37:08
    Tomáš Demel (MBL) - 2 minuty za nedovolené bránění.

37:40
    Obrovská šance pro Vary, Boleslav jde na 68 sekund do tří! Na trestné už sedí Petr Chaloupka (MBL).

38:02
    Neuvěřitelné. Teď fauloval ještě Žabka, Vary jsou na ledě v šesti proti třem!

39:15
    A Hübl přikrývá kotouč! Tak to je opravdu neuvěřitelné!

39:15
    Boris Žabka (MBL) - 2 minuty za nedovolené bránění.

25 sekund dvojnásobné přesilovky pro Vary.

39:30
    Kumstátovu střelu nikdo netečoval.

39:40
    Hübl opět neochvějně schovává puk mezi betony!

39:20
    Boleslav ve čtyřech.

Tak tohle Karlovarší opravdu trestuhodně promrhali!

40:00

Tak jestli to vypadalo, že by se Karlovarští mohli na Boleslav alespoň herně dotáhnout, teď už to tak rozhodně zase nevypadá. Pár světlejších minutek hostů, které přinesly zajímavé šance, mizí v zapomnění po dalším gólu Mladé Boleslavi, který dal obránce Chaloupka. Na psychice Energetikům určitě nepřidají ani poslední okamžiky utkání, kdy hráli téměř minutu dokonce v 6 proti 3 a přesto se neprosadili.

Další třetina začne přibližně v 19:27.

40:01

40:40
    Obrovská šance Kumstáta, který se v přesilovce dostal za obranu domácích a sám ujížděl na Hübla. Ten mu nedovolil skórovat!

41:02
    Nedáš, dostaneš! ROMAN TOMAS se prosazuje v oslabení domácího celku a to úplně sám! Sám si si puk pohlídal, sám s ním vyjel z rohu a sám také zavěsil. Bez asistence

42:01
    Pabiška si v útočném pásmu také počínal poměrně samostatně. Alespoň do momentu, kdy se na něj jako vosy na bonbon sesypali hosté.

43:22
    Na Skladaného si Hübl v klidu počkal, tohle ho nemohlo zaskočit.

44:31
    Balaštík střílel z příliš ostrého úhlu, Salfický připraven.

44:46
    I proti Žabkovi si hostující brankář počínal velmi vyrovnaně a hlavně stoprocentně připraveně.

46:21
    Dudáš pálil od modré, jeho dělovka šla mimo.

47:10
    Tomas byl doslova "nasáčkován" na mantinel a jsou z toho 2 minuty pro Noska (KVA) za držení.

47:57
    Domácí kombinují, ale nestřílí.

48:39
    Martin Gründling (KVA) - 2 minuty za sekání Balaštíka. 31 vteřin dvojnásobné přesilovky pro Boleslav.

49:10
    Nejprve byl dobře bráněn Pabiška, takže se k puku nedostal a poté Demela vychytal Salfický. Nosek je na ledě a Vary jsou ve čtyřech.

49:53
    Jeden z karlovarských hráčů přišel o hokejku...

50:11
    Ale hra už je přerušena, takže tento defekt může napravit. Nebo spíš vystřídat.

50:45
    Gründling si chtěl z trestné najet rovnou do brejku, ale Chaloupka si ho dobře ohlídal.

51:47
    Martin Dudáš (MBL) - 2 minuty za podražení.

52:32
    Pár střel, ale všechno vedle. Ani proti poslední ráně Noska by Hübl nemusel zasahovat, i ta šla mimo.

Dnešní utkání sleduje 2880 diváků.

53:47
    Dudáš je na ledě.

54:54
    Výborný to myslel dobře, ale zpoza branky před Salfického puk nepropasíroval.

55:03
    A ještě jedno vyloučení tu máme. Mladá Boleslav si 2 minuty opět zahraje přesilovku. Martin Rohan (KVA) - podražení.

56:15
    Ale co si budeme povídat - ani jedna strana se už moc nepředře...

56:58
    Bahenský dostal parádní přihrávku od Goertzena, všechno ale bylo moc rychlé a boleslavský útočník ji nezpracoval.

57:03

57:32
    Zucker zůstal po vzájemném střetu doslova zapíchnutý Goertzenovou hokejkou. Naštěstí to nebylo nic vážného. Spíš komického.

58:19
    Košťál dostal přihrávku hned po vyhraném buly a vypálil. Hübl chytá.

58:45
    Demel právě pohledem ke stropu vzývá všechny svaté. Netrefil prázdnkou klec, jen boční síťku!

Václav Skuhravý (KVA) - 2 minuty, nedovolené bránění.

59:51
    Karlovy Vary právě vstřelily branku! Symbolická úprava skóre, za kterou může Hübl poděkovat jednomu ze svých obránců. Gól patří MARTINU ZAŤOVIČOVI. Bez asistence

60:00
    Konec zápasu. (20:05:55)

Jitka Čechová

Branky a nahrávky: 9. Vrbata (Rýgl, Chaloupka), 18. Kotrla (Cetkovský, Bahenský), 37. Chaloupka (Rýgl), 42. Tomas - 60. Zaťovič

Rozhodčí: Lacina, Smitka - Kajínek, Podrazil