Zlín – Kometa Brno 4:1 (kon.) | Mladá Boleslav – K. Vary 4:1 (kon.) | Litvínov – Pardubice 3:2 (po s.n.)
Plzeň – Liberec 4:1 (kon.) | Třinec – Vítkovice 2:3 (po s.n.) | Slavia – Sparta 1:0 (po s.n.)

Slavia právě vstřelila branku!
    LUKÁŠ KRENŽELOK si krásně položil brankáře a neměl problém puk vstřelit do odkryté brány. Zajistil tak Slavii vítězství v prvním letošním derby.

Sparta překvapivě nasadila Přibyla, kterého podobně jako Broše vychytal Furch.

Za Slavii vyrovnal také kličkou do bekhendu Růžička - 1:1.

Petr Ton předvedl svůj typický blafák do bekhendu a uspěl - 0:1!

Proti Pöpperlemu se neprosadil Svoboda střelou mezi betony.

A Dominik Furch si počkal betonem na blafák a puk vyrazil.

Jako první pojede sparťan Broš proti Furchovi.

Samostatné nájezdy začínají.

V prodloužení měla více ze hry Sparta, ale své šance nevyužila, a tak si diváci musí počkat na rozvlnění sítě až do nájezdů.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:32
    Obrovskou šanci měl Ton, ale nedokázal překonat rychle se přesunuvšího Furcha.

63:20
    Svoboda hezky přihrával Kůrkovi puk před bránu, ale slávistický útočník byl zablokován obráncem.

62:10
    Foster se snažil přejít před Kuboše, ten ho ale zkušeně vytlačil do rohu.

61:56
    Jelínkova střela sražená do ochranné sítě. Buly před Pöpperlem.

61:10
    Pacovský vypálil z vrcholu kruhů, betony ale sklaply Furchovi včas.

60:20
    Ton se po získání puku okamžitě hrnul dopředu. K zakončení se ale nedostal.

60:01

V posledních minutách měli větší šance domácí, ale nikdo ze slávistů nedokázal překonat gólmana Sparty Pöpperleho. Oba brankáři jsou už teď hrdiny zápasu a chybí jim už jen málo k získání nuly.

60:00

59:57
    Oddechový čas pro hosty.

59:57
    Ještě jedno buly před Furchem po icingu Slavie.

59:37
    Jednu z posledních akcí zastavilo postavení mimo hru Sparty.

58:44
    Utkání sleduje 8852 diváků, kteří vytváří výbornou kulisu. Gólu se ale zatím nedočkali.

58:02
    Doležal si hezky obhodil beka na modré, ale na důraznější bekhendové zakončení už neměl sílu.

57:23
    Po chybě domácích měl velkou šanci Ivan Rachůnek, ale jeho bombu zblízka dokázal Furch vytěsnit.

56:50
    Po Růžičkově vyhraném buly pálil okamžitě Krejčík, ale Pöpperle měl dobrý výhled.

56:47
    Tomica byl v dobré pozici před bránou, přihrávkou ho našel Kůrka, ale Tomicu vychytal lapačkou Pöpperle.

56:15
    Další akci domácích, ale přerušil offside.

55:59
    Slavia drží Spartu pod tlakem. Hosté se osvobodili pouze vyhozením na icing.

55:04
    Svoboda si vybruslil zpoza rohu před branku, předložil puk před do mezikruží, odkud pálil obránce. Pöpperle puk vyrazil jen před sebe a chvíli mu trvalo, než si ho všiml a odpálil pryč.

53:11
    Micka střílel z otočky, ale nedůrazná střela nenadělala brankáři příliš mnoho problémů.

52:27
    Po kombinaci Růžičky s Kalusem nahazoval puk na teč Krejčík, ale před Pöpperlem tentokrát nikdo ze slávistů nebyl, a tak ho mohl brankář chytit do lapačky.

51:15
    Další dobrá střela z kraje útočného pásma, tentokrát vyslal dělovku Kuboš a Pöpperle měl štěstí, když ho přes chumel hráčů před sebou puk trefil do ramene.

50:25
    Kolařík pálil od modré a Kůrka s Jelínkem se natahovali po dorážce. Obránci je ale k puku nepustili.

49:30
    Těsně před návratem vyloučeného Philippa na led došlo ke komické situaci. Slávisté byli celkem dlouho na ledš pouze ve čtyřech, a tak přišli o posledních cca. 15 vteřin početní výhody.

49:30

48:31
    Třetí vyhození Sparty. Domácí ještě nevystřelili.

47:56
    Hosté už dvakrát vyhodili, slávisti se nemohou dostat do pásma.

47:31
    Kůrka se rozjel ve středním pásmu, nabral rychlost a nakonec ho před brankou zastavil faulem Philipp.

46:48
    Hosté v plném počtu. Spartě se přesilovka vůbec nepovedla. Kromě první střely se v podstatě nedostala do pásma.

46:01
    Další těžký Furchův zákrok proti dobré ráně Troye Milama.

45:33
    Hostům se ale teď nepovedla rozehrávka, obránce nepřihrál přesně a puk se od mantinelu odrazil až za červenou čáru - icing.

44:48
    Obrovská šance Sparty, kterou zastavil až faul Svobody. Petr Ton už se chystal zamést puk do odkryté brány, ale Tomáš Svoboda na poslední chvíli dokázal "šroubovákem" zamezit sparťanovi ve skórování.

44:10
    Po menším tlaku domácích se i sparťané dostali před Furcha, který zachytil nahození Philippa.

43:26
    Tečovaná střela Hertla trefila Pöpperleho do hrudi.

43:01
    Po souboji za brankou Sparty, hosté opět vyhodili na zakázané uvolnění.

42:36
    Icing hostů.

41:45
    Svoboda dlouho čekal na sparťanské modré, ale přihrávku dostal až ve chvíli, kdy si ho obránci Sparty všimli a o puk ho rychle připravili.

40:36
    V momentě, kdy Petr Kadlec skočil z trestné na led, to kolem Furcha pořádně lítalo. Asi největší šanci měl Tenkrát, jehož střelu tečoval Kadlec protipohybu brankáře, ale puk těsně minul. Zpoza brány pak ještě Ton nahodil puk do Furcha, ten si ale poradil a odpálil puk do bezpečí.

40:01

Také ve druhé třetině hosté slávisty přestříleli, ale i sešívaní měli šance. Zatím ale ze všech soubojů vycházejí vítězně oba gólmani, a proto jsme ještě dnes gól neviděli. Další třetina začne přibližně v 20:03.

40:00

39:50
    Ještě jednou musí Furch zasahovat proti Brošovi. Následná dorážka skončila mimo.

39:27
    Nakonec se sparťané dostali z pásma sami.

39:05
    Nebezpečná rána Sersena byla ztečována na zadní mantinely. Slavia je ale stále pod tlakem.

38:22
    Rozjetý protiútok Sparty pak faulem zastavil Kadlec a hosté tak hrají přesilovku.

38:15
    V největší šanci zápasu se ocitl Svoboda, který byl s pukem sám před Pöpperlem. Zkoušel ho překonat blafákem do bekhendu, ale brankář skvěle zasáhl vyrážečkou.

37:30
    Po akci Kůrky, který si neúspěšně prohazoval obránce Sparty, hosté vyhodili na zakázané uvolnění.

36:07
    Furch dobře zasáhl proti pohotové střele obránce od modré. Chvíli sice nevěděl, kde má puk, ale rozhodčí také neměl o kotouči přehled a zapískal. Až poté puk Furchovi vypadl, ale za ním už byl připraven obránce, takže vzrušení bylo zbytečné.

35:10
    Hosté se ale hned po buly dostali k puku a šli do útoku. Za bránou proběhl souboj, po němž spadl na puk Roth a neměl se ke zvednutí. Sudí raději přerušil hru.

34:36
    Zakázané uvolnění Sparty. Hra se stěhuje před Pöpperleho.

34:12
    Tomica si málem dal vlastní gól, když bránil soupeře, který si najížděl před branku na křižnou přihrávku. Puk se od Tomicovy brusle odrazil jen těsně mimo.

33:50

33:07
    Roth si najel před bránu na přihrávku, po střele se snažil dorážen, ale byl sražen obráncem Kočím. Ve výhodě pak ale dle názoru rozhodčích fauloval vysokou holí Kalus a oba dostávají dvě minuty. Pokračuje se 5 na 4.

32:09
    Slavii se ale nepovedla kombinace a sami puk odehráli ven z útočné třetiny. Foster už je na ledě a pokračuje klasická přesilovka.

31:48
    Furch zajel za bránu pro vyhozený kotouč, odehrál ho na spoluhráče a poté byl nevybíravě sražen Pacovským, který si jde také sednout na trestnou lavici. Hosté budou hrát 12 vteřin ve třech.

30:23
    Růžička prováhal vhodný okamžik ke střele, místo toho ještě hledal přihrávkou spoluhráče, ale kotouč byl sražen do středního pásma.

30:00
    Přesně v polovině zápasu si první početní výhodu zahrají domácí. Za hrubost dostal dvě minuty Alex Foster.

29:40
    Furch opět dobře nevyrazil střelu Sersena, ale zachytil ji do lapačky, aby hosté nemohli dorážet.

28:48
    Jaškin se dostal po buly k puku, objel s ním branku a poté nebezpečně vystřelil bekhendem. Puk ale přeletěl horní tyčku.

28:38
    Zakázané uvolnění tentokrát zahráli sparťané.

28:10
    Slavia je po delší době usazena v pásmu Sparty. Pöpperle zachytil střelu Krejčíka a bude se tak vhazovat po jeho levici.

27:30
    Kůrka předvedl hezkou individuální akci, dostal se až před branku, ale Pöpperle se přetlačit nenechal.

26:46
    Další icing domácích a další vhazování před Furchem.

26:21
    Při dalším útoku Sparty se Furch na chvíli ocitl na ledě, což se nelíbilo ani jemu, ani kotli fanoušků za jeho brankou. Rozhodčí ale nechali hru pokračovat.

25:40
    Další Furchův zákrok. Tentokrát si počkal u tyčky na stahovačku Bližňáka.

25:00
    Sešívaní se nemohou ve druhé třetině dostat do hry. Pöpperle neměl téměř žádnou práci a domácí opět zahráli icing.

23:45
    Sersen si na modré nejprve položil Růžičku a poté vypálil dělovku směr brána. Puk trefil Furcha do vyrážečky.

22:50
    Slavia se snaží proniknout do pásma hostů, ale Sparta dobře drží střední pásmo.

22:14
    Aby mohli spoluhráči dostřídat, zachytil Furch raději lehké nahození do lapačky a přerušil hru.

21:43
    Slavia byla i nadále pod tlakem, ale tým podržel Dominik Furch. Nyní už hrají domácí v pěti.

20:47
    Sparta dohrává přesilovku, ale až po minutě se dostal do šance Ivan Rachůnek. Furch byl připraven.

20:01

V první části měli mírně navrch hosté, což dokládá i poměr střel na branku - 7-13 ve prospěch Sparty. Větší šance ale asi měli domácí, jenže se jim nepodařilo přesněji zamířit. Další třetina začne přibližně v 19:10.

20:00

19:41
    Na závěr ještě jedno vyloučení. Čermák dostává dvě minuty za vysokou hůl.

19:10
    Svoboda z mezikruží minul! Před Pöpperlem byl chumel hráčů, ale útočník střílel zcela osamocený.

18:47

18:18
    Už po několikáte střela vyslaná na Furcha končí v ochranné síti. Dominik Furch puky zkušeně vyráží nad mantinely.

18:10
    Sparta se nemůže dostat do pásma. Nyní je zastavilo postavení mimo hru.

17:26
    Po dvou střelách od modré se k puku dostali domácí a vyhodili.

16:45
    Chyba na druhé straně málem poslala do šance Žalčíka. Ten byl ale podražen Sklenářem, a tak si hosté zahrají první přesilovku zápasu.

15:40
    Kočí udělal chybu ve vlastním pásmu, nabídl puk Kůrkovi, jehož střela se tentokrát odrazila od ramene brankáře vysoko do vzduchu. Dojíždějící Krenželok se ale k dorážce nedostal.

15:05
    Kůrka udělal za modou hezkou stahovačku na obránce a překvapivě vypálil Puk jen těsně minul branku.

14:07
    Kolaříkovu dělovku vyrazil Pöpperle do rohu.

13:32
    Sklenář mohl jet do přečíslení, ale za modrou čárou zbrzdil a z otočky nevypálil důrazně. Pöpperle přesto raději puk schoval do lapačky.

13:11
    Hostům se nepovedla rozehrávka, kotouč se dostal až za poslední červenou čáru a píská se icing.

12:37
    Tonovu chytrou střelu švihem zpoza obránce musel chytat Furch do lapačky.

11:15
    Čermák se vydal na drzý průnik, s pukem se dostal až za bránu, kde si narazil s Jaškinem a dostal se ke střele. Byl však příliš blízko, Pöpperle položil beton na led a vyrazil puk do rohu.

10:28
    Offside zastavil hráče Sparty.

10:04
    Slávista Sklenář se odhodlal k průniku, ale pak nepřesně přihrál Růžičkovi a celá akce tím skončila.

9:30
    Dominik Furch zatím v brance působí jistě. Teď schoval puk do plastronu po střele Ivana Rachůnka, jehož ránu chtěli dorážet hned dva sparťané.

9:00
    Jaškin přihrál kotouč spoluhráči rukou, a tak sudí museli zapískat.

8:45
    Hezký průnik obránce Krejčíka zastavil tvrdým zákrokem Lapšanským.

7:40
    A zase střela na Furcha. Slávisté se dostávají pod tlak, ze kterého se nyní osvobodili pouze za cenu icingu.

6:53
    Další střela od modré mířila na Furcha. Postaral se o ni Kočí a brankář Slavie měl s pukem dost práce. Nakonec se po něm vrhl a skryl ho pod lapačku.

6:23
    V probíhající komerční přestávce slávistický kotel ještě jednou vzpomíná na Josefa Vašíčka velmi pěknou a taktní choreografií.

6:07
    Na druhé straně si do dobré pozice nabruslil Herl, ale Pöpperle si proti jeho střele zkušeně povyjel a zmenšil střelecký úhel.

5:11
    Až teď od modré pálil nebezpečně Sersen, ale Furch byl naledě včas.

4:54
    Hra se velmi zklidnila. Hraje se bez přerušení už dlouho a šance zatím nepřichází.

3:50
    První střídání má za sebou také David Kočí. Sparťanská část publika hned vyvolává jeho jméno.

2:45
    Také na druhé straně musel být Furch ve střehu. Navrátilec do sestavy sešívaných Petr Kadlec ale do šance Žalčíka nepustil.

1:46
    První větší šance. Roth pálil od modré a před brankou jemně tečoval puk Kalus. Kotouč se zastavil na betonu Pöpperleho.

1:22
    Místo puku skončil v brance Furcha útočník Sparty a ledaři mají menší problémy s ukotvením klece.

1:12
    Další akci domácích, kteří viditelně chtějí začít aktivně, zabrzdil čárový rozhodčí - offside.

0:25
    První zákrok Pöpperleho nebyl nijak složitý. Kolařík pálil ze středního pásma.

00:01

Před samotným utkáním slávisté slavnostně vyřazují dres Josefa Vašíčka s číslem 63. Celý stadion utichl a drží minutu ticha za oběti nedávné letecké tragédie při níž zahynuli tři čeští reprezentanti - Josef Vašíček, Jan Marek a Karel Rachůnek.

HC Slavia Praha: Furch – Kadlec, Vašíček, Kuboš, Šulc, Roth, Kolařík, Krejčík – Kůrka, Krenželok, Tomica - T. Svoboda, Hertl, Doležal - Jelínek, V. Růžička, Sklenář – Jaškin, Kalus, M. Čermák - Micka

HC Sparta Praha: Pöpperle – Jan Hanzlík, Sersen, Kočí, Milam, Philipp, Kasík, Kučný, Forman – Tenkrát, Broš, I. Rachůnek – Ton, Bližňák, Pacovský – Y. Treille, Foster, T. Rachůnek – Lapšanský, Luňák, Žálčík

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.