Orange 20 – Trenčín 1:3 (kon.) | Poprad – Banská Bystrica 4:5 (po pr.) | Žilina – Skalica 1:4 (kon.)
Zvolen – Nitra 2:1 (po s.n.) | Košice – Martin 5:4 (kon.)
po s.n.
HKM Zvolen
2:1 (1:1, 0:0,0:0)
HK Nitra
sk Pátek 28.10.2011, 17:00 • Zimný štadión Zvolen • Tipos Extraliga (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:00.

Dnešný zápas bude zaujímavý, stretne sa síce 2. mužstvo tabuľky s deviatym, no stupeň zaujímavosti zvyšuje forma hostí. Tým sa podarilo doma vyhrať doma nad Trenčínom a v Poprade nad kamzíkmi. Domáci nepredĺžili sériu víťazných zápasov na 9, keď podľahli Trenčínu na ich ľade 2:3. Domáci sú jednoznačne favoriti, no hostia budú robiť určite všetko preto, aby dnes bodovali. Domácich dnes posilní konečne zdravý Vadim Šachrajčuk, Brabenec tak už nemusí hrať centra v 2. formácii a znova si zahrá na pravom krídle. Hosťom chýba jeden obranca, majú ich totiž k dispozícii len 7.

Úvodné zostavy:

HKm Zvolen: Škrečko (Cibuľa) - Mucha, Juraško, Vantroba, Ďaloga, Bronilla, Hraško, Ťavoda, Šiška - Leskovjanský, Lukáš Jurík (C), Baláž - Slovák, Šachrajčuk, Brabenec - Čurilla, Milan Jurík, Škvaridlo - Otčenáš, Puliš, Zuzin

HK Nitra: Penker (Čiliak) - Arvay, Hruška, Rais, Ďurák, Polák, Bača, Trávniček - Fojtík, Štefanka (C), Barinka - Samir Saliji, Chrenko, Podstavek - Garip Saliji, Hrnka, Mašlonka - Klíma, Uhnák, Kluka

Rozhodca: Kubuš - Rovenský, Snášel.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

0:38
    Na úvod zakázané postavenie mimo hry hostí.

1:02
    Domáca striedačka sa dotkla puku, vhadzuje sa pred Škrečkom.

1:31
    Penker radšej prikrýva puk, vhadzuje sa pred ním.

1:49
    Osamotený Otčenáš sa ihneď po vhadzovaní dostal pred Penkera, avšak strieľa len do jeho výstroje.

2:24
    Zvolen sa s ťažkosťami dostáva do útočnej tretiny, no následne stráca puk.

3:06
    Nitra strieľa bezhlavo zo stredového pásma.

3:59
    Nitra vyhadzuje puk cez všetky čiary, no rozhodca nepíska, následne aj Zvolen predvádza to isté čo hostia.

4:24
    Nitrania po vhadzovaní pohrozili pred Škrečkom, Kluka strielal z prava, Uhnák jeho strelu tečoval, no puk smeroval mimo bránky.

4:48
    Zuzin pred bránkou neposiela puk do bránky po Otčenášovej prihrávke.

4:48
    Peter Barinka je vylúčený za podrazenie.

6:05
    Slovák pohrozil od pravého kruhu, Penker je však pozorný, betónom posiela puk preč.

6:48
    Hostia s piatimi hráčmi.

8:00
    Nitra dala gól!
    Obrancovu chybu využil hráč hostí na strelenie gólu, Zvolen nečakane prehráva 0:1 po strele TOMÁŠA CHRENKA.

9:15
    Od modrej čiary skúša Penkera Čurilla, brankár vyráža strelu pred seba.

9:39
    Za podrazenie je vylúčený Trávniček.

10:47
    Baláž nahrával v brejku Lukášovi Juríkovi, ten sa síce dotkol puku, no nedostal ho do bránky.

11:40
    Hostia v plnom počte.

12:20
    Domáci sa nadarmo hrajú s pukom, strácajú ho, Fojtík sám pred bránkou strieľa len do Škrečka.

12:44
    Klíma od modrej skúša Škrečka, ten jeho strelu chytá. Hostia hrajú aktívnejšie, priamočiarejšie.

14:04
    Leskovjanského zaskočila prihrávka od Lukáša Juríka, sám pred bránkou neskoro reaguje a puk mu berie obranca hostí.

15:38
    Po dlhom čase sa píska zakázané uvoľnenie, oba tímy hrajú rýchly hokej, domácim sa nedarí premienať šance.

16:35
    Škrečko robí chybu v rohu klziska, hneď ju však napravuje a puk ma vo svojej moci.

17:08
    Hostia znova od modrej posielajú puk na brankára Škrečka.

17:59
    Šachrajčuk a Bača sa pochytili za bránkou Penkera, rozhodca Kubuš ich posiela oboch na trestnú lavicu.

18:39
    Rais podrazil Brabenca po jeho sťahovačke, domáci si zahrajú presilovú hru 4 na 3.

19:10
    Zvolen dal gól!
    LUKÁŠ JURÍK sa chopil šance vynikajúco ! Z pravého kruhu posiela puk pod lapačku Penkera. Asistencia : Mucha.

19:50
    Slovákova strela smeruje len mimo bránku.

20:00
    Prvá tretina skončila.

Prvá tretina bola vyrovnaná, rýchli hostia vsietili 1. gól stretnutia po Chrenkovej strele, domáci odpovedali v závere 1. tretiny efektnou strelu Lukáša Juríka, stav je teda nerozhodný, 1:1. Hostí určite neteší gól do šatne v závere úvodnej tretiny, uvidíme, či domáci vstúpia do 2. časti hry lepšie ako do tej prvej.

Ďalšia tretina začne približne o 17:49.

V úvode 2. tretiny si hostia zahrajú presilovú hru, HKm Zvolen totiž zahral v závere 1. tretiny so šiestimi hráčmi.

20:01
    Začala druhá tretina.

20:56
    Hostia hrajú presilovú hru , začínajú nahodením puku, to im však nepomohlo k usadeniu sa v pásme, Zvolen vyhadzuje puk.

21:39
    Znova sa domácim podarilo vyhodiť puk, využívajú to a striedajú.

22:00
    Domáci v plnom počte.

22:39
    Balážova strela je tečovaná, no odráža sa od mantinelu a domáci útočník sa dostáva k dorážke. Žiaľ pre domácich Baláž z tejto situácie gól nevyťažil.

23:12
    Zakázané uvoľnenie hostí.

24:03
    Bronillova strela mieri mimo bránky. Zvolen hrá zatiaľ v 2. tretine lepšie ako hostia.

24:51
    Zuzin zachytil vyhodený puk, strieľa slabú strelu na Penkera.

26:47
    Hokej momentálne stráca svoju krásu, v priebehu 2 minút sme nevideli ani jedinú strelu.

30:10
    Stále sa na hokej veľmi nedá pozerať, domáci sa dostanú do pásma a ihneď stratia puk.

30:22
    Prvá presilová hra hostí, Šiška je vylúčený za podrazenie.

31:22
    Zvolen sa zatiaľ bez problémov bráni, vyhadzuje puky zo svojho pásma.

32:22

32:49
    Divákov musia bolieť oči z takéhoto výkonu oboch tímov.

33:33
    Fojtík je vylúčený za podrazenie.

35:05
    Domáci sa udržali v útočnom pásme len pár sekúnd, pretože rýchlo stratili puk.

35:19
    Bača je vylúžený za hru so zdvihnutou hokejkou, domáci budú hrať piati na troch 15 sekúnd.

35:36
    Hostia so 4 hráčmi.

36:04
    Ďaloga strieľa z ľavého kruhu, Fojtík však vyťahuje parádny semafor.

36:30
    Hostia sú znovu vylúčení, Fojtík si ide sadnúť na trestnú lavicu za faul lakťom.

37:34

38:15
    Od modrej strieľal Ďaloga, puk sa odrazil od mantinelu, Leskovjanský strieľa z bránkoviska, no Fojtík znova parádne chytá.

38:32

39:12
    Hostia znova faulujú, Samir Saliji je vylúčený za hákovanie.

39:27
    Vantroba od modrej strieľa, Penker znova vynikajúco chytá.

40:00
    Druhá tretina skončila.

Ani jeden tím nie je schopný predviesť priemerný výkon, prihrávky domácich aj hostí sú nepresné, v útočnom pásme oba tímy strácajú puky a ten hokej nemá v sebe ani štipku krásy. Výkon domácich sa nedá ani len porovnať s výkonmi z predošlých zápasov, zvolenský fanúšik dúfa, že je to vplyv súpera. Hostia hrajú na protiútoky, kazia hru domácim.

Ďalšia tretina začne približne o 18:35.

40:01
    Začala tretia tretina.

40:55
    Dvaja domáci hráči sa dostali do úniku, no finálna nahrávka im nevyšla.

41:54
    Zakázané uvoľnenie domácich, hra sa sťahuje pred Škrečka.

41:58
    Polák od modrej neprekonáva pozorného Škrečka v bránke.

43:17
    Fojtík v úniku strieľa len nad bránku !

44:30
    Znova úvod tretiny ako z "rozprávky" pre diváka na tomto štadióne. Nič sa neudialo, nič sa ani nedeje.

46:39
    Fojtík netrafil prázdnu bránku ! Hostia pokračujú v "antihokeji" a z protiútokov hrozia pred Škrečkom.

47:18
    Dnešné stretnutie sleduje 1802 divákov.

47:39
    Matúš Leskovjanský znova sám pred bránkou, znova ho odstavila obrana hostí.

48:32
    Slovák strieľa z diaľky a Penker znova vynikaúco chytá jeho strelu.

48:37
    Hostia sú vylúčení, za hákovanie je vylúčený Arvay.

49:57
    Hostia vyhadzujú puk, domáci nevedia vymyslieť ani len ako sa dostať cez stredné pásmo.

50:48
    Šachrajčuk zahadzuje daľšiu šancu, sám pred bránkou neprekonáva Penkera.

50:59

52:32
    Domáci sú vylúčení, Mucha si odsedí svoje hákovanie.

54:18
    Domáci Škrečko ničí šance hostí, zatiaľ. Domáci totiž hrajú čím dalej tím bezzubejšie.

54:32

54:52
    Škrečko likviduje šancu Fojtíka, ten dostal vynikajúcu prihrávku pred bránku, no strieľa len do domáceho brankára.

55:32
    Brabenec nastrelil tičku ! Po chybe obrany hostí sa dostal k puku no neposiela svoj tím do vedenia.

56:49
    Rozhodca Snášel píska postavenie mimo hru domácich.

57:56
    Hostia vyhadzujú puk cez všetky čiary po súbojoch pri mantineli.

59:16
    Momentálne sa hokej nehrá, vyzerá to tu ako na verejnom korčulovaní.

59:50
    Samir Saliji zahadzuje šancu, keď si nakorčuloval pred bránku, položil si Škrečka, no nevsietil víťazný gól.

60:00
    Tretia tretina skončila.

60:01
    Začalo predĺženie.

60:50
    Lukáš Škrečko znova zachraňuje svojich akoby uspaných spoluhráčov, predviedol teraz krásny semafor.

61:56
    Zakázané uvoľnenie hostí, no hostia stále hrajú aktívnejšie, domáci si pred chvíľou ihneď z vhadzovania skoro strelili vlastný gól.

62:50
    Domáci sa po dlhom čase dostali pred Penkera, no vážnejšie ho neohrozili.

63:49
    Slovák teraz prekorčuloval všetkých hráčov hostí, dostal sa pred Penkera, no nastrelil len tičku bránky !

65:00
    Predĺženie skončilo.

Nasledujú samostatné nájazdy, Zvolen sa bude snažiť potešiť svojich fanúšikov, ktorých v istých častiach zápasu určite boleli oči z predvádzaného hokeja.

Samostatné nájazdy začínajú.

Podstavek za Nitru nepremieňa, jeho blafák mu nevyšiel.

Slovák premieňa ! Pomedzi betóny prekonáva Penkera, 1:0 pre domácich.

Barinka nepremieňa svoj nájazd, 1:0 pre domácich.

Baláž za domácich nezvyšuje.

Samir Saliji neprekonáva vynikajúceho Škrečka.

65:00
    SLOVÁK jediný skóroval v samostatných nájazdoch, Škrečko chytal dnes vynikajúco.

Síce ostáva víťazstvo nezaslúžené, no domáci si predsa pripísujú 2 body po dnešnom víťazstve. Zvolen musí zhodnotiť poriadne dnešný zápas, všetci hráči okrem vynikajúceho Škrečka hrali podpriemerne. Ich výkon sa nedal ani len porovnať z výkonmi z predošlých zápasov. Hostia nepremenili množstvo šancí, no hrali dnes lepšie ako domáci celok. Prajeme ešte príjemný zvyšok dňa ! (19:25:16)

Marian Fiam

Branky a nahrávky: 20. L. Jurík (Mucha), 65. Slovák - 8. Chrenko (Podstavek, S. Saliji)

HKM Zvolen: Škrečko (Cibuľa) - Mucha, Juraško, Vantroba, Ďaloga, Bronilla, Hraško, Ťavoda, Šiška - Leskovjanský, Lukáš Jurík (C), Baláž - Slovák, Šachrajčuk, Brabenec - Čurilla, Milan Jurík, Škvaridlo - Otčenáš, Puliš, Zuzin

Rozhodčí: Kubuš - Rovenský, Snášel