Vsetín – Havířov 2:4 (kon.) | K. Vary – Chomutov 0:3 (kon.) | Hr. Králové – Mladá Boleslav 2:3 (po s.n.)
Třinec – Jihlava 4:1 (kon.) | Kometa Brno – Vítkovice 4:2 (kon.) | Zlín – Olomouc 4:0 (kon.)
HC Litvínov – PZ Kladno 9:2 (kon.) | Plzeň – Slavia 6:0 (kon.) | HC Kladno – Sparta 1:2 (kon.)
Letňany – Motor ČB 3:2 (po s.n.) | Liberec – Havlíčkův Brod 8:0 (kon.) | Pardubice – Písek 2:4 (kon.)
po s.n.
Královští lvi Hradec Králové
2:3 (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)
BK Mladá Boleslav
Sobota 05.11.2011, 12:00Extraliga staršího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

HC VCES Hradec Králové: Šivel (Veselý) - Skála, Suk, Matějček, Konečný, Rejl, Štědrý, Souček - Půlpán, Pilař, Jebavý, Suchan, Dostálek, Kastner, Srpek, Šeps, Brida, Bartoň "C", Nedvídek, Klemenc. Trenér: Pavel Táborský.

BK Mladá Boleslav: Bača (Ašenbrenner) - Nastoupil, Plíšek, Hercig, Kochubej, Kurka, Chmelař - Bašus, Podsedníček, Borovec, Šulc, Semirád, Pokorný, Brzák, Kellerstein, Boček "C". Trenér: Jan Vidner.

Rozhodčí: Hribik - Kis, Prchal.

Hezký den ze zimního stadionu v Hradci Králové. V rámci 19. kola Extraligy staršího dorostu hostí domácí mladíci (4. místo, 25 bodů) tým Mladé Boleslavi (8. místo, 14 bodů). V obou dosavadních vzájemných zápasech zvítězili rozdílem tří branek Hradečtí a favoritem jsou i dnes.

00:01

0:45
    Jako první se do útoku vydali Boleslavští. Hradeckou obranu zaměstnával především Jakub Šulc.

1:52
    Michal Šivel, který chytá teprve svůj druhý zápas za Hradec, lapil střelu Stanislava Brzáka.

2:43
    Útočné snahy domácích byly nepovedené až do nahození Lukáše Nedvídka, které se z nulového úhlu pokoušel dorazit Lukáš Kastner.

3:10
    Zakázané uvolnění hostů.

3:57
    Domácí kapitán Martin Bartoň ostře vypálil z mezikruží a protože Bača měl zakrytý výhled, kotouč mu nadělal problémy.

4:32
    Až teď se boleslavská obrana osvobodila a hráči mohou vystřídat.

5:34
    Oba celky se zatím spíše oťukávají. Teď jsme viděli pasáž nepřesností ve středním pásmu.

6:09
    Hradec právě vstřelil branku!
    První šance zápasu znamená první gól. Hradečtí ujeli do přečíslení, které vyřešil LUKÁŠ NEDVÍDEK střelou. Řešení to bylo dobré, neboť Bačovi proklouznul kotouč výstrojí do sítě - 1:0. Bez asistence.

7:22
    Skákavé nahození Jana Skály už si brankář Středočechů pohlídal.

7:51
    Hlavní sudí poprvé vylučuje. Dvě minuty za hrubost si vysloužil Ilja Kochubej (MBL), a protože měl ještě nějaké připomínky, dostane ještě osobní desítku.

8:37
    Hradečtí zatlačili svého soupeře, ale vzápětí sami faulují a jdou také do čtyř. Také pro Lukáše Kastnera to jsou dvě minuty za hrubost.

9:19
    Další příležitost domácích, kteří ujížděli dva na jednoho. Radku Pilařovi se však na pravé straně zamotal puk a nedokázal ho protlačit na svého spoluhráče.

9:43
    Michal Brida doslova sestřelil Lukáše Herciga, který odjíždí na střídačku v bolestech a za vydatné asistence svých spoluhráčů. Očividně úder schytal do levé nohy.

9:51
    Hosté jsou kompletní a jdou na přesilovku.

10:35
    V závěru přesilovky vykopává Michal Šivel ostrý pokus Miroslava Pokorného.

10:57
    Hradec si moc dlouho v plném počtu nezahrál. Za sekání totiž putuje na trestnou Daniel Šeps.

11:30
    Šivel zachytil střelu Pavla Nastoupila a napodruhé dokázal kotouč přikrýt.

12:04
    Na ránu Patrika Podsedníčka hradecký gólman bez problémů viděl a znovu zasahuje.

12:42
    Boleslavští budou hrát 15 sekund přesilovku pět na tři. Vlastimil Dostálek (HKR) - 2 minuty za podražení.

13:04
    Plíškova střela od modré byla zblokována. Hradečtí se osvobozují a už jsou ve čtyřech.

13:46
    A znovu putuje puk přes všechny čáry.

14:53
    Hosté nedokázali na hradeckou defenzívu vůbec nic vymyslet. Hradec je kompletní.

15:34
    Martin Bartoň směřoval puk před boleslavskou klec na Michala Bridu, jemuž však kotouč vypíchnul duchapřítomný obránce.

16:09
    Tečované nahození z hole Romana Konečného proskákalo mimo Bačův dosah, ale i mimo bránu.

16:27
    Na druhé straně má práci zase Michal Šivel.

17:48
    Hradecké obraně teď dělá spoustu problémů dvojice Kellerstein - Pokorný. Kotouč se několikrát nebezpečně motal před brankovištěm.

18:25
    Domácím se nepovedla rozehrávka. Uvidíme v první třetině ještě něco zajímavého?

19:31
    Uvidíme. Za držení totiž dostávají dvě minuty Jakubové Plíšek a Šulc. To znamená dvě minuty dvojnásobné výhody pro Hradec!

20:00

Úvodní dějství nabídlo pramálo zajímavých okamžiků. To nejdůležitější se událo v sedmé minutě, kdy se zásluhou Lukáše Nedvídka dostali domácí do vedení. Svůj náskok budou moci zvýšit na začátku druhé třetiny, kdy budou ještě minutu a půl dohrávat přesilovku pět na tři. Druhá perioda začne přibližně ve 12:49.

20:01

20:22
    Bača vyráží dělovku Konečného i Půlpánovu střelu do protipohybu.

20:46
    O chvíli později ale Hradečtí dvojnásobnou přesilovku využívají. Puk šel po ose Bartoň - Nedvídek - LUKÁŠ KASTNER, který zblízka neměl problém trefit odkrytou bránu - 2:0. Asistence: Lukáš Nedvídek, Martin Bartoň.

21:43
    Klasickou výhodu už domácí nedokázali zhodnotit.

21:56
    Naopak jdou sami do čtyř. Martin Matějček (HKR) - 2 minuty za vysokou hůl.

22:41
    Jakub Šulc našel přesně hokejku Stanislava Brzáka. Michal Šivel se ale stačil roztáhnout a puk do brány nepustil!

23:21
    Po dalším zákroku hradeckého brankáře následuje buly.

23:34
    Hradečtí bez problémů vyhazují.

23:55
    A znovu zmařil boleslavskou šanci Michal Šivel. Tentokrát střílel do protipohybu Jakub Šulc.

24:17
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Přesilová hra dostala Středočechy do sedla a po jejím skončení snižují na nejtěsnější rozdíl. Podsedníčkovu přihrávku si v mezikruží našel volný ADAM KELLERSTEIN a tentokrát už Šivel skákal marně - 2:1. Asistence: Patrik Podsedníček, Miroslav Pokorný.

25:29
    No a Hradečtí opět faulují. Tomáš Půlpán dostává menší trest za držení protihráče.

26:20
    V oslabení tvrdě vypálil Dominik Rejl, kotouč však přeletěl Bačovu klec.

27:29
    Martin Matějček poslal kotouč po hrazení ven z pásma a jeho tým hraje v plném počtu.

27:34
    Hned vzápětí uháněli dva na jednoho Nedvídek s Dostálkem. První jmenovaný střílel, ovšem pouze do hrudi Maxmiliána Bači.

29:04
    Hosté se krátce usadili v útočném pásmu, ale nerozuměli si a znovu rozehrává Hradec.

29:25
    Ilja Kochubej (MBL) si proti unikajícímu Suchanovi pomohl hákováním, což znamená přesilovou hru pro domácí.

30:30
    Vlastimil Dostálek se dostal k odraženému kotouči a pokoušel se ho z úhlu napálit do odkryté klece. Zabránil mu v tom ale obětavý obránce černozelených.

31:28
    Teď si boleslavská obrana poradila i s nacvičenou akcí, kterou z mezikruží zakončoval Lukáš Nedvídek. Hosté hrají v pěti.

32:16
    Zakázané uvolnění domácích. Je jasné, že příští gól bude pro vývoj zápasu klíčový.

32:55
    Nejtrestanější muž Východočechů Martin Matějček znovu usedne za katr. Hákováním zastavil Šimona Bočka, Boleslav jde na přesilovku.

33:27
    Hradecká obrana dobře zapracovala a jednu střelu soupeře zblokovala, následně vyhazuje do středního pásma.

34:25
    Proti bekhendu Stanislava Brzáka se musel pořádně natáhnout Michal Šivel.

34:57
    Domácí tým ubránil i toto oslabení. Pokud by se mu podařilo udeřit, hosté by museli řady nevyužitých přesilovek litovat.

36:22
    Hradečtí jen poslali puk do útočného pásma a svorně odjeli na střídačku.

37:06
    Bek domácího celku Daniel Souček po souboji v rohu spadnul na kotouč a hra je přerušena.

37:56
    Hosté jsou teď o něco lepším týmem. Okolo hradecké klece se obtáčel mladší dorostenec Jakub Šulc, jenže v cestě k ohrožení Šivela měl ještě dvojici hradeckých obránců.

38:25
    Málem jsem to zakřikl a Hradec mohl navýšit skóre! Po střele Lukáše Nedvídka se kotouč motal kolem brankové čáry a někteří hráči se už radovali, ale rozhodčí rozpažuje.

39:05
    Samotný závěr třetiny skutečně patří domácím. Ti teď budou mít výhodu jednoho hráče v poli, neboť se podražením provinil Jakub Plíšek.

39:37
    Ale hosté se osvobozují.

40:00

Hradec v úvodu druhé třetiny navýšil skóre, na což však soupeř zareagoval snížením. Další góly už jsme neviděli, což znamená, že domácí půjdou s jednobrankovým vedením také do třetí třetiny. Ta začne přibližně ve 13:33.

40:01

40:15
    V dohrávané přesilovce se Hradečtí provinili icingem.

41:05
    Hosté se ubránili bez nejmenších potíží.

41:44
    Po akci Radka Pilaře nebezpečně střílel Jakub Suchan. Bača zasáhnul pohotově ramenem.

42:44
    Kotouč z hole Radka Pilaře teď doklouzal na zakázané uvolnění. Domácí by už potřebovali vystřídat.

42:56
    Nahození Boleslavi ze středního pásma jim v tom pomohlo, neboť Šivel podržel puk.

43:48
    Žádný z týmů si nemůže vypracovat pořádný útok.

44:39
    A zase. Hradecká snaha se zastavila na útočné modré čáře.

45:16
    No a soupeř pro změnu posílá puk přes všechny čáry.

45:46
    Lukáš Nedvídek je dnes rozhodně nejviditelnějším hráčem domácích. Ač tísněn, probojoval se až před Baču, ale zblízka už nemohl pořádně vystřelit.

47:18
    Na druhé straně zblokoval střelu Stanislava Brzáka jeden z hradeckých obránců.

47:34
    Maxmilián Bača schytal ránu pukem do masky a rozhodčí přerušuje hru.

47:46
    Hostujícím gólmanem to ale vůbec neotřáslo, protože o chvíli později si poradil i ve skrumáži, kde hrál prim hradecký forvard Tomáš Půlpán.

48:51
    Borovec ve spolupráci s Brzákem nedokázali v útoku nic vymyslet. O chvíli později nahodil druhý jmenovaný na Šivela tak, že se píská úmyslný ofsajd.

49:34
    Vlastimil Dostálek se z rohu proklestil až před Baču, který ležel bezmocně na zemi. Hradecký útočník však měl zablokovanou hokejku a nemohl tak puk poslat do prázdné brány.

50:21
    Domácí jsou viditelně při chuti! Další šanci měl Radek Pilař, ovšem Bačův levý beton byl bezchybný.

51:43
    Hosté se však nechtějí nechat zahanbit a usazují se v útočném pásmu. Šivel měl plné ruce práce s dělovkou Jakuba Plíška.

52:29
    Kotouč byl zašlápnut u boleslavské střídačky a vhazuje se ve středním pásmu.

52:52
    Další velká příležitost byla k vidění znovu na straně domácích. Jakub Suchan uháněl sám na Baču, který ovšem jeho bekhendové zakončení chytá!

53:47
    Tak to je pro domácí velký šok. Nevyužili celou řadu šancí a soupeř je trestá vyrovnávací brankou! Na dorážku měl spoustu času PATRIK PODSEDNÍČEK a po krátké kličce zasouvá do prázdné brány - 2:2. Asistence: Jakub Šulc, Jakub Semirád.

54:51
    O minutu později dotlačili hosté puk do branky znovu! Jiří Kurka se šikovně obtočil kolem brány a díky jeho důrazu se puk ocitnul za brankovou čarou. Rozhodčí Hribik však gól neuznává.

55:33
    Hradečtí se provinili zakázaným uvolněním a zůstanou pod tlakem.

55:55
    Šivel vyráží dělovku kapitána Šimona Bočka, následně podržel nahození Jiřího Kurky.

57:05
    Domácí se dostávali do slibné situace pouze zásluhou zaváhání hostující obrany. Jakub Suchan si sjel od mantinelu před bránu, ale jeho bekhend byl zblokován.

58:18
    Hradec zase jen nahazuje do útočného pásma a odjíždí střídat.

58:45
    Zblokovaný kotouč skončil mimo kluziště a vhazuje se před zraky střídačky Hradce Králové.

59:14
    Kurka čistým zákrokem poslal k zemi Matěje Suka.

59:45
    Boleslav se usadila v útočném pásmu.

60:00

Hradeckým tak uteklo tříbodové vítězství, neboť hosté ve třetí třetině srovnali skóre. Šedesát minut hry vítěze neurčilo a po krátké pauze uvidíme pětiminutové prodloužení.

60:01

60:10
    Michal Šivel se skvěle natáhnul proti zakončení Jakuba Šulce!

60:55
    Teď zaútočili zase domácí. Ve čtyřech ale nedokázali nic vymyslet.

61:19
    Dostálek byl ve vyložené příležitosti zahákován a domácí pojedou trestné střílení!

61:19
    Bekhendový blafák hradeckého útočníka Bača chytá.

61:46
    Tomáš Půlpán neprotlačil kotouč do útočného pásma přes hradbu svých soupeřů. Rozehrávají hosté.

62:31
    Souboj v hradecké třetině rozhodčí po chvilce přerušuje. Buly po Šivelově pravici.

63:09
    Mnohem déle se o puk bojovalo nyní za boleslavskou klecí, nakonec se ale sudí Hribik taktéž rozhodl zapískat.

64:00
    Šivel bez problémů vyrazil střelu Jiřího Kurky. Poslední minuta.

64:31
    Boček před hradeckým brankářem nedosáhnul na kotouč. Jeden ze spoluhráčů mu zpoza brány poslal výbornou přihrávku.

64:59
    V poslední vteřině ještě neprotlačil puk za Bačova záda Tomáš Půlpán!

65:00
    Prodloužení skončilo.

Poprvé v sezóně tak na zápasech hradeckého staršího dorostu uvidíme samostatné nájezdy.

Ještě doplním, že ani mladíci z Mladé Boleslavi si letos ještě tuto individuální disciplínu nevyzkoušeli.

Rolba už upravila hradecký led a jde se na věc! Jako první pojedou domácí.

Samostatné nájezdy začínají.

Lukáš Nedvídek si najel z pravé strany, ale Bača zasahuje - 0:0.

Proti Šimonu Bočkovi vytasil Šivel rychlý beton - 0:0.

A úplně stejně si poradil Bača s Martinem Bartoněm - 0:0.

Patrik Podsedníček nenašel mezeru mezi betony Šivela - 0:0.

Tomáš Půlpán trefuje bekhendovým blafákem tyčku - 0:0.

Adam Kellerstein také na Šivela nevyzrál - 0:0.

Jakub Šulc si hradeckého brankáře perfektně rozhýbal a zasouvá do prázdné brány - 0:1.

Paráda Radka Pilaře ale srovnává stav - 1:1.

Šulc ovšem znovu dává a znovu do prázdné brány - 1:2.

Lukáš Kastner trefuje tyčku a je rozhodnuto - 1:2.

65:00
    Rozhodující samostatný nájezd proměnil hostující JAKUB ŠULC.

Hradečtí ztratili dobře rozehraný zápas, v němž měli dvougólové vedení, a nakonec berou jen bod. Hosté pojedou zpět do Mladé Boleslavi o poznání spokojenejší. Na shledanou u dalších on-line přenosů! (14:28:00)

Martin Voltr

Branky a nahrávky: 7. Nedvídek, 21. Kastner (Nedvídek, Bartoň) - 25. Kellerstein (Podsedníček, Pokorný), 54. Podsedníček (Šulc, Semirád), 65. Šulc

Královští lvi Hradec Králové: Šivel (Veselý) - Skála, Suk, Matějček, Konečný, Rejl, Štědrý, Souček - Půlpán, Pilař, Jebavý, Suchan, Dostálek, Kastner, Srpek, Šeps, Brida, Bartoň "C", Nedvídek, Klemenc. Trenér: Pavel Táborský.