Pelhřimov – SHK Hodonín 5:1 (kon.) | Trutnov – Kutná Hora 5:2 (kon.) | Nymburk – Kolín 1:2 (kon.)
Vsetín – Poruba 2011 2:1 (kon.)
VHK ROBE Vsetín
2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
HC RT TORAX Poruba 2011
Neděle 06.11.2011, 17:30Zimní stadion Na Lapači Poloha: Zimní stadion Na Lapači se nachází na křižovatce výpa • 2. liga skupina Východ

Vsetín i podruhé v sezóně poráží Porubu v poměru 2:1. Vítězství je to vybojované, nutno ovšem dodat, že Vsetín byl po většinu zápasu aktivnějším celkem a výhru si nakonec zasloužil. Porubští, přestože předvedli hodně zodpovědný výkon, tedy nakonec opouštějí Lapač bez bodu. Ze Vsetína přejeme hezký zbytek nedělního večera. (19:45:20)

60:00

59:51
    Puk u Plška, ale pod kontrolou Vsetínských.

59:44
    A jezdil tam tak dlouho, až Hruzíkovi došla trpělivost, do Vaňka tvrdě najel a je vyloučen za vražení na ohrazení.

59:29
    Vaněk jezdí s pukem za hostující klecí.

59:15
    Vsetínští zatím kontrolují puk.

59:05
    Vaněk se dostal do výborné pozice, Gleich se proti němu vyznamenal lapačkou.

58:55
    Po Tesaříkově střele ze středního pásma musel Gleich podržet puk ve své výstroji - Valaši totiž rychle dojížděli.

58:40
    Znovu je puk v pásmu Poruby.

58:20
    Hosté rozehrávají zpoza své klece.

58:04
    Nepřesná rozehrávka Poruby končí zakázaným uvolněním.

57:43
    Domácí se snaží hrát opatrně, puk teď jen nahodili za hostující klec.

56:54
    Hosté jsou v plném počtu.

56:31
    Teď už Spitzerova rána prošla, Gleich byl pozorný.

56:02
    Spitzer nastřelil hráče před sebou a rezultoval z toho rychlý výpad Opavy. Plšek si ale nadvakrát poradil.

55:31
    Hosté v oslabení zariskovali, Podešva ale zachytil puk na modré a následně tvrdě vypálil. Gleich však tentokrát předvedl výborný hokejový zákrok.

54:54
    Brankář Gleich tento zápas hodně nezvládá. Při rozehrávce za svou brankou uštědřil ránu Bajtkovi a tentokrát už to rozhodčí viděl. Dvě minuty, hrubost.

54:20
    Poruba zamkla Valachy v pásmu.

53:59
    A ještě jednou, ač teď Spitzer potřeboval dva pokusy, nakonec uspěl.

53:37
    Domácí vyhazují.

52:51
    Heš s Krayzelem se zaklesli do sebe, šikovný útočník hostů se ale následně Hešovi vysmenl a domácímu hráči nezbylo nic jiného, než si pomoci holí - dvě minuty, hákování.

51:46
    Chaloupkovu střelu dokázala domácí obrana zblokovat.

51:18
    Vsetínští teď kontrolují puk, Poruba se prozatím před Plška nedostává.

50:40
    Poruba je v plném počtu, druhá dvouminutovka výhody už Vsetínu pranic nevyšla.

49:43
    Vsetínští pokračují v přesilové hře, nemohou se ale dostat do pásma hostů.

48:40
    Hostující brankář Gleich se teď zachoval hodně ostudně. Po radujícím se vsetínském střelci totiž hodil svou širokou hůl. Hráče sice netřefil, letící hokejka ale doplachtila až do rohu. Z nepochopitelných důvodů ale zůstal tento čin rozhodčím nepotrestán.

48:40
    Vsetín vstřelil branku!
    Vsetín se přeci jen prosazuje. Jan Podešva vypálil od modré, Gleich puk neudržel a pohotový FILIP BAJTEK píchl do puku rychleji, než jej hostující brankář stihl schovat pod lapačku. Asistence: Jan Podešva.

47:51
    Seidler fauloval pronikajícího vsetínského hráče, navíc ke svému držení následně připojil honbě tvrdý zákrok a rozhodčí to dobře viděl. Dvě minuty držení, dvě hrubost a Vsetín bude hrát čtyři minuty přesilovku,

47:31
    Zuber se nyní prořítil kolem Fardy, z úhlu ale na Plška nevyzrál.

47:09
    Hosté znovu poslali puk na tribunu, tentokrát tomu ale pomohl odraz od plexiskla, vylučovat se tedy nebude.

46:26

25:52
    Dnešnímu utkání přihlíží 921 těch, kteří si na dnešní zápas koupili lístek (tedy v tomto čísle nejsou zahrnuti pernamentkáři).

25:52
    Bajtkovu tvrdou ránu Gleich vytěsnil.

25:30
    Té druhé se ale zatím nedaří o nic víc.

45:10
    A znovu... vsetínská první formace střídá.

44:53
    Hosté vyhazují.

44:26
    Tugarinov poslal puk zpoza vlastní branky až na tribunu a za zdržování hry tudíž putuje na lavici hanby.

43:43
    Zakázané uvolnění Poruby. Nyní Vsetínští znovu na chvíli zatlaačili hosty před jejich svatyni.

43:36
    Zúbek dostal zpoza branky nabito přímo na hůl. Střela z mezikruží mu ale příliš nesedla a Gleich puk poměrně v klidu lapil.

43:02
    Hosté nyní vysunuli forčeking a Valaši měli plné ruce práce, aby dostali touš z vlastní třetiny.

42:37
    A k vidění je další ofsajd hostující Poruby.

42:23
    Hra se usídlila ve středním pásmu.

41:45
    Zuber se už už řítil sám na Plška, zastavil jej ale těsný ofsajd.

41:12
    Heš šikovně založil útok, pokračování akce ale zastavila hostující obrana.

40:22
    Dohrávaná vsetínská přesilovka je historií.

40:17
    Ofsajd Vsetína. Tak zní první verdikt této třetiny.

40:01

Ve druhé třetině jsme tedy branku neviděli. Vsetín sice viditelně přidal na aktivitě, svého soupeře přehrál, Poruba ale brání takřka bezchybně a důraznou hrou takřka nepouští Vsetínské do zakončení. Po čtyřiceti minutách tedy vládne na Lapači brankový smír. Bitva o body tak ještě bude hodně zajímavá. Třetí dějství začne přibližně v 19:05.

40:00

39:58
    Na ledě si na chvíli poležel David Vítek, vylučovat se však nebude.

39:43
    Hostující hráč zalehl v útočném pásmu puk. To se nelíbilo Spitzerovi, který si následně neodpustil komentář k rozhodčímu a to neměl dělat. Deset minut si teď totiž posedí na trestné lavici za nesportovní chování.

39:16
    Bajtek s Kajabou vybojovali puk, střela druhého jmenovaného prošla mezi brankářovými betony, pozorný Pavlačka jej ale dokázal odpálit z brankové čáry do bezpečí.

38:51
    Poruba se zatím brání v pohodě.

38:22
    V následné skrumáži před Plškem se po odpískání pustil Tugarinov do Heše, který jej předtím tvrdě atakoval a je vyloučen za hrubost. Přesilovku si tedy zahraje prozměnu Vsetín.

38:15
    Vsetín je v pěti.

37:30
    Vsetínští teď zazmatkovali a ve třech vyjeli na jediného hráče. Následnou přihrávku na volného hráče ale porubský útočník promáchl a střelu od modré Wolfa zmařil Plškův semafor.

37:00
    Wolfovu ránu od modré srazila obrana mimo.

36:15
    Bajtek sice hostujícího hráče jedoucího vpřed bez problémů přebruslil, hlavní rozhodčí však viděl jeho údajné hákování a Valaši jdou do čtyř.

35:46
    Hraje se v podstatě na jednu branku, domácí hráči ale mají velké problémy prosadit se přes důraznou a dobře pracující obranu Poruby.

35:31
    Vaněk byl zastaven v rohu, následný protiútok Poruby přerušil Spitzer.

34:13
    Plšek nyní neudržel nahození od modré, nikdo z hostujících hráčů ale nebyl poblíž, takže vsetínská obrana puk včas odpálila do bezpečí.

33:38
    Bajtek přejel do útočného pásma a tvrdě vypálil. Vzduchem se ale mihla Gleichova lapačka a puk neomylně pozřela.

33:17
    Neprosadil se ani Bajtek střelou z úhlu a hosté jsou na ledě znovu komplet.

32:21
    Hoďa pálil tvrdě od modré, puk ale zastavila brusle obránce.

31:53

31:31
    Ondra Hruška pálil po ledě, Gleich byl připraven.

31:17
    A naopak si zahraje přesilovou hru. Porubští se nedohodli při střídání a za hru v šesti jsou stiženi dvouminutovým trestem.

30:43
    Vsetín je v plném počtu.

30:24
    Chaloupka sám před Plškem tak tak nedosáhl na prudkou křížnou příhru.

30:11
    Puk se vrátil za hostující svatyni.

29:45
    Krayzelova tvrdá střela je sražena do rohu.

29:27
    Vsetínští se osvobozují.

29:20
    Chaloupkovu ukrytou střelu si Plšek našel a svým levým betonem ji vykopl do rohu.

28:43
    Hosté po dlouhé době vystrčili růžky a hned je z toho jejich přesilová hra. Vaněk si pomohl hokejkou za hranicí pravidel a je vyloučen na dvě minuty za sekání.

28:10
    Gleich přerušil hru, vhazovat se bude po jeho pravici.

27:50
    Hostující akce skončila na útočné modré zásluhou pozorného Spitzera.

27:03
    Třetí útok Vsetína se ubytoval v hostující pásmu, k šanci se ale nedostal

26:10
    Vaněk se pokusil o střelu, obránce ji ale dokázal zblokovat. V zápětí je zde zakázané uvolnění Poruby. Domácí jsou každopádně ve druhé třetině prozatím lepším celkem.

25:51
    Pokus o kolmou přihrávku do jízdy skončil zakázaným uvolněním.

25:14
    Hosté byli na ledě už hodně dlouho a měli toho očividně plné zuby. Gleichův zákrok proti střele Tesaříka ale jejich nesnáz vyřešil. Vyloučený Prokop se současně vrací do hry.

24:12
    Dva domácí se ocitli sami před Gleichem, nedokázali si ale přesně přihrát.

23:59
    Zúbek pálil od modré, branku ale minul.

23:31
    Puk je za domácí brankou.

23:15
    Domácí hráči tak dlouho šněrovali s kotoučem za hostující brankou, až si nakonec doslova vymodlili faul. Portestaným hráčem je Prokop za podražení.

21:52
    Domácí vstoupili do druhé dvacetiminutovky se zjevnou chutí do hry, Poruba je však zatím v obraně pozorná.

20:41
    Ondra Hruška sice vystihl hostující rozehrávku, možnost ke střele ale prováhal.

20:11
    Druhá třetina začala zakázaným uvolněním Vsetína.

20:01

Úvodní dvacetiminutovka je za námi, stav je zatím po zásluze nerozhodný 1:1. Na Lapači je zatím k vidění hodně opatrný hokej, ve kterém oba celky dokázaly vstřelit po gólu a neproměnit jednu velkou příležitost. Skóre tak zatím zcela odpovídá dění na hrací ploše. Druhá třetina vstoupí v život přibližně v 18:20.

20:00

19:32
    Další Plškův zákrok po střele od modré.

18:53
    Valaši jsou v plném počtu.

18:40
    Fantastický zákrok teď vytáhl Lukáš Plšek. Po několika střelách na domácí branku se puk udrazil na Tugarinova, na nějž zývala zcela odkrytá branka. Ruský hráč to měl sice přes ruku, přesto byl v ideální pozici. Domácí brankář ale dokázal tygřím skokem puk na brankové čáře zastavit.

17:52
    Vsetín se zatím brání v naprosté pohodě.

16:53
    Hosté si zahrají v početní výhodě. Za podražení putuje za katr Filip Bajtek.

16:36
    A začínáme zase od znova. Vsetín totiž hned z protiútoku dokázal odpovědět. Rozjetý DAVID VÍTEK prošel s pukem do útočného pásma, vystřelil, následně si svou střelu dokázal i dojet a z beprostřední blízkosti ji propíchl mezi Gleichovými betony do sítě. Asistence: František Zúbek, Zbyněk Spitzer.

16:11
    Poruba právě vstřelila branku!
    Kde se vzala, tu se vzala, z čista jasna přišla branka. Jan Chaloupka s eprotáhl do útočného pásma, jeho přízemní střelu Plšek vyrazil přímo na hůl volného LUĎKA kREYZELA a ten neměl problém doklepnout puk do prázdné branky. Asistence. Jan Chaloupka, Marek Pavlačka.

15:59
    hru kouskuje velké množství přerušení.

15:41
    Zakázané uvolnění Poruby.

14:53
    Bajtek se šikovnou kličkou uvolnil v rohu, jeho střela ale poté trefila jen boční síť porubské klece.

14:01
    První formace VHK se na chvíli nastěhovala do útočného pásma, přihrávka na pokrytého hráče ale jejich ofenzivní snahy zhatila.

13:38
    Chaloupka vyzkoušel střelou zápěstím brankáře VHK, ten neměl problém.

13:01
    Hosté byli při útočné akci znovu až příliš rychlí na útočné modré - ofsajd.

12:31
    Chajretdinov teď přinutil Plška zakročit lapačkou, ani tato střela ale příliš nebezpečná nebyla.

11:55
    Hra se přelévá z rohu do rohu.

11:01
    Hokej na Lapači je zatím je zatím hodně opatrný, brankáři jsou takřka bez práce.

10:21
    Chajretdinov pálil od modré, trefil však jen vlastního spoluhráče.

9:33
    Vaněk mohl ujet do brejku, prudkou přihrávku svého spoluhráče ale zpracovat nedokázal.

9:16
    A tentokrát hosty zastavilo postavení mimo hru.

9:05
    Tentokrát se nepovedla rozehrávka Porubě, z čehož rezultuje zakázané uvolnění.

8:50
    Kajaba dotíral na hostující svatyni, důrazný zákrok beka ale jeho snažení překazil.

7:32
    V rychlém protiútoku dostal přihrávku Bajtek, tězký puk ale zpracoval až ve chvíli, kdy dorazil za brankovou čáru.

7:21
    Vnekovu střelu od modré Plšek vyrazil.

7:11
    Nepřesná rozehrávka Valachů končí zakázaným uvolněním, hra se stěhuje zpátky před Plška.

6:55
    A vhazování se bude opakovat, dokonce již po druhé.

6:51
    Vhazuje se po Gleichově pravici.

6:21
    Několikrát tečované nahození od modré naštěstí pro VHK zamířilo mimo.

5:54
    Hosté jsou v plném počtu. Vsetín byl nebezpečný zejména v první polovině přesilovky, přes dobrou příležitost Heše se ale neprosadil.

5:02
    Vaňkova chyba vyslala do úniku hostujícího Zubera, Farda se však stihl bleskově vrátit a hostujícího hráče v poslední chvíli odstavil od touše.

4:29
    Heš nedokázal v ideální pozici přehodit brankářův beton.

3:54
    Bude se ale vylučovat, za hákování putuje za hostující Khajretdinov.

3:54
    Vaňkova střela sražena vysoko nad.

3:00
    Tesaříkova střela od modré neměla potřebnou razanci a Glaich puk v pohodě vytěsnil.

2:36
    Úvodní minuty přinášejí opatrnou hru, oba brankáři jsou zatím skoro bez práce.

1:19
    Korčák důrazně napadal, hosté ale obstáli a ihned vyrazili do protiútoku.

0:13
    Hosté zahájili exkurzí do útočného pásma, za domácí svatyní ale přišli o puk.

00:01

Oba celky již pomalu přicházejí na ledovou plochu, za několik okamžiků utkání začne.

VHK Vsetín: Plšek (Hromada) – Spitzer, Hoďa, Farda, Tesařík, Mečiar, Hrčka, Heš – Zúbek, Hruška O., Vítek, Bajtek, Korčák, Vaněk, Kajaba, Podešva, Sprušil, Dědek, Holík, Semjonov

HC RT TORAX Poruba: Gleich (Glazkov) – Wolf, Chajretdinov, Mládenka, Šindelář, Hruzík, Prokop, Vnenk, Piskura, Krayzel, Pavlačka, Chaloupka, Galgonek, Kalina, Matějný, Badžo, Seidler, Zuber, Vajda, Tugarinov, Četyrkin

Rozhodčí: P.Obadal - T.Goňa, R.Smilek.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Radek Bařina

Branky a nahrávky: 17. Vítek (Zúbek, Spitzer), 49. Bajtek (Podešva) - 17. Krayzel (Chaloupka, Pavlačka)

VHK ROBE Vsetín: Plšek (Hromada) – Spitzer, Hoďa, Farda, Tesařík, Mečiar, Hrčka, Heš – Zúbek, Hruška O., Vítek, Bajtek, Korčák, Vaněk, Kajaba, Podešva, Sprušil, Dědek, Holík, Semjonov
    HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich (Glazkov) – Wolf, Chajretdinov, Mládenka, Šindelář, Hruzík, Prokop, Vnenk, Piskura, Krayzel, Pavlačka, Chaloupka, Galgonek, Kalina, Matějný, Badžo, Seidler, Zuber, Vajda, Tugarinov, Četyrkin

Rozhodčí: P.Obadal - T.Goňa, R.Smilek