Toulouse – Valenciennes 2:0 (kon.) | Bordeaux – Caen 2:0 (kon.) | Saint-Étienne – Ajaccio 3:1 (kon.)
Nancy – Dijon 1:2 (kon.) | Rennes – Évian TG 3:2 (kon.) | Lille – Brest 2:0 (kon.)
AS Nancy-Lorraine
1:2 (1:1)
Dijon FCO
Sobota 26.11.2011, 19:00Francouzská Ligue 1 Uber Eats

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Vítejte u dnešního zápasu 14.kola francouzské ligy mezi AS Nancy-Lorraine a Dijonem FCO. Je to souboj sousedících týmů v tabulce. Domácí se nacházejí na 16. místě a hosté na 17. místě. Oba dva týmy mají čtrnáct bodů a jsou pouze jeden bod na pásmem sestupu.

Domácí mají teď výbornou formu. V posledních čtyřech utkáních vyhráli tři zápasy, porazili dokonce vedoucí tým Ligue 1 Paris SG.
    Hosté předvádějí zatím nevyrovnané výkony. Po slibném začátku přišla série proher, kterou prolomili až v posledním zápase, když zdolali Bordeaux.

Favoritem dnešního utkání by měli být Nancy, ale zápasy v dolních patrech tabulky jsou vždy nevyzpytatelné.

Nancy: Ndy Assembe, Sami, Loties, Luiz, Calve, Lemaitre, Sane, Traore, Karaboue, Moukandjo, Bakar

Dijon: Reynet, Meite, Zabour, Bamba, Souprayen, Corgnet, Altama, Berenguer, Jovial, Bautheac, Guerbert

1

4
    Nancy mělo velkou šanci, po centru ze strany hlavičkoval Moukandjo, ale mířil těsně vedle.

5
    Na druhé straně obrovská šance hostů, Guerbert vypálil zpoza šestnácky a míč prosšel pouze o centimetry od pravé tyče branky brankáře Assemby.

9
    Pěkná kombinaci Dijonu nepřinesla žádnou velkou šanci.

10
    Standartní situace z dobré pozice pro Nancy.

11
    Střela Lemaira prošla těsně vedle branky.

12
    Dijon se snaží dostat na soupeřovu půlku hřiště, zatím se jim to ale nedaří.

13
    První roh budou zahrávat hráči Dijonu.

14
    Nancy se ubránilo a odkopává pryč.

15
    Dijon se usadil na soupeřově půlce a nepouští domácí k míči.

18
    Rozhodčí odpískal penaltu pro Dijon.

18
    Penaltu bez problémů proměnil ERIC BAUTHEAC.

20
    Domácí ihned po inkasované brance ožili a snaží se o vyrovnání.

23
    A mohlo být vyrovnáno, míč už směřoval po špatném odkopu obránce Dijonu do vlastní sítě, ale Bamba před brankovou čarou odkopnul míc do bezpečí.

25
    Po tečované střele Traoreho budou zahrávat domácí roh.

26
    Po krásné křižné střele z hranice šestnáctky skóruje DJAMEL BAKAR.

29
    Hra se přelevá z jedné strany na druhou, oba dva týmy se snaží dát další gól.

32
    Domácí drží míč na svých kopačkách a přibližují se k vápnu Dijonu.

33
    Po tvrdém faulu na Bautheaca budou hosté záhravat standartní situaci.

34
    Následuje roh, který hosté špatně kopli a míč skončil v rukou brankáře Assembeho.

34
    Po ostrém faulu na Karaboueho vytahuje rozhodčí z kapsy první kartu v utkání pro Berenguera.

37
    Zajímavá standartní situace pro Dijón

38
    Obránci odhlavičkovali míč do bezpečí.

39
    Zajímavou střelu vyslal z dálky Karaboue, ale mířila mimo tři tyče branky Dijonu.

40
    Po centru ze strany mířila hlavička Bautheaca těsně vedle branky Nancy.

43
    Zákrok v pokutovém území Dijonu na Joviala, neposoudil rozhodčí jako penaltový.

43
    Krásný zákrok brankáře Reyneta zabránil domácím vstřelit gól.

45
    Druhou žlutou kartu v utkání dostává zatáhnutí za dres Souprayen

45
    Rozhodčí nastavuje 2 minuty v prvním poločase.

Po prvním poločase je stav utkání vyrovnaní 1:1. Domácí Nancy i hosté z Dijonu měly velké množství šancí. Nejdříve vedli hosté po bezchybně kopnuté penaltě Bautheacem, po té i domácí zabrali a srovnali pěknou střelou Bakara.
    Druhý poločas začne přibližně v 20:05

46

47
    Po začátku druhého poločasu se hra odehrává především ve středu hřiště.

48
    Po tvrdém faulu se těžce ze země sbírá hráč domácích Sami.

50
    Nancy uzavřelo Dijon na vlastní polovině. Dijon se brání pouze dlouhými odkopy.

52
    Velká šance domácích, po nahrávce Lemaira střílí Traoré do tyče!

54
    Hosté se snaží dostat na polovinu Nancy dlouhými nákopy, ty ale vždy bez problému seberou obránci.

57
    Nancy nerušeně kombinují na straně hostů.

58
    Žlutou kartu dostává po zahrání rukou Bamba.

59
    Po dlouhé době střela na brankáře. Traore dostal pěknou přihrávku od Karaboueo, ale trefil pouze dobře postaveného Reyneta.

62
    Nebezpečný útok Dijonu zastavil nedovoleným zákrokem Sane.

65
    Dochází k prvnímu střídání, odchází Berenguer a nahradí ho Sankharu.

68
    Po dlouhé době střela Dijonu, k ohrožené brankáře Assembeho to ale nestačilo.

69
    Odchází Bakar, nahradí ho Niculae.

72
    Tvrdý faul v pokutovém území na Lemaitra, rozhodčí ale pokutový kop nepíská.

73
    Žlutou kartu dostává za nesportovní strčení Lemaitre.

76
    Nancy stále tlačí, ale obrana Dijonu je zatím nepropustná.

78
    Dijon je evidentně spokojen s remízou, odkopávají pouze míče a drží obranný blok.

79
    Až teď se ke střele dostal Lemaitre, ale jeho slabou střelu brankář Reynet bez námahy chytá.

81
    Dochází k dvojitému střídání Nancy. Jo-Cook nahradí Moukandjoa a Diakité Traorého.

83
    Po rohovém kopu se nejlépe zorintoval SANKHARE a dává druhý gól Dijonu.

86
    Hráči Nancy se snaží s nepříznivým stavem něco udělat, ale pozorná obrana Dijonu jim nic nepovolí než přihrávky v okolí půlicí čáry.

87
    Brankář domácích Reynet dostává žlutou kartu za nesportovní chování.

90
    Nejspíš zraněný Souprayen je nahrazen Maloudou.

90
    Rozhodčí nastavuje 5 minut.

90+2
    Dochází k taktickému střídání na straně Dijonu. Joviala nahradí Thil

90+4
    Nancy stále útočí, ale do žádné vážnější situace se nemůžou dostat, protože Dijon výborně brání.

Dijon si připisuje důležité tři body na své konto v boji o záchranu se svým konkurentem Nancy. Vítězství se ale nerodilo snadno. Dijon se především v druhém poločase uchýlil k obrannému valu, kterým se Nancy nemohlo celý poločas dostat k soupeřově brance. Hosté rozhodli z ojedinělé šance, po rohovém kopu se dostal ke hlavičce Sankhare, který nedal brankáři Assembemu šanci.

Přeji příjemný zbytek dnešního večera a u dalšího on-line přenosu na počtenou.