Cracovia – Bełchatów 2:1 (kon.) | Lech Poznaň – Widzew 0:1 (kon.)
KKS Lech Poznaň
0:1 (0:0)
Widzew Łódź
Neděle 27.11.2011, 17:00 • Stadion Miejski (kapacita 24.166 diváků) • Polská Ekstraklasa

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Polská liga pokračuje i s blížící se zimou a dnes se utkají týmy Lech Poznaň a Widzew Lódž. Obě mužstva se pohybují ve středu tabulky a dnešní zápas je pro ně velmi důležitý. Kdo se bude radovat více se dozvíme něco málo před devatenáctou hodinou.

1

1
    Lech rozehrál a kombinuje na vlastní polovině...

2
    Dudka se snažil protáhnout se středem, jeho akce skončila hned na začátku.

3
    Domácí se snaží držet míč na svých kopačkách, ale nepřesnými přihrávkami často zaváří svým spoluhráčům.

5
    Pěkný centr z levé strany na Kaminskeho, který dokázal zakončit. Všechno vzrušení je ale zbytečné, protože útočník Lechu stál v době přihrávky v ofsajdu.

6
    Na druhé straně také máván ofsajd, ocitl se v něm Dudka.

8
    Lech působí rozhodně více aktivněji, jenže jejich naděje vždy zmaří nepřesná finální přihrávka.

10
    Nejaktivnější je zatím domácí Artjom Rudněv, který i nyní mohl postupovat směr k brance Widzewa. Na poslední chvíli ho ale zastavil domácí obránce.

11
    Nepřesná Injacova přihrávka pokazila další přečíslení Lechu.

13
    Jedovatá střela ze střední vzdálenosti v podání Wojtkowiaka mířila bohužel pro domácí doprostřed.

15
    Do šestnáctky Lódže míří jeden centr za druhý, nejlepší střelec Rudněv se zatím ještě zahřívá.

17
    Odražený míč se dostal k Injacovi, ten ho ze vzduchu v akrobatické pozici napálil vysoko nad.

19
    Dudu se ocitl v ofsajdu, ojedinělá akce Lódže záhy končí.

21
    Kamiňski měl velkou příležitost, jenže jeho prudkou hlavičku vychytal Mielcarz!

22
    Wojtkoviak hrál v pokutovém území rukou a tak další nebezpečný útok Poznaně končí.

23
    Poznaň je viditelně aktivnější a zasloužila by si vedoucí branku.

24
    Wojtowiak se opět cpal do šestnáctky soupeře, na poslední chvíli se vrátil Panka a míč mu ukopl z kopačky.

26
    Hosté chtěli zahrozit z rychlého protiútok, Dudu si zpracoval míč na prsa, ale jeho následné střele chyběla potřebná razance.

28
    Tlak domácích mírně upadá, i Widzew se ji trochu zapojuje do kombinací.

29
    Bieniuk se hodně rozčiluje nad výrokem postranního rozhodčího, který přiřkl možnost vhazovat domácím. S rozhodnutím ale nic neudělá.

31
    Injac to dnes velmi často zkouší z větší vzdálenosti, ale jeho střely moc přesnosti nepobraly.

32
    Akce Abbese skončila nepřesným centrem.

34
    Převaha Lechu je u konce, nyní je na tahu Widzew. Panka si hrál se soupeři u rohového praporku, ale nakonec byl o míč čistě obehrán.

37
    Nadějný centr na Wojtkowiaka nic nepřinese, protože sudí špatně odpískali ofsajd.

39
    Opět se to nebezpečně vařilo před Mielcarzem. Rudněv se ale k míči těsně nedostal.

40
    Bieniuk si naskočil na rohový kop a hlavičkuje těsně nad!

42
    Závěrečné okamžiky prvního poločasu patří Lechu, který nepříjemně krouží okolo pokutového území soupeře.

44
    Centr Kamiňskeho nikoho v domácích barvách nenašel.

45
    Nastavovat se bude jedna minuta.

45+1
    Domácí šli do přečíslení, na nadýchaný centr si naskočil Kamiňski a hlavou poslal míč těsně mimo!

Úvodní poločas skočnil, Poznaň měla převahu, ale gólově ji nevyjádřila. Do druhého poločasu se tak půjde bez branek.

46

47
    Druhá půle začala ve stejném stylu jako skončila první. U míče jsou hráči Lechu.

49
    Střelu Bartkowskiho z poměrně velké vzdálenosti kryje skokem Burič.

50
    Tonev si narazil míč s Henriquezem a šel přímo do vápna. Poté natáhl a střelou na bližší tyč rozvlnil síť! Bohužel jen z vnější strany!

52
    Rudněv se ocitl v milimetrovém ofsajdu, přesto je akce Poznaně zastavena.

54
    Dudu si zpracoval míč rukou, balón se vrací do držení domácích fotbalistů.

55
    Henriquez se sympaticky probíjel přes hostující obranu, nedovoleně ho zastavil Panka. Žlutit se ale nebude.

57
    Ve druhé půli jsme zatím neviděli úplně vyloženou šanci, oba celky hrají velmi opatrně.

58
    Widzew Łódź právě vstřelilo branku!
    A tato opatrná hra nyní skončí! Ke skákavému míči se za velkým vápnem dostal BRUNO PINHEIRO a výstavní střelou k pravé tyči posílá zatím pasivnější celek do vedení - 0:1! Domácí jsou evidentně zaskočeni.

60
    Lech je zaskočen a najednou mu vůbec nejde kombinace...

61
    Domácí mají statistiku držení míče 66 %, což jasně vypovídá o dnešním zápase. Jenže na to se nehraje...

63
    Nadějné přečíslení Lechu končí nepřesnou Rudněvovou přihrávkou.

64
    První střídání na straně Lechu. Dolů jde Sergej Krivets, zahraje si Jakub Wilk.

66
    Domácí se snaží, ale po inkasované brance jim to příliš nejde.

68
    Nicméně Lechu nemůžeme upřít snahu, domácí fotbalisté stále tlačí do zavřené obrany Lódže.

70
    Abbes byl faulován na středovém kruhu a pochopitelně se mu příliš nechce z trávníku. Jsou tam s ním i lékaři, ale zas tak hrozný ten zákrok nebyl.

72
    Tonevovu jedovatou ránu z dálky vyráží Mielcarz na rohový kop!

73
    Centr do šestnáctky sebral pouze brankář Lódže.

75
    Hosté mohl přidat druhou branku, centr Panky do vápna si domácí obránce Budka srazil těsně mimo!

77
    Z následného rohového kopu hlavičku Grzelcak vysoko nad.

80
    Na hřišti dochází k ošetřování dvou hráčů, oba jsou v pořádku a budou pokračovat ve hře.

82
    Centr Wilka z levé strany byl zblokován.

83
    Widzew skvěle brání, domácí se nemohou dostat do nějakého souvislejšího tlaku.

84
    Hosté spoléhají na dlouhé nákopy a snaží se držet míč na polovině soupeře. Nutno říci, že se jim to rozhodně daří.