K. Vary – Zlín 6:1 (kon.) | Jihlava – Chomutov 7:3 (kon.) | Znojmo – Slavia 2:5 (kon.)
Motor ČB – Plzeň 2:3 (kon.) | Pardubice – HC Litvínov 2:3 (kon.) | Vítkovice – Liberec 8:3 (kon.)
Kometa Brno – Sparta 4:3 (kon.)
HC Kometa Brno
4:3 (1:1, 2:1, 1:1)
HC Sparta Praha
Sobota 03.12.2011, 17:00 • Kajot Arena • DHL Extraliga juniorů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Hezký podvečer z brněnské Kajot Areny, kde v rámci 22. kola NOEN extraligy juniorů přivítá Kometa na svém ledě pražskou Spartu. A nejedná se o ledajaký duel. Díky velké propagaci po celém městě je již půlhodinu před zápasem brněnská arena slušně zaplněna. Domácí fanoušci budou totiž atakovat rekord největší návštěvy juniorského extraligového zápasu. Také zde fandové Komety představí největší dres a šálu v republice.

Domácí jsou okrášleni dresy, se kterými jejich starší kolegové hráli European Trophy a do tohoto čtvrtka se ještě pyšnili dvanácti výhrami v řadě. Pak ale skončila první část sezóny a Kometa poprvé nastoupila proti jinému, než moravském či slezskému týmu - Liberci, se kterým prohrála 3:0. V tabulce je dlouhodobě na druhém místě se 47 body a na vedoucí Litvínov ztrácí 3 body.

Sparta drží šňůru čtyř výher v řadě. Naposledy získala tři body ve čtvrtek se Znojmem, které porazila 2:1. Momentálně se Pražané nachází na čtvrté pozici s 41 body. Spartu ale sem tam přepadnou výkyvy formy, jako například na listopadový státní svátek, kdy prohrála v derby se čtrnáctou Slávií 1:7.

HC Kometa Brno: Zelenka (Barus) - Šidák, Dujsík, Peslar, Koukal, Dlapa, Dittrich, Bilčík (C) - Fusek, Wasserbauer, Křivohlávek, Jurák, Novák P., Kozák, Jankovič, Zbořil, Podešva, Novák J., Boček, Káňa

HC Sparta Praha: Langer (Bílek) - Košťálek, Švaříček, Kolář, Holada, Zacpálek, Müller - Ribalkin, Škop, Doležal, Vlček, Merta, Kučera, Brzobohatý, Eis (C), Matějček, Simon, Náprstek, Hampl, Procházka

Rozhodčí: .

Do začátku utkání zbývají poslední minuty. Byl rozvinut obří dres a šála. Do Kajot Areny si zatím našlo cestu možná více než čtyři tisíce diváků. Za chvíli zazní státní hymna.

Úvodní buly symbolicky vhodil kapitán A týmu Petr Hubáček.

00:01

0:24
    Úvodní střelu vyslal na Baruse sparťanský Vlček.

0:59
    Peslar nahazoval na bránu, Jankovič zachytil puk, obkroužil sparťanskou bránu a vystřelil. Bílek byl však na místě a jeho pokus pokryl.

1:56
    Kometě byl pískán úmyslný ofsajd a bude se vhazovat před Barusem.

2:11
    Wasserbauer najížděl s Bočkem na sparťanskou bránu, druhý jmenovaný však nezachytil přihrávku.

2:52
    Kometa právě vstřelila branku!
    Dujsík střílel puk od modré. Ke sraženému puku se dostal JAKUB NOVÁK, který se ocitl sám před Bílkem. Toho si Novák položil na zem a zasunul puk pod jeho ruku. Asistence: Tomáš Dujsík.

3:23
    Patrik Novák se ocitl sám před Bílkem, ale ze dvou střeleckých pokusů ani jednou neuspěl.

4:43
    Kozák vypálil tvrdě z mezikruží a Bílek jeho pokus pokryl hrudí.

5:10
    Sparta právě vstřelila branku!
    Sparťané najížděli dva na jednoho. Eis přihrával MARTINU PROCHÁZKOVI, který překonal skákajícího Baruse. Ten byl se svým tygřím skokem na jeho pokus krátký. Asistence: Stanislav Eis.

6:26
    Teď dvě obrovské šance zahodilo trio Káňa, Jankovič, Jurák. Nejprve Jankovič přestřelil Bílkovu bránu při nájezdu dva na jednoho a pak se do puku, který přihrával Káňa zpoza brány, netrefil Jurák.

7:54
    Jakub Kolář (SPA) - 2 min. za vysokou hůl. Fusek se po jeho faulu jen těžce zvedal z ledu.

8:45
    Bilčíkovu střelu tečoval J. Novák nad.

9:40
    Brnu se nedaří usadit se v útočném pásmu.

9:54

10:17
    Hlasatel ohlásil momentální počet diváků. Zatím je jich v Kajot Areně 4585.

11:22
    Ke střele se po dlouhé době dostala i Sparta. Od modré pálil Ribalkin.

12:13
    Po přihrávce Wasserbauera pálil Peslar pouze do chráničů některého z obránců.

12:16
    Jakub Novák (KOM) - 2 min. za napadení.

13:21
    Až na Bílka vyhodil puk Wasserbauer.

14:16

14:15
    Kučerovu střelu Barus vyrazil a Vlčkova dorážka už šla mimo.

15:08
    Merta a Vlček doráželi u Baruse a Křivohlávek jde na 2 minuty za zdržování hry, jelikož úmyslně posunul bránu.

15:19
    Filip Vlček atakoval domácího brankáře a dostává 2 minuty za vysokou hůl. Pokračuje se 4 na 4.

16:32
    Hampl se ocitl sám před Barusem, ale ten jeho pokus zázračně lapil do vyrážečkové rukavice.

17:08

17:19

17:29
    Wasserbauer byl v šanci po Fuskově přihrávky. Bílek byl ale příliš blízko a Wasserbauer jej nedokázal překonat.

18:49
    Brňané se usadili v útočném pásmu a jali se kombinovat. Střelu Jakuba Nováka se snažil tečovat Křivohlávek. Nepodařilo se mu to a puk tak lapil Bílek.

19:37
    Jankovič se snažil vypálit, ale jeho střelu blokoval jeden ze Sparťanských.

20:00

V první třetině plné šancí a vyloučení dokázaly skórovat obě mužstva. Nejprve rozjásal více než čtyři a půl tisíce fanoušků Jakub Novák, ale o tři minuty později jejich radost alespoň na chvíli utišil hostující procházka. Druhá třetina začne přibližně o tři čtvrtě na šest.

20:01

20:13
    Křivohlávkova střela byla tečována vysoko nad pexisklo.

21:23
    Procházkovu střelu pokryl Barus vyrážečkou.

22:18
    Střelu Podešvy vyrazil Bílek do rohu.

23:18
    Po nevýrazné hře ve středu hřiště se puk ocitá v hledišti.

24:04
    Křivohlávek přihrával na Jakuba Nováka. Ten před bránou lehkou tečí ohrozil Bílka, který byl ovšem bezchybný.

24:43
    Vyloučení na obou stranách na dvě minuty za hrubost. Jakub Dlapa (KOM) a Stanislav Eis (SPA). Pokračuje se 4 na 4.

25:13
    Patrik Novák lehkou střelou od modré jenom pozdravil brankáře Bílka.

25:39
    Peslar najížděl z levé strany a pálil na sparťanskou bránu. Bílek ale jeho střelu vyrazil.

26:15
    Po tvrdém střetu se drží Wasserbauer za rameno a odjíždí na střídačku.

26:43
    Oba týmy v plném počtu.

27:34
    Filip Švaříček (SPA) - 2 min. za nedovolené bránění.

27:54
    Michael Zacpálek (SPA) - 5 min. + do konce utkání za zásah do oblasti hlavy a krku. Kozák se jen těžce zvedal z ledu po jeho úderu.

28:09
    Spartu výhozem přes všechny čáry osvobodil Košťálek.

28:45
    Jankovič pálil z pravého kruhu jen těsně vedle levé tyčky Bílkovy brány.

29:38
    Jenom díky velké smůle a skvělému Bílkovi přečkala Sparta přesilovku 5 na 3.

29:44
    TOMÁŠ DUJSÍK nahazoval puk na bránu a od jednoho ze sparťanských hráčů se odrazil až za Bílkovi záda. Asistence: Jakub Peslar, Jan Podešva. Přesilová hra Komety pokračuje.

29:34
    Hosté hrají ve čtyřech.

31:08
    Košťálek (SPA) vyhodil puk přes plexisklo a jde na 2 min. za zdržování hry.

32:04
    Káňa přihrával na Podešvu, ale tvou tvrdou střelu poslal do Bílkovy lapačky.

32:31
    Koukalovo nahození se snažil tečovat Wasserbauer, poté nastala před Bílkem menší potyčka.

32:55
    Po Křivohlávkově přihrávce na Zbořila zívala poloprázdná brána. Puk ale ještě před tím trochu nadskočil, a tak brněnský talent máchl naprázdno.

33:50
    V situaci 1 na 1 se Brzobohatý přes Bilčíka neprosadil.

33:08

35:19
    Křivohlávek padl do Mertovy rány a zblokoval ji.

35:36
    Kozák už se z kabiny po ošetření vrátil na střídačku.

36:13
    Káňa najížděl po levé strany, ale jeho následný pokus vyrazil Bílek nad.

36:41
    V úniku 3 na 2 přihrával Káňa na Jankoviče. Proti němu však vytasil svůj beton výtečný Bílek.

37:39
    Boční síť trefil sparťanský Doležal.

37:58
    JAKUB NOVÁK skóruje podruhé. Po Křivohlávkově přihrávce se před Bílkem ocitl sám Novák a střelou nad ramenou překonal sparťanského brankáře. Asistence: Jan Křivohlávek, Adam Zbořil.

38:26
    Štěpán Koukal (KOM) - 2 min. za sekání.

39:44
    Tomáš Dujsík (KOM) - na 2 min. za krosček.

39:50
    Ihned po buly byla u puku Sparta. Kolář přihrál na modrou čáru, kde byl nachystaný JAN KOŠŤÁLEK, který střelou po zemi poslal puk za Barusova záda. Brněnský brankář měl zakrytý výhled. Sparta navíc využívá přesilovku 5 na 3. Asistence: Jakub Kolář, Stanislav Eis.

40:00

Ve druhém dějství byl do konce utkání vyloučen Michael Zacpálek do konce utkání, za faul na Kozáka, který utrpěl krvavé rány a musel být ošetřen. Z následné přesilové hry Kometa vytěžila vedoucí branku, kterou vsítil Tomáš Dujsík a za osm minut zvýšil stav svým druhým gólem Jakub Novák. Hosté však stačili deset sekund před koncem gólem do šatny v přesilové hře 5 na 3 snížit, když se trefil Jan Košťálek.

40:01

40:37
    Eis trefil Bilčíka, od které ho se puk odrazil za modrou čáru do středního pásma.

41:44

42:14
    Po chybě gólmana se k puku dostal Dlapa. Bohužel se nestihl včas zorientovat, aby mohl puk poslat do poloodkryté brány.

43:21
    Frank Kučera (SPA) - 2 min. za vysokou hůl.

44:01
    Jankovič po Wasserbauerově přihrávce promáchnul.

44:57
    Po prvních přesilovkových šancích se domácím nedaří dostat do útočné třetiny.

45:19
    Adam Zbořil (KOM) - 2 min. za sekání. Hraje se 4 na 4.

45:21

47:07
    Zmatek před brněnskou bránou, ze které těží Sparta. Po tom, co se zdálo, že má Barus puk v lapačce se ke kotouči dostal MARTIN PROCHÁZKA a vyrovnal. Asistence: Filip Švaříček. Sparta využívá přesilovku. Brněnští neúspěšně reklamují seknutí do Barusovy lapačky.

47:41
    Dominik Müller (SPA) - 2 min. za napadení.

48:18
    Wasserbauer střílel a Bílek jeho pokus vyrazil na volného JANA KÁŇU, který puk umístil mezi Bílkovy betony. Kometa využívá přesilovku. Asistence: Jan Wasserbauer, Vlastimil Bilčík.

49:48
    Křivohlávek padl obětavě do střely Švaříčka.

50:18
    Filip Švaříček (SPA) - 2 min. za hákování.

51:07
    Po Dlapovi dorážel Káňa, ale Bílek oba pokusy pokrývá.

51:58
    Křivohlávek trefil chrániče Koláře a puk končí v ochranné síti.

52:18

52:50
    Hampl střílel nad bránu do plexiskla.

54:41
    Delší dobu si ani jeden z týmů nevytvořil žádnou šanci.

56:25
    Patrik Novák se mohl dostat do trháku, ale rozhodčí odpískali ofsajd.

57:29
    Oddechový čas pro domácí.

57:29
    Diváky rozehřívá mexická vlna.

58:25
    Po krátkém tlaku hostů se ke střele od modré dostal Merta, ale brněnskou bránu minul.

58:37
    Následně si na Bílka najížděl z levé strany Křivohlávek, ale jeho střelu sparťanský gólman pokryl.

58:56
    Po tvrdém střetu s Káňou se těžce z ledu zvedá Eis. Následuje Oddechový čas hostů.

59:12
    Dlapa krásnou přihrávkou poslal Káňu do samostatného úniku. Jeho střelu ale Bílek vytěsnil nad plexisklo.

59:27
    Jeden ze Sparťanů zůstal ležet na ledě s bolestivou grimasou a na střídačku se dopravil až za pomoci spoluhráčů. Nejspíš to byl Merta.

59:51
    Sparta zkoušela na poslední sekundy hru bez brankáře. Jankovič trefil jen boční síť.

60:00

Tomáš Král a Miroslav Přerost budou předávat ceny pro nejlepší hráče.

Za hosty je to Martin Procházka a za domácí Jakub Novák.

V dnešním utkání padli tři rekordy.
    Fanoušci představili největší fan-dres (319 m²) a fan-šálu (225 m²).
    Také padl divácký rekord při návštěvě juniorské extraligy, když přišlo 4823 diváků. (19:23:13)

Jakub Dohnal

David Nekvinda

Branky a nahrávky: 3. Novák J. (Dujsík), 30. Dujsík (Peslar, Podešva), 38. Novák J. (Křivohlávek, Zbořil), 49. Káňa (Wasserbauer, Bilčík) - 6. Procházka (Eis), 40. Košťálek (Kolář, Eis), 48. Procházka (Švaříček)

HC Kometa Brno: Barus (Zelenka) - Šidák, Dujsík, Peslar, Koukal, Dlapa, Dittrich, Bilčík (C) - Fusek, Wasserbauer, Křivohlávek, Jurák, Novák P., Kozák, Jankovič, Zbořil, Podešva, Novák J., Boček, Káňa
    HC Sparta Praha: Bílek (Langer) - Košťálek, Švaříček, Kolář, Holada, Zacpálek, Müller - Ribalkin, Škop, Doležal, Vlček, Merta, Kučera, Brzobohatý, Eis (C), Matějček, Simon, Náprstek, Hampl, Procházka