Omsk – Lev 1:0 (po s.n.) | Mytišči – Kazaň 1:0 (po s.n.)
1:0 (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0 - 1:0)
Lev Praha
Pondělí 05.12.2011, 13:00KHL

Přeji Vám hezký zbytek dne a někdy opět na počtenou. (15:17:47)

Jen s jednou šancí v každé části a se dvěma v prodloužení nakonec utkání dokráčelo docela rychle k nájezdům, kde mířil jako jediný do černého Frolov. Omsk se tak může radovat alespoň ze dvou bodů, Poprad odjíždí domů s jedním.

Avangard právě vstřelil branku!
    Takže při nájezdech se prosadil jen jeden hokejista a to domácí ALEXANDER FROLOV, který tak rozhodl o dvoubodovém vítězství Omsku!

Pilařovi klička nevyšla.

Perežogin se odklidil do strany a nedal.

Nagy se pokoušel o stejné zakončení jako ruský forvard, ale neuspěl.

Frolov prostřeluje Laca mezi nohama!

Netík ale střelou zápěstím trefil jen levý beton.

Samostatné nájezdy začínají.

Poprad pojede jako první.

Nepíši raději dnes, protože kdo ví, zda se za devět hodin někdo prosadí alespoň v těch nájezdech.

Tak a je to tady, přece jen se díky nájezdům dočkáme jak gólu, tak i konce utkání.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:12
    Snad jen Nagy, který si parádně vybruslil před Rämöho, jenže ve vyložené šanci zasáhl slovenský útočník jen místo, kde byla připravená zakročit lapačka domácího gólmana!

63:45
    Sice to vypadá, jako by se ani jeden celek nesmířil s tím, že zápas by mě dojít k nájezdům, avšak nevím, co by tento osud mělo změnit.

62:48
    Lundberg nahrával před bránu volnému Mezeiovi, kterého ale skvěle vychytal Rämö!

62:39
    LEV je kompletní.

62:11
    Avangard vůbec nesehrává přesilovku, která by uzamkla soupeře v jeho pásmu.

61:25
    Znovu se daří Popradu osvobodit.

61:09
    Na Frolovu ránu Laco dobře viděl, proto neměl problém ji vyrazit.

60:39
    Hostům se podařilo vyhodit.

60:34
    Branislav Mezei velmi komplikuje situaci svého týmu, když mu udělil hlavní rozhodčí dvě minuty za podražení!

60:01

Tak ani poslední část nepřinesla to, na co všichni čekali. Uvidíme, zda se trefy dočkáme v prodloužení.

60:00

59:28
    Kotouč už klouže hlavně jen středním pásmem.

58:32
    Vypadá to, že se dočkáme prodloužení a možná vlastně i nájezdů, protože pokud někdo dá gól, tak to bude určitě historický okamžik.

57:36
    A svou defenzivní činnost si nyní plní i hokejisté Popradu, kteří zodpovědně brání modrou a nevydávají se k zbytečnému napadání.

56:28
    Avangardu se ale podařilo ubránit.

56:21
    Hosté po defenzivní části nyní zatlačili Omsk k jeho svatyni i díky tomu, že Perežogin místo kotouče omylem vyhodil z obranného pásma svou hůl.

55:26
    Lyamin ani Pevrušin nedokázali propálit Laca. Jeden to zkoušel od modré, druhý poté z mezikruží.

54:39
    Popov se snažil probojovat obrannou hrází Popradu, jeho následná střela z pravého kruhu byla sražena do ochranné sítě.

54:02
    Nakonec LEV přišel o touš.

53:43
    Hosté se sice točí s pukem za bránou soupeře, jenže před ní je Avangard nepouští.

52:56
    Pervušin se snažil tečovat nahození od modré, jenže nebyl příliš efektivní.

52:26
    Červenkovo zakončení zápěstím bylo sraženo do ochranné sítě.

51:52
    Nyní se snažil trochu zatlačit svého soka Poprad, z čehož nakonec vyplynul icing Omsku.

51:14
    Kalujžnyj skvěle nahrál před bránu Averinovi, který ale nemá svůj den, když při gólmanově pozici na kolenou přestřelil poloprázdnou klec!

50:46
    Od modré vypálil Pilař, jehož ránu ne zcela jistě vyrazil Rämö.

50:26
    Bělovova rána zasáhla Kloučka, který se svalil na led. Po chvíli však sám vstal a odjel na střídačku. Nic vážného to tak snad nebude.

49:49
    Sekáč se sice dostal do pozice, kdy mohl střílet, avšak ještě chvíli posečkal, což mělo za následek, že vybruslil z dobré palebné pozice.

49:14
    Škoula jen nahazuje kotouč do útočné třetiny a odjíždí střídat.

48:19
    Hosté jsou nyní pod velkým tlakem, Omsku se ale nedaří vsítit gól.

47:28
    Červenkovo nahození z pravého kruhu se snažil kopnout bruslí do svatyně Popradu domácí Averin, jenže jeho teč letěla mimo.

46:27
    Perežogin se zřejmě na to už nemůže dívat a pálí i od červené, jeho vysoký projektil neměl šanci zaletěl do branky.

45:29
    Kalinin objel soupeřovu klec a pokusil se překvapit Laca. Brankář Popradu měl však beton na správném místě.

44:48
    Hostující gólman musel ještě jednou použít k zákroku svou lapačku, tentokrát ale puk raději podržel.

44:06
    Frolov vyzkoušel Laca, ten ale zachytil touš do lapačky, a poté ještě stihl rychle rozehrát.

43:28
    Defenzivy zatím pracují naprosto skvěle, útočníci vůbec neví, jak se mají prosadit.

42:47
    Avangardu se nevydařila rozehrávka, touš tak převzal Fabricius.

41:57
    Domácí jsou kompletní.

41:25
    Až nyní se puk dostal před domácí svatyni, kde však došlo jen ke šermování s holemi. Hráči Avangardu nakonec dopravil kotouč do bezpečí.

40:46
    Omsk zatím nemá problém s bráněním oslabení, Poprad dosud nic nepředvedl.

40:01

Další třetina začne přibližně v 14:32.

První část prostředního dějství patřila spíše hostům, stejně tak ale patřila ta druhá domácím. Narozdíl od Popradu však měl Omsk další tutovku, jenže ani Averinovi se nepodařilo skórovat do odkryté klece. Stále tak čekáme na úvodního střelce branky.

40:00

39:57
    Anton Bělov (OMS) za vysokou hůl nabízí ještě soupeři početní výhodu.

39:12
    Hosté byli ještě chvíli pod tlakem, ale i tak se jim podařilo vymanit se z obranného pásma.

38:21
    Poprad v plném počtu.

37:57
    Averin měl podobnou šanci jako Červenka v prvním dějství, jenže ani ho nedokázal doklepnout kotouč do prázné klece!

37:23
    Omsk se sice nastěhoval zpět před Laca, jenže hostujícího brankáře nijak neprověřil, a nakonec přišel o třetinu.

36:46
    Avangard si v útočném pásmu pod tlakem nevěděl rady, tak si přihrával i rukou. Buly ve střední třetině.

36:21
    Luboš Bartečko (LEV) vyinkasoval menší trest za podražení.

35:35
    Kalinin se snažil překvapit hostujícího gólmana z těžkého úhlu, Laco si ale mezeru mezi nohama pohlídal.

35:00
    Pervušin najížděl směrem k Lacově kleci z pravé strany, jenže po chvilce zapomněl kotouč za sebou, čehož využil Chabada, který ho převzal.

34:10
    Domácí jsou v pěti.

33:20
    Ani Pilařova rána se svatyně Omsku nedotkla, z pravého kruhu napálil obránce Popradu touš nad.

32:33
    Netík sice z levé strany protáhl Rämöho, jenže jeho projektil do domácí klece nesměřoval.

32:10
    Alespoň však Poprad získal svou první přesilovku, když na trestné si dvě minuty odsedí Alexandr Bělov za podražení.

31:12
    Více se zatím musí v prostřední dvacetiminutovce bránit Avangard, hosté ale své útočné aktivity nevyužili.

30:14
    Chabada využil zaváhání Nesterova, jeho bekhend ale neměl gólové parametry.

29:31

29:18
    Touš se hlavně nahazuje do útočné třetiny, kde se sice na chvíli jeden i druhý tým na chvíli zdrží, ale k zakončení se nedostane.

28:21
    Hosté urputně bojovali v útočném pásmu, k Rämömu však puk neprotlačili.

27:19
    Oba celky jsou sice hodně aktivní, ale nyní puk létal bez ničeho závažnějšího ze strany na stranu.

26:24
    Chabada pod tlakem bekhendem jen vyhodil kotouč k soupeřovým bekům.

25:47
    Mezei si vybruslil do levého kruhu, odkud vyslal projektil jen těsně nad břevno svatyně Omsku.

25:14
    Touš navštívil diváky, vhazovat se bude v obranném pásmu Popradu.

24:25
    Averin nadvakrát těsně před Lacem nepřekonal hostujícího gólmana.

24:13
    Perežogin z pravého kruhu z otočky chtěl překvapit Laca, ten ale měl svou lapačku nachystanou.

23:14
    Špirko se napřáhl k ráně ve střední třetině, Rämö bez vážnějších potíží vytěsnil jeho pokus betony.

22:21
    Lewis od modré vystřelil lehce zápěstím, trefil však jen svého spoluhráče před brankou.

21:36
    Červenkova přihrávka byla zblokována, takže se trochu i zpomalila, čímž se Pervušin dostal do ofsajdu.

20:47
    Domácí sice nahodili puk do útočného pásma, dlouho se v něm ale nezdrželi.

20:01

Další třetina začne přibližně v 13:47.

Zatím je k vidění docela vyrovnaný hokej, kde největší příležitost ke skórování měl v přesilové hře Roman Červenka, který ale netrefil poloprázdnou svatyni. Úvodní část tak žádnou trefu nepřinesla.

20:00

19:39
    Popov bojoval statečně za klecí Popradu, nakonec však ztratil puk.

18:49
    Nesterov se snažil zpětnou nahrávkou najít Kalinina, ten ale jeho příhru nezpracoval.

17:51
    Ivanov se snažil natlačit před Laca, jenže soupeřovi obránci mu to nedovolili, takže domácí hokejista posunul puk jen za bránu.

17:16
    Kuryanov je hodně aktivní, nyní sám napadá rozehrávku hostujících beků.

16:19
    Nesterov zkusil vypálit ještě za modrou, Laco jeho projektil odrazil do rohu kluziště.

15:54

15:31
    V závěru oslabení se Popradu daří, dvakrát nyní vyhodil kotouč.

14:36
    Červenka mohl zakončovat do odkryté svatyně, jenže z neznámých důvodů ji minul!

13:54
    Další početní výhoda pro Omsk. Za sekání odcestoval na trestnou Václav Nedorost (LEV).

13:44
    Kalinin dostal přihrávku do mezikruží, bohužel pro domácí však minul puk.

13:07

12:48
    Červenka mířil hodně vysoko, jeho pokus nakonec vyhnal Omsk z útočného pásma.

11:56
    Avangardu ale přesilovka zatím nevychází, vyslal na Laca jen jednu střelu.

11:07
    Jiří Sekáč (LEV) zlomil při bránění hůl, jenže poté ještě stihl odehrát kotouč, což se podle pravidel nesmí. Obdržel za to menší trest.

10:13
    Poté se snažil založit akci, jenže ta skončila zakázaným uvolněním.

10:09
    Mezei zajel s pukem za svou branku, protože jeho spoluhráči odjeli střídat.

9:25
    Chabada z levé kruhu střelou zápěstím nasměroval touš jen do Rämöho lapačky.

9:05
    Hosté si sice zakombinovali v útočné třetině, jenže k zakončení se vůbec nedostali.

8:24
    Po útoku Omsku se Popradští osvobozují raději icingem.

7:45
    Nahození od modré tečoval Frolov, hostujícího strážce svatyně to však nezmátlo, když bez problémů zachytil puk. Hra je tak po delší době přerušena.

7:12
    LEV se hnal do protiútoku, avšak skvěle proti němu zakročil Ryabykin.

6:40
    Škoula nahodil kotouč do útočného pásma, tam ho ale sebrali hokejisté Popradu.

5:54
    Nepřesnosti na obou stranách znamenají, že si rozehrávku ze své třetiny zopakují hosté.

4:57
    Špirko dlouhou kroužil s pukem za domácí klecí, pak ale z této pozice odjel, a nakonec ztratil i touš.

4:09
    Omsk se musel vymanit z vysokého presinku Popradu, po několika sekundách se otravných útočníků soupeře zbavil.

3:17
    Po pravé straně nabruslil do útočného pásma Červenka, brankář Popradu jeho následný šťiplavý pokus zápěstím dokázal zkrotit.

2:34
    Nyní se Avangard nacpal před hostující svatyni, Laco raději všechno jistil podržením kotouče.

1:37
    Dvakrát pokoušel propálit domácího gólmana Netík, s oběma ranami si však Rämö poradil.

0:42
    Nedorost namazal do pozice mezi kruhy Bartečkovi, ten ale trefil jen připraveného Rämöho.

0:12
    První útok Omsku nevyšel, byl mu odpískán úmyslný ofsajd.

00:01

Zní úvodní hymny, utkání brzo vypukne.

Avangard Omsk: Rämö (Kuzněcov) – Rjabykin, Škoula, Pivcakin, Ljamin, Alexandrov, Bělov, Gusev – Červenka, Kaljužnyj, Averin – Frolov, Sjomin, Pěrežogin – Popov, Kalinin, Nestěrov – Ivanov, Kurjanov, Pěrvušin – Orlov.

HC LEV Poprad: Laco (Duba) – Mezei, Pilař, Sigalet, Mihálik, Klouček, Lewis, Štrbák – Nagy, Nedorost, Bartečko – Kristek, Mikus, Netík – Novotný, Špirko, Chabada – Fabricius, Lundberg, Sekáč.

Rozhodčí: Deev, Ravodin – Palej, Cepajev.

V posledním utkání vyhráli domácí na ledě Nižněkamsku 3:1, hosté na svém stadionu porazili Dynamo Moskvu 4:3 po samostatných nájezdech.

V tomto zápase na sebe narazí Avangard Omsk, který je ve skupině Východ na třetí pozici se ziskem padesáti bodů, a LEV Poprad, kterému v tabulce Západ patří s dvaatřiceti body devátá příčka.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.