Djurgårdens IF
5:2 (4:1, 0:0, 1:1)
Brynäs IF
Středa 07.12.2011, 19:00Švédská Elitserien

Domácí zaslouženě zvítězili díky vydařené první třetině a perfektnímu výkonu gólmana Wesslaua. (21:18:33)

60:00

58:37
    Djurgårdens právě vstřelilo branku!

Hosté mířili do útočného pásma, proto Svedberg opustil klec, aby do hry pustil šestého hráče do pole. Jenže o pár vteřin později prázdné branky využil JOSEF BOUMEDIENNE! Asistence: John Norman, Mika Zibanejad.

58:08
    Holm vyslal poslední přesilovkovou střelu, ta ale minula cíl. Ekholm je zpět na ledě.

57:15
    Daniel Tjärnqvist pálil od modré, hostující gólman ale nadále září.

57:03
    Domácí mají velký tlak. Ottossonovu střelu z vrcholu kruhů Svedberg vyrážečkou odklidil.

56:50
    Tjärnqvistova tečovaná střela trefila dezorientovaného Svedberga do betonu.

56:08
    Byl však při zakončení faulován a na trestnou lavici už usedl Ekholm.

56:03
    Rychlou akci Djurgårdenu dvou na jednoho zakončoval Kempe, ale Svedberg se rychle přesunul a jeho pokus bravurně vyrazil.

55:46
    Kempeho pokus skryl Svedberg v lapačce.

54:58
    Klubertanz vyvezl puk, dostal se až před Svedberga, jeho branku ale minul.

53:48
    Hosté sice na celé dvě minuty zamkli Djurgården v jeho pásmu. Pořádnou střelu na bránu ale vyslal až současně s koncem domácího trestu Widing. Wesslau poté raději přerušil hru.

51:45
    Silverberg zůstal po Boumediennově krosčeku ležet na zemi, na střídačku mu museli pomoci spoluhráči.

51:45
    Po snižující brance vzplály emoce mezi Boumediennem a Rhodinem. Oba dostali dvě minuty za hrubost, Boumedienne však ještě jeden trest navíc za krosček. Následuje tedy přesilovka pro Brynäs.

51:36
    Brynäs právě vstřelili branku!

Tak přeci jen se DANIEL WIDING prosazuje, když prostřelil Wesslaua! Asistence: Sebastian Lauritzen.

50:30
    Wännström se natlačil až před branku Djurgårdenu, Wesslau byl ale u tyče pevně přitisknutý a puk zastavil.

48:51
    Paradoxně ale vyslala do protiútoku Ottossona, ten sice mířil dobře mezi nohy brankáře Svedberga, avšak neprostřelil ho.

48:41
    Ekholmova bomba z pravého kruhu prosvištěla těsně vedle domácí klece.

47:85
    Widing ještě nahazoval puk na Wesslaua, jeho branku ale minul.

47:48
    Carlsson opustil trestnou lavici, domácí pokračují v plném počtu.

47:07
    Widingova střela mířila do růžku, Wesslau si s ní ale poradil.

46:23
    Hosté se však nemohou usadit v útočném pásmu. Jedinou střelu na branku vyslal Silfverberg, Wesslau ji ale v pohodě chytil.

45:48
    Domácí Carlsson odjíždí na trestnou lavici za podražení.

45:15
    Hosté stupňují tlak. Johanssonovu střelu, včetně následné dorážky Granströma, však Wesslau chytil.

44:03
    Carlssonovu střelu od modré čáry nikdo před Wesslauem netečoval, proto nebyl pro domácího brankáře problém zakročit.

43:21
    Kempeho střelu vytěsnil Svedberg ramenem.

42:26
    Poté pálil zprava Ollas, ale ani on nezamířil přesně.

41:47
    Hraje se nahoru - dolů. Hosté zasypali Wesslaua střelami, ale jak Johanssonava, tak i Gundersonova minuly branku.

41:18
    Na druhé straně zahrozil Klubertanz, avšak Svedberga nepřekonal.

40:24
    Brynäs útočí hned po buly. Lauritzenova střela však skončila jen na Wesslauově hrudi.

40:01

Hráči Djurgårdens byli v úvodu druhého dějství aktivnější a vypadalo to, že svůj náskok zvýší. Poté ale začali úřadovat hosté, kteří měli dvakrát blízko snížení, ani jednou ale puk za Wesslaua nedostali.

40:00

39:48
    Mario Kempe vyslal z pravého křídla střelu, jež minula cíl.

39:06
    Silfverbergovu propagační střelu vyrazil Wesslau do rohu, aby se hra nemusela přerušovat.

38:12
    Larsson s Johanssonem jeli ve dvou na jediného domácího obránce, jenže Larssonova přihrávka přeskočila Johanssonovu hůl.

36:39
    Brynäs v posledních minutách vyrovnal hru a snaží se o snížení.

34:42
    Djurgårdens se sice snaží přidat další branky a hrají aktivně, musí si však dát pozor na podobné nebezpečné protiútoky.

33:41
    Do brejku se utrhl hostující Silfverberg, zkoušel bekhendovou kličku, Wesslaua však nepřekonal.

33:14
    Ani Ottossonův pokus z levého kruhu si cestu do branky nenašel.

32:38
    Tim Eriksson vyslal další střelu na Svedbergovu klec, avšak těsně ji minul.

30:44
    Grandströmův trest vypršel, hosté se nakonec ubránili.

29:33
    Další rána Tjärnquista prosvištěla daleko vedle hostující svatyně.

29:27
    Domácí Nilson napřáhl od modré, Svedberg ale byl pozorný.

28:44
    Za vysokou hůl si odsedí dvouminutový trest hostující Grändstrom.

27:28
    Čtvrtá formace zamkla své soupeře v útočné třetině, nejprve pálil Kemke, pak Holmquist.

26:10
    Domácí drtí svého soka, nepřesně pálil Claersson.

25:44
    Od modré čáry to zkoušel Zibanejad, ale střela neměla patřičnou razanci.

24:01
    Rychlý útok zakončil střelou Eriksson, hostující brankář připraven.

23:09
    Znovu pálil aktivní Aberg, tentokrát netrefil svatyni soupeře.

21:44

21:17
    Střelu Nilsona likviduje Svedberg.

20:01
    Domácí stále hrají pět na tři.

20:01

Je za námi úvodní dějství. Do něho měli raketový vstup domácí a po deseti minutách vedli již 4:0. Poté sice snížil Lauritzen, ale náskok má Djurgardens pořád dostatečný. Druhá třetina začně přibližně v 19:53.

20:00

19:37
    Sundqusit dostává další dvě minuty. Dvojnásobná přesilovka pro domácí.

19:18
    Trest za příliš mnoho hráčů na ledě pro hosty. Trest odpyká Wännström.

17:03
    Nebezpečně střílel domácí Printz, Svedberg připraven.

15:47
    Vidíme pasáž hry bez šancí. Po snížení se hosté začínají osmělovat.

14:06
    Propagační pokus Aberga končí mimo branku.

12:20
    Brynäs v přesilovce snižují. Po nahrávce Gundersona pálil z dobré pozice SEBASTIAN LAURITZEN a snížil na 4:1.

11:23
    Holm dostává dvě minuty za držení, příležitost na snížení.

10:04
    Snová první třetina domácích pokračuje. MARKUS NILSSON v polovině první třetiny zvyšuje náskok Djurgardens, když využil nahrávku Klubertanze. Domácí vedou již 4:0.

08:55
    Hráči Brynäs vypadají hodně zaskočeně, přesto mají ještě dostatek času na to, duel otočit.

08:04
    Podobně dopadl i Silfverberg.

07:06
    Larsson to zkoušel na Wesslaua, neuspěl.

04:51
    Hosté mění brankáře. Svedberg střídá Holmquista.

04:51
    Tak to je úvod z říše snů. Domácí vedou již o tři branky, když krátce po skončení oslabení skóroval JONAS ALMTORP.

04:04
    Při vyloučení Ölvestada se domácí ujímají již dvoubrankového vedení. Do úniku se dostal JOHN NORMAN a zvýšil náskok svého týmu.

02:45
    Brynäs se pokouší o vyrovnání, nebezpečně střílel Hansen.

01:46
    Domácí zažívají rychlý nástup do utkání. Hosté chybovali v obraně a MATTIAS CARLSSON otevírá skóre.

00:33
    Markus Nilsson mířil z první střely mimo.

00:01

Djurgårdens IF: Sandberg - Tjärnquist, Holmquist, Printz, Klubertans, Boumedienne, Claersson, Brodin - Ölvestad, Ottosson, Nilson - Tjärnqvist, Zibanejad, Norman - Carlsson, Almtorp, Åberg - Eriksson, Eklund, Kempe.

Brynäs IF: Svedberg - Bertillson, Gunderson, Sundqusit, Elkholm, Andersén, Carlson, Molin - Lauritzen, Larsson, Ollas - Silfverberg, Jänkrok, Lavander - Johansson, Grändstrom, Widing - Rhodin, Hansen, Wänsströmm.

0-:20
    Vítejte u online přenosu z dalšího kola švédské nejvyšší hokejové soutěže. V dnešním utkání se střetnou Djurgårdens s Brynäs. Domácím patří v tabulce osmé místo, hosté jsou třetí o bod za vedoucím Skelleftea.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Václav Baumann

Pavel Kortus ml.

Branky a nahrávky: 2. Carlsson (Holmqvist, Aberg), 5. Norman (Tjärnqvist M.), 5. Almtorp, 11. Nilsson (Klubertanz), 59. Boumedienne (Norman, Zibanejad) - 13. Lauritzen (Gunderson), 52. Widing (Lauritzen)

Djurgårdens IF: Wesslau - Tjärnquist, Holmquist, Printz, Klubertans, Boumedienne, Claersson, Brodin - Ölvestad, Ottosson, Nilson - Tjärnqvist, Zibanejad, Norman - Carlsson, Almtorp, Åberg - Eriksson, Eklund, Kempe.
    Brynäs IF: Holmquist (5. Svedberg) - Bertillson, Gunderson, Sundqusit, Elkholm, Andersén, Carlson, Molin - Lauritzen, Larsson, Ollas - Silfverberg, Jänkrok, Lavander - Johansson, Grändstrom, Widing - Rhodin, Hansen, Wänsströmm.