Frölunda – Motor ČB 4:2 (kon.) | Pardubice – Plzeň 5:3 (kon.) | Luleå – Linköping 3:2 (po pr.)
Jokerit – Salzburg 2:3 (kon.)
Luleå Hockey
3:2 (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)
Linköpings HC
Neděle 18.12.2011, 17:15 • Albert Schultz Eishalle, Vídeň • European Trophy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:15.

Hezký nedělní podvečer všem čtenářům přeji u sledování zápasu o třetí místo na závěrečném turnaji European Trophy - Red Bull Salute. Ve Vídni za několik minut začne souboj mezi švédskými týmy, Lulea a Linköping.

Lulea v prvním zápase na Red Bull Salute porazila jednoho z českých vyslanců na turnaji ve Vídni - Plzeň. Zápas nakonec Švédové rozhodli v nájezdech, kdy ani jeden ze Západočechů nedal svůj nájezd. I semifinálový duel dovedla Lulea až do prodloužení, tentokráte ale byl úspěšnější finský tým Jokerit Helsinky, proto Lulea bude dnes hrát v souboji o třetí místo.

Linköping se musel přesunout do Vídně před dnešním zápasem, jelikož oba duely švédský tým, za který nastupují i dva Češi, odehrál v Salzburgu. Ve čtvrtfinále švédský tým porazil další tým ze severské země, Frölundu. Nad síly Linköpingu byl ve včerejším semifinále pořadatelský tým Red Bull Salzburg, který po výhře v nájezdech postoupil do dnešního finále, kde se utká s finským Jokeritem Helsinky.

Luleå HF: Rautio (Gustafsson) - Jaakola, Fälth, Sandström, Fransson, Kilström, Jonsson, Gunnarsson, Komarek - Hjalmarsson, Abbott, Harju - Sandell, Enterfeldt, Persson - Koivisto, Viitaluoma, Vihko - Karlsson, Berglund, Meijer.

Linköpings HC: Engstrand (Norrena) - Persson, Johansson, Dahlbeck, Åkerman, Lorentzon, Hultström, Andersson, Olsson - Hlaváč, Hartigan, Arlbrandt - Hlinka, Lindhagen, Figren - Petterström, Nermark, Hakanson -
    Laumann Ylven, Holmqvist, Ottosson.

Rozhodčí: Bernecker, Zehentleitner - Siegl, Smeibidlo- .

Týmy už se momentálně připravují v kabině, utkání začne zhruba za pět minut.

00:01

00:14
    Přihrávka směřovala na Hlaváče, který se ale k puku nakonec nedostal.

00:24
    Registrujeme první šanci, kterou si vytvořili hráči Linköpingu.

01:04
    Ofsajd zastavuje postup hráčů Lulei.

01:54
    Ottosson se vydal za pukem až za branku Rautia.

02:31
    Hartigan připravil výbornou pozici pro Akermana, který ale netrefil puk ideálně.

03:20
    Lulea nyní v útočné snaze.

03:46
    U puku už jsou opět hráči Linköpingu.

04:12
    Magnus Johansson nyní vyzkoušel Rautia od modré čáry.

04:57
    Hráči Linköpingu nyní s pukem na holích, ovšem na své obranné polovině.

06:02
    Persson nyní dostal puk před odkrytou branku, ale puk se mu naštěstí pro Luleu svezl z hole.

06:54
    Linköping znovu vytlačen až do své obranné třetiny.

08:42
    Hjalmarsson vyzkoušel z úhlu pozornost Engstranda z úhlu.

09:58
    Za úder na hlavu je vyloučen na 2+10 minut Albin Lorentzon (LIN).

10:59
    Minuta přesilovky je pryč a žádná šance zatím k vidění z holí hráčů Lulei k vidění nebyla.

11:58
    Linköping v plném počtu.

12:46
    Zatím moc šancí v utkání o třetí místo nevidíme.

12:56
    Michael Homqvist dostává dvě minuty za svůj faul a Lulea si opět zahraje v přesilové hře.

13:30
    Linköpingu se daří vyhodit.

14:42
    Až nyní se daří hráčům Lulei vytvořit tlak před brankou.

14:45
    Zajímavá střela od modré čáry až na branku neprošla.

14:56

16:40
    V souboji dvou švédských celků už se nám pomalu blíží konec první třetiny.

17:53
    K vidění je dnes hodně nepřesností, zejména v rozehrávce.

18:28
    Pokus o založení útoku dlouhou rozehrávkou se Lulee vůbec nepovedl.

18:45
    Persson střílel na Engstranda, k dorážce se ještě snažil dostat Sandell.

19:07
    Linköping právě vstřelil branku!
    Tak první dějství nám přeci jen nabídne gól! Po skvělé žabičce do jízdy od Johanssona se prosadil prudkou střelou český útočník JAN HLAVÁČ! Asistence: Magnus Johansson a Pär Albrandt.

20:00

Další třetina začne přibližně v 17:58.

V první třetině jsme se nakonec branky dočkali až v samotném závěru, kdy od modré napřáhl Jan Hlaváč a určil tak stav po první třetině. V první třetině se toho jinak moc neudálo, vlastně jen Linköping měl ještě dvě šance, které mohli skončit gólem, ale nestalo se tak.

20:01

20:20
    Nahození hráčů Lulei do útočného pásma.

20:38
    Puk ale získali hráči Linköpingu a hned se hnali na Rautia.

21:10
    Formace vedená Jaroslavem Hlinkou neudržela útočné pásmo.

22:10
    Velká mela v rohu útočného pásma Linköpingu, puk tam je v mele.

22:34
    Hakanson vyzkoušel pozornost Rautia, ten vyráží.

23:09
    Andreson přenechal na modré puk Dahlbeckovi, který vyslal prudkou střelu, tu tečoval před Rautiem MICHAEL HOLMQVIST. Asistence: Klas Dahlbeck a Erik Andersson.

24:29
    Za podražení vyloučen Kim Karlsson (LUE).

25:48
    Rautio si připisuje důležitý zákrok a drží Luleu jen ve dvougólové ztrátě.

26:02
    Dobrá rána Jaroslava Hlinky, který vybruslil zpoza branky a snažil se střelou na zadní tyč překonat Rautia.

27:35
    Harju se snažil zadovkou najít někoho ze svých spoluhráčů, ale jeho záměr nebyl pochopen.

27:47
    Holmqvist (LIN) bude vyloučen za hru vysokou holí.

28:43
    Persson vybojoval u mantinelu puk a vyhazuje.

29:15
    Luleå právě vstřelila branku!
    Lulea využívá početní výhodu! Od modré napřáhl SIMON HJALMARSSON a prostřelil vše co mu stálo v cestě. Asistence: Jan Sandström a Sami Sandell.

30:33
    Další zajímavá šance hráčů Lulei, která však nekončí gólem.

31:36
    Lulea je nyní aktivnější, ale paradoxně víckrát musel zasahovat brankář na druhé straně.

33:36
    Do šance se nyní dostali hráči Linköpingu, ale tentokráte se jim nevedlo.

34:38
    Za podražení je vyloučen Fälth (LUE).

35:24
    Hlaváč projel až do útočného pásma.

35:50
    Velké starosti má Rautio, který nedokázal udržet puk!

35:56
    Nakonec se tam puku zmocnil jeden z obránců a vyhazuje.

36:38
    Lulea hraje v plném počtu.

37:04
    Linköping drží puk, ve své obranné třetině.

37:34
    Nyní se nám konečně snad začíná hrát otevřený hokej.

38:11
    Lulea je nyní nastěhovaná v útočném pásmu.

38:45
    Hráčů Lulei bylo na hřišti šest a to je samozřejmě proti hokejovým pravidlům.

39:59
    Branková konstrukce nyní zachraňuje Rautia!

40:00

Další třetina začne přibližně v 18:50.

Druhá část nám nabídla o jeden gól více něž ta první. Téměř hned po pauze se trefil od modré Holmqvist. Hráči Lulei nakonec dokázali snížit, když přesilovku využil tvrdou ránou od modré čáry Hjalmarsson. Ve třetí třetině se tak ještě můžeme těšit na zajímavý souboj.

Ještě čárový rozhodčí si před začátkem třetí části zahrál na ledaře a upravoval prostor za brankami, kde zůstala stát voda..

40:01

40:19
    Hartigan tvrdě napřáhl od modré.

40:45

41:33
    Hlinkova formace na ledě, ale nedostala se do zakončení.

42:19
    Hráči Lulei teď útočí.

43:20
    Za vražení na hrazení je vyloučen Ottosson (LIN).

43:28
    Zajímavý pokus, který si vytvořil Koivisto.

44:50
    Přesilová hra ubíhá jako voda v řece a po šanci na začátku přesilovky jsme zatím žádnou další neviděli.

45:10
    Buly ve středním pásmu, které vyhráli hráči Linköpingu a podrží kotouč.

45:20

45:54
    Dahlbeck (LIN) bude vyloučen podobně jako jeho spoluhráč před malou chvíli za vražení na hrazení.

46:03
    Ve velké příležitosti Harju a Sandell! V zakončení jim chyběl kousek štěstí!

47:54
    Linköping už zbytek oslabení ubránil a už hraje v plném počtu.

49:58
    Hlaváč napadal rozehrávku hráčů Lulei. A málem se mu povedlo se dostat k puku.

50:13
    Komarek podrazil zcela evidentně Johanssona, ale sudí, který stál od celé situace metr nepíská!

51:35
    Lulea zakládá akci od vlastní branky.

51:55
    Puk nyní po akci Lulei skončil zřejmě na brankové čáře!

51:55
    Buly bude před Engstrandem, i když panuje velká nevole hráčů Linköpingu.

51:59
    Nyní už je to gól bez diskusí! Od modré napřáhl JOHAN FRANSSON a i díky pomocí teče jednoho z hráčů Linköpingu končí puk v brance! Bez asistence.

52:22
    Další šance Lulei.

53:40
    Nyní se šance snaží dostat hráči v bílých dresech, tedy hráči Linköpingu.

53:52
    Rautio nyní musel tasit zákrok.

54:33
    Linköping nyní drží útočné pásmo.

55:00
    Lulea získává puk a zaváží za branku. Oba týmy jdou vystřídat.

55:38
    Ottosson nyní zastavil průnik hráčů Linköpingu.

55:58
    Hartigan se dostal ke střele a vůbec ne špatné!

56:42
    Hlavíáč nyní v souboji s Jaakolou nakonec vybojoval kotouč.

57:20
    Linköping nyní bojuje v útočném pásmu.

58:09
    Puk vyhozen na zakázané uvolnění, ale nakonec tam byla ještě nějaká teč.

58:53
    Nyní už to zakázané uvolnění je.

59:36
    Vše už nám spěje k prodloužení.

59:53
    Johansson už podrží kotouč a nebude riskovat.

60:00

Tak i třetí zápas na Red Bull Salute ve kterém hraje Lulea se bude rozhodovat v prodloužení. Dnes vyrovnala Lulea v polovině třetí třetiny a nyní tak uvidíme ve Vídni prodloužení.

60:01

60:09
    Hlaváč u puku.

60:34
    Sandell se nyní dostal k puku a nikým nehlídán dokázal vystřelit!

60:51
    Znovu se hráči Lulei ženou do útoku.

61:09
    Na hřišti nyní i druhý český reprezentant Jaroslav Hlinka.

61:55
    Harju šel proti Robinu Perssonovi, střela hráče Lueli nebyla vůbec přesná.

62:52
    Koivisto nyní střílel. Jeho pokus srazil do ochranné sítě Dahlbeck.

63:15
    Hlaváč nyní i proti přesile dvou až tří protihráčů udržel puk.

64:26
    Hráči Lulei nepředvedli v útoku nic světoborného. Na druhé straně to nebylo o moc lepší.

64:58
    JAN SANDSTRÖM rozhoduje dnešní zápas dvě vteřiny před koncem prodloužení!! Engstrand neudržel puk když tam byl sražen v brankovišti a puk který mu vypadl a skončil v brance!

65:00

Tak nakonec nám v prodloužení padá branka a Lulea tak končí na Red Bull Salute třetí. Čtvrté místo si odváží Linköping.

Děkuji vám za pozornost a zvu vás ke sledování finále, které začne ve Vídni ve 20:30. (19:44:53)

Jakub Vais

Branky a nahrávky: 30. Hjalmarsson (Sandström, Enterfeldt), 52. Fransson, 65. Sandström - 20. Hlaváč (Johansson, Albrandt), 24. Holmqvist (Dahlbeck, Andersson)

Luleå Hockey: Rautio (Gustafsson) - Jaakola, Fälth, Sandström, Fransson, Kilström, Jonsson, Gunnarsson, Komarek - Hjalmarsson, Abbott, Harju - Sandell, Enterfeldt, M.Persson - Koivisto, Viitaluoma, Vihko - Karlsson, Berglund, Meijer.
    Linköpings HC: Engstrand (Norrena) - R.Persson, Johansson, Dahlbeck, Åkerman, Lorentzon, Hultström, Andersson, Olsson - Hlaváč, Hartigan, Arlbrandt - Hlinka, Lindhagen, Figren - Petterström, Nermark, Hakanson -

Rozhodčí: Bernecker, Zehentleitner - Siegl, Smeibidlo-