New Jersey Devils
4:3 (0:0, 3:0, 0:3)
Washington Capitals
Sobota 24.12.2011, 01:00NHL

Utkání skončilo, nakonec se o vítězi rozhodlo až v samostaných nájezdech, ve kterých byli úspěšnější domácí a Patrik Eliáš svým úspěšným nájezdem definitivně rozhodl o vítězství Devils. (03:42:07)

65:00
    Devils právě vstřelili branku!
    Patrik Eliáš svůj nájezd dává a je rozhodnuto.

Ale ani Ovechkin teď nepřekonal Brodeura!

Zach Parise ale na Neuvirtha nevyzrál!

Na druhé straně Backstrom přestřeluje branku!

Jako první jede Kovalčuk a Devils vedou 1:0!

Ani prodloužení nerozhodlo o vítězi, největší šanci v něm měl Anton Volčenkov, který nastřelil tyčku Neuvirthovy branky.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:00
    Teď byl v obrovské šanci Volchenkov, ale nastřelil jen tyčku!

62:40
    Teď mají více ze hry hosté, domácí se spíše brání.

61:20
    Z dálky střílel Mark Fayne, Neuvirth chytá.

61:40
    Ovechkin prudce vystřelil, ale vedle.

60:01

Skončila třetí třetina, kterou domácí absolutně nezvádli a hosté si tak díky třem brankám vynutili prodloužení. Dvě ze tří branek Capitals dal Jason Chimera.

60:00

59:46
    Zakázané uvolnění, vhazovat se ještě bude před Neuvirthem.

59:30
    Devils kombinují v útočném pásmu.

58:18
    Washington právě vstřelil branku!
    A je vyrovnáno! Laich skvěle našel volného JASONA CHIMERU a ten jen doklepl puk do prázdné branky. Asistence: Brooks Laich, Alexander Sjomin.

56:30
    Brodeur musel zasahovat při další šanci hostů.

52:44
    A už je to jen o jednu branku! JASON CHIMERA dokázal dostat puk za záda Brodeura. Asistence: Alexander Sjomin.

52:10
    Teď jeli dva na jednoho Kovalchuk a Parise, ale Parise na Neuvirtha nevyzrál!

51:01
    Zakázané uvolnění, vhazuje se před Brodeurem.

48:04
    Devils si zahrají přesilovku, na 2 minuty za krosček si jde sednout John Erskine.

45:28
    Ale Devils jsou i přes obdrženou branku nadále aktivní, teď stříleli Henrique a Zajac.

43:48
    Hosté po pěkné kombinaci, na jejímž konci byl BROOKS LAICH snižují. Asistence: Dennis Wideman, Alexander Ovečkin.

43:05
    Teď vystřelil Foster, ale Neuvirth s jeho ránou neměl problémy.

41:55
    Hraje se nahoru dolů bez šancí.

40:01

Máme za sebou 40 minut zápasu a zatím jsou na tom mnohem lépe domácí, kteří ve druhé třetině zúročili svoji převahu a dali svému soupeři tři branky. Uvidíme, jestli dokáží hosté ve třetí periodě s nepříznivým stavem něco udělat.

40:00

39:30
    Capitals si teď vytvořili velký tlak před Brodeurem, ale domácí se ubránili.

38:30

36:40
    Teď obrovské šance hostů, ale Brodeur stále drží čisté konto.

35:56

35:48
    Ovechkin střílel, ale vedle.

34:29
    Další střelu na Neuvirtha vyslal Zajac.

33:58
    Domácí vedou na střely na branku už 20:8.

32:30
    Teď jeli Devils dva na jednoho, ale dopadlo to pro Capitals dobře.

31:03
    Na druhé straně to zkouší Chimera, ale Brodeur je zatím bezchybný.

30:08
    Domácí přidávají třetí branku - ADAM HENRIQUE střelou od modré čáry překonává Neuvirtha a už je to 3:0. Asistence: Matt Taormina, Zach Parise.

27:39
    Kurtis Foster vystřelil příklepem, Neuvirth zasahuje.

25:02
    Na druhé straně střílel Backstrom, ale domácí zatím drží čisté konto.

24:57
    A Devils střílejí druhou branku! ALEXANDER URBOM překonává Neuvirtha a domácí tak vedou už o dvě branky. Asistence: Travis Zajac, Ilja Kovalčuk.

23:48
    Ale hostům se přesilovka nedaří, dvakrát za sebou teď stříleli domácí, nejdříve Zajac, po něm Parise.

23:16
    Capitals budou mít velkou příležitost na vyrovnání, na trestnou lavici zamířil Tim Sestito na dvě minuty za hákování.

22:20
    A Devils přesilovku využívají! ILJA KOVALČUK vystřelil od modré čáry a puk skončil až za zády Neuvirtha. Asistance: Kurtis Foster, Patrik Eliáš.

22:03
    A domácí si zahrají přesilovku, rozhodčí vyloučil Erskineho za držení.

21:48
    A další šance Kovalchuka.

21:33
    Teď byl v obrovské šanci Kovalchuk, ale na Neuvirtha nevyzrál!

20:40
    Zubrus se dostal do velké šance, ale Neuvirth výborně zasáhl!

20:16
    Puk se ocitl na střídačce domácích, bude se vhazovat ve středním pásmu.

20:01

Skončila první třetina, ve které jsme branku neviděli. O něco lepší v ní byl domácí tým, který svého soupeře přestřílel v poměru 9:6, na druhou stranu hosté měli dvě přesilovky, ale žádnou nevyužili.

20:00

19:25
    Urbom už je na ledě, domácí jsou v plném počtu.

18:33
    Domácí vyhazují puk přes všechny čáry.

17:25
    Bude se znovu vylučovat, na trestnou lavici usedl Alexander Urbom na dvě minuty za podražení. Přesilovka pro Capitals.

16:55
    Salvador to zkoušel z ostrého úhlu.

15:52

13:57
    Domácí se ubránili a jsou v plném počtu.

12:58
    Ve vlastím oslabení se dostal až před Neuvirtha Adam Henrique, ale český brankář teď svůj tým podržel!

11:57
    Ovechkin tvrdě vystřelil, domácí se zatím brání.

11:23
    Capitals si zahrají přesilovku, na dvě minuty vyloučen Volchenkov za sekání.

10:18
    Zakázané uvolnění , vhazovat se bude před Neuvirthem.

09:56
    Ovechkin a Hamrlík teď vystřelili na Brodeura, stav se stále nemění.

08:50
    Po střele jednoho z hráčů Washingtonu se dostal puk mimo kluziště, hra je přerušena.

07:59
    Hosté se ubránili a jsou v plném počtu.

06:57
    Foster vystřelil z levého kruhu, Neuvirth musel zasahovat.

05:59
    Bude se poprvé vylučovat, na trestnou lavici míří Alexander Semin na dvě minuty za nedovolené bránění.

04:28
    Na druhé straně vypálil Ward, ale jeho střela byla zblokovaná.

03:50
    Zubrus a Fayne stříleli, po nich ještě Sýkora, ale obrana Capitals teď pracuje velmi dobře.

02:27
    Další velká šance domácích, Neuvirth musel zasahovat.

01:25
    Foster střílel a ještě jeden z hráčů Devils dorážel puk, Capitals se ubránili.

00:01

New Jersey Devils: Brodeur (Hedberg) - Volčenkov, Foster, Salvador, Fayne, Taormina, Urbom - Parise, Henrique, Kovalčuk - Sýkora, Eliáš, Zubrus - Tedenby, Zajac, Clarkson - Sestito, Carter, Janssen.

Washington Capitals: Neuvirth (Vokoun) - Alzner, Carlson, Hamrlík, Orlov, Erskine, Wideman - Ovečkin, Laich, Brouwer - Johansson, Bäckström, Sjomin - Chimera, Halpern, Ward - Hendricks, Perreault, Knuble.

Rozhodčí: Charron, Pollock - Brisebois, Cherrey.

Oba týmy se spolu v tomto ročníku zatím utkaly dvakrát a pokaždé byl úspěšnější hostující tým. V prvním zápase vyhráli Capitals na ledě New Jersey 3:1 a o den později zvítězili Devils na ledě Washingonu 3:2.

Vítejte u dalšího onlajnu z kanadsko-americké NHL. Dnes je na programu zápas dvou týmů Východní konference, ve kterém se spolu utkají domácí New Jersey Devils a Washington Capitals.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Tomáš Božek

Branky a nahrávky: 23. Kovalčuk (Foster, Eliáš), 25. Urbom (Zajac, Kovalčuk), 31. Henrique (Taormina, Parise), 65. Eliáš - 44. Laich (Wideman, Ovečkin), 53. Chimera (Sjomin), 59. Chimera (Laich, Sjomin)

Rozhodčí: Charron, Pollock - Brisebois, Cherrey