Poprad – Banská Bystrica 2:4 (kon.) | Žilina – Skalica 5:3 (kon.) | Zvolen – Nitra 4:3 (kon.)
Košice – Martin 5:2 (kon.) | HC Slovan – Trenčín 3:0 (kon.)
MsHK Žilina
5:3 (3:1, 2:1, 0:1)
HK Skalica
sk Pátek 30.12.2011, 17:00 • DOXXbet Aréna Žilina • Tipos Extraliga (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:00.

Úvodné zostavy:

MsHK DOXXbet Žilina: Laco (Johanes) – Devečka, Kudělka – Staňo, Dlouhý – Houdek, Bokroš – Bajaník, Leško – Sivák, Róbert Huna, Richard Huna – Drábek, Nemec, Stupka – Drevenák, Mikhailov, Smotrila – Sýkora, Linet, Kubiš. Kapitán – Devečka, asistenti: Dlouhý, Nemec.

HK 36 Skalica: Lakosil (Tomek) – Vyrúbalík, Šmach – Jankovič, Kloz – Magušin, Gula – Srnec, Jurík – Pálffy, R. Školiak, J. Hruška – Obdržálek, Lušňák, T. Višňovský – Kutálek, Holovič, Šátek – T. Mikúš, Klejna, Konečný. Kapitán – Pálffy, asistenti: T. Višňovský, R. Školiak.

Rozhodca: Ru. Lauff – M. Korba, P. Korba.

* Zranení, chorí – 2:0

Tímy majú pred dnešným zápasom minimum zranených. Trénerovi Žiliny Milanovi Jančuškovi bude chýbať pre zranenie obranca Juraj Ďurkech, pre chorobu obranca Martin Krčula, tréner Skalice Peter Oremus budú mať k dispozícii kompletný káder.

* 28 bodový rozdiel

Medzi dnešnými súpermi je v aktuálnej tabuľke Tipsport extraligy dvadsaťosem bodový rozdiel a sedem miest v tabuľke.

Žilina je so 45 bodmi na 7. mieste. V tridsiatich štyroch zápasoch jedenásť krát zvíťazila v riadnom hracom čase, štyri krát v predĺžení, štyri krát prehrala v predĺžení, pätnásť krát v riadnom hracom čase. Skóre – 79:91. Skalica je so 73 bodmi na 1. mieste. V tridsiatich štyroch zápasoch dvadsaťtri krát zvíťazili v riadnom hracom čase, jeden krát v predĺžení, dva krát prehrala v predĺžení, osme krát v riadnom hracom čase. Skóre 125:84.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

01:30
    Stretnutie sa začalo obrovským tlakom hostí zo Skalice, prvý útok vedený Žigom Pálffym vyzvŕtal celú obranu Žiliny biliardovou akciou, tá sa však skončila na betónoch pozorného Mareka Laca.

03:30
    Skalica stále v miernom tlaku, podporovaná zhruba 200 fanúšikmi.

03:39
    Zahanbiť sa však nedávajú ani domáci priaznivci a mohutným chorálom tlačia svojich dopredu. Takto má vyzerať atmosféra na zimáku - oba tábory slušne, ale vynikajúco podporujú svoje tímy.

05:02
    Zárodok žilinskej útočnej akcie sa končí postavením mimo hru.

05:30
    Tomáš Sýkora sa za Lakosilovou bránkou neprebil k puku, dopredu ide opäť Skalica.

06:20
    Prvá vážnejšia akcia Žiliny. Richard Huna vybojoval v útočnom pásme puk, posunul ho na modrú čiaru voľnému Dlouhému, ktorý z prvej tesne netrafil bránku Vlasta Lakosila.

07:30
    Pálffy - Hruška. Táto dvojica dnes narobí Žiline veľké problémy a je to tu.

07:32
    Skalica dala gól!
    Biliardová akcia Skalice, Hruška - Pálffy a na konci RENÉ ŠKOLIAK. Krásna akcia naslepo. Gól : Školiak. Asistencie : Pálffy, Hruška.

08:52
    Obrovská šanca Žiliny, Mikhailov z miesta medzi kruhmi trafil iba betóny Lakosila!!!

10:17
    Žilina dala gól!
    Nádherný gól Žiliny. DAVID KUDĚLKA nechytateľnou bombou z kruhov vyrovnáva na 1:1. Gól : Kudělka. Asistencia : Sivák.

10:58
    Tlak Žiliny na pokračovanie, projektil z hokejky Tomáša Staňa zasiahol Lakosila nepríjemne do masky, hra je prerušená.

11:15
    Domáci teraz zatvorili Skalicu vo vlastnom obrannom pásme, ich strely sú však buď nepresné, alebo málo razantné.

11:44
    Vylúčenie Žilina, Kubiš dostáva 2 minúty za sekanie.

12:35
    Vo vlastnom oslabení sa dostal do úniku PETER SIVÁK a rutinérsky zakončil ponad pravý Lakosilov betón. Krásny gól. Gól : Sivák. Asistencia : Dlouhý.

13:44
    Domáci v plnom počte a pokračuje galapredstavenie na tému hokej. Zatiaľ vidíme parádny zápas so všetkým, čo k tomu patrí.

14:50
    Róbert Huna vybojoval opäť puk v útočnom pásme, skúsil vystreliť. Jeho strelu zblokoval obranca Skalice a následný odrazený puk už Dlouhý poslal mimo bránku Skalice.

16:06
    Hostia sa vrhli do útoku, ohrozili strelou od modrej Mareka Laca, ten puk vyhadzuje z pásma a upokojuje tak situáciu.

17:05
    Jedovka Dušana Devečku od modrej čiary našla pripravenú lapačku Vlasta Lakosila.

17:58
    Nádherná akcia na jeden dotyk končí gólom Žiliny. Drevenák našiel pri pravom mantineli voľného Mikhailova, ten z prvej posunul puk pred bránku voľnému RICHARDOVI SMOTRILOVI, ktorý už vedel čo s ním a perfektným tečom ho poslal do vinkla Lakosilovej bránky. Gól : Smotrila. Asistencia : Mikhailov, Drevenák.

19:29
    Vylúčenie Žilina, Sivák dostáva 2 minúty za hákovanie.

19:35
    Po ďalšej Smotrilovej jedovke zazvonila tyčka skalickej bránky!!!

V prvej tretine sme videli fantastický hokej. Oba tímy dreli, predvádzali krásne akcie. Viac kvality i šťastia mala zatiaľ domáca Žilina a tak po prvej tretine zaslúžene vedie 3:1. Druhá tretina začne približne o 13 minút.

20:01
    Začala druhá tretina.

21:00
    Domáca Žilina sa úspešne bráni presilovej hre hostí a vyhadzuje puk z pásma.

21:29
    Domáci v plnom počte.

22:10
    Smotrilova jedovka z modrej čiary od ľavého mantinelu znovu poriadne prevetrala Lakosilove betóny.

23:14
    Hneď vzápätí Šmach kontruje bombou, ktorá len tak tak minula ľavý vinkel Lacovej bránky. Hneď na to sa však k puku dostáva Rišo Huna, posúva puk na brata Róberta na modrú čiaru a ten nechal vyniknúť fantastického Lakosila.

25:00
    Hostia zo Skalice výrazne pridali na obrátkach, doslova im horí ľad pod korčuľami. Zrejme mal tréner Oremus hlasnejší príhovor v šatni.

26:13
    Chyba obrancov Skalice, vypichnutý puk poslal na modrú čiaru na osamoteného Sýkoru Kubiš. Tomáš Sýkora v nájazde skúšal blafák na ľavú stranu, Lakosil mu však puk famózne čisto vypichol hokejkou. Krásny moment z oboch strán.

27:30
    Domáci dnes predvádzajú pressing až s tromi hráčmi a Skalica si s tým nevie poradiť.

28:10
    Stupka sa sám predral pomedzi troch obrancov hostí, v páde stihol zakončiť, netrafil však Lakosilovu bránku.

29:40
    Domáce obecenstvo búri po nešetrnom zákroku obrancu hostí na domáceho Drevenáka. Píšťalka hlavného rozhodcu Rudolfa Lauffa ostala nemá a hrá sa ďalej.

30:01
    Zápas sa nám prehupol do svojej druhej polovice, vidíme fyzicky extrémne náročný hokej, uvidíme, či takéto tempo hráči zvládnu počas celého zápasu.

31:55
    Do šance sa prebíjal Lušňák, Dlouhý ho v poslednom momente tvrdo, no čisto zastavil.

32:57
    Stupka od mantinelu nádherne zadovkou našiel Vlada Nemca, ten z prvej opäť len do Lakosila.

34:01
    Hra sa prelieva zo strany na stranu, oba tímy makajú na 110% a cítia to i diváci. Domáci i tí hosťujúci a ženú svoje tímy dopredu. Skvelá atmosféra.

35:40
    Skalica začala dohrávať súboje i po odohratí puku, maličký Kutálek si vyskočil do o dve hlavy vyššieho Kudělku. Kutálek padol, Kudělka sa len akoby otriasol a hrá s kľudom ďalej.

36:07
    Opäť páradna akcia Žiliny na jeden dotyk na konci ktorej bol JAKUB DRÁBEK a na 2x prekonal z blízka Lakosila. Gól : Jakub Drábek. Asistencia : Stupka, Nemec.

37:16
    Ďalší gól v skalickej sieti. Od modrej napriahol DUŠAN DEVEČKA a svojou typickou bombou nedal Lakosilovi absolútne žiadnu šancu. Gól : Devečka. Asistencie : Smotrila, Drevenák.

38:00
    Nuž, v Žiline sa dnes dejú veci. Kto by povedal, že v závere druhej tretiny bude stav 5:1 pre domácich???

38:27
    Marek Laco zrušil v šanci Patrika Lušňáka a opäť sa dostáva do starej dobrej formy spred reprezentačnej prestávky.

39:01
    Vzäpatí sa do šance dostáva prvý skalický útok a JAN HRUŠKA bekhendovou dorážkou do vinkla nedal Marek Lacovi ani len šancu na úspešný zákrok. Technicky krásne prevedená akcia. Gól : Hruška. Asistencia : Školiak, Šmach.

40:00
    Druhá tretina skončila.

V druhej tretine sme videli opäť vynikajúci hokej, rýchly, bojovný s množstvom osobných súbojov. Domáci vedú 5:2, no hostia určite nezložia zbrane a tak nás čaká napínavá záverečná tretina. Tá sa začne približne o 13 minút.

40:01
    Začala tretia tretina.

40:35
    Žilina začala tretiu tretinu rezko, zavlnila sa sieť za Lakosilom. Avšak len z vonkajšej strany.

41:00
    Po druhej tretine vymenil v bránke Skalice Vlastimila Lakosila jeho náhradník Tomáš Tomek.

42:33
    Drevenákova strela z ľavého kruhu našla Tomeka pripraveného.

42:55
    Vzápätí v úniku Tomáš Sýkora, a znovu nepremenil 1000%nú šancu. Tomek jeho strelu skryl medzi betóny.

44:13
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Jakub Drábek za podrazenie

45:05
    Skalica točí domácich v ich obrannom pásme, tí však obetavo bránia a vrhajú sa do striel. Prvý útok Skalice však predvádza perfektnú súhru na jeden dotyk.

46:00
    Pálffyho delovka od modrej čiary bola tečovaná Školiakom mimo bránky Mareka Laca.

46:13

47:12
    Školiak sa dostal do úniku, Marek Laco mu akrobaticky vypichol hokejkou puk, ten sa dostal k Rišovi Hunovi, ktorý vyslal dlhou prihrávkou do brejku brata Róberta. Tomu však puk ušiel a Tomek včasným vybehnutím z bránky zmaril túto šancu. Výborné čítanie hry v podaní Tomáša Tomeka.

Dnešné stretnutie sleduje 2578 divákov. Tento údaj však pri pohľade na plné domáce tribúny príde človeku prinajmenšom pozoruhodný.

50:01
    Máme tu záverečných 10 minút tretej tretiny a podľa informácií z domáceho fanklubu nás čaká o pár minút zaujímavý zážitok :-).

51:06
    Znovu v akcii prvý žilinský útok. Rišo Huna od ľavého mantinelu nabil bratovi Róbertovi pred bránku, ten z prvej trafil hornú tyčku skalickej bránky.

53:01
    Hra prevažne v strednom pásme, domáci bránia výsledok a hostia už neprejavujú dáku extra chuť na zvrat v zápase.

53:48
    Strela zápästím Richarda Hunu z pravej strany len o pár centimetrov minula pravý vinkel skalickej bránky.

54:20
    Domáci kotol stále ženie svojich dopredu chorálmi. Pochváliť treba i fanúšikov hostí za príkladné povzbudzovanie počas celého zápasu.

56:00
    Marek Laco vytiahol ukážkový semafór po strele Gulu od modrej čiary.

57:01
    Blíži sa nám záver tretej tretiny a domáci stále vedú nad Skalicou 5:2.

58:20
    Zápas sa prakticky už len dohráva, oba tímy zvoľnili tempo.

58:50
    Z hrdiel domácich fanúšikov znie celou arénou pokrik Žilina, Žilina. Veru, dnes domáci podali veľmi solídny výkon.

59:30
    V sektore domácich ULTRAS sa už zapaľujú oslavné bengálske ohne.

59:40
    Tesne pred koncom zápasu ešte upravuje kozmeticky stav JAN HRUŠKA. Gól : Hruška. Asistencia : Školiak, Pálffy.

60:00

Ďakujeme za sledovanie dnešného prenosu a prajeme krásneho Silvestra a šťastný Nový rok. (18:59:56)

Dávid Švec

Branky a nahrávky: 11. Kudělka David (Sivák Peter), 13. Sivák Peter (Dlouhý, Nemec), 18. Smotrila (Mikhailov, Drevenák), 37. Drábek Jakub (Stupka, Nemec), 38. Devečka Dušan (Smotrila, Drevenák) - 8. Školiak (Pálffy, Hruška), 40. Hruška (Školiak, Šmach), 60. Hruška (Školiak, Pálffy)

MsHK Žilina: Laco (Johanes) – Devečka, Kudělka – Staňo, Dlouhý – Houdek, Bokroš – Bajaník, Leško – Sivák, Róbert Huna, Richard Huna – Drábek, Nemec, Stupka – Drevenák, Mikhailov, Smotrila – Sýkora, Linet, Kubiš. Kapitán – Devečka, asistenti: Dlouhý, Nemec.
    HK Skalica: Lakosil (Tomek) – Vyrúbalík, Šmach – Jankovič, Kloz – Magušin, Gula – Srnec, Jurík – Pálffy, R. Školiak, J. Hruška – Obdržálek, Lušňák, T. Višňovský – Kutálek, Holovič, Šátek – T. Mikúš, Klejna, Konečný. Kapitán – Pálffy, asistenti: T. Višňovský, R. Školiak.

Rozhodčí: Ru. Lauff – M. Korba, P. Korba