Švédsko – Finsko 2:1 (po pr.) | Rusko – Švýcarsko 2:4 (kon.) | Německo – Česko 2:1 (kon.)
Švédsko
2:1 (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)
Finsko
Středa 04.01.2012, 15:00 • PSG aréna, Zlín • Mistrovství světa žen do 18 let

Hráčkami utkání vyhlášeny: Johanna Koivistová (FIN) - Sara Besselingová (SWE). (17:46:37)

Konečný stav střel: 32 - 27

Švédky tedy postupují do semifinále a nutno říct, že zaslouženě, po čas utkání byly lepším týmem a to se jim zúročilo. Na Finky tak čeká jen boj o páté - šesté místo. Prozatím je to ode mě vše, napočtenou.

65:00

67:27
    Švédsko právě vstřelilo branku!
    Je rozhodnuto! Střelu z pravého kruhu na vzdálenější tyč Portnojová nechytila a do semifinále posílá svůj tým ELIN JOHANSSONOVÁ. Asistence: Linnea Hedinová, Linn Petersonová.

66:50
    Finkám mírně docházejí síly a to jako kdyby vycítili jejich fanoušci, kteří je velmi intenzivně povzbuzují.

65:05
    Asi zatím největší šance prodloužení, po střele Kjellbinové, která po vhazování měla volný prostor na střelu od modré, branku Portnojové jen těsně minula.

64:57
    Finsko vyhazuje na zakázané uvolnění poté co špatně rozehrálo.

64:10
    Vše podstatné se odehrává hlavně v rozích kluziště, oba celky se tvrdě brání a nedarují si ani centimetr ledu.

63:01
    Nuutinenová se prosmýkla do mezikruží a vystřelila, ale mimo.

62:10
    Hraje se opatrně ani jeden z týmů nechce zbytečně vyrobit chybu.

60:30
    Mezitím Švédky už v plném počtu.

60:22
    Valkamaová hledala na druhé tyči Tulusovou, která okamžitě pálila, ale skvělá Besselingová se rychle přesunula a chytá.

60:01

Střely po třech třetinách: 29 - 23 (10-5, 12-8, 7-10)

Po třech třetinách je stav utkání 1:1! Finky ve třetí periodě vyrovnaly na 1:1, když braku dávala Nuutinenová, od té doby se Finky hodně zlepšily a jsou lepším týmem na hřišti. V prodloužení budou ještě 27 vteřin zahrávat přesilovku a mohou zkusit rozhodnout. Prodloužení bude trvat 10 minut.

60:00

59:23
    Anna Kilponenová pálila od modré a Besselingová nic neviděla, naštěstí pro ni ji puk trefil do výstroje.

58:27
    Finsko má obrovskou šanci dát rozhodující branku! Linnea Hedinová (SWE) vyloučena na dvě minuty za hákování.

Filip Bazala

Branky a nahrávky: 22. Petersonová (Lindbergová), 68. Anderssonová (Hedinová, Petersonová) - 44. Nuutinenová (Rantanenová)

Švédsko: Besselingová (Hjorthová) - Kjellbinová, Hedinová, Lillbacková, Bäcklinová, Ekströmová, Fridhová, Markströmová, Alasalmiová - Anderssonová, Löwenhielmová, Carlssonová - Petersonová, Lindbergová, Yucelová - Johanssonová, Lennartssonová, Küllerová - Eidensteinová, Palmová, Wongová.
    Finsko: Portnojová (Ranneová) – Koivistová, Kilponenová, Valkajärviová,Viitasuová, Lindholmová, Meriläinenová, Tuovinenová, Uppgärdová, – Kotkaslahtiová, Ollikainenová, Rantanenová – Tulusová, Nuutinenová, Suokková – Alanková, Tanskanenová, Valkamaová - Ritariová, Vainionpääová, Maamäkiová.

Rozhodčí: Allenová (USA) - Conollyová (USA), Fuchselová (DEN)