Kanada – Rusko 5:6 (kon.) | Lotyšsko – Dánsko 2:1 (po pr.) | Švýcarsko – USA 1:2 (kon.)
Lotyšsko
2:1 (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)
Dánsko
Středa 04.01.2012, 19:00Mistrovství světa do 20 let

S konstatováním toho, že Dánové sestupují z elitní divize Mistrovství světa se s Vámi loučím. Program dnešního dne je v Kanadě teprve na začátku. (21:12:09)

65:00

61:43
    Lotyšsko právě vstřelilo branku!
    A je rozhodnuto! Lotyši se mohou těšit na světový šampionát hráčů do dvaceti let i příští rok! Vítězná branka přichází v prodloužení,puk se po první střele zastavil o brusle dánských obránců a NIKITA JEVPALOVS ho dokepl za Feukova záda - 2:1! Asistence: Robert Lipsbergs.

60:57
    V prodloužení se týmy uklidnily, puk je za brankou Lotyšska.

60:01

Ve třetí třetině jsme se branky nedočkali, a tak bude následovat prodloužení. Právě tam se může rozhodnout, který z týmů se objeví na příštím šampionátu!

60:00

59:40
    A dánský kouč si vybírá oddechový čas!

59:40
    Andersonsovu střelu ukryl Feuk ve výstroji. Hra ale zůstane před dánským brankářem.

59:04
    Střela Dilevky nenadělala Feukovi problémy. Zdá se, že uvidíme prodloužení.

57:58
    Klička na modré čáře a ofsajd. Hůře ani útočná akce Dánů dopadnout nemohla.

57:18
    Nyní se Dánsko dopustilo icingu.

57:03
    Nicklas Jensen vypáli bekhendem, puk se otřel o boční oblouk a skončil v ochranné síti.

56:37
    Jedovatou střelu Kolesnikovse vyráží Feuk ramenem!

56:03
    Blugers se dostal až za dánskou svatyni a poté vracel kotouč před ní. Doufal, že si ho někdo z dánských hráčů srazí do sítě, ale nestalo se tak.

55:38
    Bau-Hansen jen zlehka nahodil kotouč, Gudlevsks ho ale raději ukryl před dotírajícími útočníky soupeře.

55:18
    Nyní je to zřejmě již jen o jednom gólu, oba týmy hrají úplně o všechno!

54:53
    Kotouč dlouho drží před brankou Lotyšska dánští hráči, ke střele se ale nedostali.

Petr Dejnožka

Branky a nahrávky: 32. Pelss (Kolesnikovs, Salija), 62. Jevpalovs (Lipsbergs) - 4. Bjorkstrand O. (Spelling)

Lotyšsko: Gudlevskis (Merzlikins) – Nimanis, Zvirbulis, Kolesnikovs, Salija, Siksna, K. Lipsbergs, Freibergs, Ziemins, Kalnins – Pelss, Straupe, Girgensons – Klavins, Blugers, Andersons – Kuzmenkovs, Hvorostinins, Dilevka - R. Lipsbergs, Jevpalovs.
    Dánsko: Feuk (D. Jensen) – Larsen, Thode, Madsen, Kristensen, Christensen, Hansen, Rahbek – Bau-Hansen, Meyer, N. Jensen – Spelling, P. Bjorkstrand, O. Bjorkstrand – Sondergaard, Bjerrum, Schultz – Sass-Jensen, Eller, Linnet – Kisum.

Rozhodčí: Persson (Švédsko), Sterns (USA) - Kack (Švédsko), Novák (Slovensko)