Žilina – Poprad 4:3 (po s.n.) | Košice – HC Slovan 4:3 (kon.) | Skalica – Trenčín 8:2 (kon.)
Banská Bystrica – Zvolen 1:4 (kon.) | Martin – Nitra 6:3 (kon.)
HK VITAR Martin
6:3 (2:0,2:3, 2:0)
HK Nitra
sk Neděle 15.01.2012, 18:00Tipos Extraliga (SR)

60:00
    Koniec zápasu. (20:12:46)

19:53
    Martin dal gól!
    JAROSLAV MARKOVIČ ešte prikrášluje výsledok. Asistencie: Galamboš Peter, Martin Výborný

19:18
    Vhadzuje sa ešte pred Šimkom. V nitriansky zázrak neverí asi nik.

58:47
    Nitra hrá bez brankára.

58:42
    Hostia oddychový čas, domáci diváci pískajú, chcú byť čo najskôr doma.

57:58
    Výborne hrajúci Filip Macejka preukázal pekné napádanie a efektnú strelu švihom, vyrážačka Fedora bola však proti šiestemu golu.

56:44
    Domáce tribúny už tlieskajú, hostia si nedokážu vypracovať žiadnu šancu, ba čo viac sami sa zdržujú viac menej v obrannom pásme a bránia proti útoky domácich.

55:32
    Dobrá šanca domácich, Ižvolt predviedol dobrú orientáciu a techniku, na záver akcie vystrelil pekne švihom Lukáš Matejka.

54:04
    Vynikajúca práca hokejkou od Romana Tománeka, dvakrát vystrelil bekhendom, ešte lepší reflex predviedol domáci gólman Šimko.

53:01
    Hostí trošku zrazil na kolená piaty gol MHC, tento krát mal dobrú príležitosť Ižvolt.

52:38
    Prvá martinská formácia zvierala už asi minútu hosťujúcich obrancov, napokon až na záver tlaku vystrelil LUKAŠ MATEJKA a jeho strela napokon skončila v sieti hosťujúcej bránnky. Asistencia: Jaroslav Markovič, Peter Galamboš

50:25
    Domáci hokejisti výborne blokuju stredné pásmo, hostia len s ťažkosťami produkujú útočné snaženie. Chýba im dôraz a rýchlejší prienik.

48:33
    H. Ručkay mohol vyrovnať. Dôležitý moment zachránil domáci brankár, vynikajúci zákrok a následné prikrytie puku spôsobilo zachránenie situácie.

48:06
    Šimko si opäť zle zaviazal svoje šnúrky na chráničoch, tak mu ich napráva Ižvolt. Chvíľku sa nehrá.

47:13
    Dobrá prvá minútka martinskej presilovky, chýbala len presnejšia koncovka a viacnásobná strelba

46:10
    Vylúčený hosťujúci Hruška za sekanie 2. min.

45:30
    Zrejme najväčšia šanca v tretej tretine sa naskytla pre Markoviča, ten z ľavého kruhu vystrelil tesne nad bránku Fedora. Následne dobre skúšal Fedora Kriška.

44:20
    V bránke domácich vystriedal Dzubina Šimka. Bolo to však iba na jedno striedanie. Zrejme bol Šimko vybaviť niečo rýchle.

43:13
    Hostia nedokázali na domácich zatiaľ nič vymyslieť, domáci bránia veľmi dobre.

42:12
    Filip Macejka v dobrej príležitosti, v dôležitom okamihu však zaváhal la pripravil sám seba o lepšiu streleckú pozíciu.

Jozef Čelestiak

Branky a nahrávky: 9. A.Themár (L. Kozák), 19. V. Škoda, 21. M. Važan (Výborný, Macejka), 3. J. Ciger (J. Markovič ), 53. L.Matejka (Markovič, Galamboš), 20. J. Markovič (Galamboš, Výborný ) - 23. M. Segla (Fojtík), 5. Sailji (Hamrák), 5. Tománek (Segla M, Fojtík J)

HK VITAR Martin: Šimko (Dzubina) - Matejka, Drgoň - Kozák, Výborný - Vartovník, Brcko - Škumát, Tupý - Macejka, Galamboš, Važan - Kriška, Škoda, Ižvolt - Sobota, Zeliska, Šišovský - Themár, Markovič, Cíger
    HK Nitra: Fedor (Šimboch) - Rais, Ďurák - Ordzovenský, Hruška - Gurčík, Tůma - Bača, Árvay - Ručkay, Hamrák, Saliji Garip - Tománek, Segľa, Kropáč - Mašlonka, Hrnka, Bene - Šumichrast, Káčer, Fojtík

Rozhodčí: P. Grečko, Ru. Lauff - M. Valach, Zvrškovec, J. Marušin