Liberec – Olomouc 5:0 (kon.) | Motor ČB – Vítkovice 5:4 (kon.) | Plzeň – Sparta 5:4 (po pr.)
HC Kladno – Třinec 1:2 (kon.) | HC Litvínov – Slavia 2:0 (kon.) | Chomutov – Kometa Brno 2:1 (po s.n.)
K. Vary – Jihlava 1:2 (po pr.) | Mladá Boleslav – Znojmo 8:3 (kon.) | Pardubice – Zlín 7:1 (kon.)
BK Mladá Boleslav
8:3 (2:2,4:0, 2:1)
HC LERAM Orli Znojmo
Čtvrtek 19.01.2012, 18:00DHL Extraliga juniorů

Děkuji vám za pozornost a těším se někdy příště u dalšího hokejového onlajnu. Přeji příjemný zbytek večera. (20:11:22)

Tak dnes byla k vidění menší hokejová přestřelka. Mladá Boleslav se ve druhé třetině mírně oklepala a odskočila Znojmu na rozdíl čtyř branek. Ve třetí části už si svůj nákrok udržela a ještě jej přikrmila o další branky. Znojmo bojovalo a zvláště ve druhé třetině si vytvořilo mnoho příležitostí ke skórování, bohužel pro ně je vychytal dnes skvěle chytající Příhoda.

60:00

59:50
    Boleslav drží puk na svých holích. Naposledy se bude puk vhazovat před Příhodou.

58:50
    Zika ještě urval puk ve středním pásmu a zamířil si to ku boleslavské kleci. Jeho nekalé úmysly ale blokoval Daráš.

57:35
    Před znojemskou brankou zůstává ležet hráč hostujícího celku, který zřejmě dostal tvrdou střelou pukem. Naštěstí už je ale na nohou a odchází na střídačku.

56:58
    Před znojemskou brankou bylo moc nohou a hokejek, že nejdřív minul Jankovský a v další příležitosti minul i Rys a Frolík. Vše to byly jasné gólové příležitosti.

56:00
    Znojemští se ještě nevzdávají a snaží se nastřelovat puky na Příhodu.

55:26
    Latner zkoušel basaballovým zákrokem trefit střelu, která šla od modré, ale minul.

53:35
    Daráš číhal na útočné modré a jakmile dostal přímou přihrávku zpoza domovské branky, ihned najížděl do útoku, jeho střelu ale znojemský brankář dobře viděl a vychytal.

52:00
    Od modré střílel Filip Vrba, ale jeho tvrdou střelu Helešic pokryl.

51:46
    Vyloučen Ondřej Šťáva (ZNO) - 2 minuty za hru vysokou holí.

50:40
    Znojemský Janoušek si najížděl před bránu, ale boleslavská obrana je pevná a nepustila jej do zakončení.

50:20
    Aktivitu znojemského celku krotí boleslavští obránci, přestože jich je v sestavě domácích pouhých šest. Nepouštějí je do výraznějších akcí.

49:20
    Jankovský trefuje tyč znojemské brány. Nadvakrát se mu nepodařilo trefit, ačkoli na něj zívala odkrytá znojemská klec.

47:15
    Daráš se protočil kolem znojemských obránců a zkusil zakončovat bekhendem, ale těsně minul.

46:20
    Jankovský stál sám v nápřahu na střelu, před sebou odkrytou klec, ale puk mu přeskočil hokejku.

45:09
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!

Kanonáda Boleslavi pokračuje. JIŘÍ RYS vystřelil na Helešice, ten puk mírně přibrzdil, ale přesto se touš došoural za brankovou čáru.

44:56
    Ficek se snažil dotlačil puk za záda znojemského gólmana, ten jej ale nepustil.

43:38
    Ondřej Šťáva trefuje tyč Příhodovy branky!

42:15
    Orli právě vstřelili branku!

Znojemští Orli snižují! TOMÁŠ LATNER poslal tvrdou střelu přesně pod lapačku Aleše Příhody. Do páru mu ještě najížděl Pelikán, ale Latner se rozhodl vzít odpovědnost sám na sebe.

40:31

Boleslav se do útoku vrhla po hlavě a po necelé půlminutě odskakuje hostům již na rozdíl pěti gólů. Pohlednou akci křižných přihrávek Soukupa a Ryse korunuje střelou k tyči MICHAL PROTIVNÝ.

40:01

Po nevýrazném začátku druhé třetiny si Boleslavští spravili chuť hned čtyřmi góly během deseti minut a v samotném závěru druhé třetiny nepustili soupeře k puku. Kapitán Jiří Rys si dnes připisuje hattrick.

40:00

37:57

Domácí bleskově své skóre navyšují. Nádhernou akci teď předvedl MATĚJ SOUKUP, který se protočil kolem zlínského beka a zakončil do horního rohu Helešicovy branky.

37:42

Opět jsem to zakřikla. Po velmi nevýrazném herním projevu na kluzišti mladoboleslavský celek skóruje a JIŘÍ RYS si připisuje hattrick za třetí gól v dnešním utkání!

37:16
    Hra se přelévá z jedné strany na druhou, bez žádné výrazné šance.

35:28
    Michal Protivný nastřelil pouze znojemskou tyč.

Dnešní utkání sleduje 66 diváků.

34:46
    Znojmo si vybralo oddechový čas.

33:07

Hezká akce Boleslavských na jeden dotek. Puk směřoval od modré po ose Protivný - Frolík a JIŘÍ RYS dorážel k pravé tyči.

32:25
    Daráš sám před Helešicem neproměnil.

31:46
    Na Příhodu letěla propagační střel, ten ji jen zklidnil a místo aby puk podržel, chtěl rozehrál, ale přímo na hůl Lukáše Nováčka, který neváhal a střílel. Příhoda ale svou chybu napravil pěkným zákrokem.

30:39
    Po střele Daráše se před brankou strhla menší šarvátka, ale rozhodčí vše krotí ihned v počátku - bez vyloučení.

38:41

Zřejmě jsem to zakřikla. JIŘÍ RYS se zapisuje do kolonky střelců! Sám přebruslil znojemského obránce, lehce posečkal se zakončením a pak nemilosrdně poslal puk pod lapačku znojemského gólmana. Krásná akce!

27:50
    Diváci teď mohou vidět chybující boleslavský celek a nebezpečně dotírající hráče z jižní Moravy. Těžko říci, co se stalo s těmi hráči, kteří byl k vidění v první třetině?!

25:50
    Kurkovi teď utekl puk na modré a Znojemští se mohli dostat do samostatného úniku. Naštěstí pro Boleslavské, Kurka svou minelu vyretušoval a puk dobruslil.

25:38
    Ondřej Horváth (ZNO) vyloučen na 2 minuty za podražení.

24:30
    Tak teď si Boleslav trochu spravila chuť, střílela snad ze všech možných pozic, ale znojemský brankář je velmi pozorný.

23:51
    Reputaci teď odčinil Jiří Rys, který nahodil na Helešice spíše propagační střelu.

23:00
    Tvrdá střela Tomáše Lišky. Znojemští se tlačí před Příhodu. Diváci teď mohou vidět opačný obraz hry, oproti první třetině.

21:59
    Tomáš Latner to zkoušel po levém křídle, před bránou byla bylo spousta boleslavských hráčů, a skrze jejich těla puk neproklouzl.

21:05
    Jakub Zika se proháčkoval až do útočného pásma, ale při pokusu o střelu byl o puk okraden a zahnál zpět za domovskou branku.

20:44
    Jiří Rys dostal přihrávku z rohu kluziště, Helešic pozorný, střela mířila do betonů.

20:01

Máme tedy po 1.třetině, která skončila nerozhodným stavem. Zatímco v úvodu třetiny si oba týmy vyměnily přátelské pozdravy v podobě dvou rychlých gólů, poté se hra nasměrovala spíše před branku hostujícího celku ze Znojma. Opticky se zdálo, že Boleslavští mají na ledě převahu, na Helešice mířilo nespočet střel, které ale s přehledem a se štěstím vychytal. Naopak u hostí se zdálo, že se přes boleslavskou obranu nemůžou propracovat a dostat se k zakončení. Proto je pro Boleslavské možná velkým překvapením, že jedna z mála znojemských střel propadla za Příhodova záda a stav na světelné tabuli je po úvodní třetině nerozhodný - 2:2.

20:00

19:55
    Frolík ještě zkusil vybojovat puk na modré a nahrál Rysovi, který ale trefuje pouze Helešicův beton. Stav skóre se tak na konci třetiny nemění a zůstává nerozhodný - 2:2.

17:46

Pražák se od modré rozmáchl, že jeho tvrdou střelu stačil ještě tečovat MICHAL TELESZ k tyči. Jedna z mála střel, kterou Znojemští na boleslavského Příhodu vystřelili, a ze které v zápětí srovnávají stav skóre.

15:37
    Od modré to zkoušel tvrdou střelou Liška, ale na dorážku nikdo z jeho spoluhráčů nedosáhl.

14:41
    Pešut zůstal sám před bránou, ale Helešic dobře zablokoval celou pravou půlku své klece, kudy nic nemohlo projít. Na opačné straně číhal u tyčky Pelikán, ale přihrávka od spoluhráčů nepřicházela....

14:15
    Tak teď měl Příhoda štěstí, Janoušek se dostal příliš blízko a mohl puk jen doklepnout za jeho záda, naštěstí pro Mladou Boleslav minul.

13:15
    Marek Havel vystřelil puk na branku, ale jeho střelu blokoval Helešic, dorážku Daráše vychytal také.

11:38

Mladá Boleslav se dostala do tlaku a snažila se všemožně dostrkat puk za Helešicova záda. Už už se zdálo, že Znojemští puk vyhodí ven, ale ve změti těl se nejlépe zorientoval JAKUB FROLÍK, který prostřelil brankáře mezi nohy.

10:10
    Filip Vrba fauloval Aleše Pelikána v samostatném úniku (držení). Bylo nařízeno trestné střílení, které provedl sám faulovaný, ale Příhoda jej vychytal ukázkovým skokem plavmo.

08:58
    Marek Havel posla Helešicovi pouze pozdrav, jeho střela nebyla nijak zákeřná.

08:13
    Pelikán se Zikou se dostali do přečíslení dva na jednoho a uháněli si to na boleslavského brankáře. Prvně jmenovaný ale zakopl a nedostal se k zakončení.

07:53
    Jankovský ujel s pukem a falešnou kličkou se zbavil znojemského obránce, připravený Pešut před bránou ale jeho přihrávku do branky nedoklepl.

07:20
    Darášovi se puk zamotal mezi bruslemi a ačkoli měl odkrytou bránu, nepoměnil.

07:00
    Michal Protivný se dostal před bránu a tváří v tvář Petru Helešicovi neproměnil.

06:30
    Při útočné akci Mladé Boleslavi někdo vychýlil klec, takže ačkoli byla Boleslav v tlaku, hra musí být přerušena a vhazuje se po levé ruce Helešice.

04:34

Tak Boleslavi vedení příliš dlouho nevydrželo. Ukázkovou přesilovku teď sehráli hráči Znojma. Latner s Pražákem si křižně přihráli na modré a poslali puk na bránu, kde nikým nebráněný ONDŘEJ HORVÁTH poslal puk k levé tyči Příhodovy brány.

03:43
    Michal Telesz se obtočil kolem boleslavské brány a dostal se do zakončení. Aleš Příhoda byl ale připraven a včas zasáhl.

03:21
    Mladá Boleslav potrestána za hru v šesti hráčích. Trest odsedí Ladislav Marek.

02:54
    Znojmu se nedaří dostat se do pásma a pokud se tak stane, o puk rychle přijde.

01:15

Ačkoli Znojmo srdnatě bránilo a vrhalo se do střel, Soukup vybojoval puk u modré, nahodil jej na bránu a ŽIGA PEŠUT neměl problémy puk sklepnout do branky.

00:21
    Vyloučen Kún (ZNO) - 2 minuty za vyhození kotouče.

00:14
    Hned po vhazování se do útoku vrhli Rys s Frolíkem, Helešic pozorný.

00:01

BK Mladá Boleslav: Příhoda (Sejpal) - Kulhánek, Kurka, Vrba Lukáš, Čeček, Kulich, Vrba Filip, Soukup - Teubner, Ficek, Havel, Marek, Pešut, Jankovský, Frolík, Protivný, Rys, Daráš, Koudela

Orli Znojmo: Helešic (Vrba Tomáš) - Kovář, Horák, Tichý, Pelikán, Zika, Hobza, Pražák, Kún - Latner, Janoušek, Špaček, Telexz, HOrváth, Liška, Kastner, Šťáva, Nováček

Rozhodčí: Würtherle Pavel - Lhotský Miroslav, Svoboda Jiří.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Zdena Bobková

Branky a nahrávky: 2. Pešut Žiga (Rys Jiří, Soukup Matěj), 12. Frolík Jakub, 39. Rys Jiří, 34. Rys Jiří (Frolík Jakub, Protivný Michal), 38. Rys Jiří (Protivný Michal, Frolík Jakub), 38. Soukup Matěj (Pešut Žiga, Koudela David), 41. Protivný Michal (Rys Jiří, Soukup Matěj), 46. Rys Jiří (Frolík Jakub, Protivný Michal) - 5. Horváth (Pražák, Latner), 18. Telesz (Pražák), 43. Latner