Poprad – Zvolen 9:1 (kon.) | HC Slovan – Nitra 3:2 (kon.) | Žilina – Trenčín 5:3 (kon.)
Košice – Skalica 3:5 (kon.) | Banská Bystrica – Martin 3:0 (kon.)
HC Košice
3:5 (1:3, 2:1, 0:1)
HK Skalica
sk Úterý 31.01.2012, 18:00 • Steel aréna • Tipos Extraliga (SR)

Skaličania pretrhli sériu 6 zápasov bez výhry na hosťujúcom ľade a túto sériu pretrhli proti majstrovi z Košíc. Domáci urobili v dnešnom zápase viac chýb ako hostia a takisto boli menej efektívni ako hostia a tak Skaličania zaslúžene vyhrali 5:3. Prajem Vám príjemný zvyšok utorkového večera. (20:13:04)

60:00

59:00
    Minúta do konca tretej tretiny a zrejme aj zápasu.

58:46
    Vyzerá to, že domáca lavička už takisto kapitulovala a zápas sa len dohrá.

58:40
    Hostia skúsené držia puk na svojich hokejkách.

58:14
    Marcel Haščák sa natlačil pred Lakosila, puk však za jeho chrbát nepretlačil.

57:04
    Michel Miklík vystrelil z jednej len do betónu Lakosila.

56:19
    Nervozita na hokejkách domácich, Kolba prihral na pár metrov nepresne, Dravecký sa na neho len pozrel a rozhodca hru prerušil pre zakázané uvoľnenie.

55:28
    Hra sa prelieva zo strany na stranu bez výraznejších šancí.

53:30
    Domáce publikum neustále ženie svojich hráčov do útoku.

52:36
    Štvorica hráčov urputne bojovala za Lakosilovou bránkou, aby im túto zábavu prerušil rozhodca Grečko.

52:01
    V dvoch možnostiach mohli domáci zvoliť zakončenie, no dvakrát ešte hľadali prihrávkou lepšie postaveného spoluhráča, vždy však neúspešne.

51:05
    Domáci dnes doplácajú na nepremieňanie šancí a robenie chýb v obrannom pásme.

49:36
    Stanislav Gron odobral puk Pálffymu a vyhodil cez všetky čiary.

48:53
    Miroslav Zálešák golfovým úderom odstrelil puk z pásma domácich.

48:15
    Vylúčenie na strane domácich. Ján Tabaček 2 minúty za seknutie.

47:59
    Slimák na modrej troška zaspal, puk mu zobral Petr Obdržálek a v úniku vystrelil len do Hyláka.

47:25
    Michal Šeda v dobrej pozícii prestrelil, hra pokračovala a jeho obranná dvojička Marek Kolba vystrelil len do ochrannej siete.

46:18
    Prvá bitka zápasu. Martin Chovan 2+2 za hrubosť+10 minútový osobný trest, Tibor Višňovský 2+2 minúty za hrubosť+10 minútový osobný trest. Hrá sa 5 na 5.

44:19
    Hra sa na oboch stranách ukľudnila, hostia pozorne bránia a nepúšťajú domácich do tlaku.

Miroslav Samseli

Branky a nahrávky: 17. Haščák (Jenčík), 29. Homér (Miklík), 30. Tabaček (Zálešák, Jenčík) - 13. Lušňák (Hruška), 16. Lušňák (Višňovský, Pálffy), 18. Vyrúbalík (Pojkar, Obdržálek), 35. Klejna (Konečný), 41. Školiak

HC Košice: Hylák(Halász) - Homér, Tabaček(A), Šeda, Kolba, Slimak, Chovan, Novák - Bartoš, Kristek, Miklík - Jenčík, Zálešák(K), Haščák - Spilar, Gron, Dravecký(A) - Chovan Mat., Pašek, Baláž - Mlynarovič
    Tréner: Miroslav Ihnačák

HK Skalica: Lakosil(Tomek) - Vyrúbalík, Pojkar, Jankovič, Kloz, Magušin, Srnec, Jaborník - Pállfy(K), Školiak(A), Obdržálek - Višňovský(A), Lušňák, Hruška - Kutálek, Holovič, Šátek - Jurík, Klejna, Konečný
    Tréner: Peter Oremus

Rozhodčí: P. Grečko - M. Grečko, V. Snášel

Diváci: 7 149