Omsk – Riga 1:3 (kon.) | Čeljabinsk – Ufa 2:1 (kon.) | Barys – Kazaň 4:6 (kon.)
Dinamo Riga
Pátek 03.02.2012, 13:00 • Arena Omsk • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Hezké páteční odpoledne.

KHL má dnes na programu mimo jiné také souboj Omsku s Rigou. Favoritem střetnutí je domácí Avangard, který je v celkovém hodnocení soutěže na desáté příčce, ve své konferenci je pak Omsk na páté pozici. Riga naopak ve své konferenci uzavírá elitní osmičku, která zajišťuje boje v play-off. Pro úplnost dodejme také to, že v celkovém hodnocení soutěže je Riga na místě šestnáctém.

Omsk vydřel v posledním odehraném zápase domácí výhru 3:2 nad Atlantem Mytišči. Ve středu se dařilo také Rize, která cestovala na půdu Jugry a odvezla si domů výhru 3:1.

Vzájemné duely těchto soupeřů na ledě Omsku rozhodně nejsou žádnou jasnou záležitostí ve prospěch domácích, jak by se mohlo na první pohled zdát. V posledním vzájemném měření sil se zde zrodila remíza 3:3, v tom předminulém zde Riga dokonce zvítězila. Celková bilance těchto soupeřů ve zdejším stánku je jedna výhra Omsku, jedna remíza a dvě výhry Rigy. Dá se tak říct, že Dinamu se zde poměrně daří. Uvidíme tedy, zda dnes Omsk dokáže splnit úlohu favorita či zda to budou opět Lotyši, kdo se bude radovat s většího bodového úlovku.

Avangard Omsk: Rämö - Pujacs, Bělov, Salmela, Škoula, Ljamin, Aleksandrov, Nestěrov, Pivcakin - Sjomin, Kurjanov, Kaljužnyj - Červenka, Popov, Perežogin - Kalinin, Ivanov, Frolov - Žukov, Pervušin, Volkov.

Dinamo Riga: Holt - Redlihs, Galvinš, Redlihs K., Ozolinš, Rekis, Sotnieks, Bukarts - Redlihs M., Karsums, Sprukts - Lundmark, Niživijs, Warg - Hossa, Lusenius, Ankipans - Meija, Bicevskis, Cipulis.

Oba celky jsou již na hrací ploše. Domácí Omsk bude hrát v černých dresech, hosté z Rigy v bílých.

Dozněla melodie státní hymny Ruska. Za malý moment bude vhozeno úvodní buly.

00:01

00:47
    Máme tu první přerušení hry. Na kloudnější akci zatím čekáme.

01:10
    Závar před domácí brankou musel hasit Rämö prvním pozorným zákrokem.

02:00
    Nebezpečí také na druhé straně, stav se ale nemění.

03:28
    Rychlá akce dva na dva v podání Lundmarka s Wargem branku nepřinesla. V brance skončil pouze natlačený brankář Rämö.

03:39
    Omsk si zahraje přesilovou hru. Za sekání putuje na dvě minuty ze hry Niživijs.

04:43
    Riga se prozatím brání velice dobře.

04:59
    A další vyhození až k protější brance z hole obránce lotyšského týmu.

05:28
    Teď jsou to dokonce sami hosté, kdo tvoří hru ve vlastním oslabení.

05:39
    Niživijs je zpátky na ledě, hosté pokračují v pěti.

06:10
    Přečíslení domácích končí skvělým zákrokem Holta! Ten teď svůj tým skutečně podržel a vystihl záměr Sjomina.

07:35
    Od modré čáry vyslal dělovku Ozolinš, kotouč šel ale vedle branky.

09:08
    Střela Kalinina byla zablokována, dopředu můžou vyrazit hosté.

10:34
    Po pokusu Karsumse končí touš v lapačce Räma. Bude se vhazovat.

11:40
    Z otočky pálil Červenka, ale jeho střela se neujala.

12:10
    Po krátké reklamní přestávce hra pokračuje. Vhazuje se podél Rämövy levice.

13:00
    Další závar před domácím gólmanem. Ani tentokrát se ale skóre nemění.

13:55
    Pokus Galvinše sražen mimo.

14:20
    Od mantinelu vypálil Krišjanis Redlihs a kotouč jen tak proskákal brankovištěm.

16:42
    Teď je to doslova souboj o každý centimetr ledové plochy. Kotouč je chvíli v držení Omsku, krátce poté zase Rigy. Nebezpečné šance ale nepřicházejí.

17:36
    Perežogin si obešel protihráče a střelou zápěstím z mezikruží zaměstnal výstroj brankáře Holta. Ten kotouč vyráží mimo tři tyče.

18:54
    Z pravého kruhu pálil nápřahem Ivanov, kotouč má Holt.

19:00
    Ohlášena poslední minuta úvodní dvacetiminutovky.

19:24
    Vhazování před bránou Omsku.

19:56
    A ještě jedno buly, tentokrát ve středním pásmu.

20:00

Úvodní perioda branku nepřinesla. Sledujeme herně vyrovnané střetnutí, kterému zatím scházejí vážnější šance. Uvidíme, zda bude druhá třetina zajímavější.

20:01

20:30
    Domácí Kurjanov teď spálil stoprocentní tutovku! Zela před ním odkrytá brána, ale Holt se stačil parádně přemístit s hokejkou kotouči zabránit v jeho cestě do sítě!

20:52
    Holt si poradil také s pokusem Popova.

21:55
    Tak Omsk do druhé třetiny skutečně vlétl. Domácí svého soupeře zatím k ničemu nepouští.

22:39
    Při troše štěstí z toho mohl být pro Omsk kuriózní gól. Dalekonosná střela jednoho z domácích hráčů se odrazila od zadního mantinelu a zamířila do výstroje Holta. Tak tak že se kotouč neodrazil do branky. Holt jej ale stačil včas zpacifikovat a bezbrankový stav trvá i nadále.

22:54
    Mikelis Redlihs putuje na trestnou lavici a Omsk si zahraje druhou přesilovou hru.

24:22
    Tlak Avangardu si vyžádal další nedovolený zákrok ze strany Rigy. Svůj mančaft tentokrát oslabí Marcel Hossa a Dinamo se bude muset bránit ve třech.

24:54
    Riga hraje ve čtyřech.

25:49
    Omsk si v přesilové hře vytvořil pár střeleckých příležitostí, hosty však drží skvěle chytající Američan Holt. V těchto chvílích se bojuje o kotouč za domácí brankou a vypadá to, že se Riga ubrání.

26:22
    A je tomu skutečně tak. Hossa opustil trestnou lavici a lotyšský tým je v plném počtu.

27:20
    Rämö se teď musel mít na pozoru před Niživijsem.

27:33
    Riga právě vstřelila branku!
    Tak to je pro domácí fanoušky šok. Riga skóruje z ojedinělé akce, kterou přetavil ve vedoucí gól JAMIE LUNDMARK. Asistence: Redlihs K., Niživijs.

29:38
    Hráči Omsku se snaží o rychlé srovnání.

30:35
    Popov si nabruslil sám před brankáře, ale nedokázal jej z úhlu překonat!

30:41
    Následně si Popov svůj neúspěch vybil na tvrdém ataku soupeře a vyfasoval za své počínání menší trest.

32:41
    Omsk se bez větších problémů ubránil hostující přesilovce.

33:14
    Z levé strany vypálil Kurjanov, jeho pokus byl ale tečován mimo.

34:25
    Holt byl nyní otestován střelou z uctivé vzdálenosti. S tou si americký brankář poradil.

35:45
    Avangard právě vstřelil branku!
    DMITRIJ SJOMIN obdržel excelentní přihrávku do jízdy od Aleksandrova a rázem putoval naprosto sám na Holta. Domácí hráč byl v zakončení nekompromisní a poslal kotouč do levého horního růžku, přesněji to udělat nešlo! Asistence: Aleksandrov.

37:30
    Šance na druhé straně, Rämö se teď musel hodně ohánět.

39:20
    Omsk je již nějakou dobu usazen v pásmu Rigy. To řeší hostující tým vyhozením přes všechny čáry. Po zakázaném uvolnění se tak hra stěhuje opět před Holta.

39:28
    Lusenius vyhodil kotouč mimo hrací plochu a dostává dvouminutový trest.

40:00

Ve druhé dvacetiminutovce již byly k vidění i branky, po jedné na každé straně. Hosté šli z ojedinělé akce do vedení, když Räma překonal Lundmark. Omsk dokázal ve 36. minutě srovnat zásluhou Sjomina, který těžil ze skvělého pasu Aleksandrova a mohl tak jet naprosto osamocen vstříc Holtovi. S tím si při zakončení poradil a stanovil tak dosavadní výsledek 1:1.

40:00
    Souběžně se druhou sirénou vyfasoval dvouminutový trest domácí Pujacs. Třetí dějství tak začne hrou ve čtyřech hráčích na obou stranách.

40:01

41:29
    Dinamo Riga hraje v plném počtu a začíná půlminutová přesilovka.

42:00
    Nyní už hrají v plné síle také domácí.

44:10
    Dva nebezpečné střelecké pokusy musel před chvílí likvidovat Holt. Domácí se prozatím do vedení nedostávají.

44:38
    Možnost k tomu budou mít hosté. Ljamin jde na trestnou lavici za hákování a Riga si zahraje přesilovou hru.

45:02
    Hosté využívají přesilovou hru. Sprukts našel před bránou volného MIKELISE REDLIHSE a ten poslal kotouč do odkryté branky. Asistence: Sprukts, Karsums.

46:07
    Dělovka Perežogina v síti nekončí.

47:40
    A opět aktivní Perežogin, který měl na holi možnost ke skórování.

48:25
    Ze hry se na dvě minuty poroučí Aleksandrov, což znamená další přesilovou hru pro Dinamo.

49:08
    Hosté byli usazení v pásmu Omsku, domácí ale dokázali zachytit přihrávku a na chvíli se osvobodit.

49:31
    Kotouč je tentokrát až za bránou Holta. Riga následně rozehraje další útočnou akci.

50:25
    Avangard hraje v plném počtu.

51:15
    Riga je ale přesilovou hrou posílena a zůstává i nadále u kotouče. Domácí se teď osvobodili pouze za cenu zakázaného uvolnění.

51:35
    Utkání sleduje 8347 diváků.

52:42
    Hráči Omsku se již trochu vzpamatovali a snaží se o ohrožení Holtovy branky. Zatím se jim to ale příliš nedaří, hostující beci jsou pozorní.

55:14
    Hra přerušena. Z levé strany vyslal na Holta dělovku Bělov, ale brankář Dinama ukryl kotouč ve výstroji.

56:56
    Domácí se teď nepřesnostmi sami vyhnali z pásma. Krátce poté se do něj ale vrací. Zdejší publikum žene své miláčky za vyrovnáním, Riga je ale proti.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí dvacetiminutovky. U kotouče jsou hráči Avangardu.

58:40
    Se skákavou střelou si Holt poradil.

58:55
    Hra je přerušena. Domácí kouč si bere oddechový čas.

58:55
    Rämö zůstal na střídačce, Omsk to zkouší v šesti hráčích na ledové ploše.

59:17
    V dobré pozici se zjevil Červenka, nezamířil však ideálně.

59:41
    Hosté přidávají pojistku a odjedou dnes z Omsku jako vítězové. Do prázdné brány poslal kotouč MARTINŠ KARSUMS. Asistence: Galvinš.

59:54
    Poslední střelecký pokus z hole Nestěrova likviduje Holt.

60:00

Riga tak opět potvrdila, že se jí v Omsku daří. Hosté šli v prostředním dějství do vedení po nenápadné akci, kterou přetavil ve vedoucí gól Lundmark. Omsk však ještě do přestávky srovnal. Sjomin dostal ideální pas od Aleksandrova a nekompromisně překoval Holta. Ve třetí periodě už ale skórovali pouze hosté. Nejprve to byl Mikelis Redlihs, kdo po přihrávce Spruktse využil přesilovou hru. V poslední minutě poté přidal pojistku do prázdné klece Karsums.

Hezký zbytek pátečního dne. (15:14:27)

Filip Lefenda

Branky a nahrávky: 36. Sjomin (Aleksandrov) - 28. Lundmark (Redlihs K., Niživijs), 46. Redlihs M. (Sprukts , Karsums), 60. Karsums (Galvinš)