HC Slovan – Poprad 3:4 (po pr.) | Zvolen – Žilina 2:3 (kon.) | Nitra – Košice 2:1 (kon.)
Trenčín – Banská Bystrica 4:5 (po s.n.) | Skalica – Martin 8:2 (kon.)
HC Slovan Bratislava
3:4 (0:2, 1:1, 2:0)
HK Poprad
sk Neděle 05.02.2012, 17:00 • Slovnaft Aréna Bratislava • Tipos Extraliga (SR)

Tak napokon v poslednom tohtoročnom meraní síl v základnej časti dnešných súperov neplatilo môj dom, môj hrad a hostia si pod Tatry odvážajú dva body. Pochvalu si však zaslúžia oba tímy, predviedli divákom kvalitný útočný hokej, nasadené tempo im vydržalo počas celého zápasu a pekný večer pred trojtýždňovou hokejovou pauzou v Bratislave želá Vladimír Korduliak. (19:33:16)

65:00

61:54
    Poprad dal gól! MIROSLAV ŠKOVIRA vyslal skákajúci puk na domáceho gólmana a ten na prekvapenie všetkých skončil v sieti. Asistencia: Arne Kroták

61:36
    Kukumberg a Melicherčík do ochranného skla.

61:07
    Frühauf z pravej strany tesne vedľa.

60:54
    Od modrej preveril Kurhanenovu pozornosť Kovačevič, Kurhanen chytá do náručia.

60:13
    Ofsajd domácich.

60:01
    Začalo predĺženie.

Hokejistom spod Tatier sa nepodarilo udržať dvoj gólové vedenie, domáci aktívnou hrou prehrali hostí a zaslúžene vyrovnali. Mali viac z hry, boli aktívnejší, prejavili väčšiu vôľu po víťazstve. Po krátkej prestávke nasleduje predĺženie.

60:00
    Tretia tretina skončila.

59:10
    Jasné držanie hokejky, ktoré videli všetci okrem hlavného rozhodcu, domáce publikum píska.

57:43
    Vhadzuje sa pre Kurhanenom po zakázanom uvoľnení domácich.

57:00
    Puk konči na striedačke hostí, Slovan v hernej prevahe, do konca tri minúty.

56:01
    Slovan dal gól! Nádherný gól v podaní mladého LUKÁŠA KOZÁKA, ktorý po Bartánusovej prihrávke od modrej napriahol a vymietol pravý horný roh Melicherčíkovej bránky. Asistencie: Marek Bartánus a Ján Lipiansky.

54:38
    Na ľade leží otrasený Rapáč, spoluhráči mu pomôžu na striedačku.

54:18
    Nedorozumenie v domácich radoch, zakázané uvoľnenie.

53:56
    Šatanova prihrávka pred bránkou nikoho nenašla.

53:33
    Lipiansky potiahol vpred, v pásme prihrával Ďatelinkovi, ktorému už nezostal čas na streľbu, z následnej skrumáže vyšiel ako víťaz Melicherčík.

52:50
    Hneď po buly strieľal Šatan, Melicherčík a lapačka, od ktorej sa puk odrazil do hry.

52:01
    Slovan dal gól! V tmre-vrme sa najlepšie pred Melicherčíkom, ktorý mal zakrytý výhľad zorientoval MAREK BARTÁNUS, napriahol a prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. Asistencia: Andrej Kudrna.

Vladimír Korduliak

Branky a nahrávky: 25. Hudáček (Štajnoch, Lipiansky), 53. Bartánus (Kudrna), 57. Kozák (Bartánus, Lipiansky) - 12. Kuľha (Chovan), 19. Kuľha (Strömberg, Chovan), 23. Kroták (Svačina, Rapáč), 62. Škovira (Kroták)

HC Slovan Bratislava: Karhunen - Švarný, Dobroň, Frühauf, Štajnoch, Ďatelinka, Kozák, Kalináč, Trška - Hudec, Kukumberg, Šatan - Hudáček, Lipiansky, Bartánus - Bakoš, Bulík, Skokan - Harvey, Preisinger, Kudrna
    HK Poprad: Melicherčík - Pentikäinen, Suchý, Tavžejl, Kovačevič, Fabian, Jáchym, - Strömberg, Chovan, Kuľha - Svitana, Balán, Vaic - Švačina, Kroták, Rapáč - Škovira, Takáč, Kramár

Rozhodčí: Konc Daniel, Novák Milan, Stano Peter

Diváci: 6.637