HC Slovan – Poprad 3:4 (po pr.) | Zvolen – Žilina 2:3 (kon.) | Nitra – Košice 2:1 (kon.)
Trenčín – Banská Bystrica 4:5 (po s.n.) | Skalica – Martin 8:2 (kon.)
HC Slovan Bratislava
3:4 (0:2, 1:1, 2:0)
HK Poprad
sk Neděle 05.02.2012, 17:00 • Slovnaft Aréna Bratislava • Tipos Extraliga (SR)

Tak napokon v poslednom tohtoročnom meraní síl v základnej časti dnešných súperov neplatilo môj dom, môj hrad a hostia si pod Tatry odvážajú dva body. Pochvalu si však zaslúžia oba tímy, predviedli divákom kvalitný útočný hokej, nasadené tempo im vydržalo počas celého zápasu a pekný večer pred trojtýždňovou hokejovou pauzou v Bratislave želá Vladimír Korduliak. (19:33:16)

65:00

61:54
    Poprad dal gól! MIROSLAV ŠKOVIRA vyslal skákajúci puk na domáceho gólmana a ten na prekvapenie všetkých skončil v sieti. Asistencia: Arne Kroták

61:36
    Kukumberg a Melicherčík do ochranného skla.

61:07
    Frühauf z pravej strany tesne vedľa.

60:54
    Od modrej preveril Kurhanenovu pozornosť Kovačevič, Kurhanen chytá do náručia.

60:13
    Ofsajd domácich.

60:01
    Začalo predĺženie.

Hokejistom spod Tatier sa nepodarilo udržať dvoj gólové vedenie, domáci aktívnou hrou prehrali hostí a zaslúžene vyrovnali. Mali viac z hry, boli aktívnejší, prejavili väčšiu vôľu po víťazstve. Po krátkej prestávke nasleduje predĺženie.

60:00
    Tretia tretina skončila.

59:10
    Jasné držanie hokejky, ktoré videli všetci okrem hlavného rozhodcu, domáce publikum píska.

57:43
    Vhadzuje sa pre Kurhanenom po zakázanom uvoľnení domácich.

57:00
    Puk konči na striedačke hostí, Slovan v hernej prevahe, do konca tri minúty.

56:01
    Slovan dal gól! Nádherný gól v podaní mladého LUKÁŠA KOZÁKA, ktorý po Bartánusovej prihrávke od modrej napriahol a vymietol pravý horný roh Melicherčíkovej bránky. Asistencie: Marek Bartánus a Ján Lipiansky.

54:38
    Na ľade leží otrasený Rapáč, spoluhráči mu pomôžu na striedačku.

54:18
    Nedorozumenie v domácich radoch, zakázané uvoľnenie.

53:56
    Šatanova prihrávka pred bránkou nikoho nenašla.

53:33
    Lipiansky potiahol vpred, v pásme prihrával Ďatelinkovi, ktorému už nezostal čas na streľbu, z následnej skrumáže vyšiel ako víťaz Melicherčík.

52:50
    Hneď po buly strieľal Šatan, Melicherčík a lapačka, od ktorej sa puk odrazil do hry.

52:01
    Slovan dal gól! V tmre-vrme sa najlepšie pred Melicherčíkom, ktorý mal zakrytý výhľad zorientoval MAREK BARTÁNUS, napriahol a prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. Asistencia: Andrej Kudrna.

51:50
    Opäť zakázané uvoľnenie hostia.

51:35
    Zakázané uvoľnenie hostí. Domáci potrebujú tvoriť hru, no hostia ich napádajú už pri zakladaní útoku a hra je nateraz vcelku vyrovnaná. Poprad hrá to, čo potrebuje a delí ho osem minút a dvadsaťpäť sekúnd od troch bodov.

50:38
    Chyba v rozohrávke domácich v pásme, nakoniec zakázané uvoľnenie.

50:22
    Domáci hrajú trochu strnulo, hostia dobre pozične vykrývajú hracie pole, do konca niečo viac ako deväť minút.

49:53
    Skokan tvrdo vystrelil a Melicherčík opäť vyrazil do rohu klziska.

49:33
    Vaic z pravej strany vedľa bránky.

48:23
    Dobroňova zrazená strela ku Karhunenovi, ktorý puk radšej prikryl.

47:42
    Oba tímy v plnom počte.

47:20
    Ďatelinka tvrdo od kruhu a Melicherčík puk vyrazil.

46:39
    Minúta z hry štyroch na štyroch, puk na hokejkách domácich.

45:42
    Dve minúty za seknutie Fabián, rovnako dve minúty Hudec a rovnako za seknutie.

44:56
    Švarného delovka od červenej končí nad bránkou.

44:44
    Hostia predviedli krásnu hokejovú akciu, na konci ktorej bol Kroták a jeho pekná strela z pravej strany do lapačky Karhunena.

44:30
    Lipianskeho strela tečovaná obrancom hostí do ochrannej siete.

44:03
    Dnešné stretnutie sleduje 6.637 divákov.

43:48
    Hudec prešiel vpred ako nôž po masle, jeho strela od kruhov tesne minula bránku.

43:25
    Švarný chyboval v rozohrávke, Škovira predbehol puk, ofsajd.

43:15
    Puk končí v hľadisku, vhadzovať sa bude v strednom pásme.

42:28
    Preisinger vo výbornej pozícii tiesnený obrancom hostí nedal.

42:13
    Vaic len nahodil, puk sa odrazil iným smerom akoby niekto predpokaldal a Kurhanen len tak tak chytil.

41:06
    Bartánus z ľavej strany do Melicherčíkovych betónov.

40:40
    Domáci od začiatku útočne, zakázané uvoľnenie hostí.

40:01
    Začala tretia tretina.

Ďalšia tretina začne približne o 18:46.

V druhom dejstve hry sme videli opäť útočný, dobrý, kombinačný hokej. Slovanisti po strelení gólu mali viac z hry, hra sa nám pritvrdila a prišli aj vylúčenia, ktoré stáli domácich hráčov dosť fyzických síl. Uvidíme, čo pripravia pre svoje publikum do poslednej tretiny aktéri dnešného zápasu.

38:12
    Strömberg z piatich metrov a lapačka Kurhanena.

38:05
    Strömberg len do Kurhanena. Domáci so štyrmi hráčmi.

37:42
    23 sekundová presilovka hostí piatich proti trom.

37:42
    Dve minúty pre Ďatelinku za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

37:38
    Hostia hrajú presilovku veľmi zle.

37:04
    Skokan preveril Melicherčíkovu pozornosť, ten vyráža.

36:48

36:27
    Kuľha od modrej nad bránku do ochranného skla.

36:05
    Kukumberg dostal dve minúty za hákovanie a desať minút osobný trest za nešportové správanie.

35:48
    Švarného strela a opäť Melicherčík.

35:31
    Kudrna vystrelil a puk sa odrazil od gólmana za bránku.

35:16
    Aj Melicherčík kryje strelu domácich hráčov.

34:46
    V prečíslení hostia, Strömberg sa rozhodol pre strelu, výborný zákrok Karhunena.

34:15
    Takmer sa v šanci k strele sám pred gólmanom dostal Svačina, puk už nestihol po otočke spracovať.

33:45
    Hostia v plnom počte.

33:42
    Bakoš za hrubosť a Kovačevič za krosček po dve minúty.

31:45
    Rapáč dve minúty za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou. Vhadzuje sa pred Melicherčíkom.

31:24
    Po zaľahnutí puku Skokanom v útočnom pásme rozhodca vykázal hru do stredného pásma.

30:37
    Hudáček spoza bránky nabil Lipianskému, ten triafa tesne nad bránku.

30:17
    Opäť ofsajd hráčov z Popradu.

29:37
    Preisinger vyslal peknú tvrdú strelu z ľavého kruhu do náručia Melicherčíka. Domáci aktívnejší, hostia pozorne bránia.

29:20
    Ofsajd hráčov hostí.

29:13
    Skokan poslal od bránkovej čiary prihrávku do bránkoviska, puk sa odrazil od korčule obrancu hostí tesne vedľa bránky.

28:28

28:22
    Frühaufovi puk preskočil hokejku, domáci stratili pásmo.

27:44
    Dobroňovi sa nepodarilo v dobrom postavení spracovať puk.

27:07
    Domáci v kolotoči vpredu.

26:28
    Na dve minúty odchádza von Tavželj za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

26:17
    Švarný vo veľkej šanci netrafil odkrytú časť bránky.

25:53
    Kudrna obišiel s pukom celú útočnú tretinu, bez úspechu, hostia ožili, majú viac z hry.

24:29
    Slovan dal gól! Na červenej krásne Štajnochova prihrávka našla LIBORA HUDÁČKA, ktorý si sťahovačkou urobil hosťujúceho Jáchyma a krásne vsietil. Asistencie: Martin Štajnoch a Ján Lipiansky.

23:57
    Svitana vysoko nad bránku.

23:14
    Najskôr strieľal Kuľha, aby jeho odrazenú strelu spoza bránky do prázdnej bránky netrafil Chovan, ktorý prestrelil. Hostia sú na koni, domácim robia problémy dobrou kombinačnou hrou.

22:28
    Poprad dal gól! Akcia začala za bránkou, kde Karhunen stratil puk, hostia ho poslali k mantinelu a Svačina ideálne našiel pred bránkou voľného ARNE KROTÁKA, ktorý švihom po pravej strane gólmana vsietil. Asistencie: Vladimír Svačina a Richard Rapáč.

21:52
    Až pred Melicherčíka nakorčuloval Bakoš, no strieľa tesne nad bránku.

21:39
    Z pravej strany pekne tvrdo vystrelil Vaic, Karhunen a jeho lapačka na mieste.

20:54
    Bolestivo otrasený Chovan odchádza na striedačku.

20:18
    Dobroň od modrej nad bránku do ochranného skla.

20:14
    Nahodený puk Melicherčík radšej podržal.

20:01
    Začala druhá tretina.

Ďalšia tretina začne približne o 17:50.

V prvej tretine sme videli útočný hokej v rýchlom tempe. Po chybe domáceho gólmana, ktorý nesprávne čítal hru, sa ujali hostia vedenia, no aj po strelenom góle hrali obe mužstvá naďalej útočný hokej. Po peknej hokejovej akcii v závere tretiny strelil Kuľha dnes svoj druhý gól a veruže domáci borci budú mať o čom v šatni premýšľať.

20:00
    Prvá tretina skončila.

18:51
    Poprad dal gól! Z ľavej strany pekne pred bránku prihral Strömberg a MARTIN KUĽHA strelil pekný gól do odkrytej časti bránky. Asistencie: Kim Strömberg a Michal Chovan.

17:44
    Lipiansky pri prechode modrou miešal, miešal, až domiešal, ofsajd domácich.

16:57
    Ihneď po vyhranom buly strela, Karhunen tentokrát pozorný.

16:53
    Rozhodcovia pískajú prihrávku rukou domácim.

16:22
    Bakoš najskôr vystrelil tesne vedľa a odrazený puk ešte stačil vystreliť na Melicherčíka, ktorý sa nenechal prekvapiť.

15:11
    Strömbergova tvrdá strela z ľavej strany spoza kruhu tesne vedľa.

14:25
    Švarného strela od modrej po ľade a efektný betón Melicherčíka, ktorý vyrazil do rohu.

13:54
    Z ľavej strany vyslal tvrdý pozdrav Škovira, tesne minul bránku.

13:15
    Zatiaľ sme svedkami rýchleho útočného hokeja v podaní oboch tímov.

12:39

11:21
    Poprad dal gól! Z pravej strany nastrelený puk od Chovana vyrazil späť do hry Karhunen na ľavu stranu rovno na hokejku Kuľhovi a MARTIN KUĽHA už len trafil prázdnu bránku. Asistencia: Michal Chovan.

09:40

09:35

08:30
    Menšia skrumáž pred Melicherčíkom, bez úspechu.

08:02
    Domáci v kolotoči pred Melicherčíkom, Šatanova strela vyrazená do poľa.

07:40
    Za hákovanie odchádza von Kroták. Vhadzovať sa bude pred Melicherčíkom.

07:40
    Hudáček najskôr kľučkoval s pukom, neskôr sa mu podarilo aj vysterliť, avšak len do bočnej siete.

07:11

06:15
    Odrazený puk spoza bránky strieľal Šatan, bez úspechu.

05:53

05:35
    Pohotovo z pravého kruhu vystrelil Švarný, Melicherčík pozorný a puk končí v jeho náručí.

05:25
    Ofsajd hráčov z Popradu.

05:11
    Za hákovanie odchádza von Rapáč.

05:05
    Kroták strieľal z ľavej strany a opäť lapačka dobrého Karhunena.

04:36
    Hostia v útočnom pásme točia domácu obranu.

04:05

03:53
    Bulík a dve minúty za krosček. Vhadzovať sa bude pred Karhunenom.

02:48
    Tentokrát to z ľavej strany skúšal Jáchym, opäť lapačka domáceho gólmana.

02:28
    Opäť jeden z útokov kamzíkov, Karhunen a jeho lapačka.

02:12
    Prihrávka rukou útočiacich domácich v pásme, odpískané, vhadzuje sa v strednom pásme.

01:07
    Vaic z pravej strany z kruhu tvrdo vystrelil, Karhunenova lapačka bola proti.

00:25
    Dobroňova nahodená strela končí vyrazením Melicherčíka späť do hry.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

V prebiehajúcej sezóne sa mužstva stretli už päťkrát, vo vzájomných zápasoch platí: môj domov, môj hrad. V Bratislave zvíťazil Slovan 6:2 a 7:2, v Poprade zasa domáci kamzíci 5:2, 4:3 a 4:2.

Príjemný podvečer Z Bratislavy, v dnešnom 46. extraligovom kole privítajú hokejisti HC Slovan kamzíkov z Popradu. Slovan sa nachádza na druhom mieste v tabuľke, Poprad o stupienok nižšie, na tretej priečke. Domáci majú v boji o lídra do play-off jednobodovú stratu na prvé Košice, tri bodu do plusu pred dnešným súperom z Popradu a štyri body pred štvrtou Skalicou. Je úplne jasné, že tieto štyri mužstvá si po základnej časti rozdelia posty na prvých štyroch priečkach. Keďže sa predstaví v dnešnom zápase ďalší z atraktívnych súperov bojujúci o čelo tabuľky, tešíme sa na atraktívny hokej.