Lipt. Mikuláš – Michalovce 3:2 (po s.n.) | Spišská N. Ves – Senica 2:4 (kon.) | Bardejov – Prešov 2:1 (kon.)
Piešťany – Detva 4:0 (kon.)
HK Spišská Nová Ves
2:4 (2:1, 0:1, 0:2)
HC Dukla Senica
sk Pondělí 13.02.2012, 17:00 • Spišská Nová Ves • 1. liga play-off (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:00.

Úvodné zostavy:

HK Spišská Nová Ves: Rybár - Vartovník, L. Novák, Gonda, Muránsky, Cvengroš, Krempaský, F. Novák, Dulák, Džerenga, Kinkor, Mitro, Lemešani, Kucirko, Prokop, Klinga, Hamrák, Nitrianský, Borovský, Greschner.

HC Dukla Senica: Kristín - Janík, Kopecký, Lantoš, Vaškovič, Hreus, Lezo, Šedivý, Lelkeš, Král, Mikolášek, Škápik, Šimek, Šebesta, Tonhauser, Reismuller, Cibulka, Salajka, Šúrek, Mikušovič.

Rozhodca: .

O päť minút nám začne druhé stretnutie štvrťfinálovej série medzi Spišskou Novou Vsou a Senicou. Po včerajšom víťazstve 4:1 vedú hostia 1:0 na zápasy. Včera rozhodli o osude stretnutia dva rýchle góly v úvode druhej tretiny. Zápas to bol zaujímavý, ale s nešťastným koncom pred Spišiakov.

Všetko je pripravené na úvodné buly.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

00:27
    Obe mužstvá začali pozorne, hostia sa dopredu príliš neponáhľajú. Väčšia aktivita na domácej strane.

01:04
    Obrovská šanca Prokopa, ktorý sa preštrikoval pred gólmana hostí, ale vo vyloženej príležitostí mieril len do Kristína.

01:58
    Krempaský sa dostával do šance, ale rozhodca mu odpískal vysokú hokejku.

02:04
    Prvý úspešný zásah Rybára.

03:12
    Seničania sa na krátky čas usadili v domácom obrannom pásme, ale nič z toho nevyťažili.

04:51
    Miešanie puku za Rybárovou bránou, ale bez vážnejšieho gólového efektu zo strany hostí.

06:28
    Domáci sa dožadovali faulu na kapitána Nováka. Hlavný rozhodca bol iného názoru.

08:12
    Zlé striedanie u hostí, ale vylučovať sa nebude.

08:45
    Hrá upadla do priemeru, žiaden vzruch pred oboma bránkami.

09:10
    Kapitán Novák sa snažil podstreliť brankára Kristína, ale ten bol veľmi pozorný.

10:25
    Podobná prvá tretina ako včera. Veľa hokejovej krásy nevidno. Skôr sa čaká, kto urobí prvý chybu.

13:32
    Márne čakanie na gól. Spišiaci sa o niečo viac tlačia dopredu, ale obrana Senice stojí na pevných nohách.

13:59
    Kucirkova strela z diaľky brankára hostí nezaskočila.

14:31
    Nepríjemný závar pred Rybárom, ale puk sa odrazil od jeho betónov mimo brány.

15:18
    Spišská Nová Ves dala gól!
    Spišiaci sa predsa len dočkali. Hneď po vyhratom buly trafil do šibenice Branislav LEMEŠANI. Asistencia: Kamil Kinkor.

15:52
    Situácia ako cez kopirák - vyhraté buly, chyba obrancu hostí a Tomáš GONDA rutinérsky zakončil. Asistencia: Kamil Kinkor.

16:24
    Po druhom góle si hostia vzali oddychový čas.

16:39
    Dva góly sú pre domácich veľkým povzbudením a stále sa tlačia pred bránu Senice.

17:29
    Senica dala gól!
    Domáca radosť netrvala dlho. Z nevinne vyzerajúceho protiútokuRichard LELKEŠ prestrelil Rybára. Asistencie: Michal Šúrek, Michal Hreus.

18:30
    Obrovská šanca Leza na vyrovnanie, ale spálil tutovku.

19:10
    Čiarový rozhodca pobavil divákov svojím pádom.

20:00
    Prvá tretina skončila.

Druhá tretina začne o 17.45.

20:01
    Začala druhá tretina.

20:38
    Spišiaci začali svižne, hneď v prvých sekundách musel Kristín zasahovať.

21:15
    Tak toto je umenie nedať! Lezo pozeral na prázdnu bránu - a trafil vedľa. Neuveriteľné!

21:31
    Vylúčený domáci hráč Kucirko.

22:06
    Vaškovičova strela do nebies. Hostia cítia šancu na vyrovnanie.

23:13
    Tlak hostí narastá, ale nevedia sa dostať do dobrej streleckej pozície.

24:00
    Jedna strela za druhou, ale Rybár až na ten jeden gól je veľmi spoľahlivý.

25:59
    Réžiu zápasu prevzali do svojich rúk Seničania.

27:30
    Znova dobrý zásah Rybára, keď strelu nebezpečnú strelu vyrazil.

28:17
    Vyzerá to akoby hostia hrali presilovku. Jeden útok za druhým na Rybárovú bránu.

29:10
    Na dlhé minúty sa Spišiaci nedokážu vymaniť z vlastného obranného pásma.

29:50
    Seničania roztočili poriadny kolotoč, ale bez gólového efektu.

30:04
    Zranený L. Novák odchádza na striedačku, v hre sa pokračuje.

31:06
    Lezo nedočiahol na gólovú prihrávku.

31:40
    Lelkeš neprestrelil húštinu tiel.

33:08
    Tlak hostí stále trvá, domáci sa ojedinele dostanú do protiútoku, ale snaha Senice o vyrovnanie je veľká.

34:02
    Mikušovič dostal dobrý puk, ale pred Rybárov zakončil veľmi slabo.

34:12
    Po strele Krempaského zazvonila žrď Kristínovej brány.

35:17
    Lantoš to skúšal lišiacky spoza brány, ale neúspešne.

35:43
    Strela Lemešaniho takmer skončila gólom, len o milimetre minula bránu.

37:03
    Na oboch stranách viazne kombinácia. Je to viac boj, ako pohľadný hokej.

37:34
    Vylúčený domáci hráč Prokop.

37:55
    Tlak hostí priniesol Senici vytúžený vyrovnávajúci gól. Michal ŠÚREK pretlačil puk pomedzi Rybárové betóny. Asistencie: Richard Lelkeš, Michal Hreus.

39:05
    Aj po góle na 2:2 hostia pri chuti a snažia sa pridať tretí úspech.

40:00
    Druhá tretina skončila.

Tretia tretina začne o 18.30 hod.

Len jeden gól videli domáci diváci v druhej tretine a to do Rybárovej siete. Seničania vyvinuli veľký tlak vyrovnanie viselo na vlásku. Dôležitá bude tretia tretina.

40:01
    Začala tretia tretina.

40:50
    Vylúčený hráč hostí Janík.

41:50
    Šanca pre domácich strhnúť vedenie na svoju stranu, ale Seničania pozorne bránia.

42:44
    Krempaský mal takmer gól na hokejke, ale puk bol ťažko spracovateľný.

43:37
    Šikovne to skúšal Škapík, ale Rybára neprekonal.

45:08
    Vylúčený hráč hostí Mikušovič.

45:25
    Tvrdá Borovského strela letela priamo do brankára Kristína.

45:50
    L. Novák z dobrej pozície minul puk.

46:27
    V presilovke ušiel domácej obrane Michal HREUS a rutinérsky zakončil ponad Rybárovú lapačku. Asistencia: Eduard Šedivý.

48:01
    Tomáš Gonda siahal po druhom góle v zápase, ale tentoraz mu jeho finta na brankára Senice nevyšla.

49:18
    Po góle snaha domácich o vyrovnanie narastá. Majú viac puk na svojich hokejkách, ale znova hostia disciplinovane bránia.

50:35
    Novovešťania naďalej v útočnom pásme, ale vo finálnej fáze nevedia nič vymyslieť.

51:19
    Dulákova delovka skončila len na pravom betóne Kristína.

51:42
    Lezo mal pred sebou voľnú bránu, namieril len do žrde.

53:14
    Hra naberá na obrátkach. Domáci stupňujú tlak, chcú vyrovnať skóre.

55:36
    V čase najväčšieho tlaku Spišiakov sa k odrazenému puku pred Rybárom dostal Ľubomír VAŠKOVIČ a rozhodol o osude stretnutia. Asistencie: Richard Lelkeš, Ľubomír Škápik.

56:54
    Stretnutie sa už len dohráva. Pre mladé mužstvo domácich to bol silný úder.

57:46
    Pochmúrna atmosféra na zimnom štadióne. Takýto priebeh play off neočakávali ani tí najväčší pesimisti a tých je v hľadisku pomerne dosť.

58:22
    Senica už s prehľadom kontroluje dvojgólové vedenie.

59:15
    Sekundy delia hostí od druhého dôležitého víťazstva. Spišiaci to budú mať v odvete veľmi ťažké.

59:20
    Diváci chcú za faul Janíka trestné strieľanie. Ten je len vylúčený.

59:20
    Oddychový čas domácich. Tréner odvolal brankára Rybára.

59:29
    Spoľahlivý Kristín podržal teraz svoje mužstvo po tvrdej strele.