Neapol – Chievo 2:0 (kon.) | Siena – AS Řím 1:0 (kon.)
1:0 (0:0)
AS Řím
Pondělí 13.02.2012, 20:45Italská Serie A

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

Dobrý večer při sledování dohrávky 23. kola nejvyšší italské ligy mezi Sienou a AS Řím. Dnešní utkání přinese souboj sedmnáctého domácího týmu s šestým celkem Serie A.

Oba celky dělí v tabulce propastných patnáct bodů, přesto se nedá říci, že by byl celek AS Řím nějakým přehnaným favoritem. V kalendářním roce 2012 oba celky nijak nezáří. Tým AS Řím uhrál v posledních pěti zápasech osm bodů, Siena má bilanci pěti zápasů a pěti bodů.

AC Siena: Pegolo - Vitiello, Rosserrini, Terzi, Del Grosso - Giorgi, Vergassola, Gazzi, Brienza - Destro, Calaió

AS Řím: Stekelenburg - Rosi, Juan, Heinze, José Angel - Viviani - Simplício, Totti, Pjanić - Borini, Lamela

Rozhodčí: Rocchi - Iannello, Viazzi.

1

2
    Hostující kapitán Totti se probíjel středem hřiště, byl ale faulován a je tu přímý kop.

3
    Sám Totti se postavil k rozehrávce přímého kopu, svou střelou trefil ale zeď.

5
    Do zajímavé střelecké pozice se dostal Erik Lamela, jeho pokus byl ale zblokovaný.

6
    Aktivní Totti se dostával opět do vápna, tentokrát ale nebyl úspěšný.

9
    Domácí Mattia Destro dostal pas za obranu a šel tísněn obráncem na Stekelenburga. Snažil se ho přehodit, jenže přehodil i bránu.

11
    Další útočná akce domácího týmu se nepovedla a od Stekelenburga zakládají postupný útok hosté.

13
    Zatím se hraje velmi důrazně, na zajímavější šanci ale zatím teprve čekáme.

14
    Borini dostal přihrávku do vápna, zakončit ale nedokázal.

16
    Obrovská šance domácích! Calaió dostal výbornou přihrávku za obranu, jeho křížná střela šla ale mimo..

19
    Stále se hraje s velkým nasazením, teď je tu další standardka pro hosty. U míče opět Totti.

20
    Parádní střelu přes zeď vyslal na domácí bránu Lamela, gólman Pegolo předvedl parádní zákrok. Následuje roh.

21
    Hosté následně kopali rohový kop, ten ale domácí obrana dokázala ubránit.

22
    Nyní kopali na druhé straně rohový kop i domácí, ani tentokrát z toho nic nebylo.

23
    Centr do vápna AS Řím posílal Giorgi, z plného běhu se snažil zakončit Destro, jeho rána v tísni šla ale nad bránu.

25
    Hosté se už už dostávali do dobré šance. Pak ale o balon přišli a taktickým faulem zastavil snažení domácích Totti.

27
    Na levé straně se dostal míč k Lamelovi, jeho střela z dobré pozice ale skončila na boční síti.

29
    Hráči AS Řím jsou nyní aktivnější a tlačí se před bránu soupeře. Hodně aktivní je především Totti.

31
    Domácí fotbalisté po dlouhé době v útoku. Je jim ale máván a pískán ofsajd.

33
    Hosté to nyní zkoušejí postupným útokem po pravé straně.

34
    Destro se sám v útoku dostával do zajímavé střelecké pozice. Jeho pokus srazil Heinze na roh.

35
    Po centru do vápna došlo k závaru v hostujícím vápnu, zakončení Sieny z toho ale nebylo.

36
    Po nepovedené kombinaci hostů se dostal míč až k brankáři Pegolovi. Ten bude rozehrávat.

38
    Domácí Del Grosso se při snaze zasáhnout míč při jednom ze soubojů bez cizího zavinění zranil a nevypadá to s ním příliš dobře.

39
    Již se pokračuje ve hře, Del Grosso je stále za čárou v péči lékařů.

40
    Dobrá akce Pjaniće, který si chtěl narazit míč s Tottim. Největší hvězda hostů ale poslala o chloupek delší přihrávku do vápna a k míči se dostal Pegolo.

41
    Totti nejprve jednoho hráče zasáhl skluzem a následně při odkopu prošlápl Terziho. Dostává za svoje dva prohřešky žlutou kartu.

42
    Domácí měli možnost zahrávat roh z pravé strany, centr do vápna odvrátil Rosi, který navíc inkasoval zásah kopačkou do hlavy. Bude ale v pořádku.

44
    Blíží se konec poločasu, hraje se převážně ve středu hřiště.

45
    První poločas bude nastaven o dvě minuty.

45+2
    Další zajímavou šanci se snažil vymyslet opět aktivní Totti, tentokrát z toho ale nic nebylo.

Je za námi první poločas zápasu, který přinesl průměrnou podívanou. Oba celky si sice vytvořily nějaké šance, žádnou z nich ale nedokázali proměnit a stav zápasu je po prvních pětačtyřiceti minutách bezbrankový.

46

46
    Hosté budou střídat. Nebude hrát Juan a nastupuje Kjaer.

47
    Jako první se ve druhém poločase dostal ke střele Mattia Destro, hostujícího brankáře ale neohrozil.

49
    Nyní kopali hosté přímý kop, centr do vápna ale lapil Pegolo.

50
    Kjaer fauloval ve vápně Destra a je z toho žlutá karta a penalta!

51
    Siena právě vstřelila branku!
    EMANUELE CALAIO zamířil ze svého pohledu přesně k pravé tyči a ač Stekelenburg vystihl směr, neměl na přesně umístěnou střelu nárok.

53
    Po vstřelené brance hosté hru otevřeli a tlačí se do útoku.

55
    Nyní se hraje výhradně na polovině Sieny, hosté mají tlak a jsou lepší.

58
    Hosté střídají. Hrací plochu opustil možná trochu překvapivě Totti a nastupuje Pablo Osvaldo.

60
    Další přímý kop pro domácí.

61
    Centr do vápna hostující obrana odvrátila.

62
    Hráči AS Řím mají nyní míč na vlastní polovině a zakládají postupný útok.

64
    Daniel Osvaldo se lehce zranil a hra je opět přerušena.

65
    Už se opět pokračuje ve hře.

66
    Do šance se už už dral domácí Luigi Giorgi, je mu ale pískán ofsajd.

66
    Až nyní se Osvaldo vrací na hrací plochu.

68
    Hosté střídají. Odešel Fabio Simplicio a nastupuje Bojan.

70
    Další střídání domácího celku. Odešel Calaió a místo něj si posledních dvacet minut zahraje Angelo.

72
    Hosté se stále tlačí do útoku. Tak nějak je na jejich hře vidět absence Tottiho, hře chybí myšlenka.

74
    Stále se hraje spíše okolo půlící čáry. Domácí se nikam neženou a naopak hosté začínají být trochu v křeči.

76
    Hostům se rychle krátí čas, do konce zápasu schází přibližně čtvrthodinka.

77
    Domácí potřetí střídají. Odešel Giorgi a nastupuje Parravicini.

78
    Po dalším faulu Kjaera mají míč opět domácí.

80
    Ke střele se dostal Pjanić, mířil ale mimo.

82
    Výraznější šanci měl nyní Fabio Borini, který byl v dobré střelecké pozici. Zamířil ale přímo do připraveného brankáře Pegola.

83
    Domácí Francesco Parravicini se také po dlouhé době dostal k ohrožení hostující brány, jeho rána byla ale nepřesná.

84
    Hráči AS Řím nyní obléhají velké vápno Sieny, zatím ale bez zakončení.

87
    Žlutou kartu za zdržování dostal domácí Paolo Grossi.

88
    Ke střele se dostal po trochu krkolomné kombinaci střídající Bojan, zamířil ale nad břevno.

90
    Hostům se rychle krátí čas. Již se hraje poslední minuta normální hrací doby.

90+1
    Druhý poločas se nastavuje o čtyři minuty.

90+2
    Po centru z levé strany se dostal k hlavičce Simon Kjaer, hlavou zamířil do náruče brankáře.

90+4
    Ze strany AS Řím je to již velká křeč. Tady gól už nepadne.

Je tady konec zápasu, který nakonec přinesl vítězství domácího celku v poměru 1:0. Utkání velmi průměrné úrovně mnoho šancí nepřineslo a Siena tak vyhrála díky gólu Calaióa z pokutového kopu. (22:40:05)