Lok. Moskva – Ath. Bilbao 2:1 (kon.) | Ajax – Manchester Utd. 0:2 (kon.) | Alkmaar – Anderlecht 1:0 (kon.)
Lazio – Atlético 1:3 (kon.) | Legia – Sporting 2:2 (kon.) | Plzeň – Schalke 1:1 (kon.)
Salzburg – Met. Charkov 0:4 (kon.) | Porto – Manchester City 1:2 (kon.) | Hannover – Club Bruggy 2:1 (kon.)
FCSB – Twente 0:1 (kon.) | Stoke – Valencia 0:1 (kon.) | Trabzonspor – Eindhoven 1:2 (kon.)
Wisla Krakov – Standard 1:1 (kon.)
Ajax Amsterdam
0:2 (0:0)
Manchester United
Čtvrtek 16.02.2012, 19:00 • Amsterdam Arena, Amsterdam (NED) • Evropská liga

Prvních pět minut druhého poločasu připomínalo stylem hry poločas první, který diváka určitě nenadchl. V padesáté osmé minutě našel Nani v pokutovém území Younga, který zachoval chladnou hlavu, míč si zpracoval, udělal kličku a rozvlnil síť. Fergusonovi svěřenci dostali větší chuť hrát a to se jim vyplatilo, když v osmdesáté páté minutě pojistil vedení Hernández. De Gea si připsal ve druhém poločase další dva důležité zákroky. V sedmdesáté třetí minutě se na něj řítil rozběhnutý Eriksen, ale De Gea jeho pokus zlikvidoval. V osmdesáté deváté minutě likvidoval De Gea další pokus, tentokrát vytáhl střelu, která se řítila na zadní tyč. Do konce zápasu se nic důležitého nestalo, a tak si hosté z Manchesteru vezou výhru 0:2, což je do odvety dobrý výsledek. Ode mě je to dnes všechno, přeji příjemný zbytek večera. (20:58:27)

90+3
    Rozběhla se poslední minuta dnešního utkání.

90+1
    Sir Alex Ferguson udělal dobře, že Hernándeze nevystřídal, protože tento hráč pojistil dnešní výhru Manchesteru United. Podle mého názoru byl spíš hráčem, kterému se nedařilo, ale nakonec si našel plamínek naděje, kterým rozhořel šanci na vstřelený gól, za což mu určitě Ferguson poděkuje.

90
    Sudí Rocchi nastavil tři minuty nad rámec základní hrací doby.

90
    Sulejmani se dostal do zakončení, ale jeho střela asi z dvaceti metrů šla vysoko nad branku.

90
    Z rohové kopu nic domácí hráči nevytěžili.

89
    De Gea si připsal další důležitý zákrok, když vytáhl střelu na zadní tyč na rohový kop.

88
    Do zakončení se dostal Rooney, který vystřelil asi z osmnácti metrů, ale jeho střele scházela přesnost.

86
    Z hrací plochy odešel Nani, nahradil ho Welbeck.

85
    Manchester United právě vstřelil branku!
    Valencia obešel hned několik protihráčů, následně byl faulován, míč převzal JAVIER HERNÁNDEZ, nahrál Rooneymu, ten mu míč vrátil, JAVIER HERNÁNDEZ napřáhl svoji kopačku a prostřelil brankáře Vermeera a zřejmě tak pojistil dnešní výhru Rudých ďáblů.

84
    Nani si nerozuměl s Rooneym, a tak mohli do protiútoku pospíchat domácí hráči. Do zakončení se dostal Sulejmani, ale De Gea jeho pokus chytil.

83
    Domácí hráči se usídlili na soupeřově polovině, ale hosté je napadají a snaží se neinkasovat.

80
    Frank de Boer využil posledního střídání. Ze hry odešel Özbiliz, nahradil ho Lukoki.

78
    Dle mého názoru by měl Ferguson na hřiště poslat Welbecka, kterému to v útoku s Rooneym vyhovuje. Hernández dnes zřejmě nemá svůj den, ztrácí hodně míčů a moc se mu nedaří.

77
    Valencia vybojoval míč a přihrál Hernándezovi, kterému se nepodařilo míč Valenciovi vrátit, ale vybojoval rohový kop, ze kterého však nic nebylo.

75
    Sir Alex Ferguson využil druhého střídání. Z hrací plochy odešel autor dnešní jediné branky Young, nahradil ho Valencia.

73
    Ve velké šanci vstřelit gól se ocitl Nani s Rooneym, což se těmto hráčům nepodařilo, a tak do protiútoku pospíchal Eriksen, který si přichystal míč na střelu, kterou De Gea vyrazil.

Lucie Rapantová

Branky: 58. Young, 85. Hernández

Karty:   50. Fabio (MAN)

Ajax Amsterdam: Vermeer - Alderweireld, Vertonghen, Anita, Koppers (62. Boilesen) - Eriksen, S. de Jong, Aissati - Sulejmani, Bulykin (60. Van Rhijn), Özbiliz (80. Lukoki).
    Manchester United: De Gea - Jones, Ferdinand, Evans, Fabio - Nani (86. Welbeck), Carrick, Cleverley (60. Scholes), Young - Rooney, Hernández.

Rozhodčí: Gianluca Rocchi (ITA) - Andrea Stefani (ITA), Gianluca Cariolato (ITA)