Omsk – Kazaň 4:3 (kon.) | Čeljabinsk – Viťaz 2:3 (po s.n.) | Dynamo Moskva – CSKA Moskva 1:0 (kon.)
Petrohrad – Novokuzněck 5:2 (kon.) | Mytišči – Chabarovsk 1:4 (kon.) | Riga – Novosibirsk 3:2 (po s.n.)
po s.n.
Traktor Čeljabinsk
2:3 (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)
HC Viťaz Moskevská oblast
Středa 22.02.2012, 14:00 • Junost Sport Palace • KHL

Čeljabinsk sice zůstane v čele KHL, jeho náskok se však může snížit na jeden bod. S posledním týmem tabulky totiž překvpapivě prohrál po nájezdech a z jeho strany to nebyl příliš dobrý výkon. Čechov zůstane poslední, svému nejbližšímu rivalovi se však přiblížil na tři body. Tímto se s Vámi loučím a přeji hezký zbytek dne. (16:37:03)

0:1 - Čechov vítězí, Jakutsenja narazil u tyče na beton Altistratova a utkání tak končí.

0:1 - Za domácí mohl rozhodnout Belousov, jenže mířil nad lapačku i nad branku.

Samostatné nájezdy začínají.

0:1 - Kuzněcov si najel z levé strany, jenže míří jen do výstroje Alistratova.

0:1 - Za Čechov se prosazuje Timkin, který volí trdou ránu mezi betony.

0:0 - Za domácí jel Kontiola, tomu se ale nájezd vůbec nepovedl a Alistratov ho u tyčky zablokoval.

0:0 - Pokusil se o blafák, jenže kotouč mu lehce poodjel a jde mimo tři tyče.

První pojede Čechov, do branky jde Proskurjakov a pojede Korovkin.

O vítězi utkání rozhodnou nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:54
    Ofsajd domácích a vhazování ve středním pásmu.

64:26
    Kuzněcov nahodil kotouč v útočném pásmu, Čeljabinsk ale o něj přichází.

63:54
    Do útočné třetiny zavezl kotouč Kuzněcov.

63:15
    Už delší dobu se hraje bez přerušení, Lesnukin vybojoval kotouč v obranném pásmu.

62:37
    Oba celky se snaží hlavně bránit a akce jsou k vidění na obou stranách pouze ke střednímu pásmu.

61:11
    Teď to zkusil Čechov, avšak Kontiola vybojoval kotouč a domácí rozjíždějí akci z vlatsní poloviny.

60:37
    Čeljabinsk si najížděl před Alistratova, ten však nemusel zasahovat.

60:01

Čeljabinsk šel hned v úvodu třetí části znovu do vedení, avšak 57 sekund před koncem si hosté vymodlili prodloužení a postarali se tak o velké překvapení.

60:00

59:48
    Čechov si ještě najíždí do třetiny soupeře, už se ale asi nic nestane.

59:29
    Čeljabinsk kombinuje na vlastní polovině.

59:03
    Čechov právě vstřelil branku!
    Hosté v poslední minutě vyrovnávají. Po odraženém kotouči si najíždí před branku JEVGENIJ TIMKIN a trefuje se k tyči domácí svatyně. Proskurjakov střelu nečekal a zůstal stát. Asistence: Sergej Lesnukin.

58:47
    Alistratov míří na střídačku a Čechov hraje v šesti.

58:22
    Oddechový čas Čechova.

58:22
    Čeljabinsk šel ihned na to do rychlého protiútoku 3 na 2, Alistratov ale drží kotouč, i když do něj najel jeden z vlatsních obránců a posunul branku.

58:07

57:59
    Obrovská šance Čechova, Proskurjakov se ale natáhl jak guma a pomocí obránce se dostává kotouč mimo branku. Puk byl za ležícím gólmanem, zřejmě Panov ale vyhazuje.

57:40
    Tepve nyní se Čeljabinsk osvobozuje.

56:56
    Domácí se snažili vyhodit, avšak Čechov zachytil kotouč na modré čáře. Další zákroky Proskurjakova.

56:25
    Po přihrávce zpoza branky stříle Belousov, jenže těsně vedle tyče Proskurjakovy branky.

56:07
    Šance pro Čechov, na trestnou lavici odchází Chistov za sekání Romanova.

55:29
    Puk do třetiny zavezl Kuzněcov, jenže poté nepřesně nahrává a Viťaz vyváží puk.

55:01
    Dobrou střelu vyslal Tuljakov, Proskurjakov chytá a Tuljakov odchází na lavičku střídat, při střele se udeřil do hlavy a jen těžko se sbírá z ledu.

54:41
    Zoufalý útok Čechova končí výhozem Vasilčenka podíél mantinelu do středního pásma.

53:59
    Do šance se dral Kontiola, puk mu ale na poslední chvíli sklouzl z hokejky.

53:54

53:44
    Altistratov zasahuje proti ráně od modré.

53:04
    Kombinace domácích před Altistratovem, po přihrávce Bulise ale Čechov vyhazuje.

52:01
    Čechov ale vyhrál buly a okamžitě vyhazuje.

51:54
    Dvurčensky jde na dvě minuty za sekání Rjabjkina a je tu další přesilovka pro domácí

51:41
    Přechod do útoku se nedaří ani jednomu celku, oba týmy stále zakládají akce z vlatsní poloviny hřiště.

51:06
    Traktor si přihrává na vlastní modré čáře a snaží se vymyslet útočnou akci.

50:02
    Za brankou vybojoval kotouč Razin a Čeljabinsk má zatím hru pod kontrolou.

49:14
    Do šance se dral Christov, nicméně jeden z protihráčů mu sebral kotouč a Čechov jde do útoku.

48:46
    Traktor bojojuje o kotouč v útočné třetině, nakonec ale rozehrává od své branky.

47:32
    Hosté v plném počtu a ještě k tomu vyhazují.

47:09
    Další jistý zákrok Altistratova po střele od modré čáry.

46:39
    Z pravé strany se dostal až před gólmana Antipov, jenže Altistratova neprostřeluje a Čechov vyhazuje, Proskurjakov při snaze rychle rozehrát uklouzl a spadl, žádné nebezpečí však z toho nevzniklo.

46:23
    Nahození Quinta ukrývá Alistratov do lapačky.

45:44
    Jenže domácí si musí dávat pozor na obranu, Proskurjakov vychytal Tuljakova.

45:32
    Čeljabinsk bude hrát přesilovku, při přechodu do útočné třetiny podrazil Belousov Jakutsenju a dostává dvě minuty.

44:53
    Čeljabinsk se dostal do útočné třetiny, nicméně nakonec po boji přichází kotouč a Čechov jde do protiútoku.

44:02
    Sražený kotouč mimo kluziště, vhazování ve středním pásmu.

43:14
    Boj o kotouč ve středu kluziště, Proskurjakov vyráží nahozený kotouč k mantinelu.

42:25
    Čeljabinsk kombinuje za vlastní brankou a střídá.

41:04
    Čeljabinsk právě vstřelil branku!
    Domácí využívají svou druhou přesilovou hru. Přihrávku Panova se jeden z obránců snažil zpracovat rukou, jenže kotouč mu vypadl a z první dává branku PETRI KONTIOLA, který se trefuje podruhé v zápase.

40:49
    Hosté šli do brejku a po kontaktu narazil do branky Timkin, který se jen těžko zvedá z ledu.

40:09
    Hned na úvod si připisuje dobrý zákrok Altistratov.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 15:43

Čechov vystřelil dvaadvacetkrát a ve druhé třetině byl aktivnějším mužstvem, Čeljabinsk pouze čtrnáctkrát a zatím můžeme sledovat velice vyrovnané utkání.

40:00

39:58
    Obrovská šance Čeljabinsku. Úplně osamocen před Altistratovem byl Kontiola, jenž hostující gólman jeho ránu do horní poloviny branky lapil. Navíc bude hrát Čeljabinsk přesilovku po vyloučení Sazonova.

39:04
    Šance Šechova, po přihrávce Posnova pálí Tatlin, Proskurjakov dobrou střelu schovává do lapačky.

38:58
    Chyby na obou stranách, nedaří se držet útočnou třetinu.

38:19
    Před gólmanem Čechova se snažil doážet Popov, k té se ale nedostal a hostující gólman drží kotouč v lapačce.

37:43
    Střelu Jakutsenjy nachází ve výstroji Altistratov, Čeljabinksu přesilovky pomohly.

37:05
    Hosté v plném počtu, přesně v moment skončení přesilovky Čechov vyhazuje do středního pásma.

36:50
    Střela Kontioly sražena mimo branku.

36:18
    Po krásné střele z nápřahem ukrývá puk ve výstorji Alistratov.

35:05
    Čeljabinsk hraje přesilovku po vyloučení Korovkina

35:36
    Do třetiny najíždí Kuzněcov, jenže přichází o kotouč a Čechov vyhazuje.

35:08
    Altistratov si po delší době připisuje dobrý zákrok po střele Bulise

34:14
    Čeljabinsk drží třetinu, jenže díky skvělé obraně soupeře se nemůže dostat do zakončení.

33:21
    Proskurjakov kryje další ránu po hezké akci Čechova.

32:53
    Po vhazování ve středním pásmu má puk Čeljabinsk.

31:28
    Proskurjakov si připisuje dobrý zásah proti tvrdé ráně Tatalina.

31:08
    Po křížné přihrávce se dral do zakončení Kudinov, Proskurjakov díky obětavému obránci řeší nebezpečnou situaci a nadvakrát vyráží.

30:46
    Oba velky nyní spíše svádí taktickou bitvu, zakázané uvolnění Čeljabinsku.

30:08
    Čeljabinsk se brání pouze výhozem na hokejk hostů a jsou mírně otřeseni vyrovnávací trefou.

29:23

28:09
    Sražená střela míří za branku Čechova, ten nakonec vyhazuje.

27:47
    Tvrdá střela Antipova zarazila Altistratova až do branky, ovšem ten drží kotouč ve výstroji.

27:23
    Nyní za sekání půjde na trestnou lavici Tochitsky

26:56
    Čechov je při chuti, proti ráně Timkina musel zasahovat Proskurjakov.

26:07
    Jenže ihned na to hosté překvapivě srovnávají krok. Střelu od mantinelu vyslal NIKOLAJ BOGOMOLOV Proskurjakov nic neviděl a puk mu propadl mezi betony od tyčky do branky. Asistence: Nikita Dvurčensky

25:44

25:34
    Navíc domácí i ve čtyřech drží útočné pásmo a tato přesilovka se Viťazu vůbec nedaří.

25:00
    Krátká přesilovka nezačíná dobře, Čeljabinsk po buli vyhazuje.

24:39

24:29
    O střelu od modré se pokouší Panov, Alistratov ale ukrývá kotouč do lapačky.

24:07
    Kuzněcov si najel až mezi kruhy, ale Alistratov vyrážečkou posílá puk za branku.

23:44
    Čeljabinsk se usadil ve třetině Čechova, jenže hra na ledě si vyrovná. Za sekání usedá na trestnou lavici Jan Bulis.

22:39
    Nyní ale bude hrát přesilovku po krosčeku Tatalina a má velkou šanci vsítit druhou branku.

21:14
    Čeljabinsk se snaží dostat do třetiny soupeře jenže se mu to nedaří.

20:01

Druhá třetina začne přibližně ve 14:57.

Domácí vystřelili pouze sedmkrát, Čechov naopak desetkrát, i přesto favorit utkání po první třetině těsně vede. Nicméně domácí hodně pálil mimo tři tyče a byli v úvodním dějství aktivnější.

20:00

19:41
    Ještě šance Čeljabinsku, hosté ale vyhazují a už se asi nic nestane.

19:13
    Dvakrát z pravé strany najížděli domácí před Altistratova, vždy ale byla střela zblokována mimo tři tyče.

18:32
    Čeljabinsk byl ve třetině Čechova i po přesilovce, hosté ae vyhazují.

17:58

17:38
    Těsně před koncem přesilovky najížděl mezi dvěma protihráči Kontiola, Altistratov ale přikrývá kotouč pod lapačku.

16:48
    Akce Čeljabinsku končí ofsajdem.

16:37
    Čechov ale nyní vyhazuje.

15:58
    Kuzněcov byl ale při zakončení faulován Tatalinem a domácí budou hrát přesilovku.

15:58
    Obrovská šance Čeljabinsku. Kuzněcov objel vyjetého Altistratova a mohl zakončovat do prázdné branky, jenže dostal se do velkého ůhlu a svůj blafák nedokončil. Puk se nacházel asi dvacet centimetrů před brankovou čarou.

15:05
    Kuzněcov kombinuje za brankou Čechova a domácí se usadili ve třetině soupeře.

14:50

14:39
    Čeljabinsk se snažil zahrozit z protiútoku, jenže Čechov by se ještě rád zkusil dostat do třetiny soupeře.

14:23
    Až nyní střela od modré, ta je ale sražena hodně mimo branku.

13:53
    Čechov se nemůže dostat do třetiny soupeře, Čeljabinsk vyhazuje přes všechny čáry.

12:58
    Čeljabinsk už hraje alespoň ve čtyřech.

12:50
    Čechov bude hrát pár vteřin 5 na 3, za vyhození kotouče mimo kluziště jde na trestnou lavici Kuzněcov.

12:48
    Zákrok Proskurjakova po střele Kudinova.

12:35
    Nyní domácí dvakrát vyhazují, poprvé do středního pásma a podruhé přes všechny čáry.

12:04
    Čechov ve třetině Čeljabinsku, k dobré střele se ale nemůže dostat.

11:13
    Po střele Trošinskyho první těžší zákrok Proskurjakova.

10:58
    Čechov bude hrát svou druhou přesilovku, tentokráte vyhazuje kotouč mimo kluziště domácí Mamin.

10:41
    Čeljabinsk se osvobozuje výhozem po mantinelu.

10:03
    První ofsajd, Čechov je nyní útočnější.

09:11
    Další střela zápěstím Kuzněcova, Altistratov je opět pozorný.

08:37
    Kuzněcov si najížděl podél levé tyčky, avšak Altistratov volné místo přikryl.

08:07
    Čechov kombinoval v útočném pásmu, jenže přichází o puk. Něco vymslet se snažil Bulis, jenže jde střídat. Domácí v plném počtu.

07:12
    Čeljabinsk jde ale i v oslabení do brejku dva na jednoho, střela Jakutsenjy ale je sražena do ochranné sítě.

06:07
    V první šanci také Čechov, za podražení půjde na trestnou lavici Burdasov.

05:37
    Domácí se z ničeho nic dostávají do vedení v přesilové hře. Antipov vjel do třetiny a byl tvrděn sražen, puk ale proklouzl k PETRI KONTIOLOVI, který jel sám na Altistratova a puk usměrnil mezi betony. Asistence: Vladimír Antipov

05:01
    Nyní se zakázaného uvolnění dopouští Čejabinsk, Bulis nestihl dojet puk.

04:46
    Velký závar před brankou hostů, nicméně hosté vyhazují přes všechny čáry.

04:00
    Čeljabinsk se dostává do třetiny Čechova, Kudinov pouze vyhazuje puk na střídačku a usedá na trestnou lavici.

03:39
    Další střela domácích, Alistratov opět vyráží.

03:18

03:17
    První zákrok Alistratova, Čechov ale i nyní vyhazuje.

02:53
    Teprve nyní se jim to povedlo, střela z mezikruží jde ale vedle

02:17
    Čechov vyhodil i podruhé, domácí se nemohou usadit v útočném pásmu.

01:39
    Čechov dokázal vyhodit.

01:19
    Souboj o puk v toho kluziště, dusí přerušuje hru. Na trestnou lavici jde za sekání Belousov.

00:38
    První střela hostů skoro z půlky kluziště, puk končí v ochrané síti.

00:01

Domácí celek by měl být jasným favoritem, o čemž svědčí jak tabulka, tak i počet získaných bodů. Traktor je totiž na prvním místě a vybojoval už 107. bodů, chce si určitě udržet tříbodový náskok na druhý Petrohrad. Naopak "rváči" z Čechova jsou spíše známí svým agresivnínm chováním a četnými potyčkami, nacházejí se na posledním místě tabulky se 40. body a jen těžko samé dno opustí.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Viktor Sandev

Branky a nahrávky: 6. Kontiola (Antipov), 42. Kontiola (Panov) - 27. Bogomolov (Dvurčensky), 60. Timkin (Lesnukin), ?. Jakutsenja

Traktor Čeljabinsk: Proskurjakov (Demčenko) - Quint, Rjabjykin, Giroux, Razin, Katičev, Vasilčenko, Šinin, Rjazancev - Christov, Bulis, Kuzněcov - Kontiola, Panov, Antipov - Popov, Jakutsenja, Burdasov - Glinkin, Mamin, Buturlin.
    HC Viťaz Moskevská oblast: Alistratov (Denisov) - Sazonov, Trošinsky, Korovkin, Golovkov, Tatalin, Kafizullin, Kudinov, Bogomolov - Timkin, Jablonski, Posnov - Dvurčensky, Belousov, Tochitsky - Romanov - Lesnukin, Gončarov, Tuljakov.

Rozhodčí: Semjonov, Beljajev - Koposov, Petrov