Poprad – Banská Bystrica 2:3 (po s.n.) | Košice – Martin 4:3 (kon.) | Žilina – Skalica 0:3 (kon.)
Zvolen – Nitra 2:3 (kon.)
MsHK Žilina
0:3 (0:3, 0:0, 0:0)
HK Skalica
sk Neděle 26.02.2012, 17:00 • DOXXbet Aréna • Tipos Extraliga (SR)

V dnešnom zápase sme videli kvalitný výkon hostí zo Skalice, naopak domáci tím akoby na ľade ani nebol. Ďakujeme za sledovanie dnešného prenosu a želáme ešte príjemný nedeľný večer. (19:07:50)

60:00

59:01
    Začala sa záverečná minúta dnešného stretnutia.

58:43
    Domáci v plnom počte.

57:12
    Žilinčania sa odovzdane bránia, šanca na akýkoľvek pokus o zvrat v dnešnom zápase je mizivá.

56:43
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Richard Smotrila za sekanie.

56:02
    Z celozápasového útlmu sa domáci Vlci stále nemôžu dostať, Skalica hrá skutočne len to, čo potrebuje..

53:39
    Hostia v plnom počte.

52:54
    Skalica so 4 hráčmi. Žilinčania sa ani v presilovej hre nedokázali dostať do trvalejšieho tlaku, či výraznejšej šance.

51:39
    Vylúčenie Skalica, 2 minúty dostáva Tibor Kutálek.

50:54
    Vylúčenie Skalica, 2 minúty dostáva Jan Hruška za sekanie.

49:11
    Hra znovu len v strednom pásme, Skalica stále s prehľadom kontroluje vývoj zápasu.

47:09
    Presilová hra Žiliny úplne jalová, hráči si v nej nedokázali ani poriadne prihrať.

47:09

45:09
    Vylúčenie Skalica, 2 minúty dostáva Juraj Jurík.

44:32
    Krásna spolupráca Kubiš - Sýkora. Jakub Kubiš potiahol puk do pásma, prenechal ho Sýkorovi, ten mu vzápätí poslal pred bránku, no Jakub už na puk nedočiahol.

42:25

40:25
    Vylúčenie Skalica, 2 minúty dostáva Martin Vyrúbalík za nedovolené bránenie v hre.

40:01
    Začala tretia tretina.

V druhej tretine Skalica stále bola nad sily domácich Vlkov. Tí opäť neskórovali, a tak bude pre nich v tretej tretine návrat do zápasu viac než ťažký. Tretia tretina začne približne 18:38.

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:01
    Do konca druhej tretiny ostáva necelá minúta.

38:33
    Tomáš Troliga pred vlastnou bránkou zrámoval Mareka Laca, doslova ho priľahol a Marek Laco ostáva otrasený na ľade.

37:14

36:42
    Skalica hrá presilovku naozaj výborne, Marek Laco však drží svoj tím stále akotak v hre...

35:14
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Dušan Devečka za nedovolené bránenie v hre.

34:11
    Jakub Kubiš sa preháčkoval cez skalickú obranu až pred Lakosila, ten mu však zmaril gólovú radosť.

32:41
    V týchto momentoch sa hra čiastočne vyrovnala, vidíme prevažne boj o stredovú časť klziska. Skalica hrá to, čo potrebuje a domáci sa nevedia naštartovať.

30:01
    Skaličania rozpútali v útočnom pásme doslova peklo, točia domácich ako chcú a tí zúfalo, naozaj zúfalo bránia ako sa len dá.

29:14

28:01
    Tomáš Harant z ľavého kruhu napriahol, puk mieril do ľavého vinkla, no Vlasto Lakosil vytiahol neskutočnú vyrážačku a stav sa stále nemení.

27:14
    Vylúčenie Skalica, 2 minúty dostáva Vojtěch Kloz za hákovanie.

26:45
    David Kudělka napriahol od modrej a Lakosil reflexívne vyrážačkou poslal puk mimo bránky. Pekná strela a ešte krajší zákrok.

24:54
    Či je stav priaznivý, alebo nepriaznivý, domáci fans sa stále bavia chorálmi. Fanúšikov hostí zo Skalice zatiaľ nevidno.

23:41
    Druhá tretina sa zatiaľ nesie v rovnakom duchu ako tá prvá, Skalica tvorí hru a domáci akosi nestíhajú.

21:12

20:01
    Druhú tretinu začínajú záhoráci presilovou hrou, ktorá bude trvať ešte 1:11.

20:01
    Začala druhá tretina.

V prvej tretine sme videli výborný výkon a najmä famóznu efektivitu v podaní hostí zo Skalice. Domáci hrali skutočne nemastno-neslano a tak je stav po prvej tretine 0:3. Druhá tretina začne približne 17:51.

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:57
    Na trestné strieľanie ide Patrik Lušňák a Marek Laco mu výborným zákrokom vypichol puk! Lušňák sklamane krúti hlavou a mieri na svoju striedačku.

19:57
    Martin Krčula fauloval a hlavný rozhodca nariaďuje trestné strielanie!!

19:43
    Kombinovaná obranná formácia Devečka, Houdek, Sivák a Drevenák narobila poriadny vietor v obrane Skalice, Lakosil pred Sivákom zachránil v poslednej chvíli.

19:12
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Richard Smotrila za podrazenie.

18:33
    Tretina sa viacmenej už len dohráva, hostia s prehľadom kontrolujú vývoj, domáci sú v poriadnom šoku.

16:45
    V 1000%-nej šanci sa ocitol Jakub Linet, mladý center štvrtej žilinskej formácie. Puk však poslal zbrklo iba do Lakosila.

16:12

15:57
    Búrku nevôle od domácich divákov si vykoledoval Žigo Pálffy za jeho hereckú vložku, za ktorú by sa nehanbil zrejme ani profesionálny herec.

14:12
    Na trestnej lavici je René Školiak, dostáva 2 minúty za hákovanie.

13:47
    Žilina berie oddychový čas.

13:47
    Skalica dala gól!
    Opäť učebnicová akcia Skalice, puk po osi Šátek, Kutálek a MARCEL HOLOVIČ skončil za chrbtom prekvapeného Laca. asistencie : Tibor Kutálek, Michal Šátek.

13:03
    Nájazd 2 na 1, v ktorom sa ocitli Jakub Kubiš s Tomášom Sýkorom. Kubiš poslal Sýkorovi peknú prihrávku cez obrancu hostí, Sýkora však z prvej mieril nad svätyňu Lakosila.

11:22
    Domáci pôsobia veľmi zakríknutým dojmom, zrejme ich preberie až krik Milana Jančušku v kabíne počas prestávky.

09:33
    Hostia zo Skalice zvyšujú svoj náskok! Vyrúbalík potiahol puk do pásma Žiliny, domáci obrancovia mali deň otvorených dverí a JAN HRUŠKA už po presnej prihrávke nemal čo riešiť - 0:2!!!. Asistencia : Vyrúbalík Martin.

09:16
    Vylúčenie Žilina, 2+10 inkasuje Tomáš Harant.

08:24
    Opäť raz platilo staré pravidlo nedáš - dostaneš. Sýkora stratil v útočnom pásme puk, ten sa dostal k Pálffymu, ktorý prešiel útočným pásmom ako nôž roztopeným maslom, poslal presnú prihrávku na RENÉHO ŠKOLIAKA, ktorý nemal najmenší problém prekonať rozhodeného Mareka Laca. Asistencia : Pálffy.

08:19
    Do šance sa snažil prebiť po ľavej strane Tomáš Sýkora, bol zastavený Pojkarom.

06:15

06:09
    Strela Šmacha od modrej čiary, Marek Laco bol pozorný.

05:37
    Domáci sa počas presilovej hry umne bránia, puk sa po druhý krát ocitol za bránkou Vlasta Lakosila.

04:15
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Tomáš Houdek za hákovanie.

03:06

02:27
    Pekná akcia domácich, po spolupráci druhej presilovkovej formácie strieľal od modrej Tomáš Harant, Lakosil bol opäť pozorný.

01:15
    Obrovská šanca domáceho tímu, Peter Sivák sám pred Lakosilom zaváhal!!!

01:06
    Vylúčenie Skalica, 2 minúty dostáva Kutálek za držanie.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

Úvodné zostavy:

MsHK DOXXbet Žilina: Laco (Murín) – Devečka, Kudělka, Harant, Dlouhý, Ďurkech, Houdek, Krčula - Sivák, Róbert Huna, Richard Huna – Drábek, Nemec, Stupka – Drevenák, Troliga, Smotrila – Sýkora, Linet, Kubiš. Kapitán: Devečka, asistenti: Nemec, Dlouhý. Tréner: Milan Jančuška, asistent: Róbert Rehák.

HK 36 Skalica: Lakosil (Tomek) – Vyrúbalík, Šmach, Jankovič, Kloz, Pojkar, Křetinský, Magušin, Gula – Pálffy, J. Hruška, R. Školiak – Kutálek, Holovič, Šátek – Obdržálek, Lušňák, T. Višňovský – Jurík, Klejna, Konečný. Tréner: Peter Oremus, asistent: Svatopluk Kosík.

Rozhodca: P. Jonák – M. Orolin, Kacej.

* Dvadsaťjeden bodový rozdiel

Medzi dnešnými súpermi je dvadsaťjeden bodový rozdiel, Žilinu od Skalice delia štyri priečky.

Žilina je so 74 bodmi na 6. mieste. V 52 zápasoch 19 krát zvíťazila v riadnom hracom čase, 6 krát v predĺžení, 5 krát prehrala v predĺžení, 22 krát v riadnom hracom čase. Skóre – 133:155.

Skalica je s 95 bodmi na 3. mieste. V 52 zápasoch 30 krát zvíťazila v riadnom hracom čase, 1 krát v predĺžení, 3 krát prehrala v predĺžení, 18 krát v riadnom hracom čase. Skóre – 192:150.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:00.

Dávid Švec

Branky a nahrávky: 9. Školiak René (Pálffy Žigmund), 10. Hruška Jan (Vyrúbalík Martin), 14. Holovič Marcel (Kutálek Tibor, Šátek Michal)

MsHK Žilina: Laco (Murín) – Devečka, Kudělka, Harant, Dlouhý, Ďurkech, Houdek, Krčula - Sivák, Róbert Huna, Richard Huna – Drábek, Nemec, Stupka – Drevenák, Troliga, Smotrila – Sýkora, Linet, Kubiš. Kapitán: Devečka, asistenti: Nemec, Dlouhý. Tréner: Milan Jančuška, asistent: Róbert Rehák.
    HK Skalica: Lakosil (Tomek) – Vyrúbalík, Šmach, Jankovič, Kloz, Pojkar, Křetinský, Magušin, Gula – Pálffy, J. Hruška, R. Školiak – Kutálek, Holovič, Šátek – Obdržálek, Lušňák, T. Višňovský – Jurík, Klejna, Konečný. Tréner: Peter Oremus, asistent: Svatopluk Kosík.

Rozhodčí: P. Jonák – M. Orolin, Kacej