K. Vary – Písek 7:8 (po pr.) | Hr. Králové – Zlín 4:3 (kon.) | Slavia – Havířov 6:2 (kon.)
HC Kladno – Mladá Boleslav 10:0 (kon.) | Havlíčkův Brod – Jihlava 4:5 (po s.n.) | Sparta – Třinec 5:1 (kon.)
HC Litvínov – Vsetín 1:2 (po s.n.) | Liberec – Kometa Brno 0:5 (kon.) | Plzeň – Vítkovice 6:1 (kon.)
PZ Kladno – Letňany 1:5 (kon.) | Chomutov – Motor ČB 4:2 (kon.) | Pardubice – Olomouc 2:3 (kon.)
SK Horácká Slavia Třebíč
1:3 (0:2, 1:1, 0:0)
HC Slovan Ústí nad Labem
Pátek 02.03.2012, 17:30 • Zimní stadion města Třebíče - MANN + HUMMEL ARENA • Play-off Chance ligy

Dobrý podvečer, vážení sportovní přátelé. Do Třebíče přijel lídr 1.ligy ke 3. čtvrtfinálovému souboji. Předchozí 2 jenoznačně vyhráli hosté z Ústí nad Labem. První souboj skončil 5-0, ve druhém, podle slov třebíčských hokejistů, hráli domácí lépe, ale i tak obdrželi 8 branek, ale vstřelili pouhé 2. Jak se bude vyvíjet dnešní utkání, můžete sledovat od 17:30 dnešní online. A jak obě mužstva nastoupí?

SK Horácká Slavia Třebíč: Hrubec (Wolf) - Brož, Dietz, Kadela R., Kania, Sláma, Valenta, Sobotka - Petruška, Sedláček, Laš - Vondráček, Dočekal, Čech M. - Látal, Kaut, Fořt - Heřman R, Vítek, Přibyl.

HC Slovan Ústečtí Lvi: Orct (Koutský) - Zeman J, Boháč Dan., Pavlík, Poživil, Černý, Čermák, Klobouček, Gureň, Treille, Lev, Alinč, Roubík, Hořava, Šagát, Handlovský, Vobořil, Pajič, Hanzl, Třetina, Ludvík.

Rozhodčí: Hejduk, Horák - Klein, Skopal.

Podle prvních dvou vzájemných střetnutí v letošním play-off lze opět očekávat souboj ústeckých útočníků s bránkářem Hrubcem. Nejaktivnějším střelcem, který domácí strážce překonal jsou Jaroslav Roubík s Rokem Pajičem, oba vstřelili po třech brankách a usídlili se na čele kanadského bodování.
    Nejaktivnější z třebíčských jsou Martin Čech s Patrikem Petruškou, kteří shodně vsítili po jedné brance.

Dorazila i hrstka hostujících fanoušků, hrubým odhadem jich rozmisťuje své vlajky a stojí v hloučcích asi 30. Srdečně je tímto zdravíme.

Ústečtí nastupují na ledovou plochu.

Vzápětí i domácí tradičně vedení brankářem Hrubcem.

Kapitánem domácích dnes Martin Čech.

00:01

00:01
    Domácí vyhráli úvodní vhazování a zahájíli steč hostující branky.

01:20
    Ostrá střela Dočekala od levého mantinelu končí jen za Orctovou brankou, zde jej sbírají Ústečtí.

02:13
    První třetina nabírá na obrátkách, hra se přelévá ze strany na stranu, ale žádné mužstvo se nedostane k finální střelbě. Třebíč i Ústí dobře brání své obranné modré čáry.

03:33
    Lvi právě vstřelili branku!
    Neštastný zákrok brankáře Hrubce. Pod betonem se mu dostal kotouč za jeho záda po nahození Kloboučka. Střelu patrně tečoval ještě DAVID LUDVÍK, který byl rozhodčími označen za střelce branky. Ale jak k situaci samotné došlo. Za domácí brankou ztratil kotouč Dietz a agilní Roubík jej naservíroval na modrou již zmíněnému Kloboučkovi. Asistence: Jan Klobouček, Jaroslav Roubík.

05:26
    Třebíč sice prohrávala vhazování ve vlastní třetině, ale rychle získala kotouč a po ose Heřman - Přibyl -Vítek testují Orcta, ten vyráží.

06:40
    Jaroslav Roubík mohl využít chyby domácích obránců, kteří si dávali navzájem přednost. Roubík však dostatečně nezvedl kotouč, ten tak končí v rohu kluziště.

07:24
    První zakázané uvolnění zápasu, na svědomí jej mají hosté.

07:59
    Třebíč opět testuje Orcta. Kaut si vyměnil kotouč s Fořtem, následně jej poslal po levici najíždějícímu Látalovi, ten od modré střílí. Orct se jen ohlédl, zda-li mu kotouč nevypadl z výstroje.

09:08
    I Třebíč se provinila zakázaným uvolněním. Hra se vrací před Hrubce.

09:36
    JAROSLAV ROUBÍK dokazuje, že je střelcem této série. Dostal krásnou přihrávku za obránce a tváří v tvář Hrubcovi nedal šanci. Asistence: Jan Klobouček, Jiří Zeman.

12:10
    Roubík vybojoval kotouč na Dietzovi, nahrál jej na kruh Ludvíkovi, který vyprášil Hrubcovi pouze hruď, Třebíč následně zakládá protiútok.

13:24
    Třebíč forčekuje ve vlastní útočné třetině, hosté nemohou rozjet svoji strojovou kombinaci.

14:09
    Nyní zmatky na straně Třebíče, Kaut nakonec nepřesně rozehrál na Látala, ale černý nesmysl opustil útočnou část hřiště náležící Ústí.

14:43
    První vyloučení dnešního střetnutí. Pavlík(UNL) si odchází oddykat trest za nedovolné bránění.

15:21
    Třebíč kombinuje, Orcta zatím neohrozila.

15:43
    Ústí vyhazuje, domácí začínají od Hrubce.

16:10
    Sláma od modré mimo.

16:43
    Hosté jsou v plném počtu. Třebíč u kotouče ve středním pásmu.

17:35
    Valenta po Čechově zadovce jen do Orcta.

18:40
    Pavlík od levé mantinelu vyzkoušel Hrubce, ten kotouč vykopává do rohu, kde jej sbírá Pavlík, ale přihrávka již byla nepřesná.

19:55
    Roubík od levého hrazení se pěknou stahovačkou uvolnil, nahodil na Hrubce, ten zasáhl vlastní helmou.

20:00

k vidění je svižný hokej z obou stran. Domácí se dopustili více nepřesností a tak jsou po první periodě o dva góly vepředu hosté z Ústí. Nejprve Ludvík tečoval Kloboučkovo nahození, následně Roubík potvrdil pozici nejlepšího střelce série. Druhá třetina začne přibližně v 18:15.

20:20
    První střelu měl na starosti třebíčský obránce Brož, puk k Orctovi nedoputoval.

21:05
    Horácká Slavia právě vstřelila branku!
    Zdeněk Orct poprvé v sérii kapituluje. MARTIN ČECH dostal krátkou přihrávku od Vondráčka, vystřelil a kotouč se proplazil pod Orctovým betonem. Asistence: Tomáš Vondráček, Martin Dočekal.

23:02
    Hrubec zasahuje po Čermákově střele. Vhazování po jeho levici.

23:25
    Třebíč rozestavila na modré čáře val, který museli ústečtí hráči překonat, Zeman se s kotoučem vrátil dokonce až do vlastní obranné třetiny.

23:49
    Treille z otočky do pravého betonu Hrubce, ten ihned kotouč zalehl.

24:16
    Sedláček se řítil na Orcta, kotouč mu trochu sjel z hole, ale Pavel se snažil ještě najít volného protihráče u druhé tyče, do přihrávky vložil svoji hokejku Poživil.

25:40
    Gureň nahazuje za Hrubce, Ústí střídá.

26:12
    Fořt se uvolnil nádhernou stahovačkou, na hranici kruhu vypálil, Orct ukázal výtečný semafor.

27:01
    Hosté se snaží dlouhými přihrávkami najít cestu za zeď Třebíčanů, ale nedaří se jim to, kotouč se pohybuje spíš v jejich obranném pásmu.

27:15
    Dietzovu bombu od modré nadvakrát likviduje Orct.

28:18
    Třebíč vysunula forčeking již do útočného pásma. Ústí si s tím ale ví rady.

28:49
    Roman Kadela (TRE) vyloučen na 2 minuty za sekání. Třebíč se bude tedy bránit.

29:01
    Třebíč vyhazuje. Ústí u Orcta.

29:40
    Ústí znovu od své branky zahajuje zteč té třebíčské.

29:54
    Síly na ledě se vyrovnájí. Jiří Zeman (UNL) vyloučen za držení hole.

31:14
    Třebíč již v pěti zahrozila, Sedláčkovo nahození stačil tečovat Petruška, Orct se štěstím zasáhl.

31:55
    Čechova nahrávka na Slámu neprošla, Roubík kotouč vyváží a vyloučený Zeman se zapojuje do hry.

32:07
    Zakázané uvolnění Třebíče. Sobotka poslal prudkou přihrávku po prknech, kterou nikdo z domácích nezachytil.

32:27
    Další zakázané uvolnění, dlouhá přihrávka směřovala na Fořta, který ji, dle soudu čárových rozhodčí, nezachytil.

33:14
    Další vyloučeným je Stanislav Dietz (TRE). Od rozhočího dostal trest za držení protihráče.

33:25
    Laš z úhlu testuje Orctovu vyrážečku.

34:15
    Třebíčská čtveřice téměř minutu nepustila Lvi do útočné třetiny.

34:42
    Dočekal si vybojoval kotouč, ale správnou chvíli pro přihrávku prováhal a při zakončení mu kotouč sjel z čepele.

35:19
    Dietz na ledě, Hrubec zasahuje.

35:52
    Martin Šagát (UNL) poslal krosčekem na hrazení Dietze. Od hlavního rozhodčího dostává 2 minuty za napadení.

36:51
    Třebíč uzamkla Lvi u jejich branky. Chyběla však pořádná střela směr Orct.

37:43
    Handlovký teď nevybíravě zasáhl domácího Kauta do obličeje loktem, ten zůstal ležet a píšťalky hlavních sudí mlčí. Ozvala se však ta čárového, ale jen na znamení postavení mimo hru. Oba hlavní v rozhovorech s kapitány.

37:43
    Vylučovat se tedy nebude.

37:56
    Hosté v pěti. Obracejí hru.

38:04
    MIROSLAV ČERMÁK dostal ideální pas od Milana Vobořila a prostřelil Hrubce. Asistence: Milan Vobořil.

39:43
    Přibyl při signalizované výhodě přestřelil z hranice kruhu pro vhazování.

39:54
    Jan Alinč (UNL) si odchází odpykat trest za sekání.

40:00

Domácí jsou Lvům více než vyrovnaným soupeřem, stačí jim v bruslení i v osobních soubojích, jen k lepšímu zakončení se ne a ne prodrat. Martin Čech se pasuje do role nejlepšího střelce v letošním play-off ze strany Třebíče. Jeho gólem Třebíč zdramatizovala utkání. Na konci této dvacetiminutovky měli jít hosté do tří, ale místo vyloučení přišel trest v podobě vstřelené branky do sítě Hrubce a Ústí se dostalo na rozdíl dvou branek. Třetí třetina začne přibližně 19:10.

Ještě statistiky po 2.třetině:
    Vyloučení: 2:4.
    Zakázané uvolnění 3:1.

Třebíč bude třetí periodu začínat s výhodou jednoho muže v poli. Na trestnou lavici už zamířil Alinč a můžeme začít.

40:01

40:40
    Lehké nahození Dietze od modré čáry chytá Orct do rukavice.

40:43
    Po vyhraném vhazování Poživil vyhazuje.

41:36
    Třebíč bude mít výhodu dvou mužů v poli. Černý (UNL) vyhodil kotouč mimo hrazení bez zjevné teče. Na trestné lavici si odpyká trest za zdržování hry.

42:18
    Třebíč kombinovala na modré čáře krkolomnými přihrávkami, Lvi se zmocnili kotouče a vyhazují. Unavená čtveřice střídá.

43:11
    Nejprve z pravé strany nahazoval Dočekal, jeho střela šla mimo, následně z opačné strany čech pouze do Orctovi rukavice.

44:06
    Zakázané uvolnění Lvů, zančí, že vyloučený černý je opět na ledě. Třebíč tak nevyužila další přesilovku.

44:47
    Petruška nejprve zbavil kotouče svého strážce, ale následně o něj přišel z hole Poživila.

46:00
    Vondráček dobře našel Martina čecha, toho kotouč neposlechl.

46:19
    Boháčovu střelu chytá Hrubec rukavicí.

46:45
    Ústí zamklo domácí před Hrubcem, Černého střela plachtila vzduchem pouze do Hrubcovi výstroje. Vhazování po jeho pravici.

47:30
    Pajič se pokoušel o krátkou stahovačku, ale na Hrubce si nepřišel, ten puk vykopává do rohu kluziště.

48:18
    Roubík se ocitl před Hrubcem, přihrávku však zpracovával zády k třebíčskému strážci, Kadela za pomoci kolegy jej pak odzbrojili.

49:12
    Nájezd Sacha Treilleho od levého hrazení končí na výstroji Hrubce. Kotouč následně sbírají domácí obránci a rozehrávájí.

50:10
    Dnešní utkání sleduje 1873 diváků.

50:36
    Neurovnanou hru ze strany Třebíče ukončuje Čermák, který se podél hrazení protáhl až k zakončení, které Hrubce nepřekvapilo.

51:37
    Laš hlásící se o střídání za červenou jen nahazuje za Orcta a celá pětice střídá. Hosté se ujímají kotouče.

52:13
    Další vyloučení na straně Lvů. Tentokrát si jde odpočinout Petr Hořava (UNL) za sekání. Třebíč bude zahajovat 6 přesilovou hru.

52:57
    Kombinující Třebíč se sama svými nepřestnosti připravila o pásmo.

53:30
    Hosté nastřádali cenné vteřinky.

54:13
    Hostující Hořava na ledě. Kotouč v moci Orcta.

54:28
    Roubík hledal před Hrubcem lépe postaveného Ludvíka, vracející se domací zažehnali rodící se nebezpečí.

54:53
    Sedmé vyloučení na straně Slovanu. Pokus o bodyček nevyšel Petru Hořavovi (UNL). Ten odešel na trestnou za podražení.

55:01
    Síly se vyrovnají. Pavel Sedláček (TRE) bude pykat za držení hole.

55:37
    Zakázané uvolnění domácích. Brož přehnal razanci přihrávky na Petrušku, ten kotouč nemohl nikdy dostihnout včas.

56:10
    Vondráček si poradil s Kloboučkem, ten jej následně vytlačil do rohu kluziště.

56:55
    Fořt uháněl sám na Orcta, trefil jej pouze do betonu, Lvi obracejí hru.

57:26
    Vhazování u Orcta, obě mužstva jsou již v plném počtu. Dnes zřejmě žádná přesilovka využitá nebude.

58:35
    Hra nahoru dolu končí až střelou Jakuba Lva. Mířil však pouze doprostřed branky, Hrubec tedy bezchybný.

58:42
    Páté zakázané uvolnění Třebíče. Hra se stěhuje k Hrubcovi.

59:15
    Opět Lev, Hrubec ani tentokrát nekapituloval.

60:00

Je dobojováno. Ústí se ujímá vedení v sérii 3:0. Domácí dnes dřeli, ale na zkušeného soka to nestačilo. Třebíč měla více přesilových her, ale žádnou nevyužila. Hosté ve třetí třetině spíše kontrolovali vybudovaný náskok. Zítra uvidíme, jestli Třebíč sérii prodlouží nebo se budou Lvi radovat z postupu do semifinále play-off 1.ligy. Pro dnešek naschledanou a u zítřejšího utkání na počtenou. (19:43:54)

David Sochor

Branky a nahrávky: 22. Čech M. (Dočekal, Vondráček) - 4. Ludvík (Klobouček, Roubík), 10. Roubík (Klobouček, Zeman), 39. Čermák M. (Vobořil)

HC Slovan Ústí nad Labem: Orct (Koutský) - Kobouček, Zeman J., Poživil, Hořava, Gureň, Černý, Vobořil, Pavlík - Šagát, Roubík, Ludvík - Treille S., Alinč, Boháč Dan. - Lev, Hanzl, Handlovský - Třetina, Pajič, Čermák M.

Rozhodčí: Hejduk, Horák - Klein, Skopal