Zvolen – Košice 1:6 (kon.)
HC Litvínov
3:4 (1:0, 1:2, 1:2)
HC Kometa Brno
Úterý 27.03.2012, 17:30 • ZS Ivana Hlinky Litvínov • Play-off DHL extraligy juniorů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

HC Litvínov: Nechvátal (Horák) - Čejka, Havelka, Jurčík, Kokeš, Bittner, Šrámek, Mackal, Řehoř, Kasal, Písařík, Šalka, Procházka, Průša, Hora, Válek, Ejem, Trübenekr, Švarc, Smolka

HC Kometa Brno: Zelenka (Klimeš) - Fusek, Wasserbauer, Buhaj, Dujsík, Pesla, Kempný, Koukal, Dlapa, Jurák, Mrázek, Boček, Kozák, Jankovič, Zbořil, Krejčiřík, Novák, Sedlák, Káňa, Dittrich, Bilčík

Rozhodčí: Šindler, Smitka - Jelínek, Pešek.

00:01

00:12
    Úvodní buly vyhráli domácí a ihned se vrhli do útoku. Byla však posunuta Zelenkova brána a hra je přerušena.

00:33
    Litvínov kombinuje v útočném pásmu.

01:01
    Procházkova střela vypadla Zelenkovi z lapačky a hraje se za bránou.

01:58
    Domácí jsou v úvodu utkání lepším týmem, stále častěji se tlačí před hostujícího gólmana a vše se odehrává převážně v útočné třetině Litvínova.

02:35
    Ofsajd hostí.

03:09
    Ofsajd na straně domácích.

03:23
    Tomáš Buhaj se šikovně dostal do pásma, tam na něj však čekali připravení domácí obránci a rvou se s ním o kotouč u mantinelu.

04:09
    Před Nechvátalem se objevil Jankovič, střílel však těsně vedle brány domácího gólmana.

05:17
    Litvínov právě vstřelil branku! Hosté si nerozuměli v útočné třetině a domácí se pustili do rychlého protiútoku. Přesně se trefil PAVEL PÍSAŘÍK! Asistence: Michal Šalka.

05:31
    Tomáš Buhaj si jde na straně Komety odsedět dvě minuty za podražení na trestnou lavici.

07:00
    Litvínovu se přesilovka zatím moc nedaří a hosté se bez problémů osvobozují.

07:31
    Hosté jsou již v plném počtu, nátlak Litvínova však stále trvá.

08:29
    Na Zelenku létá jedna střela za druhou, Kometa je pod tlakem.

09:33
    Michal Kempný si nerozuměl se svými spoluhráči a litvínovští se ujímají puku.

10:19
    Ejem se snažil přihrávat na jednoho ze svých spoluhráčů, cestu mu ale zkřížili hostující obránci a obírají ho o kotouč.

10:22
    Zakázané uvolnění Komety.

11:16
    Jurčík nahodil puk do útočného pásma a domácí tak mohou střídat.

11:48
    Hosté vyhráli buly v útočném pásmu Litvínova a hnali se do útoku, ve své útočné třetině si ale opět nerozuměli.

13:16
    Hned několik šancí zvýšit náskok se teď naskytlo domácím hráčům, ani jednou všk Zelenku nepřekonali, gólman hostí předvedl pár skvělých zákroků.

14:28
    Ofsajd domácího týmu. Odehrávají se teď spíše souboje ve středním pásmu.

15:28
    Zelenka se snažil rozehrávat za bránou, tam si však nerozuměl se svými spoluhráči a k puku se dostal jeden z litvínovských, hostující gólman se však rychle dostal tam, kde měl být a skóre zůstává stejné.

15:58
    Za podražení si jde dvě minuty odpykat Marek Kasal, první přesilovka pro Brno.

17:07
    Další vyloučení na straně Litvínova, tentokrát je to Jan Bittner za zdržování hry. Kometa hraje pět na tři.

17:43
    Hosté se zuby nehty drží v pásmu.

17:58
    Kasal je již na ledě a domácí jsou ve čtyřech.

18:29
    Tvrdou střelu od hostujícího Juráka zachytil Nechvátal svou lapačkou.

18:53
    Litvínov posílá hru do středního pásma.

19:07
    Domácí jsou v plném počtu.

20:00

První třetina nabídla mnoho zajímavého, do zápasu vstoupili lépe domácí, což potvrdili i svou první brankou. Hosté pak ale zlepšili hru a měli několik zajímavých šancí. Uvidíme, jestli se jim podaří vyrovnat, nebo naopak jestli Litvínov zvýší svůj náskok.

20:01

20:31
    Hosté hned v úvodu druhé třetiny špatně rozehráli a před Zelenkou se sám ocitl Pavel Písařík. Ani nadvakrát však hostujícího gólmana nepřekonal.

20:34
    Za napadení je vyloučen hostující Jankovič a Litvínov si zahraje přesilovku.

21:57
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Domácí využívají přesilovku a odskakují svému soupeři již na dva góly! Kometa musí zabrat, pokud chce ještě pomyslet na finále. Druhou branku domácích vstřelil PAVEL SMOLKA, asistence Jakub Šrámek.

22:38
    Litvínov se s druhou brankou zase o něco zvedl, hosté jsou nervózní a raději vyhazují na zakázané uvolnění.

22:56
    Peslarova střela neprošla na Nechvátala a puk končí v ochranné síti.

23:51
    Střelec druhé branky Pavel Smolka se teď šikovně dostal do pásma a snaží se společně se svými spoluhráči kombinovat.

24:33
    Zelenka si připisuje další tři úspěšné zákroky.

25:06
    Od modré čáry střílel Jurčík, jeho střela všaak byla zblokována a hosté získali puk. Nechvátal přerušuje hru.

25:06
    Marek Kasal si jde odpykat další dvě minuty na trestnou lavici, tentokrát za hrubost.

25:44
    Jakub Fusek se ocitl úplně sám před zcela odkrytou bránou, neudržel však rovnováhu a svou šanci promrhal.

26:20
    Kometa právě vstřelila branku!
    Hosté ve své přesilovce snižují ze svého pohledu na 1:2, za Kometu se trefil JAKUB NOVÁK a vše teď bude opět zajímavější. Asistence: Michal Kempný.

27:31
    Hosté teď mohou zápas ještě více zdramatizovat, přichází vyloučení na straně Litvínova. Daniel Hora je vyloučen za držení protihráče.

28:20
    Nechvátal teď drží svůj tým!

29:03
    Jurákovi utekl puk na modré čáře a domácí toho využívají. Dokonce na chvíli kombinovali v útočném pásmu.

29:31
    Domácí jsou v plném počtu a hraje se v jejich útočné třetině.

30:21
    Ofsajd hostujícího týmu.

30:44
    Kometa teď hodně tlačí a Litvínov může být rád za svého gólmana, který chytá jeden puk za druhým. Hosté se ženou za vyrovnáním.

31:27
    Jurákova střela šla mimo bránu a domácí se ujali puku.

31:56
    Jeden z domácích hráčů zůstává ležet na ledě, ale rozhodčí vylučovat nebudou. To se nelíbí domácím fanouškům a ozývá se hlasitý pískot.

32:28
    Bittner střílel od modré čáry, Zelenka byl připraven.

33:10
    Domácí byli na začátku třetiny jasně lepší, teď se ale síly na ledě vyrovnaly. Brněnští teď možná své protihráče malinko přehrávají.

34:04
    Michal Šalka měl teď šanci na domácí straně, jeho tvrdou střelu ale Zelenka vyrazil ramenem do ochranné sítě.

35:10
    Hosté jsou lepší, Litvínov by měl pořádně zabrat, pokud chce zabránit vstřelení vyrovnávací branky, popřípadě vstřelit nějaký gól.

36:27
    Hostům se nakonec zaslouženě podařilo vyrovnat, i když se rozhodnutí rozhodčích nelíbí domácím fanouškům. Kometa delší dobu tlačila a nakonec dorážel BRANISLAV JANKOVIČ, který srovnává skóre! Asistence: Roman Jurák, Ondřej Dlapa

37:44
    Litvínov chce získat svůj náskok zpátky a je teď velmi důrazný v útočném pásmu.

38:27
    Písaříkova střela šla mimo bránu, Zelenka ji ale přesto raději podržel.

39:00
    Litvínov hodně tlačí a hostům se nedaří dostat z obranného pásma.

40:00

Domácím se v druhé třetině povedlo zvýšit svůj náskok na 2:0, ale následně přišlo obrovské zlepšení hostí a Kometě se dvěma góly povedlo vyrovnat. Stav je tedy opět nerozhodný, třetí třetina začne přibl. v 19:04.

40:01

40:20
    Hosté se dostali do útočného pásma a Nechvátal měl se střelou jendoho z hostí co dělat.

40:59
    Jurčík střílel přes clonícího obránce a střeůla prošla až k Zelenkovi, ten měl však připravený svůj levý beton.

42:00
    Vše se teď odehrává v útočném pásmu Komety.

42:28
    Mackal střílel od levého kruhu na Zelenku, ten byl však připraven a chytá puk do své lapačky.

42:44
    Kotouč skončil až u Nechvátala, ten kolem sebe neměl žádné spoluhráče a proto jej raději přidržel.

42:56
    Litvínov dostává šanci jít opět do vedení, za hosty je vyloučen Zbořil za vražení na hrazení.

44:13
    Litvínov dlouho kombinoval v útočném pásmu, pořádně však vystřelil pouze Hora, jehož střelu zlikvidoval Zelenka ramenem.

44:56
    Hosté jsou v plném počtu.

45:34
    Kasal byl teď důrazný na modré čáře a udržel pásmo.

45:52
    Domácí se opět dostávají do vedení díky JAKUBU ŠRÁMKOVI, který doklepl kotouč za Zelenkova záda! Asistence: Pavel Smolka

46:01
    Hosté ale vzápětí opět srovnávají! Trefuje se JAN SEDLÁK, asistence Filip Krejčiřík a Petr Mrázek.

48:09
    Hra je velmi vyrovnaná, v této třetině zatím není jasný favorit.

49:10
    Čejka střílel od modré čáry, teď je v útočném pásmu Litvínov a Zelenka musí být velmi pozorný.

50:03
    Brněnský Zbořil se pěkně obtočil kolem svých protihráčů, ale nezakončil tak, jak by si asi představoval. Nechvátal raději přidržel puk, nebyl si jist přítomností svých spoluhráčů.

51:23
    Menší shrumáž před Nechvátalovou bránou. Poslední zakončující byl Jakub Fusek, který však minul bránu a Litvínov vyhazuje na zakázané uvolnění.

52:11
    Další jedovatá střela od jednoho z brněnských, Nechvátal však drží puk ve své náruči.

52:45
    Na Nechvátala teď létají spíše střely z dálky, Litvínov svým sokům nedovoluje dostat se před domácího gólmana.

53:38
    Brno mělo teď obrovskou šanci, naštěstí pro Litvínov ale dva z řady modrobílých minuli puk a hraje se již ve středním pásmu.

54:40
    Po chybě Michala Šalky udrželi hosté pásmo a JAN WASSERBAUER dostává hosty do vedení! Asistence Tomáš Dittrich, Jiří Kozák

56:08
    Zakázané uvolnění hostů, Litvínov ještě neskládá zbraně.

57:03
    Hosté už jen vyhazují puky, což jim viditelně zatím stačí. Litvínov se snaží vstřelit vyrovnávací branku, má na to necelé tři minuty.

57:15
    Hostující gólman má nějaký problém, zůstává ležet na ledě a možná půjde střídat.

57:15
    Nakonec se ale gólman nemění, Zelenka zůstává na ledě.

58:36
    Zakázané uvolnění hostujícího týmu, domácí tlačí!

58:36
    Oddechový čas pro domácí.

58:49
    Šrámek měl teď další šanci, Kometa odolává.

58:53
    Zakázané uvolnění hostí, domácí fanoušci burcují svůj tým!

60:00
    Konec zápasu. (19:39:17)

Lenka Špinková

Branky a nahrávky: 6. Písařík (Šalka), 22. Smolka (Šrámek), 46. Šrámek (Smolka) - 27. Novák (Kempný), 37. Jankovič (Jurák, Dlapa), 47. Sedlák (Krejčiřík, Mrázek), 55. Wasserbauer (Dittrich, Kozák)

Rozhodčí: Šindler, Smitka - Jelínek, Pešek