Caen – Ajaccio 0:0 (kon.) | Lille – Toulouse 2:1 (kon.) | Rennes – Lyon 1:1 (kon.)
Lille OSC
2:1 (2:0)
Toulouse FC
Neděle 01.04.2012, 17:00 • Stadium Lille Metropole, Lille (Francie) • Francouzská Ligue 1 Uber Eats

Domácí Lille v poměrně pohledném utkání přehrálo Toulouse 2:1. Hosté se sice ve druhém poločase zvedli, nicméně vyrovnávací branku nevstřelili a zřejmě po právu prohráli. Děkuji Vám za pozornost a přeji příjemný zbytek neděle. (18:54:12)

90+3
    Tohle domácí nejspíše už zvládnou. Poslední vteřinky utkání, míč v moci domácích.

90+2
    Eden Hazard vystřelil, ale ránu zblokovala pozorná obrana.

90
    Rozhodčí nastavuje ještě 4 min.

89
    S ním si domácí poradili a můžou hned jít do otevřené hostující obrany, která hraje již jen na 3 obránce.

88
    Rozhodčí ukazuje na rohový praporek. Toulouse bude kopat rohový kop.

88
    Hostující Serge Aurier se dostal ke střele, ta však byla zablokována.

87
    De Melo mohl rozhodnout utkání, ale s jeho střelou si gólman Toulouse poradil.

86
    Pantxi Sirieix (Toulouse) vidí červenou kartu a oslabuje na závěrečné minuty svůj tým.

85
    Trenér Rudi Garcia (Lille) střídá. Odchází Benoit Pedretti, místo něj se na hřiště podívá český obránce David Rozehnal.

84
    Střela na branku, k ní se dostal Wissam Ben Yedder, ale brankáře překonat nedokázal.

83
    Rohový kop bude zahrávat Lille.

82
    Ke střele hlavou se dostal Tulio De Melo, ale nezamířil mezi tři tyče.

81
    Hosté střídají. Ze hřiště odejde Emmanuel Riviere a nahradí ho Umut Bulut.

79
    Na stadionu Stadium Lille Metropole (Lille) dochází ke střídání. Odejde Adrien Regattin a místo něj si zahraje Wissam Ben Yedder

78
    Pantxi Sirieix se pokousil ohrozit branku soupeře. Jeho střela byla ale nepřesná.

77
    Z toho si ale domácí nic nevytěžili.

76
    Lille rozehraje rohový kop.

75
    Eden Hazard se dostal ke střele, ale brankáře nepřekonal.

74
    Další zajímavá akce hostí, kteří jdou srdnatě za vyrovnáním, Didot vyslal Rivieriho do šance, ale toho vychytává Landreau.

72
    Střídání (Lille). Ze hřiště odešel Dimitri Payet a nahradil ho Nolan Roux.

71
    Franck Tabanou po krátkém ošetření opět naskočil do hry.

69

68
    Adrien Regattin vystřelil, ale ránu zblokovala pozorná obrana.

67
    Hosté se nyní usadili na domácí polovině a snaží se vyrovnat. V posledních minutkách je Toulouse lepší.

65
    Benoit Pedretti uviděl další žlutou kartu.

63
    Žlutou kartu dostal Adrien Regattin (Toulouse).

61
    Toulouse právě vstřelilo branku!
    Toulouse snižuje na 1:2 a dramatizuje utkání! Úspěšným střelcem je po příhrávce Regattina SERGE AURIER.

60
    Sissoko zkusil štěstí a vystřelil, ale opět to gólem nekončí.

58
    Nepřesnou hlavičkou se prezentoval Mathieu Debuchy. Jeho střela šla vedle a brankář vůbec nemusel zasahovat.

56
    Debuchy byl ošetřován a chvíli se nehrálo. Nyní opět hra v plném proudu, míč na kopačkách hostí.

54
    Do zakončení se dostal Dimitri Payet (Lille), jeho střele však scházela přesnost.

52
    První velká šance také na straně Toulouse FC - ke střele se dostal Emmanuel Riviere, ale jeho střela šla těsně vedle. Z takové příležitosti měl hostující útočník vytěžit více.

50
    Cheikh M'Bengue se po zranění vrátil na hříště.

49
    Na Stadium Lille Metropole se nyní nehraje. Ošetřován je Cheikh M'Bengue (Toulouse).

48
    Akce hostí končí už u velkého pokutového území Lille. Opět u míče domácí.

46
    Hosté o poločase střídají. Odejde Antoine Devaux, příjde Pantxi Sirieix.

46

Druhý poločas začne přibližně v 18:01.

Rozhodčí nenastavuje ani jedinou minutu a je za námi první poločas, ve kterém jsme viděli dvě branky a obě do sítě Toulouse. První padla z pokutového kopu zásluhou Hazarda, druhý přidal Payet.

45
    Probíhá poslední minuta první půle, uvidíme, zda sudí Kalt něco nastaví.

44
    V závěru první půle uviděl žlutou kartu Aymen Abdennour (Toulouse).

42
    Domácí střídají, zřejmě nuceně, odejde Florent Balmont, nahradí jej Idrissa Gana Gueye.

41
    Hosté odvrací pouze na další roh.

40

39
    Lille nyní s přehledem kontroluje průběh první půle. Příhrává si ve středu pole a nikam se nežene, má také dostatečně nahráno.

37
    Cheikh M'Bengue (Toulouse) uviděl žlutou kartu.

35
    Opět Eden Hazard se dostal ke střele, ta však byla zablokována.

33
    Lille právě vstřelilo branku!
    Lille udeřuje z rychlého brejku! Aktivní Hazard vybídl do samostatného úniku DIMITRIHO PAYETA a ten se nemýlil! 2:0 pro Lille!

32
    Toulouse rozehraje rohový kop.

30
    Hazard nyní dobře vybídl De Mela, který téměř už pádil sám na hostující branku, ale v poslední chvíli akci zastavuje stoper Congre a odklízí míč do bezpečí.

28
    Domácí nadále jsou lepším týmem, tomu odpovídá i držení míče - 62%:38%.

26
    Domácí centr na přední tyč končí na hlavách hostujících hráčů.

25
    Rozhodčí ukazuje na rohový praporek. Lille bude kopat rohový kop.

24
    Mathieu Debuchy se dostal do zakončení, střelu ale pokryla dobře postavená obrana.

22
    Další Hazardovo střela, tentokrát trefil i prostor mezi třemi tyčemi, ale Ahamada si s jeho střelou poradil.

20
    Střela Hazarda z první šla mimo branku Toulouse.

18
    Tuto sezonu nebylo Lille poraženo, pokud se dostalo do vedení 1:0.

16
    Domácí zkouší další střelecký pokus, ale tentokrát skóre zůstává stejné.

14
    A domácí jdou ve už 14. minutě do vedení. Pokutový kop s přehledem proměňuje EDEN HAZARD. Lille OSC - Toulouse FC 1:0!

14
    Penalta pro domácí Lille!

13
    Velká šance ve které byl De Melo, jeho hlavička jde asi 20 centimentrů vedle levé Ahamadovy tyče.

11
    Adrien Regattin z týmu Toulouse střílel na branku, ale gól nedal.

10
    Tulio De Melo byl v šanci. Svůj střelecký pokus však nedokázal usměrnit mezi tři tyče.

8
    Domácí Hazard hodně táhne svůj tým a nyní se dokonce pokusil o střelu, která však jde vedle hostující branky.

6
    Hosté měli první střelu na branku, ale domácí gólman si s ní poradil.

4
    Riviere vybojoval faul u středového kruhu.

2
    Domácí začali utkání aktivněji a snaží se již od úvodu vytvořit si potřebný tlak.

1

Lille OSC: Landreau - Debuchy, Cetto, Beria, Digne - Balmont, Mavuba, Pedretti, Payet - Hazard - De Melo.

Toulouse FC: Ahamada - Aurier, Congre, Abdennour, M'Bengue - Devaux - Regattin, Sissoko, Didot, Tabanou - Riviere.

Rozhodčí: Philippe Kalt.

Lille se může v tabulce přiblížit na druhé PSG, které v sobotu večer podlehlo překvapivě venku Nancy a dál pokračuje v menší výsledkové krizi. Pokud se Dogám podaří porazit Toulouse, budou na něj ztrácet už pouze tři body. Jenže soupeř je aktuálně ve výtečné formě a tu nehodlá, byť proti obhájci titulu, ztratit.

Šest zápasů rovná se šestnáct bodů. Tak raková je bilance TFC z posledního úspěšného období. Na výbornou si přitom vede hlavně defenzíva. Během těchto šesti kol, tedy během 540 minut, hosté inkasovali jen jednou jedinkrát! Právě kvůli tomu nakonec doma uhráli s Lorientem pouze remízu.

Toulouse se díky této skvělé sérii vyšplhalo dokonce na čtvrtou příčku a reálně může uvažovat o urvání té třetí, která zaručuje pro příští sezónu Ligu mistrů. Právě tu nyní drží s tříbodovým odstupem Lille. Hostující celek je ovšem ve velké pohodě. Pokud však třetí místo chce, může být pro něj tohle střetnutí klíčové.

Prohra totiž znamená vzdálení se soupeřovi na rozdíl těžko stažitelných šesti bodů, v opačném případě ale na tom budou oba týmy naprosto stejně. Zápasy těchto dvou celků povětšinou končí remízou, v posledních šesti se tak stalo hned ve čtyřech případech. V lize čeká Toulouse na vítězství nad Lille od roku 2007.

Svěřenci trenéra Rudiho Garcii naposledy splnili povinnost a na půdě nováčka Évianu Thonon Gaillard zvítězili hladce 3:0. Kolo předtím si rovněž bez větších problémů poradili v derby s Valenciennes, kterému uštědřili ještě o gól navíc. Domácím tak tedy velmi dobře funguje ofenzíva.

Celkově to tedy bude velice zajímavá konfrontace úspěšných fotbalových řad. Uspěje spíše domácí útok vedený belgickým štírkem Edenem Hazardem, nebo naopak zadní linie Toulouse s Congrém či M'Benguem? Oba týmy mají rozhodně o co hrát a vymazání protivníka bude pro ně v pět odpoledne tím hlavním cílem.