3:4 (0:1, 1:2, 1:0)
Česko
Pátek 06.04.2012, 16:00 • Arena Riga, Riga • Reprezentace

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Hezké páteční odpoledne. V Rize dnes proti domácímu lotyšskému výběru začíná dlouhá cesta české hokejové reprezentace, která snad bude zakončena skandinávskou medailí z květnového mistrovství světa.

Trenér Alois Hadamczik dnes ve svém týmu má dva brankáře, osm obránců a čtrnáct útočníků. Žádný z hráčů však nemá nic jistého, naopak o svou šanci ve Švédsku musí bojovat. Vždyť účast na turnaji již podle samotného kouče potvrdili Ondřej Pavelec (Winnipeg), Tomáš Plekanec (Montreal) a dnes nově i Jiří Tlustý (Carolina).

Lotyšsko: Masalskis (Jučers) - Galvinš, Redlihs K., Tribuncovs, Cibulskis, Sotnieks, Andersons, Porejs - Jekimovs, Macijevskis, Redlihs M. - Ankipans, Širokovs, Cipulis - Bukarts, Berzinš, Meija - Jass, Štals, Skvorcovs.

Česko: Kovář (Pöpperle) - Němec, Čáslava, Nakládal, Blaťák, Krajíček, Kudelka, Mojžíš, Klimek - Petružálek, Novotný, Kašpar - Tenkrát, Kreps, Veselý - Holík, Kašpařík, Rachůnek - Birner, Strapáč, Adamský - Vampola.

Oba týmy nastupují na hrací plochu, naši hokejisté v bílých dresech, Lotyši v tradičních rudých.

Arena Riga právě poslouchá hymnu České republiky.

Před utkáním je ještě uctěna památka Kārlise Skrastiņše vyvěšením dresu s číslem sedm. Rodák z Rigy zahynul společně s celým týmem Lokomotivu Jaroslavl při nešťastné zářijové nehodě.

Česká hymna dozněla, na řadě je lotyšská.

Hymny máme za sebou.

00:01

00:10
    První šanci měl na hokejce Novotný, přešel modrou čáru a při pokusu o střelu jej neposlechl puk.

00:52
    Tenkrát se rozjel po pravém mantinelu, napřáhl a tvrdě prověřil Masalskise z úhlu. Celé akci předcházela krásná přihrávka Čáslavy z obranného pásma.

01:41
    Na ledě se o vzruch postaral Andersons, proti Kudelkovi ale byl krátký.

01:59
    První reprezentační střelu za sebou má Holík, Masalskis jen natáhl lapačku a pohodlně zakročil.

02:21
    Na brankovišti Masalskise se konala valná hromada, Porejs nakonec natlačil kotouč k brance a lotyšský brankář jej u své pravé tyče přikryl.

02:32
    Skvorcovs měl slušnou rychlost, prošel podél mantinelu, pak se mu ale nepodařilo prostrčit přihrávku na Štalse.

03:10
    Našim se dvakrát nepodařilo přejít střední pásmo a měli jsme mírné štěstí, že si odražený kotouč do vlastní branky nesrazil Čáslava.

03:35
    Macijevskis se uvolnil přes svého soka, u pravé Kovářovy tyče ale nebylo místo. Vhazování po pravici českého brankáře.

04:03
    Blaťák si sjel pro odražený kotouč na modrou čáru, pak ale netrefil ve velice výhodné pozici branku! Masalskis se za sebou jen ohlédal.

04:05
    Nakládal dojel v rohu odražený kotouč, Lotyši střídají.

04:47
    Lotyši momentálně drží český tým v jeho obranné třetině.

04:58
    Podařilo se nám vyhodit, avšak Lotyši zachytili puk na červené čáře. Díky dobrému forčekingu našeho mužstva ale museli s pukem až před Masalskise.

05:28
    Odpískán ofsajd domácí reprezentace.

05:37
    Cibulskis skončil na ledě po jednom ze soubojů ve středním pásmu a s bolestivou grimasou, bez rukavic a hokejky odjel na střídačku.

05:48
    Kašpar se pokoušel za Masalskise doklepnout Petružálkovu přihrávku zpoza branky, lotyšský brankář byl rychlejší a zařídil další buly před svou brankou.

05:56
    Hned po něm pálil Petružálek, jeho střela byla zblokována do ochranné sítě.

06:10
    Kotouč se opět prapodivně zakutálel před naši branku, M. Redlihs ale naštěstí v nadějné pozici trefil jen betony Kováře, jenž si skvěle povyjel.

06:36
    Dopředu ujížděli Petružálek a Kašpar, ten ale dostal přihrávku na paty a vše tak musel hasit Novotný, jeho střelu ale Masalskis celou dobu viděl a zkrotil ve své výstroji.

06:55
    Velká škoda na obou stranách. Nejprve K. Redlihsovi nesedla střela na modré, Češi z následného protiútoku vykouzlili jen Tenkrátův ofsajd po nepřesné přihrávce Krepse.

07:16
    Situace se prakticky opakovala, tentokrát byl příliš nedočkavý Kreps.

07:38
    Je tu první vyloučení utkání. Ivan Rachůnek odchází na dvě minuty za podražení.

07:51
    Lotyšům se nepodařila kombinace na modré, dopředu mohl Adamský, přihrávka od Strapáče ale byla moc dlouhá a Masalskis ji s klidem předal svým obráncům.

08:27
    Lotyšský kapitán M. Redlihs se opět ocitl ve velké šanci, domácí tentokrát skvěle sehráli přesilovku, chybělo tomu jen lepší zakončení jejich vůdce z mezikruží.

08:42
    Kašpar příkladně bojuje za brankou, polovina přesilovky za námi.

09:05
    Kreps skvěle zabojoval u modré, Lotyši se dostali do přesilovkové křeče a musí začít od vlastní branky.

09:40
    Andersons měl na modré dostatek prostoru pro střelu, vypálil velmi tvrdě a Kovář spolupráci svého pravého betonu a vyrážečky poslal puk do ochranné sítě.

09:42
    Češi v plném počtu.

10:10
    Masalskis se musel mít na pozoru, Mojžíšova nabídka na teč od modré zůstala nevyužita.

10:25
    Příliš zbrklá snaha Lotyšů o přechod do útočného pásma končí zakázaným uvolněním.

10:28
    Ihned po buly měl slibně nabito Němec, Masalskis ale jeho ránu přes padajícího útočníka viděl a hrudí zakročil.

10:31
    Tentokrát nahazoval Němec od mantinelu na teč, Masalskis nemusel zasahovat.

10:54
    Lotyši mohli naše dostat do úzkých, avšak si v situaci 3 na 2 v útočném pásmu neporozuměli.

11:01
    Čeští reprezentanti přesto vyhodili přes všechny čáry.

11:22
    Čáslava skvěle zabojoval proti Ankipansovi za brankou, Novotný ale jen odevzdal puk a odjel střídat.

12:06
    Hra se odehrává ve středním pásmu, pak Sotnieks pronikl za modrou a tvrdě vypálil. Kovář opět pozorný.

12:30
    Lotyši na návštěvě.

12:37
    Ta ale dlouho netrvala, Kudelka poslal kotouč do středního pásma.

12:52
    Našim uskočil kotouč z útočného pásma.

13:13
    Krajíčkův pokus ze středního pásma Masalskis s ledovým kldeim vyrazil do rohu.

13:44
    Strapáčovi se bohužel nepodařil pas do středního pásma, od mantinelu se puk odrazil nechytatelně za poslední čáru a následuje zakázané uvolnění.

13:59
    Skvělý zákrok si připsal Kovář, který se musel natáhnout přes celé své brankoviště, aby Tribuncovsovi u své pravé tyče zamezil ve skórování!

14:25
    Česko právě vstřelilo branku!
    Hokej je teď pro Lotyše velmi krutý. Z následného protiútoku přišla do středního pásma záludná Němcova přihrávka, kterou Andersons srazil k JIŘÍMU NOVOTNÉMU, jenž překonal Masalskise. Asistence: Ondřej Němec.

15:13
    M. Redlihs to zkouší ze všech pozic, teď přejel červenou čáru a zamířil do pravého horního rohu Kovářovy branky, odkud český brankář štiplavý projektil vyrazil.

15:47
    Masalskis byl pozorný proti lehké střele Birnera.

16:03
    M. Redlihs se dokázal natlačit do zakončení přes Nakládala, dostal se ale do velkého úhlu a nenašel mezeru mezi Kovářem a jeho pravou tyčí.

16:45
    Lotyši teď předvedli velmi špatné řešení situace - Širokovs nejpve předložil Jekimovsovi zakončení do pádu a Kovář následně pokryl i Ankipansův pokus o dorážku.

17:25
    Kotouč na holích českých obránců, oba týmy střídají.

17:46
    Blaťák se dokázal dobře zorientovat metr za útočnou modrou, poslal kotouč do ohně, Masalskis ale opět zakročil.

17:50
    Češi předvedli velkou bojovnost po prohraném buly, vybojovali kotouč, ale ten jim uskočil až ke Kovářovi.

18:02
    Nakládalova chyba při nahození do útočného pásma opět přerušuje hru.

18:44
    Boj o puk před českou střídačkou vyzněl pro Krajíčka a Kudelku.

19:00
    Poslední minuta první třetiny začala.

19:25
    Nakládal zkrotil neposedný kotouč na modré, nahodil před branku, nikdo však opět netečoval a Masalskis pohodlně zasáhl.

20:00

Češi tedy do prvního přípravného utkání před mistrovstvím světa vkročili dobře, po první třetině v Rize vedou nad domácími Lotyši 1:0 díky brance Jiřího Novotného. Druhá třetina začne cca v 16:49.

Hráči se již vrací na ledovou plochu.

20:01

20:23
    Lotyši vstoupili do druhé třetiny aktivněji, Jekimovs ale při velkém tlaku minul branku.

21:00
    Kašpar skvěle zabojoval v útočném pásmu, Češi si několikrát po mantinelu prohodili puk, nakonec Kašpar našel před brankou Novotný, ten ale stejně jako Tenkrát v jednoznačné šanci selhal!

21:25
    Rachůnek se zjevil mezi kruhy sám před Masalskisem, v nadějné pozici ale také nechal vyniknout domácího brankáře!

22:00
    Čáslava po úvodních horkých minutách druhé části hry začíná za Kovářovou brankou.

22:16
    Masalskis musel mírně z branky, aby odehrál puk před dotírajícími českými lvy.

22:34
    Střední pásmo bylo zahlceno nepřesnostmi.

23:08
    Až teď je hra přerušena, Jass se dostal do postavení mimo hru. Český tým sehrál velmi pěkné tři minuty, na kterých by se rozhodně dalo stavět.

23:20
    Krepse na buly nahradil Rachůnek a byl úspěšný, Blaťák pak ale svižnou přihrávkou nikoho nenašel a bylo odpískáno zakázané uvolnění.

23:34
    Lotyši bojují v rohu našeho obranného pásma.

23:45
    Macijevskis obkroužil branku, pak ale zakončil jen do připraveného Kováře.

23:59
    Porejs si posunul puk do útočného pásma a od modré tvrdě vypálil, jeho střelu zpoza kruhu pro vhazování však ve své výstroji ukočíroval Kovář a hru pozastavil.

24:02
    Cibulskisova dělovka od modré po úspěšném buly Lotyšů byla zblokována mimo Kovářovu branku.

24:32
    Petružálek prvně neuspěl v rohu kluziště, Lotyšům ale nevyšla rozehrávka a k puku se tak dostal Novotný, ten však nedokázal Petružálkovi ideálně vrátit puk a naši tak přišli o další nadějnou příležitost.

24:42
    Ofsajd domácích.

24:59
    Dnešní označení Velký pátek platí hlavně pro PETRA HOLÍKA. Ten si sjel mezi kruhy, odkud dostal přihrávku Kašpaříka a zvýšil na 2:0. Asistence: Pavel Kašpařík.

25:40
    Lotyši se ihned snažili prodrat za snížením, přihrávka na Skvorcovse ale byla moc dlouhá a hra se stěhuje před Masalskise.

25:50
    Naši se po vhazování usídlili v útočném pásmo, kotouč jim ale odskočil a následná snaha zavézt puk resultovala v postavení mimo hru.

26:03
    Lotyši dvakrát chybovali při rozehrávce, osamocený český dres v útočném,pásmu toho ale nemohl využít.

26:18
    Tentokrát zahrozil K. Redlihs, jenž si v nepřehledné situaci všiml odraženého puku a z mezikruží netrefil branku!

26:37
    Znovu jsme v Rize prožili horké chvilky, Širokovs sám před Kovářem nedokázal ideálně zakončit a Ondřej Němec za sekání jej jde na dvě minuty na trestnou lavici.

26:43
    Meijaova rána neprošla klubkem hráčů před ním.

27:14
    Kovář si opět našel místo a střelu Tribuncovse od modré klidně schoval do svého těla.

27:18
    Poprvé při druhém oslabení v utkání se nám podařilo vyhodit.

27:32
    Navíc Rachůnek udržel kotouč a ještě byl faulován. Aleksejs Širokovs si odsedí dvě minuty za podražení.

27:47
    Andersonsovo nahození na Berzinše před Kovářovu branku jen prosvištělo na druhou stranu kluziště.

28:26
    M. Redlihs vycítil, že hra nebyla dlouho přerušena, nahodil tak na branku a Kovář kotouč směřující velmi mimo zachytil v rukavici.

28:38
    Začala skoro minutová přesilovka našeho mužstva.

28:50
    Lotyši ale při první příležitosti poslali puk ke Kovářovi.

29:17
    Škoda, že Kašparovi po nadějné kombinaci přeskočil kotouč hokejku.

29:28
    Masalskis kryje střelu Němce od modré, ještě čtyři sekundy početní výhody našich hochů.

29:32
    Lotyši hrají v plném počtu.

30:04
    Berzinš předal kotouč Bukartsovi, tomu ale rána z ideální pozice nesedla a trefil jen před sebou ležícího beka.

30:25
    Štalsova rána sražena do ochranné sítě.

30:48
    Masalskis opět ve střehu, Birnerovo nahození od modré jej snad ani nemohlo zaskočit.

30:53
    Nějaký problém má Masalskis, jenž sice nemusel zasahovat proti Blaťákově střele, přesto zůstává klečet na betonech.

30:53
    Masalskis je v pořádku, přese všechno tam zřejmě schytal nepříjemnou ránu od Blaťáka, po níž nebyla v pořádku jeho výstroj.

31:45
    Lotyši odevzdali puk za naši branku a jedou střídat.

32:07
    Kašpar se zmocnil puku v útočném pásmu, počkal na najíždějícího Petružálka, ovšem přihrávka mu nevyšla a skončil na hokejce Galvinše.

32:37
    Čáslava Lotyše vytlačil do postavení mimo hru.

32:51
    Rachůnek v polopádu donutil Masalskise k vyražení kotouče do rohu.

33:34
    Lotyši si opět počínali mírně zoufale a vyhodili přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

34:03
    Adamský upadl při snaze zpracovat puk a zakázané uvolnění teď diváci v Rize viděli od českého týmu.

34:27
    Strapáč se šikovným pohybem dostal ke střele přes obránce, Masalskis byl ale na výsost pozorný.

34:52
    Jassovu ránu za jízdy Kovář dobře viděl a jen jí nastavil lapačku.

35:07
    Lotyši se šťastně dostali do útočné třetiny, opět ale honí puk jen v rozích a po mantinelu.

35:33
    Blaťák si drze z pozice obránce dovolil nahodit puk do útočného pásma a dojet ho, nakonec Lotyši posunuli puk zpátky.

36:08
    Lotyšsko právě vstřelilo branku!
    Druhá lotyšská lajna teď skvěle zafungovala, Ankipans předal puk Cipulisovi, ten jej zatáhl za branku, odkud oslovil ALEKSEJSE ŠIROKOVSE, který na vzdálenější tyč propálil Kováře. Asistence: Martins Cipulis,
    Girts Ankipans.

36:46
    Hra přerušena, kotouč v ochranné síti a vhazování před Kovářem.

37:19
    Češi si pěkně povodili Lotyše, Birner se pokusil o schovanou střelu, Masalskis ale i přes clonícího Adamského viděl.

37:31
    Za vražení si dvě minuty odpyká Aleksejs Širokovs.

38:00
    Přesilovku jsme zahájili u levého mantinelu.

38:10
    Tenkrát dostal nabito, od kruhu pro vhazování trefil jen Cibulskise.

38:19
    Hra je znovu přerušena, po souboji Veselého s domácí obranou se puk dostal do prostorů, kde se hokej hrát nedá.

38:30
    Krajíček to na náhodu zkusil od modré, Masalskisova lapačka opět zaúřadovala.

38:40
    Kašpar se pokoušel u levé Masalskisovy tyče protlačit puk do branky, místo toho se kotouč odrazil před branku, kde si dostatečně důrazně počínal JAKUB PETRUŽÁLEK a využitou přesilovkou vrátil českému týmu dvoubrankový náskok. Asistence: Lukáš Kašpar.

39:06
    Zakázané uvolnění českého týmu.

40:00

I druhá třetina prvního přípravného utkání před mistrovstvím světa se nesla v režii českého týmu. Premiérový gól při svém debutu vstřelil Petr Holík. Lotyši sice za pár minut odpověděli pohlednou kombinací, kterou zakončil Širokovs, českému týmu ale dvoubrankové vedení minutu a dvacet sekund před koncem vrátil dorážkou na brankovišti Petružálek. Třetí třetina začne cca v 17:39.

Hráči se vrátili na hřiště, třetí třetina za chvíli začne.

40:01

40:21
    Kovář ihned na začátku kryje Jekimovsův pokus. V první české řadě se objevil Petr Vampola.

40:57
    Našim nevyšla kombinace ve středním pásmu a bleskově odjeli střídat.

41:19
    Rachůnek nabral obrovskou rychlost, vnikl do útočného pásma, tam se mu ale nepodařilo ohrozit Masalskise.

42:13
    Lotyši si neporozuměli ve středním pásmu, hra se přesunula před jejich branku.

42:33
    Masalskis měl plné nohy a ruce práce, nakonec celou nepřehlednou situaci ustál.

42:55
    Porejsovu ránu Kovář pravým betonem vyrazil do bezpečí.

43:21
    Masalskis byl vysoko z branky, Kašpar jej obral o puk, Krajíček pak ale nedokázal rozehrát do ohně někomu do zakončení.

43:34
    K. Redlihs se srazil s Jakubem Petružálkem, vše je vyřešeno odjezdem domácího reprezentanta na střídačku a osobním trestem pro českého útočníka. Dvě minuty si navíc za spoluhráče odsedí Petr Holík.

43:49
    Lotyšům ale úvod přesilovky nevyšel a naši hokejisté se dostali z hodně rozevřených kleští.

44:25
    Riskantní rozehrávka opět skončila na českých holích. Zatím povedené oslabení.

44:41
    Do zakončení se dral Meija, udělal ale až moc kliček.

44:50
    Galvinš si nepočínal dobře na útočné modré a puk jsme znovu odpálili k Masalskisovi.

45:02
    Bukartsovu ránu vyrazil Kovář. Lotyši si zatím nevytvořili žádnou vážnější šanci.

45:34
    Český tým v plném počtu, Lotyši před Kovářem.

45:40
    Štals se zjevil úplně sám před Kovářem, jenomže z malé vzdálenosti nedokázal zakončit, neměl na to čas a ani prostor!

46:15
    Nakládalovu ránu od modré posunul vykopnutým betonem do rohu Masalskis.

46:31
    Masalskis konečně přerušuje hru, tentokrát skryl nahození Birnera.

47:01
    Mikelis Redlihs putuje na trestnou lavici za hru vysokou holí.

47:23
    Přesilovka se ale našim zatím nedaří.

48:00
    Obléháme soupeře u jeho branky.

48:11
    Kreps měl dostatek prostoru na jakoukoliv akci, nakonec si vyměnil puk s Mojžíšem a zakončil do Masalskise.

48:49
    Masalskis zakročil proti Kašparovu nahození na najíždějícího Němce. Lotyši oslabení přežijí.

49:01
    Je tomu tak, domácí v plném počtu.

49:23
    Birner si šikovně zpracoval puk na modré, pak se ale dostal do postavení mimo hru.

49:30
    Birner opět příliš brzo přejel útočnou modrou, Blaťákovo nahození tedy bylo vyhodnoceno jako postavení mimo hru.

49:43
    Masalskis si poradil s tvrdou Blaťákovou ránou od modré, Birner se k dorážce nedostal.

49:53
    Cipulis se dostal do prakticky samostatného úniku, Krajíček mu nestíhal, lotyšský útočník se pokusil zakončit mezi Kovářovy betony, ty však šly k sobě včas a zasáhly!

50:32
    Němcova rána po překročení modré čáry nenadělala Masalskisovi starostí.

51:15
    Lotyši přešli ve čtyřech do našeho obranného pásma, první zakončení akce pokryl Kovář a když se následně před českou brankou zjevil Meija, který měl mezi kruhy ideální příležitost, zasáhlo pravé rameno českého brankáře!

51:58
    Nakládal se při tlaku našeho mužstva pokusil překvapit Masalskise záludnou ránou na protější tyč, domácí brankář ale nastavil lapačku, do níž mu zapadl kotouč.

52:09
    Strapáčovi bylo odpískáno příliš dlouhé postavení v brankovišti.

52:50
    Opět jsme se usadili po rozích lotyšského obranného pásma.

53:05
    Dvě velké šance měl Birner, k němuž nečekaně proskočil kotouč před Masalskise, nadvakrát ale nedokázal z velké blízkosti zakončit.

53:52
    Galvinš si sjel na zpětnou přihrávku, vypálil přes hromadu hráčů, Kovář si ale opět puk dokázal vyčíhnout a zasáhl.

54:28
    Měli jsme mírné štěstí, Lotyši již poněkolikáté nedokázali dotáhnout přečíslení do zdárného konce.

54:58
    Škoda, mohli jsme jít do přečíslení, místo toho je přísně za podražení vyloučen Petr Vampola.

55:10
    Jekimovs se krásně pokoušel prostrčit na slušně postavené spoluhráče, naše obrana ale zaklekla a následně vyhodila puk.

55:30
    Kovář zachytil kotouč u své levé tyče a dává vydechnout svým spoluhráčům. Následovaly menší potyčky, nikdo ale nemá zájem si ublížit jinak, než hokejově.

55:38
    Kotouč ve středním pásmu, Češi stále v Rize drží dvougólový náskok.

55:53
    Navíc je tu postavení mimo hru Lotyšska. Petružálek opustil trestnou lavici.

56:07
    Kovář si opět vyhlédl nahození Tribuncovse od modré. Českobudějovický brankář o nominaci bojuje opravdu srdnatě.

56:10
    Znovu pálil Tribuncovs, opět od modré, tentokrát Kovář zakročil pravým betonem.

56:23
    Tenkrát se protáhl přes svého strážce, rozjel se k brance, tam ale proti jeho backhandu zakročil Masalskis.

56:50
    Domácím se ještě podařilo zdramatizovat závěru utkání. KRISTAPS SOTNIEKS převzal kotouč na modré, napřáhl ke střele a kotoučem odraženým od břevna nedal Kovářovi šanci. Asistence: Martins Cipulis.

57:16
    Kotouč v moci Masalskise, zavezl jej tam Birner.

57:45
    Nedaří se nám udržet v útočném pásmu a ještě se musíme bát o výsledek.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:02
    Petr Vampola opět oslabuje naše mužstvo, vyhodil puk na tribunu bez jakékoliv teče a snad až do konce třetiny bude na trestné zpytovat svědomí.

58:02
    Oddechový čas pro domácí.

58:02
    Konec oddechového času, Lotyši stále s pěti bruslaři.

58:12
    Kotouč odskočil do středního pásma.

58:43
    Lotyši si stále nerušeně předávají puk.

58:56
    Jekimovs selhal v obrovské příležitosti! Sjel si před Kováře, dostal ideální puk, ale netrefil branku.

59:00
    Masalskis odjíždí na střídačku.

59:18
    Kašpar skvěle zabojoval a dostal puk ven z pásma.

59:30
    Ještě třicet sekund vydržet.

59:39
    Češi ale toto oslabení nepřestáli, GIRTS ANKIPANS počkal na odražený puk a pod víko za ležícího Kováře srovnal stav. Asistence: Martins Cipulis.

60:00

Tak Lotyšům se na poslední chvíli podařilo vyrovnat a v Rizie budeme svědky pokračování utkání.

Pětiminutové prodloužení za chvíli začne. Petr Čáslava odešel do kabin.

60:01

60:22
    Zahájili jsme s pukem na hokejkách.

60:34
    Veselý těsně před Masalskisem nedokázal doklepnout pukl do branky.

60:48
    Skvělý zákrok si u své levé tyče proti dorážce odraženého puku od mantinelu Macijevskise připsal Kovář!

61:14
    Kreps byl příliš nedočkavý při přechodu do útočného pásma - ofsajd české reprezentace.

61:24
    Blaťák zvolil individuální řešení akce, avšak od levého mantinelu minul branku.

61:44
    Kovář raději po nájezdu Ankipanse schoval kotouč do své lapačky.

61:48
    Kovář v leže hokejkou na poslední chvíli zakročil dvacet centimetrů před brankovou čárou proti dorážce Bukartse!

62:14
    Bukartsova rána od modré zapadla do Kovářovy hrudi.

62:27
    Jekimovs se neprosadil jeden na jednoho, jinak by šel sám na Kováře.

63:05
    Němec objel branku, neměl ale dostatečnou podporu spoluhráčů a nakonec vrátil puk do středního pásma.

63:30
    Rachůnkova rána zblokována.

63:38
    Našim nevyšla kombinace v útočném pásmu a útočí Lotyši.

63:48
    Tribuncovs jen tvrdě vystřelil ze středního pásma, Kovář zakročil a ještě rozehrál.

64:13
    Tenkrát vyzval Masalskise k zákroku betony.

64:41
    Krajíček našel volného Kašpara, ten byl ale v moc velkém úhlu.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Ani pětiminutové prodloužení tento zápas nerozhodlo a na řadu přijdou nájezdy.

Nájezdy začne Lukáš Kašpar.

Samostatné nájezdy začínají.

Kašpar na Masalskise nevyzrál, domácí brankář zasáhl pravým betonem - 0:0.

Dalším byl Roberts Bukarts, ten zamíchal před Kovářem pukem a pak pod lapačku prostřelil českého brankáře - 1:0!

Jakub Petružálek si rozpohyboval Masalskise a backhandem zakončil úspěšně pod víko - 1:1!

Aleksandre Macijevskis nechal vyniknout Kováře - 1:1.

Petr Tenkrát zvolil také zakončení do backhandu a přestřelil - 1:1.

Mikelis Redlihs zvolil zakončení backhandem, mezi Kovářovými betony ale nenašel volné místo - 1:1.

Roberts Bukarts si věřil i na druhý nájezd, tentokrát jej ale Kovář vychytal - 1:1.

65:00
    I za nás jel první úspěšný exekutor, JAKUB PETRUŽÁLEK zvolil stejné zakončení jako při prvním nájezdu a rozhodl o výhře českého týmu na nájezdy.

Já vám děkuji za pozornost a pro dnešek se s vámi loučím. Zítra pokračujeme druhým utkáním. (18:31:45)

Daniel Polách

Branky a nahrávky: 37. Širokovs (Cipulis, Ankipans), 57. Sotnieks (Cipulis), 60. Ankipans (Cipulis) - 15. Novotný (Němec), 25. Holík (Kašpařík), 39. Petružálek (Kašpar), 65. Petružálek