HC Most
Sobota 14.04.2012, 17:00 • K&K Pneu aréna • Kvalifikace o Chance ligu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

AZ Havířov: Daneček (Vrba) - Jonáš, Machálek "C", Rimmel, Prokop "A", L.Zientek, Vydra, Balčík, M.Zientek - Maruna, Pechanec, Sztefek, Stránský, Lhotský, Klimša, Brezani, Mráz, Daneček, Pavlas, Říčka, Potočný "A"

HC Most: Benda (Melichar) - Kabeláč, Rohan, Charousek, Přindiš, Hanzl, Látal, Martinec, Divíšek, Vrtek, Slavíček, Vachovec, Rohan, Přeučil "C", Tauš "A", Nedrda, Vaněk, Heinisch

Rozhodčí: Vampola - Poruba, Adamec.

Dnešní zápas bude pro oba celky nesmírně důležitý. Havířovu jde o všechno, aby si udržel alespoň teoretickou šanci na postup do 1. ligy, musí dnes Most porazit, nejlépe za tři body. Pro Azet navíc dnešní zápas znamená vůbec posledním utkáním v letošní sezóně. Očekává se tak skvělá atmosféra, ostatně jako vždy v K&K Pneu aréně.

Most si naopak dnešním zápasem může pojistit udržení 1. ligy i pro příští ročník, takže i pro mostecké hráče se jedná o extrémně důležité utkání. Tento tým má ale ještě jednu výhodu, pokud by se mu dnes nepodařilo vyhrát, stačí mu pak v posledním kole porazit celek z Klášterce nad Ohří.

V prvním vzájemném zápase uhájil domácí prostředí Most, o jeho výhře ale rozhodla až poslední třetina, kterou domácí vyhráli 3:0 a celkový výsledek tak zněl 4:2. Dnes tak lze očekávat podobný průběh, tedy vyrovnaný zápas až do samého konce.

Tento zápas bude zvláště výjimečný pro Roberta Machálka, tento sedmatřicetiletý obránce před zápasem prohlásil, že dnešním utkáním skončí jeho hokejový kariéra. Jeho spoluhráči tak jistě budou chtít vyhrát i pro něj a zakončit tak letošní sezónu sladkou tečkou.

00:01

01:08
    Oba soupeři si osahali puk, na první akci ale čekáme.

01:39
    Velká šance hostů, Daneček vytáhl skvělý zákrok na mosteckého hráče, který na něj pálil ze dvou metrů.

02:27
    Říčka dostal nahrávku do jízdy a dostal se až před Bendu, ten vytáhl svůj beton a střelu vyrazil.

03:35
    Domácí se dostávají do tlaku, zatím však na nevystřelil na bránu.

04:06
    Balčík (HAV) vyloučen na dvě minuty za hrubost, v tom samém čase rovněž Přindiš (MOST) vyloučen na dvě minuty za držení protihráče.

04:34
    Havířov právě vstřelil branku!
    ANTONÍN PECHANEC otevírá skóre! Rimmel jej v situaci 2 na 1 skvěle našel a brankář Benda se nestihl přesunout. Asistence: Patrik Rimmel.

05:35
    Martinec se dostal do úniku, narazil však na připraveného Danečka. Velká šance hostů.

06:06
    Obě mužstva jsou v plném počtu.

06:44
    Most zvyšuje tlak a pálí na branku z každé pozice.

06:53
    Lhotský ujel do přečíslení, kotouč mu však uskočil a tak se dostal do velkého úhlu.

07:38
    Další velkou šancí spálil Divíšek! Mostečtí se zatím dostávají do vyložených šancí poměrně snadno, Daneček však odolává.

08:00
    Most právě vstřelil branku!
    Sám na gólmana jel BOHUMIL SLAVÍČEK A střelou do pravého horního růžku nedal brankáři šanci. Asistence: Petr Přindiš.

09:08
    Puk se odrazil k Danečkovi a ten minul branku jen o pár centimetrů.

10:04
    Machálek (HAV) vyloučen na dvě minuty za podražení.

11:34
    Heinisch se dostal do šance, puk se k němu odrazil, trefil však pouze dobře postaveného Danečka.

12:02
    Říčka se dostal do úniku ve vlastním oslabení a málem překonal Bendu, ten mu ale jeho kličku do bekhendu "nesbaštil" a vytáhl excelentní zákrok.

13:15
    Domácí ujeli do přečíslení 3 na 1 ale sami se o akci připravili.

14:04
    Daneček už čekal nahrávku do samostatného úniku, ale puk jej trefil do brusle a poté si jej už pohlídali mostečtí obránci.

15:47
    Přindiš (MOST) vyloučen na dvě minuty za držení protihráče.

16:06
    Rimmel pálil od modré, puk jen prosvištěl kolem branky.

17:11
    Martinec (MOST) vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.

17:11
    Domácí mají k dispozici půl minuty dlouhou přesilovku 5 na 3.

17:56
    Hosté už jsou ve čtyřech.

18:46
    Havířov dlouhou přesilovku nesehrál příliš dobře, mostečtí se dobře bránili.

19:11

19:59
    Velká hrubka brankáře Danečka, který špatně rozehrál zpoza branky, čehož využil VÍTĚZSLAV NEDRDA a poslal puk do opuštěné branky. Asistence: Jan Divíšek.

20:00

První třetina nabídla až nezvykle velké množství šancí a velice útočný hokej. Brankáři na obou stranách se museli činit a hlavně díky nim padly za 20 minut "pouze" tři branky. Havířov doplatil na nevyužití přesilovky 5 na 3, Most se totiž poté zvedl a rozkousl nerozhodný stav na svoji stranu v poslední sekundě první třetiny. Nutno dodat, že hostům k tomu dopomohlo nedorozumění havířovské obrany. Zápas je ale otevřený a pokud si oba týmy udrží stejně vysoké tempo i po zbytek zápasu, tak se bude rozhodně na co koukat!

Další třetina začne přibližně v 17:50.

20:01

20:51
    Havířov je zpočátku druhé třetiny aktivnější.

21:46
    Lhotský se po nešťastném odrazu dostal s pukem před branku, ale neposedný puk nedokázal zpracovat, a tak ani nevystřelil.

22:38
    Rohan (MOST) vyloučen na dvě minuty za podražení.

22:58
    Rychle využitá přesilovka! Po střele od Petra Prokopa od modré čáry se puk odrazil přímo na hokejku JANA MARUNY, který jej pohotově uklidil do branky. Asistence: Petr Prokop.

24:00
    Sztefek se dostal do šance, ale obránce hostů ho od puku nakonec odstavil.

24:22
    Havířov je v euforii a pálí na Bendu jednu střelu za druhou.

25:43
    Prokop (HAV) vyloučen na dvě minuty za držení protihráče.

26:00
    Nepříjemná teč těsně před Danečkem! Puk skončil jen pár milimetrů vedle branky.

27:00
    Domácí se zatím v pohodě brání.

27:29
    Látal vystřelil z mezikruží, ale Daneček byl pozorný.

27:48

28:34
    Potočný (HAV) vyloučen na dvě minuty za podražení.

29:19
    Mostečtí se dostávají do tlaku, Daneček však s jejich střelami zatím nemá větší problémy.

30:20
    Heinisch se dostal do velké příležitosti, puk se po střele odrazil před brankoviště, kde se ve spleti hokejek odrazil nakonec pryč.

30:58
    TOMÁŠ ROHAN střelou z mezikruží překonává Danečka, puk skončil přesně v horním růžku. Asistence: Petr Přeučil.

31:17
    J.Daneček se dostal před Bendu, ale brankář Mostu na něj vytáhl excelentní zákrok.

31:57
    Maruna se prodral s pukem do brankoviště a trefil beton Bendy, dorážky už si pohlídali obránci hostů.

33:37
    Stránský se Sztefkem zamotali hlavy hostujícím obráncům, velký tlak skončil střelou, se kterou měl Benda velké problémy.

34:15
    Tlak domácích stupňuje, na trestnou lavici odjíždí Rohan (MOST) na dvě minuty za podražení.

35:25
    Domácím se zatím nedaří usadit se v útočném pásmu.

36:15

36:33
    Pechanec se dostal do šance v oslabení, jeho střela jen prosvištěla kolem branky hostů.

38:09
    Vachovec se dostal do přečíslení 2 na 1, ale nezpracoval puk.

39:18
    Charousek chtěl využít Danečkovy zmatenosti a málem se mu to povedlo! Brankář Havířova se ale rychle zorientoval a puk pokryl.

40:00

Druhá třetina nabídla stejně jako ta první velké množství šancí. Hokej se musí divákům líbit. Havířov vyrovnal v přesilovce z hole Maruny, ale soupeř opět dokázal nalézt odpověď. Jednobrankový deficit Havířova tak platí i po druhé třetině. Před třetí dvacetiminutovkou ale neodcházejte, k vidění bude dramatická koncovka!

Další třetina začne přibližně v 18:51.

40:01

40:44
    V úvodních vteřinách třetí dvacetiminutovky je aktivnější Havířov.

41:40
    Domácí se už dostávali do tlaku, ale jejich akci zastavil ofsajd.

42:40
    Hra se nyní odehrává výhradně ve středním pásmu.

43:12
    Další akci Azetu zhatilo písknutí rozhodčího pro sevření puku.

43:42
    Potočný využil zaváhání v rozehrávce soupeře a vystřelil tvrdý projektil, Benda puk vyrazil mimo hřiště.

43:53
    ANTONÍN PECHANEC k radosti domácího publika srovnává stav! Tento mladý dravý útočník se dostal k puku, objel branku a našel chybu v postoji brankáře Mostu, kterému kotouč prošel mezi betony. Asistence: Jan Daneček.

44:36
    Domácí drží puk a snaží se rozehrát, zatím se jim to však nedaří.

45:09
    Potočný si najížděl na přihrávku, ale kotouč odskočil, a tak se píská zakázané uvolnění.

45:33
    Lhotský mohl poslat domácí tým do vedení! Prodral se před branku a natahoval se po přihrávce od Pechance, ta by ale musela být o kousek přesnější.

46:44
    Sledujeme nádherný hokej! Říčka teď dobrou půlminutu kličkoval v útočném pásmu, poté nahrál na volného Klimšu, po jeho tvrdé střele se Benda hodně zapotil.

47:27
    Maruna trefuje tyč!

47:48
    Tak nakonec to domácí dokázali a využili tlak, který si sami vytvořili! Po přečíslení 3 na 1 už vypadalo, že bude Potočný střílet, ale na poslední chvíli nahrál na volného VÍTA STRÁNSKÉHO, který překonal Bendu mezi betony. Asistence: Martin Potočný.

48:35
    Mostečtí hokejisté neví, kde dřív skočit, Havířov je v této fázi zápasu jednoznačně lepší.

49:09
    Hra se přerušuje v obranném pásmu domácích.

49:43
    Vrtek se prodral skoro přes tři hráče, ke střele se však nedostal.

50:19
    Pechanec mohl poslat do úniku svého spoluhráče, ale přihrávka mu nesedla.

51:20
    Dnešní utkání sleduje 3456 diváků.

52:33
    Hosté se nejsou schopní dostat s pukem za polovinu soupeře.

53:39
    Tak teď vznikl na ledě velký zmatek. Rozhodčí pískl faul, ale hra na druhé straně kluziště pokračovala dále, následně se strhla hromadná mela.

53:39
    Diváci dávají svůj hněv hlasitě najevo.

53:39
    Luděk Lhotský (HAV) vyloučen na dvě minuty za hrubost. Maruna s Přindišem dostali tresty do konce utkání za nesportovní chování.

54:05
    Most se sice dostal do pásma a vytvořil si tlak, posléze však o pásmo přišel a při špatné rozehrávce se píská dokonce zakázané uvolnění hostů.

54:57
    Říčka opět dokázal vyhodit a Havířov je alespoň na chvíli mimo nebezpečí.

55:22
    Střela Rohana končí po teči v ochranné síti.

55:39

55:50
    Most přesilovku nevyužil, Havířov přežil kritický moment zápasu bez úhony na zdraví.

56:30
    Tlak hostů ale neustává, Azet situaci řeší vyhozením puku na icing.