Auxerre – Brest 4:0 (kon.) | Nancy – Caen 1:1 (kon.) | Rennes – Ajaccio 3:1 (kon.)
Saint-Étienne – Dijon 1:0 (kon.) | Sochaux – Bordeaux 0:3 (kon.) | Valenciennes – Nice 2:0 (kon.)
Lille – PSG 2:1 (kon.)
AJ Auxerre
4:0 (4:0)
Stade Brestois 29
Neděle 29.04.2012, 17:00 • Abbe Deschamps • Francouzská Ligue 1 Uber Eats

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Hezké nedělní, sluneční odpoledne u přenosu 34. kola francouzské Ligue 1. V dnešním utkání uvidíme souboj dvou týmů namočených v sestupových vodách. Poslední AJ Auxerre přivítá na svém stadionu tým z Brestu. Auxerre, které ještě nedávno hrálo i základní skupinu Ligy mistrů letos ztrácí 5 kol před koncem na záchranu celých 6 bodů. Za to jejich soupeř strádá na sedmnácté Ajaccio pouze jediný bod.

AJ Auxerre: Sorin - Hengbart, Grichting, Mandjeck, Rivieryan - Cisse, Haddad - Traore, Kapo, Chafni - Contout

Stade Brestois: Elana - Daf, Martial, Zebina, Baysse - Lesoimier, Culma, Sissoko, Grougi - Ben Basat, Alphonse

Rozhodčí: Gautier - Santigli, Jeanne .

1

1
    Hráči Brestu od prvních vteřin aktivnější, do vápna už mířily první míče.

2
    Tvrdý zákrok na Hengbarta, který se jen těžko zvedá ze země.

4
    Baysee si málem srazil hlavou do své vlastní branky přímý kop domácích.

5
    Auxerre právě vstřelilo branku!

Z následného rohu, který domácí rozehráli na vápno, okdud přišla nepovedená střela, která ovšem přistála přímo na noze CISSEHO, který stylově střelou o tyč posílá Auxerre do vedení!

6
    Hosté chtěli ihned odpovědět, ze všeho ale bude jen rohový kop pro Brest.

7
    Domácí Hengbart obdržel žlutou kartu, nejspíše za nějaké zbytečné průpovídky.

9
    Centr do pokutového území jen ztěžka odklízí hostující obrana do zázemí.

11
    Domácí se po vstřelené brance lehce uklidnili a hrají s velkým klidem.

12
    A další roh pro AJA.

14
    A po dalším tlaku domácího celku bude následovat další kop od značky rohového kopu.

15
    Okulahodící kombinace hostů až do vápna byla opravdu krásná a účelná, finále akce nebylo přesné.

16
    Další útok Brestu překazili domácí obránci.

17

A z rychlého brejku trestá KAPO, který ideálně využil nabídku Contouta do prázdné branky!

19
    Rychlý protiútok hostů znovu překažen obranou domácích.

20
    Hráči Auxerre jsou při chuti, do pokutového území Brestu lítá jeden balón za druhým, hostující obrana ale míče zatím dobře odvrací.

21
    Z dalšího rohu zahrozil hlavou Hengbart, jeho pokusu ale chyběla razance.

23
    Hezký průnik předvedl Lesoimier, jeho přihrávka ale nebyla přesná.

24
    Na druhé straně Kapo vybídl Cisseho k jeho dnešní druhé brance, záložník domácích této šanci ale pohrdnul a mířil pouze vedle!

25
    Na hřišti je ošetřován Mandjeck.

26
    Lesoimier v ofsajdu.

28

A domácí utíkají do tříbrankového vedení! Pohlednou akci na jeden dotek zakončil TRAORE technickou střelou přesně k pravé tyči!

30
    Hostující trenér reaguje na výsledek střídáním, odešel Zebina, na jeho místo naskočil Kantari.

31
    Z dalšího rohového kopu domácí nic nevytěžili.

33
    Contout nafilmoval pád v pokutovém území, rozhodčí mu ale jeho herecký pokus nesnědl.

34
    Sissoko faulován tak 10 metrů za vápnem, Grougi se k míči postavil jako na přímou střelu.

35
    A Grougi tak také učinil, jeho rána měla dobré parametry, ale mířila o kousek vedle.

36
    Baysse srazil Contouta, za což vidí žlutou kartu.

37
    Technický pokus Haddada z přímého kopu končí nad.

38
    Další faul hostů, tentokrát metr za pokutovým územím.

39

Tak i dnes velmi aktivní CONTOUT se dočkal branky, když stál na nejlepším místě, protože trestný kop Kapa do břevna se odrazil přímo do kolene útočníka Auxerre. Toto vypadá na slušný debakl!

41
    A další žlutý kartónek pro hosty, tentokrát ho inkasuje Grougi. Aby dnes Brest dohrál v plném počtu...

43
    Hosté po delší době zabydleni na polovině domácích.

44
    Kapo se ukličkoval až za autovou čáru, následovat bude odkop od branky.

45
    Rozhodčí v prvním poločase nastaví 2 minuty.

45+1
    Culmovi odpískán faul, záložníkovi Brestu se to ale vůbec nelíbí.

45+2
    Z následného trestného kopu se ve velké šanci ocitl Kapo, ale nedokázal pořádně trefit míč.

18
    A Kapo za sundání dresu při oslavě oprávněně obdržel žlutou kartu.

Celá první půle byla v režii domácího celku, který si v podstatě zařídil jisté 3 body, když během 45 minut dokázali hráči Auxerre vstřelit 4 branky! Postupně se o ně postarali Cisse, Kapo, Traore a Contout. Uvidíme na jaké cifře se výsledek dnes zastaví.

47
    A nový muž na trávníku Jemaa hned uviděl žlutou kartu za drsný zákrok.

46
    Druhé střídání hostů, o poločase odešel Alphonse, místo něho nastoupil Jemaa.

49
    A další žlutá karta pro hosty, tentokrát jí viděl Lesoimier.

50
    Hostům se nelíbí výkroky rozhodčího Gautiera, už po několikáté byli potrestání za zbytečné mluvení.

51
    Kapo se neprocpal ani k zakončení, ani k nějaké přihrávce.

53
    Contout vymíchal tři hostující hráče a vybojoval trestný kop.

54
    Po skvěle rozheraném přímém kopu se ve velké příležitosti objevil Hengbart, ale trefil pouze obránce stojícího na brankové čáře, poté se ještě blok snažil propálit Mandjeck, domácí stoper ale trefil pouze brankáře!

56
    Teprve druhá střela hostů, Ben Basat ale netrefil ani branku.

58
    Další žlutá karta pro hosty, tentokrát potrestán Culma.

59
    Jasný ofsajd hostů.

60
    Utkání se hodně přiostřuje, zejména hosté se do toho opřeli.

61
    Kapo efektní kličkou pobavil všechny přítomné diváky.

62
    Dlouhý pas na Jameeho sbírá v klidu Sorin.

63
    Zajímavá standartní situace pro hosty, Lesoimier bude kopat 5 metrů za pokutovým územím.

65
    Lesoimier ale trefil pouze dobře postavenou zeď, od které se míč odráží na roh.

66
    První střídání domácích, odchází Chafni, přichází Sahar.

68
    Kapo se neprocpal k přihrávce za obranu.

70
    Hosté teď dorazili i brankáře Sorina, který se těžce zvedá.

71
    Domácí kombinují na útočné polovině.

72
    A poslední střídání hostů, místo Lesoimiera přichází na posledních necelých 20 minut Touré.

73
    Tresntý kop hostů z dobrých 25 metrů vytěsňuje s problémy Sorin na rohový kop.

73
    Na následný roh si nejvýše naskočil Baysse, ale nedokázal míč zkrotit mezi tři tyče.

74
    Hezká akce, dobře i zakončená, ale Ben Basat mířil o metr vedle levé tyče.

75
    Hosté hodně přidali, snaží se vstřelit alespoň čestný úspěch.

76
    Další přímý kop pro hosty.

77
    Rohový kop pro domácí.

78
    Střela Traoreho z velkého úhlu ale nakonec končí v zázemí.

78
    A druhé střídání domácích, hřiště opouští Kapo, místo něj naskakuje Ndinga.

80
    Velká chyba domácích v rozehře, hosté z toho ale nic nevytěžili.

80
    Contout v ofsajdu.

81
    Druhý rohový kop Brestu v řadě.

81
    A Baysse z rohu střílí branku! Jenže podle asistenta rozhodčího stál za všemi hráči domácích, takže mu byl odmáván ofsajd. Je to ale velice sporné rozhodnutí!

82
    A poslední střídání domácího celku, ze hřiště odešel Haddad, na jeho místo přišel Kossoko.

84
    Utkání už se dohrává, domácí se nikam neženou.

85
    Další faul domácích, trestný kop pro hosty.

86
    Míč už držel Sorin ve své náruči, jenže pokud by ho nepustil, zacouval by s ním až do branky. Míč ale se štěstím nakonec odklízí obránci na roh.

88
    Akci domácích zastavuje obrana Brestu, hráči Auxerre nejsou tak aktivní jako v první půli.

89
    Žlutou kartu obdržel i domácí kapitán Grichting.

90
    Nepovedený ofsajd systém domácích, ale Grichting v poslední chvíli ukopl míč do zázemí.

90
    Sudí Gautier nastaví 4 minuty.

90+1
    Průnik Traoreho zastavuje brankář Elana.

90+3
    Auxerre v posledních minutách drží míč na svých kopačkách, chtějí přidat pověstného "bůra".

Druhý poločas už od domácích nebyl tak aktivní jako půle první. Nicméně i tak si Auxerre připisuje důležité 3 body v boji o záchranu a dostávají se tak na 3 body od Ajaccia a Dijonu. Čtyři kola před koncem tedy mají ještě možnost se zachránit. Brest zůstává 18. se ztrátou jednoho bodu na záchranu.