Zaragoza – Santander 2:1 (kon.) | Ath. Bilbao – Getafe 0:0 (kon.) | Mallorca – Levante 1:0 (kon.)
Granada – Real Madrid 1:2 (kon.) | Sevilla – Rayo Vallecano 5:2 (kon.) | Barcelona – Espanyol 4:0 (kon.)
Gijón – Real Betis 2:1 (kon.) | Atlético – Malaga 2:1 (kon.) | Valencia – Villarreal 1:0 (kon.)
Osasuna – Real Sociedad 1:0 (kon.)
Atlético Madrid
2:1 (0:1)
Malaga CF
Sobota 05.05.2012, 21:00 • Estadio Vicente Calderón • Španělská LaLiga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Ještě jednou vítám čtenáře našich online textových přenosů. Dnes máme na programu zápas dvou celků z horní poloviny tabulky. 6. Atletiko přivítá na svém stadiónu 4. Malagu. Pro oba celky je v závěru soutěže nesmírně důležitý každý bod. Domácí potřebují udržet svoji pozici, aby si mohli příští rok zahrát Evropskou ligu, ve které letos postoupili až do finále a hosté si drží postupovou pozici do kvalifikace Ligy mistrů. Dnešní utkání by mělo tedy přinést kvalitní fotbal, zda tomu tak bude, uvidíme v zápase samotném.

Atlético Madrid: Courtois - Filipe, Godin, Miranda, Juanfran, Tiago, Suarez, Adrian, Diego, Salvio, Falcao

Málaga CF: Kameni - Sanchez, Demichelis, Weligton, Monreal, Camacho, Cazorla, Sanchez, Isco, Eliseu, Rondon

Rozhodčí: César Muñiz Fernández‎.

Méně zasvěceným fanouškům, kteří by považovali formu Malagy, která byla jinak klubem hrajícím spíše o udržení bych rád připomenul, že do klubu v roce 2010 vstoupil šejk Abdulláh, který do týmu zainvestoval nemalé finanční prostředky a chce tento tým do několika let dostat na úroveň Realu Madrid, či Barcelóny.

1

3
    Domácí začali aktivněji a drží míč na svých kopačkách.

4
    Standardní situaci domácích musel vyboxovat Kameni!

4
    Ale na druhé straně musel také zasahovat Courtois a míč vyrazit. Je to zatím hodně otevřený fotbal.

5
    Hosté kombinovali na polovině domácích. Nakonec jejich akce končí v náručí brankáře, který vykopává.

7
    Málaga stále u míče. Z publika se ozývá pískot. Tohle se divákům nelíbí.

8
    Sanchez vyzkoušel svoji pravačkou pozornost Courtiose, ten musel na zem!

10
    Hra se přesunula na střed hřiště, u míče jsou ale stále aktivnější hosté. Ty mají zatím rozhodně více ze hry.

11
    Salvio se pokusil ohrozit Kameniho střou z dálky. Ta šla hodně vedle.

13
    Roh pro hosty.

13
    Míč letěl na zadní tyč, tam ho sice jeden z hráčů Malagy trefil volejem, ale míč šel někam na tribunu.

14
    Hosté obléhají branku Atletica. To hraje zatím hodně pasivně.

16
    Eliseu napálil míč levačkou, ale příliš vysoko.

17
    Falcao se pokusil projít individuálně. Obrana si ho pohlídala pak i další pokus Atletica. Domácí se zatím nedostali na dostřel bráně Kameniho.

18
    Domácí v ofsajdu.

19
    Projít se ale nyní nedaří ani hostům. Je to teď hlavně fotbal na středu hřiště.

20
    Hosté kombinují na polovině soupeře.

22
    Diago skončil s míčem v zámezí. Kameni vykopává.

22
    Po svižném úvodu se přešlo na velmi opatrný fotbal. Ani jeden z týmů se nedostává do zakončení.

24
    Hosté budou zahrávat velmi výhodnou standardní situaci. Přímý volný kop z nějakých 20 metrů.

25
    Byla trefena zeď a potom ve zmatku odkopla obrana domácích na roh.

26
    Demichelis byl při rohovém kopu postrčen a upadl. Hosté se dožadovali penalty. No kopat to Colina, tak ji možná vidíme.

28
    Atletico má s hrou Malagy velké problémy, v této chvíli se mu nedaří dostat se ani za půlku.

30
    Půl hodina je za námi. Vyloženě gólovou šanci jsme zatím neviděli. Kanonýr Falaco měl zatím snad jen dva doteky s míčem. Hosté jsou zatím ti, kteří udávají tempo hry.

32
    Dobrý pressing domácích. Malaga musí začít až od svého brankáře.

33
    Suarez vidí první žlutou zápasu za skluz na Sancheze.

34
    Rondon spálil 100% šanci! Po chybě domácí obrany se dostal k míči před prázdnou branou, ale upadl a a připravil se o šanci.

35
    Další standardní situace pro hosty! Opět je to velmi blízko.

36
    A zase do zdi. Hosté stále u míče.

36
    Tak to je něco. I mistr tesař se někdy utne! Akce dva na jednoho a Flacao dostal míč tři metry před prázdnou brankou. Netrefil!

37
    Další standardní situace pro hosty.

38
    Málaga právě vstřelila branku!

Tak to byla nádhera! Po závaru před bránou se k míči dostal ELISEU a nádhernou bombou z dálky vymetl růžek branky!

41
    Hosté zaslouženě vedou a jsou blíž účasti v lize mistrů.

42
    Nadějnou akci Atletica ukončuje ofsajd.

43
    Hosté jsou u míče na polovině soupeře.

44
    Hra se teď hodně kouskuje. Malaga chce dohrát poločas bez branek.

Druhý poločas začne přibližně v 22:01.

První poločas je za námi. Hosté do něj vstoupili daleko lepší hrou, která se jich držela celý první poločas a po naprosto nádherné trefě Elisea zaslouženě vedou 0:1.

46

46
    Druhý poločas zahájily týmy ve stejných sestavách. U míče jsou domácí.

47
    Ale jsou vytlačeni na svoji polovinu. Obrana Malagy zatím působí velmi jistě.

49
    Atletico má velké problémy dostat se přes záložní řadu hostů. Až na gólovou šanci Falcaa, která ale byla po brejku, se domácí zatím nedostali vůbec k ničemu.

50
    Domácí kombinovali na polovině soupeře, míč se ale hostů podařilo odkopnout do bezpečí.

51
    Demichelis vyvezl míč do bezpečí a následně byl faulován. Nebyla to asi taková bolest jako křičel, ale faul to rozhodně byl. Rohový kop domácích.

52
    Akce hostů končí v zámezí. Atletico se vrhá do útoku. Ve druhém poločase hodně přidalo na tempu.

53
    Nebezpečná hlavička do vápna Malagy! Obrana ji vyhlavičkovala.

55
    Atletico obléhá branku soupeře. Zatím se mu ale vůbec nedaří najít recept a nedostává se k zakončení.

56
    Roh domácích.

56
    Střídání Atletica. Koke nastoupil místo Suareze.

58
    Obrovská šance domácích! Adrian dostal nádhernou přihrávku za obranu, obešel i brankáře, ale nedokázal vystřelit a tím celou akci zbrzdil a obrana Malagy vše uhasila.

60
    Atletico je ve druhém poločase jasně lepším týmem. Malaga hraje hodně pasivně a mohlo by ji to mrzet.

62
    Hosté se snaží odkopávat míče, ale ani to se jim teď nedaří.

63
    Koke v ofsajdu.

64
    Centr domácích do země nikoho. Kameni vykopává a může ušetřit další čas.

65
    Atletico rozjíždí další útočné akce.

66
    Hostům se teď daří dobře napadat a obírat domácí o míč ještě na jejich polovině a tím spořit čas.

67
    Falcao se dostal k zakončení. Kameni zlikvidoval. Akce pěkná, ale ukončena ofsajdem.

67
    Do konce chybí nějakých 25 minut i s nastavením. Uvidíme, zda dokáže Malaga odolávat takovému tlaku.

68
    Kameni chytá centr a bude rozehrávat. Kamerunský brankář je zatím hodně jistý.

69
    Atlético právě vstřelilo branku!

Jakmile jsem napsal o jistém Kamenim, ten dosti nejistým zákrokem z rohového kopu vyrazil míč ke KOKEMU, který vyrovnává na 1:1.

70
    Střídání hostů. Na hřišti legenda holandské kopané Ruud van Nistelrooy. MZe hřiště byl stažen Rondon.

72
    Střídání se domácím vyplatilo. Koke dal branku a domácí rozjíždějí další akce.

72
    Ale o míč přišli a byla zde šance hostů. Courtios vše likvidoval včasným vyběhnutím.

73
    Diego dostal žluté napomenutí.

73

74
    Rohový kop byl přetažen. Hosté rozehrávají.

74
    Na stadionu Vicente Calderon dochází ke střídání. Odejde Diego a místo něj si zahraje Arda Turan.

76
    Domácí stále aktivnější. Malaga bude mít co dělat, aby vůbec uhrála remízu.

77
    Tiago fauloval za žlutou kartu. Standardní situace pro hosty.

78
    Z té nebylo nic a došlo k faulu na druhé straně. Weligton dostává žlutou za faul loktem a domácí budou zahrávat standardní situaci.

80

A je tu to o čem jsem psal. Naprostá pasivita Malagy vedla k druhé brance. Falcao vyhrál hlavičkový souboj, míč posunul na ADRIANA, který posílá svůj tým do vedení.

81
    Turan obdržel žlutou kartu.

82
    Střídání (Malaga). Ze hřiště odešel Eliseu a nahradil ho Duda.

83
    Teď se obrana Malagy nedohodla. Roh pro domácí.

85
    Atletico hraje ve druhém poločase opravdu famózně. Přidalo o 100% a Malaga se nedostává vůbec k ničemu.

86
    Rohový kop pro Atletico.

86
    Atletico stále drží míč. Rozhodně nezačalo bránit jednogólové vedení, to se někdy nemusí vyplatit.

87
    Koke je dalším žlutým hříšníkem.

88
    Juanfran odvedl dobrou obranou práci a založil útok domácích. Ten skončil faulem Adriana za žlutou kartu.

89
    Pomalu půjdeme do nastavení. Atletico drží míč.

90
    Hraje se poslední minuta řádné hrací doby. Hosté se pokouší o útok.

90

90+1
    Nastavují se tři minuty.

90+1
    A teď budou mít hosté velkou šanci vyrovnat. Salvio dostal žlutou za ruku kousek od velkého vápna.

90+2
    Obrovský závar končil střelou v brance Atletica, ale jednalo se o ofsajd!

90+2
    Ještě taktické střídání domácích. Odchází Eduardo Salvio, místo něj se na hřiště podívá Alvaro Dominguez.

90+3
    Poslední nákop na bránu překažen. Každou chvíli bude konec.

90+4
    Hraje se přes čas. Atletico u míče.

Utkání končí. Atletico nastoupilo do druhého poločasu jako zcela jiný tým a svého soupeře doslova přejelo a zaslouženě zvítězilo. V příštím kole se rozhodne o tom, který z těchto celků postoupí do předkola LM. Malaga má náskok stále dvou bodů a navíc hraje doma. Já se s Vámi tímto loučím a těším se znovu na počtenou. (22:50:52)