Senica – Žilina 2:3 (po pr.)
FK Senica
2:3 (1:1)
MŠK Žilina
sk Úterý 08.05.2012, 12:30 • Mestský štadión v Bardejove • Slovenský pohár - Slovnaft cup

Ďakujeme Vám za pozornosť a zároveň Vás pozývam na sledovanie ďalšieho hracieho dňa MS 2012 v hokeji, začíname už o 15:15! Dovidenia. (14:57:07)

V tejto chvíli je koniec! MŠK Žilina prvý krát v histórii získava Slovenský pohár! Senici sa už nepodarilo odpovedať na gól Jeana Dezu v 103. minúte.

120+
    Pri lopte stále hráči spod Dubňa.

120+
    Po faule ostáva veľmi ochotne na zemi ležať Tomáš Majtán.

120+
    Strnad nenašiel Diarrassoubu, loptu kontrolujú Žilinčania.

120
    Nadstavovať sa budú ešte dve minúty. Posledná šanca Senice.

120
    Piaček zabránil ďalšej príležitosti Senice. Majtán v protiútoku si dáva načas, získava cenné sekundy.

119
    Ľahká lopta pre Krnáča, Bolek okamžite šprintuje naspäť do brány.

119
    Do vápna beží aj brankár Bolek!

119
    Kóňa faulovaný, jedna z posledných šancí Senice.

118
    Deza padá v šestnástke, Samotný mu na to neskočil. Zahrávať sa bude ďalší zo série rohových kopov.

117
    Krnáč naťahuje čas, koleduje si o žltú kartu.

117
    Piaček a Barčík ostávajä ležať na zemi, čím sa snažia získať sekundy. Seničanom sa to nepáči a dávajú to hlasne najavo.

116
    Jean Deza mohol rozhodnúť! Sám sa totiž rútil na Boleka, obranca na neho nestačil, no Senický gólman vybehol a vytiahol zo svojej zásoby nádherný a skúsený zákrok!

115
    Senica tlačí, Diarrassouba v náznaku "nožničiek" iba do rúk Krnáča.

114
    Po rohovom kope hlavou zakončil Strnad, pred Krnáčom zasiahol Lietner.

113
    Striedajúci Černý dáva o sebe vedieť šikovnou ďalekonosnou strelou! Krnáč vytláča na roh!

113
    Elegantná kombinácia Deza - Barčík, prvý menovaný nezakončil cez obrancu.

112
    Žltá karta pre Miroslava Barčíka za nešikovný faul.

110
    Senica sa nevzdáva a strieda, z ihriska odchádza Pavlík, ktorého nahradí Furtado.

110
    Faul Černého na Pečovského. Seničania by sa mali takýmto zákrokom v tento čas vyvarovať.

108
    Seničania to opäť nevymysleli dobre. Ďalší ďalekonosný pass do vápna Krnáč iba poľahky zbiera.

107
    Žilina sa snaží udržať si vedenie a dohrať zápas, no do konca zostáva ešte trinásť minút.

106
    Senica mohla vyrovnať! Strieľaný center pred Boleka zachytil hlavou Diarrassouba, ten nanešťastie pre Senicu triafa mimo!

106
    Začalo druhé predĺženie.

Hráči pripravený na štart druhého predĺženia, chýba už iba lopta.

Po 105 minútach vyhráva Žilina tesným rozdielom 2:3, v prvej časti predĺženia sa presadil Deza. FK Senica má posledných 15 minút na vyrovnanie, resp. zvrat zápasu.

Nadstavenie prvého polčasu skončilo.

105
    Posledná minúta prvej časti predĺženia, pri lopte Senica. Vysokú loptu na bránu Krnáč zachytáva do náručia.

103
    Žilina dala gól!
    Žilina dáva prvý gól v predĺžení! Striedajúci JEAN DEZA vystrelil na Boleka, lopta bola zblokovaná, čo znemožnilo Senickému brankárovi zakročiť. 2:3 !

102
    Strnad nakopával na Diarrassoubu, no nepresne. Žilinčania v protiútoku.

101
    Stanislav Griga mení rady, z ihriska odchádza Ďurica, prichádza Černý.

100
    Nepresná kombinácia Žiliny, po zisku lopty Seničanov fauloval Barčík. Bez karty.

99
    Center na vzdialenejšiu žrď, kde ju Bolek zachytil do náručia.

99
    Deza nabiehaval na krížnu prihrávku, Gorosito rýchlejší a Žilina získava štandardnú situáciu v podobe rohového kopu.

98
    Chvíle Senice, z rohu centroval Ďurica, ktorý našiel hlavu Diviša a ten triafa miesto kde sa spája pravá žrď a brvno!

97
    Diarrassouba dobehol za loptou, za ním vybehol aj Krnáč, ktorý nedočiahol na loptu, no zakončenie senického hráča nie ideálne.

96
    Diviš sa zrazil s Pichom, žilinský hráč ostáva ležať na trávniku, vyzerá byť v poriadku a po chvíli sa stavia na vlastné.

95
    V prvom pätnásť minútovom predĺžení aktívnejší Žilinčania, píska sa ofsajd.

93
    Obrovská príležitosť Žiliny! Barčík blafoval, nakoniec vypálil Nunes, ktorý napálil žrď! Tomáš Majtán sa dral do zakončenie, no obrana stihla odkopnúť!

92
    Róbert Pich faulovaný na hrane vápna! Nebezpečný priamy kop z cca 18 metrov.

91
    Začalo nadstavenie prvého polčasu.

Úvodné zostavy:

FK Senica: Bolek (C) - Pavlík, Leal, Gorosito, Križko, Strnad, Kóňa, Wjlaars, Diviš, Blackburn, M. Ďurica.
    Hl. Tréner - Stanislav Griga.

MŠK Žilina: Krnáč - Leitner, Piaček, Mabouka, Nunes, Novák, Barčík, Pečovský, Šulek, Majtán, Pich.
    Hl. Tréner - Frans Andelaar.

Rozhodcovia: Ľubomír Samotný - Erik Weiss, Miroslav Benko.

V druhom polčase pridal každý tím po jednom góle, najskôr strhol vedenie na svoju stranu Barčík už v úvode druhej štyridsaťpäť minútovky, no v 72. minúte vyrovnal krásnou strelou Tomáš Kóňa. Rozhodnúť môže 2x15 minútové predĺženie, a ak nepadne gól, tak až v penaltovom rozstrele.

Druhý polčas skončil.

90+
    Hlavičkový biliard vo vápne, loptu nakoniec získali Seničania.

90+
    Barčík nabil Gergelovi, ten napálil iba obrancu, ďalší rohový kop.

90
    K riadnemu hraciemu času sa budú nadstavovať ešte dve minúty.

89
    Séria krátkych prihrávok na malom priestore, následne si Diviš a Diarrassouba zavadzali, prvý menovaný nakoniec aj vystrelil, no veľmi nepresne, iba na tribúnu.

88
    Momentálne to nevyzerá, že deväťdesiat minút bude mužstvám stačiť na rozhodnutie zápasu.

88
    Opäť aktívny striedajúci Jean Deza, ten cez obrancu neodcentroval.

87
    Nešikovný šlapák Róberta Picha, ktorý fauloval Diviša. Karta z toho nebude.

86
    Deza našiel v šestnástke Majtána, ten nemohol zakončiť cez dvojicu obrancov, lopta pre Senicu.

85
    Nunes našiel iba hlavu Diarrassoubu. Lopta sa odrazila späť k Nunesovi, tá však ušla k Diarrassoubu, ktorý vtipným odokopom posiela loptu iba pred Boleka. Ten ju zachytil do rúk.

84
    Samotný udelil výhodu po zákroku na Dezu, ten v rýchlom postupe vybojoval aspoň roh.

83
    Diarrassouba si nerozumel ideálne s Lealom, lopta uteká až za autovú čiaru.

82
    Prvý ofsajd Senice prichádza až v 82. minúte.

81
    Posledné striedanie Žiliny. Z ihriska odchádza Novák, strieda ho Jean Deza.

80
    Kóňa to opäť skúšal z rovnakej pozície, tentokrát mimo.

80
    Bolek rozohráva loptu po faule, vyháňa všetkých svojich spoluhráčov čo najbližšie ku Krnáčovi.

79
    Diviš znova v útoku, v hodine dvanástej mu Leitner stihol odkopnúť loptu na roh.

79
    Diviš nádherným lobom našiel Križka, ktorý okamžite vypálil krížnu strelu, ktorá o centimetre míňa priestor brány.

78
    Nunes na Nováka, následne loptu prevzal striedajúci Gergel, ktorý hľadal spoluhráčov na druhom krídle, no neúspešne. Jednoducho tam teraz neboli.

77
    Druhé striedanie Žiliny, z ihriska odchádza Peter Šulek, ktorého strieda Roman Gergel.

76
    Dlhú nakopávanú loptu Majtán nespracoval ideálne, aut pre Senicu.

75
    Novákov center nenašiel nikoho, napokon loptu ešte pri rohovej zástavke zachytil Barčík, no nič z toho nebude. Rozohráva Bolek.

75
    Faul na Picha, rozhodca upokojuje aj trénera Stanislava Grigu, ktorý hlasno protestuje.

74
    Diarrassouba nestačil na Leitnera, ten odkopáva preč od Krnáča.

73
    Finále ako sa patrí - minimum faulov, krásne početné góly na oboch stranách. To je to, čo sa diváckemu oku páči.

72
    Senica dala gól!
    Ihneď po striedaní prichádza vyrovnanie! Z hranice vápna vypálil TOMÁŠ KÓŇA prudký projektil, ktorý ešte opečiatkoval brvno zo spodu, ale nakoniec skončil v sieti! KÓŇA pridáva svoj druhý gól v zápase! 2:2!

71
    Avizované striedanie, Rolando Blackburna uvoľňuje miesto pre Lamine Diarrassoubu.

70
    Strnadove vhadzovanie, vysokú loptu vypálil Stef Wjlaars, Krnáč nemusel zasahovať.

69
    Kóňa sa odpútal, prihral na os ihriska na Wjlaarsa, ktorý vypálil z prvej, no trafil iba obrancu.

68
    Diarrassouba sa rozcvičuje, pravdepodobne bude Senica striedať.

67
    Blackburn váhal, či prihrá alebo vystrelí, nakoniec nestihol ani jedno, pretože loptu mu čisto zo zadu odobral Nunes.

66
    Martin Krnáč skrotil loptu po Kóňovom zakončení.

65
    Róbert Pich sa uvoľnil v šestnástke, okamžite na neho loptu smeroval Tomáš Majtán, no tá nebola presná a preto obrana môže odvrátiť.

64
    Strelu skúšal aj Blackburn, zdalo sa nám, že trafil ruku žilinského obrancu, no rozhodca nepíska.

63
    Z tribún sa aj naďalej ozývajú mohutné pokriky oboch fanúšikovských táborov, no viac je počuť ten Šošonský.

62
    Obrovská šanca Žiliny! Pich poslal loptu do ohňa, kde si nabiehal Novák, ten z prvej napálil iba do Boleka, odrazenú loptu sa ešte snažil doklepnúť do siete Tomáš Majtán, no vynikajúci Senický gólman si poradil aj s touto loptou!

62
    Nunes nerozohral moc umne, preto sú pri lopte Seničania.

61
    Strnad sa rozčuluje po odpískaní faulu na Piačeka.

60
    Blackburn pred Krnáčom zlyhal, jeho hlavičkové zakončenie končí až za čiarou.

59
    Barčík z priameho kopu skúšal prekvapiť Boleka, ten však nemusel zasahovať.

58
    Pavlík odkopáva až do autu, kde triafa kameramana. Žilina pri lopte. Po autovom vhadzovaní Strnad fauluje.

57
    Po rohovom kope sa lopta odrážala od hráčov vo vápne, nakoniec sa dostala až na hranu, kde stál Novák, ten si spracoval a vypálil, k nemu najbližší obranca zblokoval aj tento pokus.

56
    Bolek sa musel natiahnuť, Tomáš Majtán to na neho skúšal krížnou strelou! Rohový kop.

55
    Do zakončenia sa dral aktívny Tomáš Kóňa, no tentokrát vážnejšie ohrozenie Krnáča neregistrujeme.

46
    Polčasové striedanie, Angelovič strieda Mabouka.

54
    Priamy kop zahrával už tradične Tomáš Kóňa, prvú strelu Krnáč vyboxoval iba pred seba, k dorážke nabiehal Križko, ten však vysoko prestrelil!

53
    Po Ďuricovi vidí žltú kartu aj Žilinčan, konkrétne Vladimír Leitner.

52
    Seničania musia hrať, no kolmica na Blackbourna príliš prudká, loptu zbiera Martin Krnáč.

50
    Útočný faul Diviša, Piaček ostáva ležať vo svojej šestnástke, po chvíli sa však otrasený "šošon" dvíha zo zeme.

49
    Jaroslav Diviš sa nevzdáva, jeho strela spoza obrancu len o kúsok míňa roh Krnáčovej brány!

49
    Z ničoho nič prichádza gól Žiliny! MIROSLAV BARČÍK prevzal Šulekovu lopu, zasekol si obrancu a nádhernou strelou do šibenice strháva výsledok zápasu na svoju stranu!

47
    Barčík si pýtal faul, no rozhodca nepíska.

46
    Začal druhý polčas.

V tejto chvíli sa končí prvý polčas finále Slovnaft Cupu, po 45 minútach je stav nerozhodný, najskôr sa v 6. minúte hlavou presadil Tomáš Majtán, o štyri minúty neskôr odpovedal krásnym technickým priamym kopom Tomáš Kóňa. Druhý polčas začne zhruba o 13:30.

Prvý polčas skončil.

44
    Mabouka vybojoval loptu a z hranice šestnástky poslal šikovnú loptu do ohniska, točená polocenter-polostrela sa takmer zatočila až do šibenice, no nakoniec končí mimo priestoru brány.

44
    Martin Ďurica vidí za jasný faul na postupujúceho Nováka prvú žltú kartu.

43
    Z rohového kopu opäť nič nebude, obrana odvrátila.

43
    Samotný dohovára Piačekovi a Gorositovi, ktorý sa mierne pochytili ešte pred odohratím rohu.

42
    Nešikovný odkop záhorákov, Barčík zahráva rohový kop.

41
    Držanie lopty: FK Senica 49% - 51% MŠK Žilina

41
    Pečovský faulovaný Kóňom, ktorý si nedal pozor na svoje pravé koleno.

40
    Róbert Pich vypálil tvrdý projektil z hranice šestnástky, na ktorý však Bolek bol pripravený.

39
    Barčík sa napokon dostal k centru, no nenašiel nikoho.

39
    Mabouka si pri získavaní lopty pomáhal rukami, píska sa faul na Križka.

38
    Upokojenie hry, Senica pomaličky kombinuje na svojej polovici ihriska. Žilinčania okamžite vysoko napádajú.

37
    Píska sa faul, Tomáš Majtán pri výskoku trafil lakťom Strnada do čela.

36
    Šikovný lob na Majtána, ktorý bol však tienený Pavlíkom, takže MŠK nezakončila.

35
    Tomáš Majtán vysoko napáda Senickú rozohrávku, obrancovia musia hrať až s Bolekom.

34
    Tomáš Kóňa narobil problémy Krnáčovi, ktorý takmer zaváhal na mokrom trávniku.

33
    Barčík sa dostal až na hranu šestnástky, odkiaľ poslal prudkú loptu po zemi až na Picha, ten však nespracoval ideálne a Senica odvracia.

32
    Tomášovi Kóňovi sa tentokrát rohový kop nevydaril, vysokú loptu nezachytil nikto - MŠK bude vhadzovať spoza autovej čiary.

31
    Kombinácia Majtán - Mabouka, nakoniec sa k centru dostal druhý spomínaný hráč MŠK, no prízemná lopta do ohniska našla iba obrancu Senice.

30
    Obrovské šťastie Žiliny! Po Kóňovom priamom kope sa z húštiny tiel dostal do hlavičkového zakončenia Rolando Blackbourn, s ktorým mal Martin Krnáč obrovské problémy!

29
    Ernest Mabouka nešikovne fauloval Kóňu, za čo si vyslúžil posledné varovanie od hlavného arbitra.

29
    Piaček číhal pred Bolekom na vysokú loptu, no Strnad odhlavičkoval skôr

28
    Tomáš Majtán faulovaný, hlavný rozhodca Samotný udelil výhodu, no MŠK Žilina nekontrolovala loptu, takže nakoniec sa píska.

27
    Piaček s Maboukom upokojujú situáciu a zakladajú ďalší útočný postup.

26
    Po strete Leitnera s Divišom ostáva na zemi ležať žilinský hráč, ten sa držiac za bok pomaličky stavia na nohy.

25
    Nunesov tradičný center do vápna, Strnad nepostrážil Leitnera, ktorý to skúšal rybičkou, no nepresne.

24
    Lopta sa na klzkom povrchu zastavila tesne pred rohovou zástavkou, ihneď po nej vyštartoval Novák, ktorý vybojoval ďalší roh pre MŠK. Od fanúšikov si vyslúžil potlesk.

24
    Majtán hľadal Leitnera, jeho prihrávka nepresná, Senica v protiútoku.

24
    Tentokrát najvyššie vyskočil Krnáč a vyboxoval loptu čo najďalej od svojej svätyne.

23
    Vyšší center z rohového kopu opäť zblokovaný na ďalší roh.

23
    Pred Strnadom na ďalší rohový kop odhlavičkoval Leitner.

22
    Jaroslav Diviš vybojoval rohový kop aj pre svoj tím.

21
    Tomáš Kóňa a jeho rýchly únik zastavený čiarovým rozhodcom. Lopta už opustila hraciu plochu.

21
    Opäť Nunesov rohový kop, center na bližšiu žrď, pri lopte bol najskôr obranca Senice.

20
    Senické vhadzovanie nie príliš úspešné, lopta prakticky odovzdaná pre MŠK.

19
    Rýchly ofenzívny výlet Žiliny, Šulek vybojoval loptu, našiel Majtána, ten preniesol ťažisko hry na druhú stranu, no zakončenie neprišlo. Po chvíli však loptu opäť získal Mabouka, ktorý to skúšal na kapitána Senice Boleka, ten zasahovať napokon nemusel.

17
    Nunesov mierne vysoký center to malého vápna veľmi šikovný, no nikto z jeho spoluhráčov nečakal pred Bolekom na zakočenie.

17
    Barčík sa vymenil s Nunesom, ktorý napokon pošle loptu do ohniska.

16
    Obranný faul Senice, Ernest Mabouka postupuje po pravom krídle, vybojoval aspoň rohový kop.

15
    Senica opäť v útoku! Po centri sa k lopte vo vápne dostal Križko, ktorý si hľadal priestor na zakončenie, no jeho strela končí na poslednom obrancovi!

15
    Veľmi tvrdý attack Diviša na Nunesa. Nunes je v poriadku.

14
    Žilina v útoku fauluje, čím stráca loptu.

13
    Po dlhšom čase pri lopte aj Žilina, no postup po ľavom krídle zlyhal. Autové vhadzovanie MŠK.

12
    Úvodný tlak Žiliny opadol, iniciatívu prebrali Seničania.

10
    Dnes sa na štadióne v Bardejove dejú neuveriteľné veci! FK Senica zahrávala prvý priamy kop, ktorý TOMÁŠ KÓŇA zahral skvelo. Na jeho technickú strelu Krnáč nemal nárok.

8
    Už mohlo byť vyrovnané! Po dlhom autovom vhadzovaní sa lopta dostala až do vápna, kde stál osamotený Diviš, ten vystrelil z prvej, no v poslednej chvíli mu do dráhy strely vbehol Pich.

8
    Lopta z rohového kopu zblokovaná.

8
    Prvá strela Senice, s mokrou loptou si Krnáč neporadil ideálne, roh aj pre Senicu.

7
    Mierne nedorozumenie v obrane MŠK, Leitner to vyriešil jednoduchým odkopom.

6
    Krásna akcia Žiliny!! Peter Šulek odobral v rohu ihriska loptu, šikovným točeným centrom našiel hlavu TOMÁŠA MAJTÁNA a ten strieľa úvodný gól finále Slovnaft Cupu!

5
    Rohový kop napálený iba do bočnej siete. Z tribún sa ozýva mohutné "MŠK Žilina", čo určite pomôže hráčom.

5
    Prvý strelecký pokus Žiliny, z otočky vypálil Peter Šulek a Bolek sa musel natiahnuť a vytlačiť na roh.

4
    Gorosito sa pri zastavení prihrávky do vápna pošmykol, loptu takmer zachytil Majtán, bol však krytý ďalším obrancom, preto sa vzruch nekoná.

3
    Nakopávaná lopta Mabouku na Tomáša Majtána príliš dlhá, Senica odvracia.

2
    Momentálne sa dejisko hry nachádza v blízkosti stredovej čiary, pri lopte raz jeden, raz druhý team.

1
    Tomáš Majtán v prvom postavení mimo hry. Stretnutie začalo vlažne.

1
    V tejto chvíli začalo finále Slovnaft Cupu 2011/2012.

1
    Stretnutie práve začalo.

Dobrý deň, Vitajte pri sledovaní finále Slovenského pohára, kde sa prebojovali tímy FK Senica a MŠK Žilina. Ani jedno z týchto klubov nemá túto trofej, pre Senicu je to premiéra v boji o titul. MŠK Žilina v minulom ročníku nestačila na pôde Banskej Bystrice na Slovan Bratislava, keď si nechala ujsť víťazstvo po penaltovom rozstrele (4:5).

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 12:30.
    Branky: 10. Kóňa, 72. Kóňa - 6. Majtán, 49. Barčík, 103. Deza

Karty:   44. Ďurica (SEN) - 53. Leitner (ZIL)

Rozhodčí: Ľubomír Samotný - Erik Weiss, Miroslav Benko