Alžírsko – Japonsko 0:3 (kon.) | Čína – Srbsko 3:1 (kon.) | V. Británie – Rusko 0:3 (kon.)
Itálie – Domin. republika 3:1 (kon.) | USA – J. Korea 3:1 (kon.) | Brazílie – Turecko 3:2 (kon.)

0:0
    I když to po prvním setu vypadalo na překvapení, od toho druhého nenechaly hráčky Číny nic náhodě a šly si za vítězstvím. Set po setu toho svým soupeřkám dovolovaly čím dál méně a své první pŕedstavení korunovaly exhibicí v setu číslo čtyři.

Čína tak vstoupila do turnaje tou správnou nohou, kdežto Srbky budou muset přidat. S tímto se s Vámi loučím a u dalších přenosu se těším nashledanou. (14:14:11)

25:12
    Čtvrtý set skončil.

25:12
    Po chybě Srbek na síti se radují hráčky Číny - mají na svém kontě první výhru.

24:12
    Xu pro svůj tým získala mečboly.

23:12
    Brakocevicová ale oslavy oddaluje.

23:11
    Yang byla nekomromisní a opět přiblížila svůj tým k výhře.

22:11
    Tečovaná smeč Mihajlovicové a jedenáctý bod Srbska.

22:10
    Djeresilová zaútočila od kůlu a trefila se k lajně.

22:9
    Wang se dostala přes dvojblok a pokládá míč na zem.

21:9
    Několik neúspěšných útoků na obou stranách a nakonec se radují Srbky.

21:8
    Zhang pálí středem a trefuje.

20:8
    Rasicová tentokrát do hřiště a je to bod číslo osm.

20:7
    Přesný útok Xu a Číně schází posledních pět bodů.

19:7
    Rasicová zasmečovala a i díky teči končí míč v autu. Bod pro Srbsko.

19:6
    A znova útok a smeč a další bod.

18:6
    Čínský útok je jako lavina a zaznamenává další bod.

17:6
    Xu zablokovala Brakocevicovou a je už asi rozhodnuto.

16:6
    Druhý technický time out.

16:6
    Brakocevicová míří do autu je to 16:6.

Aleš Pur

Čína: Yimei Wang, Yang Mi, Ruoqi Hui, Yian Zhang, Qiuyue Wei, Junjing Yang, Danna Shan, Yunli Xu, Yunwen Ma, Lei Zhang, Chunlei Zeng, Jinling Chu. Trenéři: Juemin Yu, Lai Yawen.
    Srbsko: Maja Ogjenovićová, Bojana Zivkovićová, Jovana Vesovićová, Jelena Blagojevićová, Jovana Brakocevićová, Ivana Djerisilová, Sanja Starovićová, Milena Rasićová, Nataša Krsmanovićová, Stefana Veljkovićová, Suzana Cebićová, Brankica Mihajlovićová. Trenéři: Zoran Terzić, Branko Kovaćević.

Rozhodčí: Susana Rodriguezová, Ibrahim Al-Naama