Zápasy ve skupinách (muži) (kon.) | Zápasy ve skupinách (ženy) (kon.)
Zápasy ve skupinách (smíšená čtyřhra) (kon.) | Larisa Grigaová - Kristína Gavnholt 1-2 (kon.)
Pablo Abian - Petr Koukal 2:1 (kon.)
Larisa Grigaová - Kristína Gavnholt

1-2

Neděle 29.07.2012, 20:44 • Wembley arena, Court 3 • Olympijské hry - Badminton
Sledujte:

Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 20:44.

Příjemný den z Londýna. Badmintonový kurt Wembley haly dnes poctí svým kláním i reprezentantka českých barev. Kristína Gavnholt ( rozená Ludíková ) sehraje svůj druhý zápas na turnaji proti Ukrajince Larise Grigaové, pro kterou to bude premiérový duel na Olympiádě.

Ta narozdíl od naší hráčky stále živí naději na postup. Kristína si bude chtít vylepšit celkový dojem z turnaje, jelikož včera navzdory dobrému výkonu i napodesáté v řadě podlehla favorizované Němce Juliane Schenkové. Bude to zároveň repríza únorového klání, kdy se Kristína také sápala po vítězství (zejména ve druhém setu, kdy neproměnila tři setboly), nakonec však podlehla ve dvou setech?

Papírovou favoritkou bude sice o tři místa výše nasazená Ukrajinka, v jejíž prospěch hrají zkušenosti a letošní vzájemný zápas, Gavnholt by ale mohla využít rozehranosti a šťávy, kterou bezpochyby oplývá. 2 z posledních 3 vzájemných duelů se hrály na tři sety. Uvidíme tak jistě vyrovnanou partii. Držme palce naší hráčce. Začínáme ve 20:44.

BT
    Ještě jednou příjemný večer. Hráčky se již připravují na prostřední duel skupiny N ženských singlů. Za malou chvíli nastoupí na hrací plochu.

BT
    Na řadu přichází podání rukou a házení mincí o přisouzení podání.

Zápas provází zdržení. Podrobnosti vám co nejdříve dodám.

Pořadatelé opět nezvládli začátek zápasu na čas. Začít by se mělo v rozmezí 10 minut.

Coin flip přisoudil první podání Ukrajince. Utkání právě začalo.

0-1
    Na začátek dlouhá výměna, kterou úspěšně zakončila česká hráčka.

1-1
    Ukrajinka bleskurychle po podání Kristíny vyrovnává.

1-2
    Kristína se dostala do vedení.

2-2
    A je opět srovnáno.

2-3
    Zatím si ani jedna z hráček neudržela své podání.

2-4
    Poprvé. Kristína skvěle zasmečovala a Ukrajinka vytáhla obranný úder pouze do sítě.

3-4
    Larisa se vzchopila a opět snížila.

3-5
    Skvěle.

3-6
    Kristína zatím předvádí jistou hru a čiší obratností. Teď odskakuje na rozdíl 3 bodů.

4-6
    Ukrajinka drží krok.

5-6
    Teď si hráčky naopak drží své podání. K sérii vítězných "míčků" se dostala také Grigaová.

5-7
    Další výměna patří Kristíně.

5-8
    Výborně.

5-9
    Další třívýměnová série v podání české badmintonistky.

6-9
    Grigaová stíhá.

6-10
    Další bezchybná výměna v podání Češky.

6-11
    Kristína zatím svojí nátlakovou hrou sklízí ovoce. Teď opět zasmečovala.

7-11
    Stylem podání-útok si teď došla Ukrajinka pro bod.

7-12
    Teď byla Kristína v úzkých, dostala se z toho však a boduje.

8-12
    Ukrajinka si připsala bod.

8-13
    A Kristína opět kontruje. Nedává Ukrajince šanci chytit se vícero vítěznými míčky v řadě.

9-13
    Grigaová ale bojuje.

10-13
    Kristína chybuje a Ukrajinka má šanci prodloužit si zatím svoji nejdelší sérii vítězných míčů.

10-14
    Tu hned v počátku Gavnholt zarazila.

10-15
    Kristína se pohybuje mnohem lehčeji než její soupeřka a hraje tak efektivněji.

10-16
    Tato výměna toho byla důkazem. Češka vede už o 6 bodů.

10-17
    Parádní jízda Kristíny.

11-17
    Až teď ji Ukrajinka zarazila dvojicí dalekých úderů a smečí.

11-18
    Chyba Ukrajinky.

11-19
    A další. Kristína vede o 8 bodů a chybí jí 2 míčky k zisku první sady.

12-19

12-20
    Kristína má setbol.

13-20
    První Ukrajinka odvrátila, ovšem česká hráčka hraje houževnatě a je otázkou času, kdy setbol promění.

13-21
    To přichází na druhý pokus. Po 15 minutách si Kristína Gavnholt připisuje první set, první na turnaji, a ujímá se vedení 1:0. Nutno podotknout, že zaslouženě. Češka se pohybuje lehce a nechybí jí ani pohotovost, což se na druhé straně dá říci jen částečně.

0-1
    Skvělý start do druhého setu.

0-2
    Kristína donutila Ukrajinku k chybě a vede 2-0.

1-2
    Grigaová oplácí.

2-2
    Je vyrovnáno. Teď Ukrajince podání svědčí.

3-2
    Larisa se poprvé v zápase ujímá vedení.

3-3
    To netrvalo dlouho. Kristína vyhnala Ukrajinku daleko od sítě a skvěle zakončila.

3-4
    A už je opět ve vedení.

4-4
    Druhý set je zatím maximálně vyrovnaný.

5-4
    To, co se v prvním setu dalo říci pouze 3 krát, již Ukrajinka vyrovnala. Uhrála třetí bod po vlastním podání.

6-4
    A bilanci zlepšuje. Teď se, zdá se, probudila a hýří aktivitou.

7-4
    A máme zde již tříbodové vedení Ukrajinky.

8-4
    A další bod, bezprostředně po podání.

9-4
    Kristína pod tlakem chybuje.

9-5
    Sérii 4 bodů v řadě pro Ukrajinku Kristína přerušila.

12-7
    Už devátý bod po vlastním podání pro Larisu.

12-8
    Kristína se stále drží na alespoň malý dosah.

13-11
    Kristína vyhnala Grigaovou z kurtu a využila toho.

14-11
    Kristína chybuje.

15-11
    Teď zahrála Ukrajinka skvěle. Začalo to výborným obranným úderem, ze kterého přešla do smrtící ofenzivy.

15-12
    Ale Kristína bojuje.

16-12
    V tomhle setu se ale karta obrátila a ofenzivněji hraje Ukrajinka. Z toho pramení body jako tenhle.

16-13
    Kristína se ale nehodlá smířit se ztrátou druhého setu.

17-13
    Grigaová už však tolik nechybuje a hraje trpělivě.

17-14
    Teď uspěchala přechod na zteč a míček končí v síti.

18-14
    Tentokráte již nikoli a Češka už míček nevrátila.

19-14
    2 body dělí od zisku druhé sady Ukrajinku.

20-14
    Setbol pro Ukrajinku.

20-15
    První Češka odvrátila.

21-15
    Druhý set je u konce. V těchto 19 minutách se karta obrátila a Larisa Grigaová zlepšila pohyb, čímž donutila Kristínu často chybovat. I třetí ze čtyř posledních vzájemných zápasů najde rozuzlení až ve třetím setu.

0-1
    Třetí set započala lépe česká badmintonistka.

0-2
    0-2.

1-2
    Míček končí v síti. Kristína se zlobí.

1-3
    Tentokrát už zahrála lépe a nedala Ukrajince šanci.

2-3
    Grigaová zahnala Kristínu do úzkých, z nichž ji už nepustila.

2-4
    Pomalý návrat na střed Ukrajinky znamená bod pro Kristínu.

3-4
    Bod pro Ukrajinku.

3-5
    A opět dvoubodové vedení.

3-6
    Kristína odskakuje na rozdíl tří bodů. Larisa nepřekonala z blízkosti síť.

4-6
    Skvělá výměna od Ukrajinky.

4-7
    A ještě lepší od Češky. Ukrajinka podruhé míček nevrátila.

5-7
    V o něco delší výměně úspěšnější Grigaová.

5-8
    Kratší výměny sedí naší reprezentantce.

6-8
    Aut z rakety Gavnholtové.

6-9
    Kristína se teď blýskla rychlou a svižnou smečí, na niž Grigaová reagovala pozdě.

6-10
    Je to o 4 body.

7-10
    Osmadvacetiletá badmintonistka ale nepouští Češku do velkého trháku.

8-10
    Už je to jen o dva body.

9-10
    Teď převzala iniciativu Ukrajinka. Zřejmě si řekla "nemám co ztratit" a hraje na hranici rizika.

9-11
    Teď se jí to nevyplatilo. Kristína uhrála důležitý bod.

9-12
    A další.

9-13
    Skvěle! Češka se dostala opět na koně a ziskem třetího bodu v řadě odskakuje.

10-13
    Škoda. Chyba Kristíny.

10-14
    Tentokráte Larisy. 10-14.

10-15
    Poprvé ve třetí sadě vede Kristína o pět bodů.

11-15
    Ukrajinka stále ještě nevzdává.

11-16
    Že by tohle byl rozhodující náskok. Kristína hraje teď velmi odhodlaně. Vychází ze skvělé obrany, na niž teď navázala ultrarychlou smečí.

11-17
    Teď Ukrajinka vytáhla jeden ze svých horších úderů a připisuje si další nevynucenou chybu.

11-18
    To se nám líbí. 3 míčky od vítězství.

11-19
    Už jen dva. Ukrajinka jako by závěr zápasu vypustila.

12-19
    To jsem předběhl. Ještě stále živí alespoň malou naději na úspěch.

13-19
    No vida. V úzkých přichází ty nejlepší údery. Teď se o tom Grigaová přesvědčila.

13-20
    Máme zde matchball pro rodačku z Trenčína.

14-20
    První Grigaová odvrací.

15-20
    A druhý s ještě větší suverenitou.

15-21
    A máme zde konečně badmintonové vítězství českých barev. Kristína Gavnholt si ve třech setech vyrovnaného klání poradila s výše nasazenou Ukrajinkou Larisou Grigaovou a zlepší si tak bilanci a jistě i náladu. Bohužel při něm Češka ztratila jeden set, který již definitivně určil, že nepostoupí.

AT
    Naše badmintonistka navázala na dobrý výkon ze včerejšího duelu s Němkou Schenkovou a s turnajem se loučí důstojně. S předvedenou hrou a celkově i výsledkem, za což jí patří dík, může být dle mého spokojená. S konstatováním, že česká badmintonistka Kristína Gavnholt porazila juniorskou mistryni Evropy Larisu Grigaovou 2-1 na sety, se s Vámi loučím. Příjemný zbytek večera. (22:10:21)