SK Slavia Praha
3:3 (0:3)
FC Vysočina Jihlava
Pondělí 30.07.2012, 18:00 • Eden Arena, Praha - Vršovice • Gambrinus liga

Slávističtí fanoušci ocenili výkon domácích hráčů ve druhém poločase bouřlivým potleskem ve stoje, stejné uznání se ze sektoru hostů dostalo i fotbalistům Jihlavy, kteří však odcházeli ze hřiště se sklopenou hlavou. (19:57:28)

Na 1:3 totiž nejprve snížil střídající Vošahlík, tři minuty před koncem základní hrací doby pak dostal sešívané na dostřel Kisel a o vyrovnání se postaral opět Vošahlík. V úplném závěru ještě střílel nebezpečně Kisel, ale vzhledem k průběhu zápasu je asi remíza zasloužená.

Dohrávka úvodního kola přinesla hodně dramatický zápas. Hosté z Jihlavy sice v poločase vedli 3:0 a pět minut před koncem ještě drželi náskok dvou branek, v posledních sekundách zápasu se ale báli, aby neprohráli.

90+2
    Latka posunul míč na hranici pokutového území, kde byl Kisel. Ten se do míče opřel z první, ale Blažkovu svatyni o dva metry minul.

90
    Slavia právě vstřelila branku!

Po centru Hubáčka, který vypadal dosti přetažený, se dostal k míči Latka, který poslal balón nad malé vápno, kde se po několika odrazech dostal míč od těla JANA VOŠAHLÍKA do brány. Srovnáno!

90
    Rohový kop byl příliš dlouhý, slávisté budou ale vhazovat.

90
    Latka vybojoval roh pro slávisty.

90
    Slavia soupeře z Vysočiny sevřela u jeho vápna!

89
    Juharův centr z přímého kopu hosté odvrátili. U míče jsou ale opět slávisté, které za vyrovnáním žene celé publikum.

89
    Josl okatě zastavil Vošahlíka a může být hodně rád, že neuviděl druhou žlutou kartu.

87

Stihne Slavia vyrovnat? KAROL KISEL přízemní pumelicí ke vzdálenější tyči snižuje na rozdíl jediné branky!

86
    Brankář Blažek si musel zpracovávat malou domů, čehož chtěl využít napadající Latka. Ten pak nebojácně do jihlavského gólmana zajel, ale zasáhl jen míč. Blažek chtěl pro Latku kartu, bude však odkopávat od brány, neboť sudí neodpískali ani faul.

86
    Jihlava využívá poslední možnosti střídat. Čerstvý Sedláček nahrazuje dnes výborně hrajícího Jungra.

85
    Po dlouhém nákopu si nepohlídal ofsajdové postavení Latka, jenž už zhruba 15 minut operuje na hrotu, a zastavil tak útok Slavie.

84
    Koloušek rozehrál na krátko s Kosakem, který posléze i cetroval, ale našel jen slavistické kopačky.

83
    Tečovaná střela Murise Mešanoviče skončila nad domácí brankou. Hosté budou kopat roh.

81
    Teclův pas na střídajícího Mešanoviče byl příliš prudký.

Václav Baumann

Petr Brabec

Branky: 69. Vošahlík, 87. Kisel (Latka), 90. Vošahlík (Latka) – 8. Vaculík (Masopust), 21. Koloušek (Jungr), 45+1. Tecl (pen.)

Karty:   21. Jarolím (SLA), 45. Čontofalský (SLA), 71. Nitrianský (SLA) – 14. Josl (JIH), 56. Masopust (JIH), 64. Koloušek (JIH)

SK Slavia Praha: Čontofalský - Hubáček, Nitrianský, Čonka, Juhar, Kisel, Jarolím (53. Vošahlík), Škoda, Latka, Petrák, Koreš (76. Zmrhal)
    FC Vysočina Jihlava: Blažek - Tecl, Jungr (86. Sedláček), Vaculík (74. Kosak), Tlustý, Koloušek, Josl, Karlík, Masopust (61. Mešanovič), Šourek, Obert

Rozhodčí: Příhoda - Moláček, Štěrba