Roddick – Kližan 2:0 (kon.) | Štěpánek – Davyděnko 0:2 (kon.)
6 6
Pondělí 30.07.2012, 14:00 • Wimbledon, Court 7 • OH - dvouhra muži (tráva)
Sledujte:

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Na pořadu je dnes další utkání prvního kola olympijského turnaje. Po včerejším výpadku Tomáše Berdycha drží českou zástavu v mužském pavouku už jen Radek Štěpánek. Velezkušený tenista má před sebou ovšem nelehký úkol - porazit nevyzpytatelného Rusa Davyděnka.

Vzájemná bilance obou soupeřů je momentálně 6:4 z pohledu Davyděnka, což jen dokazuje, kolik toho už oba mají za sebou. Mírně favorizovaný je ovšem tentokrát Štěpánek - ve Wimbledonu letos dokráčel do třetího kola a obecně se mu na trávě daří více, než Davyděnkovi. Ten se letos s nejslavnějším turnajem rozloučil velmi záhy, navíc není zrovna v ideálním rozpoložení. Ale jak se včera přesvědčil Tomáš Berdych, olympijský turnaj je nevyzpytatelný.

Nad Londýnem se občas proženou mraky, čeká nás tedy typické "wimbledonové" počasí. Nakolik to ovlivní zápas, to teprve uvidíme, jisté každopádně je, že podmínky budou pro oba tenisty stejné a měli by na ně být z Anglie již zvyklí.

Déšť a kroupy, to je momentální obraz londýnského počasí. Vše nasvědčuje tomu, že o půl jedné asi nezačneme.

Zatím nemáme podrobnou informaci o tom, jak dlouhá pauza bude a kdy se začne hrát. Vše závisí na tom, kdy se počasí umoudří, což může být za pět minut nebo pozítří, tady člověk nikdy neví.

Stále ještě prší, byť už ne tak silně. Pro Radka Štěpánka to asi není úplně příjemné, má totiž ještě dnes nastoupit k utkání čtyřhry.

Podle nejčerstvějších informací se nezačne hrát dříve než o půl třetí.

Další termín byl stanoven na třetí hodinu a zdá se, že už se na kurtech začíná něco dít. Dokonce se nesměle ukazuje i slunce.

Na kurtu číslo sedm už je pohyb, pokud se počasí opět nezmění k horšímu, měl by zápas začít v dohledné době.

Opět se drobně rozpršelo, snad už to nebude trvalejší déšť. Hráči jsou na kurtu.

Tři zápasy mužské dvouhry už se hrají, to je dobrá zpráva.

A-40
    Štěpánek odvrátil nebezpečí a má výhodu.

40-40
    Dlouhá výměna je u konce, uspěl v ní Davyděnko. Opět shoda.

40-A
    A pozor, první brejkbol zápasu.

40-40
    Štěpánek odvrací hrozbu a naznačuje, že jeho zápas ani tentokrát nebude zrovna rychlý.

1:1
    Davyděnko ovšem neponechává nic náhodě a srovnává na 1:1.

15-0
    První fiftýn třetí hry pro českého tenistu.

30-0
    30-0 pro Radka.

30-15
    Soupeř ovšem záhy snižuje.

30-30
    A je srovnáno, Štěpánek na svém podání není zatím tak jistý.

30-40
    Davyděnko má druhý brejkbol v prvním setu!

40-40
    Ale Radek je bojovník a je tu shoda.

A-40
    Výhoda pro Radka po další povedené výměně.

40-40
    Je to boj, opět shoda.

40-A
    Třetí brejkbol pro Rusa.

1:2
    A teď už Rus nezaváhal, komplikace pro Štěpánka.

15-0
    Štěpánek v těžké situaci zahájil svůj servis úspěšně.

15-15
    Srovnáno, 15-15.

30-15
    Radek se nevzdává a jde v páté hře opět do vedení.

40-15
    Dva gemboly pro Štěpánka.

2:3
    Štěpánek snižuje, ale ta složitější část jeho úkolu je stále před ním - vzít si zpátky podání.

A-40
    Skvěle Radek! Získal dlouhou výměnu pro sebe a je tu třetí brejkbol.

40-40
    Ovšem ani teď se brejk neurodil.

40-A
    Davyděnko se dostal z nepříjemné situace a jeden fiftýn ho dělí od zisku této hry.

40-40
    Jenže ani Radek se nevzdává a je opět srovnáno.

A-40
    A je tu čtvrtý brejkbol pro českého tenistu.

40-40
    Davyděnko má nervy ze železa a my je musíme mít také. Opět srovnáno.

40-A
    Výhoda pro Rusa.

2:4
    Velká škoda, v této hře byl Radek blízko úspěchu, ale nakonec ji získal Davyděnko.

0-15
    Davyděnko se veze na vlně pohody a získává první fiftýn této hry.

40-40
    Ou, po dlouhé výměně je tu shoda, Radek si zbytečně zkomplikovla již tak komplikovanou situaci.

A-40
    Teď ovšem získává výhodu.

3:4
    Štěpánek za počínajícího deště získává sedmou hru a snižuje.

3:4
    V paralelně hraném utkání získal Japonec Nišikori první set a vede nad Australanem Tomicem. Připomínáme, že z této dvojice vzejde soupeř pro lepšího z kurtu číslo sedm.

3:4
    Utkání je přerušeno, s dalšími podrobnostmi se přihlásíme, jakmile to bude možné.

3:4
    Kurt je přikrytý, Radek už v šatně přemýšlí, jak po přeháňce soupeři vzít podání. Neměl k tomu daleko už v šestém gemu, kdy měl postupně čtyři brejkboly, bohužel to nevyšlo. Ale český tenista je pověstný tím, že jen opravdu málokdy něco vzdává.

3:4
    Situace je stále nejasná. Hraje se jen na centrálním kurtu, který je zakrytý.

3:4
    Kurt už je opět odkrytý, za chvilku bychom měli pokračovat.

3:4
    Tohle už vypadá nedobře, poťouchlé počasí se opět rozhodlo znemožnit dnešní program. Opět prší.

3:4
    Další zprávy hovoří o tom, že hrát by se mohlo začít o půl sedmé. Co to všechno udělá s olympijským programem, to je asi celkem zřejmé...

3:4
    Zatím stále nevíme, v kolik se začne hrát. Jisté je jen jedno - o půl sedmé to rozhodně nebude.

3:4
    Organizátoři zrušili nedělní čtyřhru, stejně jako druhé a třetí zápasy dvouher na každém z otevřených kurtů. Radek Štěpánek by tedy svůj zápas s Davyděnkem měl dohrát.

3:4
    Další prognóza slibuje, že hrát budeme od půl osmé. Tak doufejme, že to už konečně vyjde.

3:4
    Kurt je opět odkrytý a organizátoři jej přípravují pro hru. Snad to vydrží a nezačne znovu pršet, jako dnes již několikrát.

3:4
    Kurt se musí ještě vysušit, vše se protahuje. Do toho se chystá pomalu zapadnout i sluníčko, což samozřejmě také ovlivní podmínky - na jedné straně kurtu je totiž už stín. Snad už všechny prostoje končí a začneme za chvilku hrát.

3:4
    Tak snad - oba hráči už jsou na kurtu. Sedm a půl hodiny od plánovaného začátku utkání.

0-15
    Už se hraje, první fiftýn pro Davyděnka.

0-30
    Rus po pauze vlétl do utkání jako vítr.

15-30
    Ale i Radek nezapomněl, jaké to je zahrát vítězný míč.

30-30
    A je srovnáno.

40-30
    Dlouhá výměna, po které se urodil pátý Štěpánkův brejkbol!

0-15
    Davyděnko jde při Štěpánkovéě servisu do vedení.

4:5
    Štěpánek se udržel v prvním setu, ale Davyděnko nyní bude podávat na vítězství.

0-15
    Ruský tenista se ujal vedení.

0-30
    Zdá se, že neponechává nic náhodě - dva míčky jej dělí od zisku prvního setu.

0-40
    Tři setboly pro Davyděnka...

4:6
    Po 51 minutách získává Davyděnko první set poměrem 6:4. Jediný brejk se urodil ve třetí hře, Štěpánek ani jeden z pěti brejkbolů neproměnil.

15-0
    Druhý set otevírá Štěpánek úspěšným servisem.

0-15
    Podává ruský tenista, a pro tentokrát úspěšně.

0-15
    Radek Štěpánek má problémy s obuví a přezouvá se.

0-15
    Štěpánek si zavolal rozhodšího a bude se zřejmě posuzovat stav hřiště poté, co český tenista podklouznul.

0-15
    Dnešnímu utkání zřejmě není souzen rozumný průběh. S rozhodčím už dlouze diskutují oba hráči.

0-15
    Tak a utkání je opět přerušeno. Kdy se dohraje, to pro tuto chvíli netušíme. Zda ještě dnes, to je otázka.

Dle čerstvých informací serveru iDnes.cz by se mělo dohrávat na jiném kurtu.

Dle všeho to bude na kurtu číslo dva. Je otázkou, jak dlouho to bude, na Londýn se kvapem snáší tma.

Informaci, že se duel dohraje na jiném kurtu, přinesl server iDnes.cz, jisté to ale zatím není. Dle toho, že už se hraje jediný zápas a ostatní jsou přerušeny, to spíše vypadá na dohrání zítra. Podrobnosti samozřejmě přineseme.

Dostali jsme z Českého domu v Londýně informaci, že utkání se s největší pravděpodobností opravdu dohraje zítra. Kde a v kolik hodin to bude, to ještě samozřejmě upřesníme.

Ano, nedělní program je definitivně zrušen.

Bohužel počasí v neděli dobrému tenisu příliš nepřálo a zápas se tedy bude dohrávat dnes. V neděli to byl strhující souboj českého tenisty s ruským soupeřem, uvidíme, zda o den později naváží tenisté podobně kvalitním výkonem. Na tahu je Radek Štěpánek, který v prvním setu ztratil podání a prohrál 4:6. Za stavu 1:0 ve druhé setu pro Štěpánka nastoupí hráči do zápasu v pondělí odpoledne, podávat bude Davyděnko.

Zápas mezi Radkem Štěpánkem a Nikolajem Davyděnkem by měl pokračovat v pondělí přibližně od 14:00.

Na kurtu číslo 7 už je dohrán první zápas, Španělka Martinezová - Sanchezová porazila ve dvou setech Slovinku Hercogovou. Vzápětí by měl přijít tedy na řadu souboj Štěpánka s Davyděnkem.

0-30
    První fiftýn po dlouhé pauze získává Davyděnko.