4:2 (1:2)
SSC Neapol
Sobota 11.08.2012, 14:00 • Národní stadion, Peking • Italský Super Cup

To je ode mně pro tuto chvíli vše, přeji Vám příjemný letní den a u dalších online přenosů na počtenou! (16:38:57)

Italský superpohár pro rok 2012 získává Juventus! Rozhodl o tom dnešní zápas v Pekingu, který turínský celek vyhrál 4:2 po prodloužení. Skóre otevřel v 27. minutě Cavani, o deset minut později vyrovnal Asamoah, do poločasu ale znovu zvrátil skóre na stranu Neapole Goran Panděv. V 72 .minutě srovnal skóre z penalty Arturo Vidal, následovalo prodloužení, ve kterém se nejdříve trefil Maggio do vlastní sítě a o chvíli později rozhodl Mirko Vučinič gólem na 4:2. Nutno dodat, že zápas ovlivnilo dvojí vyloučení neapolských Panděva a Zunigy ze závěru základní hrací doby, hráči Neapole tak později už neměli síly na vyrovnání.

120
    Rozhodčí ještě nastaví 1 minutu.

120
    Juventuský roh v poslední minutě prodloužení.

118
    Bonucci má křeče v obou nohách, musí tak být ošetřen.

116
    Poslední střídání Juventusu, ze hry odstupuje Sebastian Giovinco, jeho místo zaujme další italský reprezentant Emanuelle Giaccherini.

114
    O osudu utkání už je rozhodnuto, hráči Neapole hrají hodně odevzdaně.

112
    Žlutou kartu viděl juventuský stoper Leonadro Bonucci.

111
    Prodloužení se hraje v podstatě ve stejném stylu, Juventus kombinuje na útočné polovině.

105
    Cavani vybojoval v poslední minutě prvního prodloužení roh.

103
    Zdá se, že je rozhodnuto. S tímto výsledkem už oslabená Neapol horko těžko něco udělá.

101
    Juventus právě vstřelil branku!
    A další zářez do neapolské rakve zařizuje MIRKO VUČINIĆ, kterému míč skvěle sklepl Marchisio!

100
    Neapol to bude mít evlmi těžké, musejí se totiž obejít bez dvou vyloučených hráčů.

98
    Pirlův trestný kop usměrňuje do branky hlavou neapolský CHRISTIAN MAGGIO!

96
    Prodloužení je zatím velmi klidné, míč po ětšinu času drží Juventus, který hraje o dva hráče více.

93
    Roh pro Juventus.

91
    Začal první poločas prodloužení.

Skončila základní hrací doba.

90+1
    Juan Zuniga neunesl nervy, po faulu na Giovinca vidí druhou žlutou kartu v zápase a Neapol jde do devíti!

90+1
    Giovinco je dalším hráčem potrestaný žlutou kartou.

89
    Nastavovat se budou 3 minuty.

87
    Giovinco se pokusil vystřelit z otočky, Campagnaro mu v tom zamezil.

86
    Juventus zvyšuje svůj tlak.

85
    Rohový kop pro Juventus.

85
    Tvrdá pumelice z dobrých 35 metrů nenadělala De Sanctisovy žádné problémy.

84
    Goran Panděv vidí za nějaký zákrok mimo hru červenou kartu!

83
    Panděv byl v ofsajdu.

81
    ucio sám sobě zavařil, následně byl ale faulován Panděvem.

80
    De Sanctis byl u míče dřív než Giovinco.

79
    Tentokrát byl Zuniga faulován v nebezpečné vzdálenosti od Buffonovy branky.

78
    Gargano měl před sebou hodně prostoru, Bonnuci ale jeho střelu zablokoval na roh.

76
    Zuniga s Lichsteinerem inkasovali za předchozí potyčku žlutou kartu.

75
    Zuniga se skácel k zemi, poté chytil míč do ruky, sudí Mazzoleni pískl proti Neapoli, což se neapolskému záložníkovi vůbec nelíbí.

72
    Penaltu s přehledem proměňuje ARTURO VIDAL!

70
    Střídající Fernandez podsekl Vučiniće, který se ovšem velmi ochotně skácel k zemi, sudí Mazzoleni ale nařídil pokutový kop!

70
    Byla nařízena penalta pro Juventus!

68
    Další faul Behramiho, který může být hodně rád, že nevidí druhou žlutou kartu.

66
    Další střídání Neapole, Hamšíka nahrazuje Walter Gargano, který si ihned od slovenského záložníka přebral kapitánskou pásku.

64
    Pirlův trestný kop skončil nad.

63
    Další žlutý kartónek vidí Cavani, který nevybíravě sestřelil Pirla.

62
    Cavani vybojoval na Bonnucim míč, jeho střela z voleje skončila ale pouze na boční síti.

61
    První střídání Neapole, odchází kapitán Paolo Cannavaro, na jeho místo nastoupil mladý Fernandez.

59
    Maggio se rozčertil na Vučiniće, který se nechtěl přiznat, že jako poslední se míče dotkl právě on.

58
    Vučinić obešel De Sanctis a už střílel do odkryté branky, do jeho střely se ale v poslední chvíli vložil Cannavaro!

58
    Cavani z velké úhlu netrefil zařízení.

57
    Juventus se dožaduje penalty po souboji Vučiniće a Cannavaro, pokračuje se ve hře.

56
    Rohový kop pro Neapol.

54
    Pirlův přímý kop mířil přesně do šibenice, De Sanctis tam byla ale včas připraven!

53
    Dalším tvrdým zákrokem se prezentoval Behrami a taktéž vidí od sudího Mazzoleniho žlutou kartu.

52
    Cannavaro sestřelil utíkajícího Giovinca a je prvním potrestaným hráčem žlutou kartou.

51
    Viděli jsme ostrý vstup do druhého poločasu, hra se pomalu už uklidňuje.

49
    Mirko Vučinić napálil břevno!

49
    Když už ale jde Neapol do útoku, tak je to znát. Cavaniho rána ale mířila přesně doprostřed Buffonovy branky.

49
    Juventus vstoupil do druhé půle hodně aktivně, zavřeli svého soupeře před jeho vlastním pokutovým územím.

48
    Lichsteiner vybojoval roh.

46
    O poločase proběhlo jedno střídání, v dresu Juventusu už nepokračuje Matri, místo něj nastoupil černohorský útočník Mirko Vučinić.

46
    Giovinco se pokusil překvapit neapolské hned z rozehrávky, nedostal se ovšem daleko.

46

Druhý poločas začne přibližně v 15:05.

45+1
    De Sanctis měl trochu problém s míčem, nakonec ho stačil vytěsnit na roh.

45
    Sudí Mazzoleni nastaví v první půli 1 minutu.

43
    S dalším rychlým protiútokem si poradila obrana Juventusu na výbornou.

41
    Neapol právě vstřelila branku!
    Neapol ale rychle odpovídá! Bonnuci se nechal trestuhodně odebrat o míč a GORAN PANDĚV postupoval sám na Buffona, kterého si vychutnal lehounkým obloučkem!

40
    Cannavaro se odhodlal ke střele, Buffon v pohodě chytá.

38
    Tak tohle byla paráda! KWADWO ASAMOAH se z voleje opřel do Vidalova centru a srovnává skóre na 1:1!

36
    Hamšík z úhlu vyzkoušel Buffonovu pozornosti, italský veterán v brance Juventusu ukázal svůj um a vytěsnil střelu na roh.

35
    Cavani v ofsajdu.

33
    Matri si špatně zpracoval míč a sám se tak vyhnal až za autovou čáru.

31
    Juventus se snaží rychle odpovědět, Prilo ale neprošel přes Campagnara.

29

27
    Rychlý protiútok Neapole, EDINSON CAVANI si zaběhl za obranu Juventusu, od poloviny hřiště postupoval sám na Buffona, který mu první kličku ještě vystihl, uruguayský útočník si ale míč našel a otevírá skóre dnešního zápasu!

26
    V Pekingu začalo vydatně pršet.

25
    Lucio pokazil lehkou přihrávku, hrát tedy bude Neapol.

23
    Lichsteiner nedoskočil na Asamoahův centr.

21
    Na hřišti se přiostřuje, Marchisiovi se nelíbil zákrok na Vidala.

20
    Cavani byl načapán v ofsajdovém postavení.

18
    Hamšík se opředl do míče z velké dálky, jeho pokus skončil nad Buffonovou brankou.

17
    Bonuccimu teče krev z obličeje, bude muset za autovou čáru, aby mohl být ošetřen.

15
    Marchisio nabízel míč svým spoluhráčům do vápna, jako první ho ale zasáhl Campagnaro, bude z toho další roh.

14
    Matri upadl v pokutovém území, rozhodčí Mazzoleni zůstal ledově klidný.

14
    Asamoah se dobře uvolnil, jeho centr ale odvrátil na roh rychle se vrátivší Cavani.

13
    Campagnaro nepustil Matriho do zakončení.

12
    Už se znovu hraje.

11
    Na zemi zůstal ležet Cannavaro, pomalu se už ale sbírá.

8
    Neapol se snaží o postupný útok, útočící hráči Juventusu jim dávají potřebný prostoru.

6
    Obrana Juventusu si trochu zavařila, Buffon ale vše zvládl.

4
    Matri si nabíhal za neapolskou obranu, Cannavaro byl u míče dřív.

3
    Maggio chtěl vybojovat rohový kop, to se mu nepovedlo.

2
    Cavani zakombinoval s Hamšíkem, do jejich spolupráce se vložil Lucio.

1
    Campagnaro tvrdě sestřelil zezadu Matriho, rozhodčí ho důrazně napomíná. To určitě není dobré znamení pro obránce Neapole.

1

Juventus FC: Buffon - Lucio, Bonucci, Barzagli - Asamoah, Marchisio, Pirlo, Vidal, Lichsteiner - Giovinco, Matri

SSC Neapol: De Sanctis - Campagnaro, Cannavaro, Britos - Behrami, Hamšík - Zuniga, Inler, Maggio - Panděv - Cavani

Sestava Neapole se po úspěšné sezóně moc neměnila. Do Paris Saint-Germain zamířil uruqguayský snajpr Ezequiel Lavezzi. Jediným výraznějším příchodem je švýcarský záložník Valon Behrami.

Juventus během letní přestávky opustila celá řada hráčů v čele s dlouholetým kapitánem a ikonou klubu, Alessandrem Del Pierem, dále se z Turína poroučeli Miloš Krasić, Felipe Melo, Fabio Grosso nebo Eljero Elia. Naopak přišli brazilský veterán Lúcio, Mauricio Isla nebo reprezentanti Giaccherini a Giovinco.

Juventus v loňské sezóně svedl neuvěřitelný souboj o titul, kdy v podstatě po celý rok bojoval o první místo společně s milánským AC. V závěru ligy nakonec lepší výsledky předváděl Juventus, který si nakonec došel pro svůj 28. titul v historii klubu. Neapol sice loni nebojovala ve vysokých ligových patrech, nicméně se předvedla skvěle v Lize mistrů, kde vypadla až v prodloužení čtvrtfinále s pozdějším vítězem, anglickou Chelsea.

Zdravím všechny fanoušky italského fotbalu. Ligová sezóna v Itálii sice ještě nezačala, nicméně dnes je na programu superpohár, tedy zápas mezi vítězem posledního ročníku Serie A a posledního vítěze italského poháru, chcete-li Coppy Italia. Dnes se tedy střetnou Juventus jako úřadující mistr a Neapol jako úřadující vítěz italského poháru.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Adam Lacek

Branky: 38. Asamoah, 72. Vidal (pen.), 98. Maggio (vla.), 101. Vučinić - 27. Cavani, 41. Panděv

Karty:   76. Lichsteiner (JUV), 90+1. Giovinco (JUV), 112. Bonucci (JUV) - 52. Cannavaro (NEA), 53. Behrami (NEA), 63. Cavani (NEA), 76. Zuniga (NEA)   84. Panděv (NEA), 90+1. Zuniga (NEA)

Juventus FC: Buffon - Lucio, Bonucci, Barzagli - Asamoah, Marchisio, Pirlo, Vidal, Lichsteiner (88. Padoin) - Giovinco (116. Giaccherini), Matri (46. Vučinić)
    SSC Neapol: De Sanctis - Campagnaro, Cannavaro (61. Fernandez), Britos - Behrami, Hamšík (66. Gargano) - Zuniga, Inler, Maggio - Panděv - Cavani

Rozhodčí: Mazzoleni