Zlín – Skalica 4:6 (kon.) | Košice – Třinec 2:2 (kon.) | Trenčín – Litvínov 3:5 (kon.)
Berani Zlín
4:6 (2:0, 1:4, 1:2 - 2:2)
HK Skalica
sk Čtvrtek 16.08.2012, 13:00 • ZŠ Dubnica nad Váhom • RONA Cup

Samostatné nájazdy skončili remízou 2:2. Týmto sa stretnutie oficiálne končí. RONA Cup 2012 ale pokračuje, o 16:00 začína zápas HC Košice - HC Oceláři Třinec. Dovtedy dovidenia. (15:05:07)

Nádherne sa podarilo Miroslavovi Preisingerovi oklamať gólmana. (2:2)

Ani Holíkovi nevyšiel blafák. (2:1)

Juraj Jurík neprestrelil Sedláčka. (2:1)

Finsterleovi vyšla kľučka ideálne. (2:1)

To isté aj na druhej strane - Dávid Stieler neprekonal gólmana.

Melenovský vyskúšal blafák, Trenčan ho skvele vychytal. (1:1)

Jakub Rumpel skúšal nájsť medzierku medzi Sedláčkovými betónmi, no neúspešne. (1:1)

Ondráčkovi sa puk zaplietol. (1:1)

Marcel Holovič šikovnou kľučkou vyrovnáva. (1:1)

Ako prvý bol Tomáš Fořt a ten triafa horný roh Trenčanovej brány. (1:0)

Zápas skončil víťazstvom Skalice 6:4, no po krátkej pauze uvidíme ešte doplnkové samostatné nájazdy. Každý tím bude mať 5 pokusov.

60:00

59:57
    Skalica dala gól!
    Tri sekundy pred koncom tretiny triafa TIBOR KUTÁLEK prázdnu bránu. Asistencia: Višňovský.

59:39
    Veselý mal dve veľké šance na vyrovnanie, no skvelý Trenčan podržal svoj tím!

59:20
    Skalica vyhadzuje puk cez všetky čiary - zakázané uvoľnenie.

59:02
    Po ukončení zápasu budú prebiehať ešte doplnkové samostatné nájazdy, tak určite neodchádzajte.

59:02
    Time-out HK 36 Skalica.

58:50
    Obrovská šanca Zlína na vyrovnanie, Tesařík dlho váhal so strelou a puk mu ušiel z čepele.

58:19
    Sedláček na lavičke, Zlín v šestici!

58:19
    Time-out PSG Zlín.

58:12
    Veľká šanca PSG Zlín na vyrovnanie! Zmätok v obrane sa Finsterlemu ani Kubišovi nepodarilo využiť! Najprv prvý menovaný napálil iba do Trenčana, následne Kubiš minul polodkrytú bránu.

57:23
    Kapitán Petr Čajánek vletel do útočného pásma, z ľavej strany dokonca aj vystrelil a zvoní žrď! Ani následná dorážka z otočky nekončí v sieti Trenčana.

56:10
    Fořt sa dostal do samostatného úniku, zvolil prízemnú strelu ťahom, Trenčan vytiahol parádny zákrok a gólu zabránil!

55:42
    Veľká šanca Skalice, po šikovnej strele Kudrnu puk preskočil bránu.

54:58
    Tesařík čakal si nabiehal pred bránu a očakával prihrávku, nakoniec ju aj dostal, no v rýchlosti netrafil priestor Trenčanovej brány.

54:10
    Kubišovi naservíroval spoluhráč Holík presne na hokejku, ten bol týmto pukom zaskočený a strela teda neprišla.

53:21
    Po tvrdej strele Čajánka ostáva na zemi ležať Jaborník, ktorého zasiahol puk niekde do oblasti stehna.

51:37
    Zlín dal gól!
    Zlín znižuje! Po strele príklepom sa z gólu raduje LUKÁŠ FINSTERLE.

50:55
    Rumpel si nabehol do pásma, nemal ale komu prihrať, preto chvíľu váhal, čo urobí. Následne sa k nemu pripojil aj Stieler, ktorý minul.

49:58
    Pri puku opäť Skalica, Barák čaká na prestriedanie za vlastnou bránou. Následne nové sily založili útok, po ktorom však puk nekončí v sieti.

48:55
    Šlahař iba jemnučko nahodil puk na bránu a ten líže pravú žrď!

47:33
    Ukážková akcia Skalice! Dvaja hráči v bielom boli na jedného obrancu príliš veľké sústo. Školiak v prečíslení 2 na 1 vystihol ten pravý moment prihrávky na voľného MAREKA BARTÁNUSA a ten sa do odkrytej brány už nemohol mýliť. Asistencia: René Školiak.

47:04
    Zlín pekne zakombinoval, na konci akcie vystrelil Hamrlík, ten ale triafa iba ochrannú sieť.

46:28
    Valenta vypálil z veľkej diaľky a puk letí vysoko nad.

45:59
    Ihneď po buly sa pred bránu tlačili Fořt a Kohler, no Trenčan si pokryl všetky medzierky, kade by puk mohol prepadnúť do siete.

45:44
    Preisinger vyhral buly a v rýchlosti korčuloval na Sedláčka, z ľavej strany aj vystrelil a trafil spojnicu!

45:35
    Krásnym zákrokom sa prezentoval Trenčan po strele Tesaříka.

44:45
    Šanca aj na druhej strane, pri žrdi číhal Ondráček, ktorý bol aj sám prekvapený, že sa prihrávka dostala až k nemu a preto nezakončil do odkrytej brány!

44:12
    Skaličania usadení v pásme, Bartánus si nie ideálne rozumel s Vyrúbalíkom.

43:19
    Do sľubnej akcie sa dostal Zdeněk Okál, ktorému sa pred bránou podarilo nájsť si priestor na zakončenie. Trenčan s ťažkosťami vyráža.

42:52
    Višňovský odzbrojil Fořta, priestor na protiútok.

42:14
    V tretej tretine vidíme zatiaľ rýchly hokej, ktorý sa prelieva na obe strany. Momentálne pri puku hráči Skalice.

41:31
    Horák vystrelil od modrej čiary, trafil iba Trenčana, ani dorážka Kubiša sa neujala.

40:50
    Zlín pri puku a v útočnom pásme, no z akcie nič nevyťažili. Hráči v modro-žltom sa dlho pohrávali s pukom pri mantineli, až kým oň prišli.

40:03
    Úvodné buly tretej tretiny vyhrali Skaličania.

40:01
    Začala tretia tretina.

Úvodné zostavy:

PSG Zlín: Sedláček - Tesařík, Řezníček, Kotvan, Matějíček, Hamrlík, Horák, Valenta,Šenkeřík - Fořt, Kohler, Okál, Čajánek (C), Ondráček, Kubíš, Honejsek, Šlahař, Melenovský, Finsterle, Holík, Veselý.

HK 36 Skalica: Trenčan - Srnec, Jaborník, Barák, Jankovič, Vyrúbalík, Trška, Kozák, Gabriš - Bartánus, T. Višňovský (C), Stieler, Školiak, Šátek, Holovič, Kutálek, Jurík, Rumpel, Preisinger, Kudrna, Konečný.

Rozhodcovia: Matula - Kuník,Nosek.

V druhej tretine sme videli až 5 gólov, najskôr hru otočil Juraj Jurík, ktorý behom troch minút vsietil hattrick, následne štvrtý gól pridal Kudrna. V 34. minúte znížil na 3:4 Melenovský. Skalici sa teda druhá tretina vydarila perfektne, uvidíme, ako to bude v poslednej, tretej tretine.

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:55
    Zlín dohráva druhú tretinu.

39:00
    Skaličania zakombinovali, no finálna prihrávka bola nepresná a preto sa vzruch nekoná. Posledná minúta druhej tretiny.

38:24
    Tibor Višňovský bol tienený obrancom a i preto sa mu nepodarilo zachytiť rýchly pas.

37:44
    Menšia potýčka a malý pästný súboj medzi Kozákom a Šenkeříkom. Rozhodcovia ich museli odtrhnúť od seba ale vylučovať sa nebude.

37:10
    Pekná súhra Bartánusa a Školiaka, na konci akcie sa ale prvému menovanému nepodarilo zakončiť.

36:22
    Skalický postup na bránu zastavený ofsajdom.

35:00
    Pekná akcia Zlínu, Honejsek naservíroval puk voľnému Čajánkovi, ktorý pred bránou nezakončil presne!

33:12
    Tak predsa prichádza zníženie! Ondráček si z pravého krídla nakorčuloval pred bránu, odkiaľ aj zakončil. Tento puk Trenčan vyrazil pred seba, kde číhal MAREK MELENOVSKÝ, ktorý dorážkou rozvlnil sieť. Asistencie: Ondráček, Kotvan.

32:54
    Krátke prerušenie, čas plynul i keď sa nehralo. Po chvíli je už všetko v poriadku a hra pokračuje.

32:28
    Skaličania zachytili súperovú rozohrávku, z osi vystrelil Jankovič, trafil iba gólmana.

31:54
    Po úvode druhej tretiny ako hrom prichádza priestor aj pre Zlín. Tým sa opäť darí viac kontrolovať puky a aj napádať súpera.

31:34
    Zlín hrá v plnom počte.

31:26
    Skaličania sa ale nevedia usadiť v útočnom pásme a presilovka sa pomaly končí.

30:25
    Skaličania sa usadili v útočnom pásme, po krátkej kombinácii prišla strela Vyrúbalíka, ktorý ale neprestrelil obranu.

29:34
    Prvé vylúčenie v zápase pre Zlín, dve minúty dostáva Oldrich Kotvan.

28:47
    Chvíľka oddychu pre Zlín, puk si držia za bránou. Následne prichádza rýchly útok modro-žltých, z krídla vypálil Ondráček, no trafil iba Trenčana.

27:56
    Po buly prichádza okamžite strela na bránu, Sedláček zachytáva puk do svojej výstroje.

27:35
    A Skaličania si opäť vytvárajú tlak, tento raz z otočky vypálil Kudrna.

25:46
    No je toto možné? JAKUB RUMPEL z osi ihriska vypálil a puk končí za chrbtom Sedláčka. Zlín by mal premýšľať nad výmenou gólmanov. Asistencia: Konečný.

24:34
    Neuveriteľné! Góly nestíham ani písať! JURAJ JURÍK šikovne nakorčuľoval do pásma a podarilo sa mu zasunúť puk pomedzi betóny Sedláčka. Jurík zaznamenáva hattrick! Asistencie: Gabriš, Kudrna.

24:18
    A Skaličania to okamžite trestajú. Po rozohrávke Petra Tršku zachytil puk opäť JURAJ JURÍK a Skaličania vyrovnávajú! Asistencia: Trška.

24:07
    Veselý už nemal dostatok síl za protiútok a puk len odovzdal.

02:54
    Skaličania sa skonsolidovali a viac držia puky. Snaha o vyrovnanie je zjavná, teraz skúšal z ťažkej pozície zakončiť Preisinger, no nevydarilo sa mu to podľa predstáv.

22:22
    Zakázané uvoľnenie Skalice.

21:10
    Skaličania znižujú, po rýchlej kontre a prihrávke Kudrnu z ľavej strany nemal problém JURAJ JURÍK zakončiť do polodkrytej brány. Asistencia: Andrej Kudrna.

20:07
    Úvodné buly druhej tretiny vyhrali Skaličania, tí sa okamžite púšťaju do útoku a snažia sa streliť rýchly kontaktný gól. Nevydarilo sa im to však podľa predstáv.

20:01
    Začala druhá tretina.

Po prvej tretine úvodného zápasu 19. ročníka RONA Cupu medzi Zlínom a Skalicou vyhrávajú modrožltí hráči zo Zlína už 2:0 po góloch Fořta z 8. minúty a Ondráčka, ktorý sa presadil v 18. minúte.

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:00
    Posledná minúta úvodnej tretiny.

18:55
    Pekná kombinačná hra, no Kubiš nezachytil puk na modrej a akcia sa tak troška zbrzdila.

18:33
    Mohlo sa opäť vylučovať, Stieler podtrhol súpera, no teraz sa Matula zdržal.

17:14
    Zlínu sa to nakoniec podarilo! Kotvan si nakorčuloval za bránu Trenčana, odkiaľ vyslal milimetrovú prihrávku na pred bránou číhajúceho JIŘÍHO ONDRÁČKA, ktorý sa nemýlil. 2:0.
    Asistencie: Kotvan, Melenovský.

16:45
    Ondráček nahodil puk, pred bránou ho Melenovský stečoval, no puk aj tak nekončí v sieti.

16:15
    Nie nie, puk opäť letí za Sedláčkovú bránu. Skalica hrá oslabenie zatiaľ s veľkým prehľadom.

15:59
    Zlínu sa nedarí usadiť sa v pásme. Žeby teraz?

15:31
    Prvé vylúčenie v zápase, za podrazenie si dve minúty odpyká René Školiak.

15:28
    Ihneď po buly vypálil Marek Bartánus z prvej, zlomil pri tom iba hokejku. Sedláček kryje puk na istotu.

15:22
    Nahodený puk od Srnca sa neujal.

14:35
    Šikovná strela Veselého od modrej čiary, puk vypadol Trenčanovi z lapačky, následne skúšal dorážať Okál, no ten tiež minul bránu.

13:30
    Zlínčan Ondráček si urobil dobrý deň z obrany Skalice. Hravo sa totiž preštrikoval až cez trojicu obrancov, k strele sa však neodhodlal, no nabil spoluhráčovi, ktorý ale minul priestor medzi troma žŕdkami.

12:59
    Skalica si ale drží pásmo a opäť sa bude vhadzovať po pravici Sedláčka.

12:35
    Ihneď po buly vyštartoval Preisinger do samostatného úniku, v hodine dvanástej ho zastavili dvaja obrancovia, ktorí mu vložili hokejku do strely.

12:15
    Krásna akcia Skalice! Po ľavom krídle si nabiehal Peter Trška, ktorý osamotený dostal prihrávku, no zakončil iba do žrde! Veľká smola Skalice.

11:26
    Zlín je doposiaľ aktívnejším tímom, viac sa hrá v obrannom pásme Skalice.

10:56
    Zlín pri puku, no Skalica súperov rýchlo odzbrojila.

09:56
    Pekná strela Ladislava Gabriša od modrej čiary a z osi ihriska a ešte krajší zákrok Sedláčka.

09:25
    Skaličania sa snažia vrátiť do zápasu, no strela Tršku sa neujala.

08:55
    Hráči Zlínu opäť dvíhali ruky nad hlavu po tom, čo puk skončil v sieti. Hlavný rozhodca ale chvíľku predtým zapískal kontakt puku s maskou gólmana Trenčana a gól neplatí.

08:31
    Pred bránu sa natlačil Konečný, ktorý aj okamžite zakončil, no Sedláček ho vychytal. Následná dorážka Stielera nekončí v sieti.

07:54
    Rýchla odpoveď PSG Zlín po útoku Skalice, z ľavého krídla zamieril presne TOMÁŠ FOŘT. 1:0.

07:30
    Skalický útok, puk do pásma doviezol Tibor Kutálek. Ten dlho nerozmýšlal a páli na bránu.

06:44
    Sedláček sa obtočil okolo obrancu, namiesto strely zvolil prihrávku na korčule Melenovskému, ktorému sa v rýchlosti nepodarilo zakončiť.

06:28
    Hra sa opäť prerušuje a začína sa mierne kúskovať. Hráči prikryli puk za Sedláčkovou bránou. Vhadzovanie v Skalickom pásme.

06:11
    Zlín sa rozbehol ako rýchlik, zastavil ich však postranný rozhodca a píska sa ofsajd.

05:26
    Strela Matějíčka zblokovaná. Zatiaľ sme vážnejšiu šancu v stretnutí nevideli. Skaličania pri puku.

05:07
    Skalica v útočnom ťažení, peknou kľučkou pred bránou sa prezentoval Barák, Sedláček prikrýva puk pod betónmi.

04:20
    Kotvan zachytil puk na modrej odkiaľ aj poslal jedovatú strelu na Trenčana, ten mohol však ostať v pokoji, bo Kotvan minul bránu.

03:59
    Hra sa prerušuje, puk vyskočil až na tribúnu.

03:44
    Finsterle zachytil puk na modrej, následne prišla strela na Trenčana, ktorý puk ukrýva vo svojej výstroji.

02:59
    Zlín v útoku, no na Trenčana strela neprišla. Hráči v žltomodrom si však držia puk v útočnom pásme.

02:30
    Ospravedlňte krátky technický výpadok.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

Začiatok zápasu sa pravdepodobne o niečo posunie, ľad ešte nie dokonalo hotový. Rozcvičiť sa prišli aj rozhodcovia.

Hráči majú rozkorčuľovanie za sebou, nasleduje úprava ľadovej plochy.

Tribúny zatiaľ zívajú prázdnotou, prítomná je len malá skupinka fanúšikov PSG Zlín.

Otvárací zápas začína cca o 13:00. Sily si zmerajú PSG Zlín a HK 36 Skalica.

Dobrý deň zo Zimného štadióna v Dubnici nad Váhom, dnes sa na tomto klzisku začne 19. ročník RONA cupu, ktorý sa hrá na pamiatku Pavla Demitru. Pavol Demitra na tomto štadióne totiž začínal svoju kariéru, tu ho vychovali a tu sa naučil hrať hokej.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 13:00.

Peter Marienka

Branky a nahrávky: 8. Fořt, 18. Ondráček (Kotvan, Melenovský), 34. Melenovský (Ondráček, Kotvan), 52. Horák - 22. Jurík (Kudrna), 25. Jurík (Trška), 25. Jurík (Gabriš, Kudrna), 26. Kudrna (Konečný), 48. Bartánus (Školiak), 60. Kutálek (Višňovský)

Berani Zlín: Sedláček - Tesařík, Řezníček, Kotvan, Matějíček, Hamrlík, Horák, Valenta,Šenkeřík - Fořt, Kohler, Okál, Čajánek (C), Ondráček, Kubíš, Honejsek, Šlahař, Melenovský, Finsterle, Holík, Veselý.
    HK Skalica: Trenčan - Srnec, Jaborník, Barák, Jankovič, Vyrúbalík, Trška, Kozák, Gabriš - Bartánus, T. Višňovský (C), Stieler, Školiak, Šátek, Holovič, Kutálek, Jurík, Rumpel, Preisinger, Kudrna, Konečný.

Rozhodčí: Matula - Kuník,Nosek