Martin – Orange 20 4:1 (kon.) | Mladá Boleslav – High1 3:1 (kon.) | Beroun – Benátky n/J 3:4 (kon.)
Ústí n/L – Litoměřice 9:2 (kon.) | Kladno – Písek 7:1 (kon.) | K. Vary – Landshut 5:6 (po s.n.)
Šumperk – Hr. Králové 3:2 (kon.) | SHK Hodonín – Piešťany 2:7 (kon.) | Žďár n/S – Břeclav 2:2 (kon.)
HK VITAR Martin
4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
HK Orange 20
sk Čtvrtek 16.08.2012, 17:00Přípravné zápasy

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:00.

00:-5
    Hokejisti z Turca odohrajú o pár minút svoj druhý prípravný duel pred domácim publikom s mladíkmi z Púchova. Tí už majú tiež za sebou nejaký ten zápas, posledný prehrali v Trenčíne 6:3. Martinčania majú zatiaľ na konte dve výhry, keď minulý týždeň piatok vyhrali doma nad poľským tímom Tychy 2:1 a ďalšie víťazstvo zaznamenali v Poprade, keď vyhrali 0:4

00:01
    Stretnutie práve začalo.

Úvodné zostavy:

MHC Mountfield (Martin): Raszka - Beňa, Perniš - Murček - Fadrný - Hruška, Majer, Mocek, - Mičulka - Dírer - Daráš, Zukal - Danko, Hús - Hollý - Mikušovič, Pacalaj - Tupý, Kentoš - Horský - Slávik

HK Orange 20:

Rozhodca: Jakubec, Gašparík - Holienka .

01:00
    Prvá minúta tohto prípravného stretnutia sa odohrala v miernom pokojnom duchu s minimálnym zásahom oboch brankárov.

02:01
    V tíme MHC Mountfield Martin vidíme v zostave viacero mladých tvárí. A tak v tomto zápase dostali priestor viacerí hráči i z minuloročnej juniorky.

03:30
    Mierny tlak mladíkov z Púchova, avšak ich úsilie nebolo korunované ničím iným ako neúprosným bojom v rohu klziska. Zatiaľ nevidíme takmer žiadne šance na oboch stranách, hrá sa korčuliarsky hokej hodný prípravy.

04:40
    Opäť veľmi dobrý pohyb dvadsiatky, český brankár Raszka v drese Martina však nemal príliš veľa práce s nahodeným pukom. Mladíci zatiaľ zlyhávajú v koncovke.

05:10
    Zatiaľ najväčšia šanca zápasu pre MHC. Mikušovič bol sám zoči-voči brankárovi dvadsiatky, jeho blafák však nemal úspešný koniec.

06:10
    Obe mužstvá sa zatiaľ akosi zastreľujú, Fadrný v šiestej minúte mal na hokejke gól. Dvakrát mal dobrú streleckú príležitosť.

07:45
    Martinčan Hollý vo veľmi dobrej šanci, hosťujúci brankár však výborne zasiahol.

09:11
    Martin teraz vynikajúco zatlačil hostí, Murček však na dvakrát nezasunul puk za pozorného brankára dvadsiatky.

10:05
    Martin dal gól!
    Martinské úsilie napokon malo zmysel. VILIAM DARÁŠ vsietil prvý gól zápasu po dobrej prihrávke Michala Murčeka. Asistencia: Michal Murček

11:21
    Roman Hús za domáci Martin sedí na trestnej lavici za hrubosť - 2. min.

12:46
    Počas presilovky tlak dvadsiatky. V nej viackrát zasiahol výborne domáci gólman Raszka. Martinčania však až na pár menších chýb zahrali oslabenie veľmi dobre.

Domáci v plnom počte.

14:00
    Martinčania majú v tomto zápase mierny problém dostať sa cez stredné pásmo, tam naši reprezentanční juniori získavajú dosť pukov a dostávajú sa do celkomn epríjemných proti-útokov.

16:04
    Po chvíľkovej odmlke oboch mužstiev sa dostali domáci do prečíslenia 2:1. Po Fadrného prihrávke Murček prečkal najlepší moment na strelu, a tak mal brankár hostí čas na presunutie a čistý zásah.

16:40
    Martin Hollý opäť vo vynikajúcej šanci, nakorčuloval si medzi kruhy, jeho strela však nebola dostatočne razantná.

17:15
    Roman Hús oslabil MHC Martin - 2. min. podrazenie.

17:42
    Štvrtá formácia Martina tentoraz zachránila Raszku pred inkasovaním. Výborná práca obrancov Pacalaja a Tupého pred bránkoviskom.

17:55
    Hosťujúci obranca fauloval domáceho Mikušoviča, a tak sa hrá momentálne 4:4, vyrovnaný počet hráčov na ľade.

Hostia v plnom počte.

18:55
    V záverečnej minúte mali dobré príležitosti hostia, no Raszka chytá veľmi dobre, pomáhajú mu aj martinskí beci, ktorí dobre čistia priestor pred bránkoviskom.

20:00
    Prvá tretina skončila.

Prinášame vám kompletné zostavy po prvej tretine

HK Orange 20: Nagy, Korim,Nechala, Lipovský - Hudec - Klučiar, Luža, Matis - Boltun - Mašlonka, Pavešic, Toth, Kopýtko - Fujerik - Fekiač, Buri, Mráz, Klimčík - Kolena - Uhrík

Rozhodca: Gašparík, Farkaš - Holienka .

20:01
    Začala druhá tretina.

20:45
    Začiatok druhej tretiny v réžii domácich hokejistov, avšak Romančík sa vôbec nezapotil, kedže domáci mladíci nemierili presne.

21:35
    Na soťujúcej strane sa dobre uviedol rodený Martinčan Milan Kolena, tentokrát však v drese dvadsiatky dobre natiahol Ondřeja Raszku.

22:58
    Lipovský Adrian a Matúš Matis využili svoje šikovné ruky a natlačili sa až k Raszkovi, ten však v poslednom okamihu dobre zasiahol.

23:40
    Ihneď na to Martinčania využili voeľný priestor v strednom pásme a dostali sa do prečíslenia, to využil Horský Marek vynikajúcou prihrávkou na FADRNEHO JÁNA, ktorý už len pečatil výbornú akciu golom do prázdnej bránky. Asistencia. Marek Horský

24:40
    Opäť spôsobil výborný pohyb domácich hráčov MHC pred bránkou Romančíka gól. Postaral sa oň VILIAM DARÁŠ. Asistencie: Murček Michal, Fadrný Ján

25:09
    Peter Majer oslabil Martin - 2. min. podrazenie

26:30
    V presilovke dvadsiatky sme videli najväčšiu príležitosť na hokejke pospíšila, ten síce natiahol Raszku, no nepodvihol puk tak dostatočne, aby dokázal preskočiť domáceho brankára.

27:41
    Lukáš Mičulka v dobrej šanci pred Romančíkom, nádejný reprezentačný brankár dobre odhadol smer strely martinského hráča.

28:30
    Marek Mikušovič v dvoch gólových príležitostiach, no v obidvoch bol nedôrazný.

30:07
    Martinskí hráči stupňujú svoj tlak, viacero striel Mikušoviča, Fadrného či Pacalaja malo svoj cieľ, v dôležitých okamihoch podržal hostí Patrik Romančík.

30:55
    Opäť veľmi aktívny Fadrný, tomu sa dnes kĺžke hokejka po ľade veľmi svižne. Romančík však opäť dal najavo, že je to výborný brankársky talent.

31:55
    Tóth Zdenko oslabil svoj tím, hostia sa budú brániť, 2. min. nedovolené bránenie.

33:29
    Domáci Martin nehrá svoju početnú výhodu vôbec dobre, nielenže ich mierna aktivita je bez striel, no na martinských hráčoch nebolo vidieť ani dôležitú súhru.

34:00

35:22
    Opäť nevyužili hostia svoju tutovku. Dominik Fujerík po prihrávke Pavla Pavešica nevyslal presnú strelu na Ondřeja Raszku.

36:10
    Marek Mikušovič sám pred Romančíkom nepochodil, vyslal síce razantnú strelu, no vyrážačka mladého brankára bola proti.

37:30
    Viktor Fečiak z hosťujúcej striedačky to prehnal v napádaní a dostal 2. min. za sekanie.

38:49
    Jiři Mocek v presilovej hre vystrelil od modrej čiary na Romančíka, ktorý bol dobre postavený a strelu si postrážil.

39:50
    V záverečnej minúte druhého dejstva sa neudialo nič výnimočné, a tak vedie Martin po dvoch tretinách 3:0.

40:00
    Druhá tretina skončila.

40:01
    Začala tretia tretina.

40:40
    V úvodnej minúte sa stala jedna nepríjemná situácia, keď hosťujúci obranca nahadzoval puk na Raszku, no k nemu puk nedošiel, trafil vrhajúceho sa Moceka. Ten ostal chvíľku otrasený, no postupne sa dal do poriadku.

41:55
    Dve minúty sa takmer nič mimoriadne neudialo, obidve mužstvá viac korčulovali ako rozmýšlali čo s pukom. Zatiaľ v tretej tretine hokej bez šancí.

43:20
    Veľmi dobré korčulovanie od formácie vedenej Michalom Murčekom, avšak ani táto formačka si nedokázala vytvoriť golovú príležitosť.

45:25
    Prvá vážnejšia príležitosť domácich v tretej tretine skončila gólom. ROMAN HÚS zúžitkoval dobrú príhrávku od Mareka Mikušoviča. Asistencie: Marek MIkušovič, Martin Hollý

46:51
    Menší tlak hosťujúcej dvadsiatky, martinskí obrancovia však dobre zapracovali.

47:45
    Hostia budú hrať v oslabení. Denis Hudec dostal 2. min. za hru s vysokou hokejkou.

48:45
    HK Orange 20 dalo gól!
    Hostia dokázali znížiť na rozdiel troch gólov. DUSAN KLUČIAN využil výbornú prihrávku od Kopýtka Patrika, ktorý vystihol moment, kedy mali domáci obrancovia nedorozumenie. Asistencia: Patrik Kopýtko.

51:22
    V druhej polovici tretej tretiny vidíme viac korčulovania ako hokejového umu.

53:35
    V tejto časti hry sú mierne aktívnejší hostia z Púchova, tí majú síce častejšie puk na hokejkách, avšak nedokážu si vypracovať takmer žiadnu príležitosť.

55:51
    V tretej časti už nevidíme príliš veľa šancí, no i tak sa dvadsiatka nevzdáva.

56:15
    Ján Perniš si išiel sadnúť na trestnú lavicu na 2. min. za hákovanie.

57:35
    Dvadsiatka si ani v presilovke nedokázala vypracovať gólovú príležitosť, Raszka nemá až tak veľa práce v tretej tretine ako v ostatných prvých dvoch.

58:44
    Predsa len však na konci presilovej hry bola dvadsiatka v dobrej šanci na skórovanie. Michal Uhrík mal do polovice odkrytú bránku MHC, napokon však aj za pomoci tlaku martinských obrancov neusmernil puk za Raszku.