Mannheim – Frölunda 1:3 (kon.) | Kometa Brno – Kärpät 2:3 (po s.n.) | Motor ČB – Eisbären 1:2 (kon.)
Sparta – Linköping 5:2 (kon.) | Chomutov – HV71 1:3 (kon.) | HC Slovan – Kuopio 3:2 (po pr.)
Ingolstadt – Färjestad 6:5 (po pr.) | Plzeň – Luleå 1:4 (kon.) | Salzburg – Hamburg 3:1 (kon.)
Vienna Capitals – JYP 3:2 (kon.)
Banes Motor České Budějovice
1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Eisbären Berlín
Neděle 26.08.2012, 17:00European Trophy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Jihočeši sehrají svůj čtvrtý zápas v European Trophy. Nejprve neuspěli na severské misi, když prohráli jak se švédskou Luleou, tak finským Kärpätem Oulu. V pátek ale doma HC Mountfield porazil Hamburk a o dva dny později se chystá na duel s dalším německým klubem. Více o utkání naleznete na stránkách hokejcb.cz.

HC Mountfield: Kantor (Sáblík) - Ptáček, Mikuš, Frühauf, Vráblík, Kolarz, Jank, Kříž - Šimánek, Knotek, Kotalík, Dej, Langhammer, Rousek, Švihálek, Kašpařík, Mertl, Soudek, Červený, Suja.

EHC Eisbären Berlin: Elwing (Zepp) - Sharrow, Baxmann, Katic, Supis, Faber, Bielke - Mulock, Christensen, Rankel, Tallackson, Talbot, Busch, Foy, Arniel, Mulock, Ziegler, Braun, Haase.

Rozhodčí: Šindler, Svoboda - Pešek, Jelínek.

00:01

00:32
    Utkání odstartovalo za hlasitého povzbuzování fandů německého týmu, kterých do jihočeské metropole přicestovalo na dvě stě.

01:46
    Arniel bojuje o puk za Kantorovou brankou, českobudějovická brankářská trojka dnes dostala příležitost nastoupit od začátku (jednička Jakub Kovář se potýká s menším zraněním, Lukáš Sáblík pak chytal v pátek proti Hamburku).

02:04
    Jihočeši vyrazili do rychlého protiútoku a ve třech najížděli proti poslednímu obránci soupeře. Přihrávka na Švihálka ale nebyla dostatečně razantní.

04:01
    Knotek pálil po Šimánkově přihrávce tvrdě, ale nepřesně.

05:00
    Už pět minut se hraje bez jediného přerušení! Elwing musel být v bráně nejlepšího německého klubu v pozoru, puk se povaloval v blízkosti jeho brankoviště.

05:57
    Švihálkovi nevyšla přihrávka v úniku, na druhé straně poprvé zaměstnal Kantora Rankel.

07:04
    Rozhodčí doposud byli na hřišti zbytečně, až teď mohli poprvé vyzkoušet funkčnost píšťalky. Eisbären totiž vyhodil puk na zakázané uvolnění.

08:01
    Jank dobře hledal Deje před brankou, jenomže zpracování puku nebylo zrovna na jedničku.

08:17
    T.J. Mulock (EIS) - 2 min - hákování.

09:40
    HC Mountfield se zatím nedokázal dostat do útočného pásma.

10:09
    Šimánek bojoval před bránou a moc nechybělo k tomu, aby si německý obránce Supis zasunul puk za svého brankáře.

10:17
    Eisbären hraje v plném počtu.

11:38
    Švihálka natlačil do brankáře Elwinga Thomas Supis a českobudějovický forvard se pádu na gólmana dvakrát nebránil. A to se bekům německého klubu nelíbilo.

12:09
    Lukáš Kříž (CEB) - 2 min - nedovolené bránění.

12:16
    Eisbären právě vstřelil branku!
    Za sedm vteřin dokázal Eisbären využít svou první přesilovku! MATT FOY se opřel do puku po vyhraném buly Busche a puk skončil až za Kantorovými zády. Asistence: Florian Busch.

14:26
    Kašpařík neváhal vystřelit z kruhu pro vhazování a Elwing s problémy až napodruhé dokázal dostat puk do bezpečí.

16:10
    Ptáček si zkomplikoval situaci a Kantor musel ukrýt puk do lapačky po Christensenově zakončení z bezprostřední blízkosti.

17:13
    Na ledě se přiostřuje a nebylo daleko k pěstnímu souboji. Robin Soudek (CEB) a Mark Katic (EIS) nakonec byli potrestáni jen dvouminutovým osobním trestem.

18:12
    Pavel Kantor předvedl parádní zákrok betonem proti Mulockovi.

18:39
    Mountfield právě vstřelil branku!
    Jihočeši srovnávají se soupeřem krok v 19. minutě hry. Rozhodčí pustil ve prospěch domácích spornější zákrok a PETER MIKUŠ se dostal ke střele od modré. Trefil se přesně mezi betony gólmana hostů. Asistence: Peter Frühauf.

19:13
    Hraje se pět na pět.

19:28
    Bohumil Jank (CEB) - 2 min - zdržování hry.

19:36
    Kantor podržel své spoluhráče! Julien Talbot dostal ideální přihrávku a zakončoval do odkryté brány. Domácí brankář předvedl rychlý přesun a našel puk pod betony.

20:00

Po první třetině je stav vyrovnaný, 1:1. Eisbären bude začínat druhou třetinu ve výhodě jednoho muže v poli, Jankovi zbývá odsedět z jeho trestu minutu a dvacet sedm vteřin.

20:01

21:28
    Domácí hrají v plném počtu, Eisbären nestihl ve zkrácené přesilovce nic.

22:01
    Moc nechybělo a Robin Soudek se prokličkoval přes tři hráče před Elwinga. Nakonec ale byl poslední z nich, Sharrow, navíc.

23:15
    Kantor měl štěstí, když ho nechali spoluhráči napospas soupeřově střele. Puk bránu minul. Na druhé straně se protáhl do zakončení šikovně Suja, Elwing musel přerušit hru.

23:39
    Jim Sharrow (EIS) - 2 min - hákování.

24:41
    Domácí v přesilovce tápou, Eisbären se brání bez potíží.

25:38
    Vteřinu před koncem početní výhody se Jihočeši dostali k první přesilovkové střele.

25:39
    5/5

26:43
    HC Mountfield ale využil přesilovky k tomu, aby se dostal do souvislejšího tlaku do pokračování zápasu. Nyní zatápěl soupeři v útočném pásmu a vzešlo z toho zakončení Mertla.

27:24
    Až nyní se Eisbären po delší době dostává na dostřel Kantora, domácí tým je aktivnější.

27:43
    Kotalík najížděl s pukem po straně a protože byl v útoku osamocen, musel vystřelit. Elwing si připsal povinný zákrok.

29:40
    Hraje se svižný hokej, kterému ovšem chybí to pro diváky nejzajímavější - velké šance a branky. Za deset minut hry se ve druhé dvacetiminutovce mnoho příležitostí k tomu, pohnout se skóre, neurodilo. Německým fanouškům to ale zdá se nevadí a baví se po svém. Českobudějovické publikum dnes nemá šanci hlasité protivníky přehlušit.

31:26
    Matt Christensen prověřil umění Pavla Kantora a ten ukázal, že je kvalitním brankářem. Puk mu po ráně nevypadl a obě pětky odjíždí střídat.

32:57
    Domácí dostávají dnes potřetí možnost zahrát si přesilovku pěti proti čtyřem. Matt Foy (EIS) - 2 min - hákování.

34:04
    Ptáček se dostal ke střele, Elwing zasahovat nemusel.

34:51
    Na přesilovkách mají domácí co zlepšovat, Kantor musel přikrýt puk před Arnielem.

35:20
    Červený pálil už při hře pět na pět příklepem a nastřelil rameno Elwinga! Po delší době trocha vzrušení před bránou.

36:35
    Tallackson mířil šikovně do protipohybu gólmana a Eisbären byl od vedení pár centimetrů, tolik chybělo puku, aby rozvlnil síť.

37:23
    Christensen přenechal puk za sebe najíždějícímu a ten ANDRÉ RANKELOVI a ten z druhé vlny propálil Kantora. Asistence: Mads Christensen, Mark katic

38:30
    Vráblík vzal akci na sebe a z pozice obránce se dostal do zakončení. Jim Sharrow (EIS) mu zabránil ve skórování jen za pomoci faulu a je vyloučen na dvě minuty. Může být rád, že se rozhodčí nerozhodli nařídit nájezd.

40:00

Rankel ve 38. minutě zařídil Berlínu vedení. Druhá třetina byla na brankové příležitosti chudá a HC Mountfield může litovat, že dovolil hostům z ojedinělé šance skórovat.

40:01

40:30

42:04
    Hra se přelévá ze strany na stranu, ale opět tomu chybí střely na bránu.

43:03
    Rána Baxmanna prosvištěla vedle brány.

44:07
    Na druhé straně zkoušel štěstí mladík Rousek a Elwing přikryl puk.

45:15
    Tallackson vyprášil betony Kantora, to byla velká šance na zvýšení vedení Eisbärenu!

45:33
    A hned z protiútoku mohl vyrovnat Soudek! Při situaci dva na jednoho zvolil střelu, Elwing ji vyrazil před sebe a Soudek ani napodruhé nedokázal dostat puk do sítě.

47:37
    Utkání navštívilo 1700 diváků.

47:41
    Max Faber (EIS) - 2 min - zdržování hry.

48:14
    Langhammerovi nabídl puk ke střele Dej, Elwing se dokázal přesunout.

49:31
    Dnes jistě nejlepší přesilovka domácího celku zatím změnu skóre nepřinesla. Šimánek se napřáhl a gólman Eisbärenu si vůbec nebyl jistý, kde kotouč skončil.

49:41
    5/5

50:15
    Buly po levici gólmana.

50:53
    Elwing se má co otáčet, HC Mountfield se dere za vyrovnáním.

51:38
    Kotalík nahazoval kotouč před bránu a Červeného teči mnoho nescházelo.

52:42
    Tomáš Knotek byl dalším domácím útočníkem, který prověřil gólmana hostujícího celku. Stáhl si kotouč na střed hřiště a nastřelil rameno brankáře. Puk skončil v ochranné síti.

53:17
    Buly před Kantorem.

53:57
    Icing Eisbärenu.

54:08
    Frühauf dostal přihrávku přesně do rány, ta se mu ale vůbec nepovedla a Elwing střelu po ledě lapil.

55:00
    Tlak domácích odezněl a je před námi posledních pět minut třetí třetiny.

56:29
    Eisbären se soustředí na defenzivu a nekomplikuje si situaci vymýšlením nějakých útočných akcí. Nyní vyhodil puk na zakázané uvolnění.

57:29
    Červený měl na hokejce vyrovnání, jenomže Elwing se dnes jen tak přelstít nenechá...

57:29
    Trenér hostů si vybral oddechový čas.

02:31
    Hra pokračuje vhazováním před gólmanem Berlína.

57:39
    Tam se puk ale dlouho neohřál a rozhodčí nyní uvede puk do hry před Kantorem.

58:45
    Kantor už čeká na signál ze střídačky, ten ale nepřichází a tak čeká dál.

59:18
    Domácím se nepovedla rozehrávka a akci Eisbärenu, jehož hráč už mířil na domácího gólmana, zastavil až ofsajd.

59:42
    Kantor už byl odvolán z branky a domácí hrají v šesti. Domácí hráč byl ale přistižen v postavení v brankovišti a rozhodčí vykazuje hru do středního pásma.

59:42
    Time-out si vybírá i trenérský štáb HC Mountfield.

59:52
    Buly před brankou hostů, poslední šance na srovnání pro domácí celek. Předpokladem k tomu by musela být vyhraná bule ze strany Kašpaříka.

60:00

Budějovičtí už se ke střele nedostali a Eisbären Berlín tak zůstává v European Trophy i nadále stoprocentní.

Přibližně tři stovky německých fanoušků zpívají oslavné chorály, zatímco Budvar Aréna se pomalu vyprazdňuje. První hvězdou utkání byl vyhlášen po zásluze brankář hostů Sebastian Elwing, druhou domácí bek Roman Vráblík a třetí hvězdou obránce Eisbärenu Mark Katic. Utkání bylo vyrovnané, Eisbären se dostal ve druhé třetině do vedení a domácím se i přes zvýšenou aktivitu nepodařilo v závěrečném dějství srovnat. Z Českých Budějovic je to vše, pěkný zbytek večera přeje Michal Špírek. (19:14:45)

Michal Špírek

Branky a nahrávky: 19. Mikuš (Frühauf) - 13. Foy (Busch), 38. Rankel (Christensen, Katic)

Banes Motor České Budějovice: Kantor (Sáblík) - Ptáček, Mikuš, Frühauf, Vráblík, Kolarz, Jank, Kříž - Šimánek, Knotek, Kotalík, Dej, Langhammer, Rousek, Švihálek, Kašpařík, Mertl, Soudek, Červený, Suja.
    Eisbären Berlín: Elwing (Zepp) - Sharrow, Baxmann, Katic, Supis, Faber, Bielke - Mulock, Christensen, Rankel, Tallackson, Talbot, Busch, Foy, Arniel, Mulock, Ziegler, Braun, Haase.