Chabarovsk – Minsk 2:3 (kon.) | Nižněkamsk – Jekatěrinburg 4:2 (kon.) | Kazaň – Dynamo Moskva 2:3 (po s.n.)
HC Slovan – Chanty-Mansijsk 4:3 (po s.n.)
Amur Chabarovsk
2:3 (1:1, 0:2, 1:0)
HC Dinamo Minsk
Středa 26.09.2012, 10:00 • Platinum Arena Zolotoj • KHL

Karty ve třetí třetině byli rozdáli jasně. Pokud chtějí domácí bodovat musí co nejdříve snížít. Což se jim povedlo až téměř pět a půl minuty před koncem závěrečné dvacetiminutovky zásluhou Lugina. Tomu předcházeli obrovské šance, ale díky Haugenovi se domácímu Amuru Chabarovsk podařilo snížit takto pozdě. I proto skončilo utkání 2:3 pro Dinamo Minsk. (12:17:19)

60:00

59:51
    Hosté vyhazují puk a je konec.

59:45
    A znovu přerušení. Tentokrát na polovině hostů.

59:33
    Přerušení v domácí třetině.

59:33
    Stále se Amur nemůže dostat ze třetiny a vypadá to na vítězství hostů.

59:15
    Nikulin zdržuje čas uvnitř soupeřova brankáře.

58:25
    Domácí začínají od své brány, ale již na své polovině ztrácejí puky.

58:05
    Domácí se nemohou usadit ve třetině.

57:45
    Přerušení ve středním pásmu.

57:30
    Ale nyní Amur zavřel Minsk v jeho třetině, obrana vyhodila kotouč.

56:48
    Minsk se snaží kombinovat a honit své protivníky po ledě, zatím se jim to daří. Domácí hráči je ztěžka získávají puky.

56:00
    Chabarovsk dostal živou vodu nedává hostující obraně dýchat, kterou je pod stále větším tlakem.

54:29
    Chabarovsk právě vstřelil branku!
    Konečně DMITRIJ LUGIN prostřelil výborného Larse Haugena z mezikruží. Asistence: Bez asisitence.

54:00
    Chabarovsk tlačí obranu v čele s Karalahtim, ale Haugen je bezchybný.

53:58
    Petružálek ve velké šanci, ale ze dvou metrů Haugena neprostřelil.

53:35
    Vyloučen Denisov z Dinama.

53:10
    Na chvíli se dostal Chabarovsk do útočné třetiny, nic z toho nebylo.

Jaroslav Keř

Branky a nahrávky: 13. Šitikov (Korotkov), 55. Lugin - 16. Stapleton (Murphy), 24. Laine (Plat), 32. Stas (Murphy, Irgl)

Amur Chabarovsk: Murygin (Běrestněv) - Osipov, Ožiganov, Loginov, Korovkin, Pěreťjagin, Bilalov - Petružálek, Pyörälä, , Hytönen - Tarasov, Lugin, Nikulin - Juňkov, Šitikov, Korotkov - Běljajev, Buturlin, Kosourov.
    HC Dinamo Minsk: Haugen (Šaljapňov) - Karalahti, Frögren, Krajíček, Nahačov, Čarnavok, Murphy Denisov - Laine, Platt, Stapleton - Irgl, Stas, Pivko - Kulakov, Drozd, Kitarau - Dudko, Pavlovič, Michaljou.

Rozhodčí: Gashilov, Shchenyov - Lazarev, Pavlov