Chabarovsk – Minsk 2:3 (kon.) | Nižněkamsk – Jekatěrinburg 4:2 (kon.) | Kazaň – Dynamo Moskva 2:3 (po s.n.)
HC Slovan – Chanty-Mansijsk 4:3 (po s.n.)
Amur Chabarovsk
2:3 (1:1, 0:2, 1:0)
HC Dinamo Minsk
Středa 26.09.2012, 10:00 • Platinum Arena Zolotoj • KHL

Karty ve třetí třetině byli rozdáli jasně. Pokud chtějí domácí bodovat musí co nejdříve snížít. Což se jim povedlo až téměř pět a půl minuty před koncem závěrečné dvacetiminutovky zásluhou Lugina. Tomu předcházeli obrovské šance, ale díky Haugenovi se domácímu Amuru Chabarovsk podařilo snížit takto pozdě. I proto skončilo utkání 2:3 pro Dinamo Minsk. (12:17:19)

60:00

59:51
    Hosté vyhazují puk a je konec.

59:45
    A znovu přerušení. Tentokrát na polovině hostů.

59:33
    Přerušení v domácí třetině.

59:33
    Stále se Amur nemůže dostat ze třetiny a vypadá to na vítězství hostů.

59:15
    Nikulin zdržuje čas uvnitř soupeřova brankáře.

58:25
    Domácí začínají od své brány, ale již na své polovině ztrácejí puky.

58:05
    Domácí se nemohou usadit ve třetině.

57:45
    Přerušení ve středním pásmu.

57:30
    Ale nyní Amur zavřel Minsk v jeho třetině, obrana vyhodila kotouč.

56:48
    Minsk se snaží kombinovat a honit své protivníky po ledě, zatím se jim to daří. Domácí hráči je ztěžka získávají puky.

56:00
    Chabarovsk dostal živou vodu nedává hostující obraně dýchat, kterou je pod stále větším tlakem.

54:29
    Chabarovsk právě vstřelil branku!
    Konečně DMITRIJ LUGIN prostřelil výborného Larse Haugena z mezikruží. Asistence: Bez asisitence.

54:00
    Chabarovsk tlačí obranu v čele s Karalahtim, ale Haugen je bezchybný.

53:58
    Petružálek ve velké šanci, ale ze dvou metrů Haugena neprostřelil.

53:35
    Vyloučen Denisov z Dinama.

53:10
    Na chvíli se dostal Chabarovsk do útočné třetiny, nic z toho nebylo.

52:25
    Domácí běží čas neuvěřitelně rychle, a prohrávají o dvě branky. Hrají velice aktivně, ale s hostující obranou především napadáním ve středním pásmu si neví moc rady.

51:38
    Ve velké šanci Stapleton, který střílel na Murygina, na kterého nebezpečně dorážel Laine.

51:09

50:31
    Petružálek zavezl pu do třetiny, kde rozehrává na Loginova, který střílí, a výborný Haugen.

49:54
    A znovu Login s Tarasovem na přesilové hře, kteru Minsk brání.

49:32
    V obrovské šanci Osipov, který střílel od modré a puk i za pomoci levého betonu Haugen míři centrimetry vedle.

49:09
    Tarasov rozehrával s Loginem velmi pěknou kombinaci uvnitř útočného pásma a vynutili si vyloučení hostujícího hráče Stas za krosček.

48:28
    Chabarovsk nyní přehrává své soupeře, tlačí se před bránu a dostává se ke střeleckým možnostem.

46:59
    Amur se nedostává do výrazné šance. Korotkov nedosáhl na puk, jinak by jel sám na brankáře Haugena.

46:10
    Haugen v dalším zákroku tentokrát střílel od modré domácí Juňkov.

45:25
    Hraje se čistě a domácí nic na svého protivníka nevymysleli. Dostali se na chvíli do jejich třetiny, kde je pronásledovala po rozích defenzíva Minsku.

45:00
    Až Hytönen s Pyöräläm ohrozili Hugena, kterému stačil univerzální zákrok.

44:00
    Domácí jsou bezradní, Dinamo si hlídá výsledek a hraje si svoji partii.

43:37
    Nyní zahrozili Platt s Stapletonem, který přehráli formaci domácích, ale nic z toho nebezpečného nevzniklo z pohledu Chabarovsku.

41:35
    Minsk vychází ze zabezpečené obrany a nepouští se zbytečně k rizikovým výpadům. Chabarovsk nahazovanými puky získává pásmo svého protivníka, který ale domácí hráče v rohu zastavuje a nedovoluje jim vystřelit ani rozehrát.

40:40
    Amur i za využití své přesilové hry zavřel Minsk v jejich pásmu. Ke střele se nedostal.

40:33

40:01

Chabarovsk byl opět lepším týmem na úvod druhé třetiny, ale své šance nevyužil, asi největší měl Petružálek, který výborného Haugena neprostřelil. A udeřilo na druhé straně. Po vyloučení Pyörälä využil skvěle zahranou přesilovku Laine. Po tomto šoku Amur znovu bušil do Haugena a jeho výtečně hrající obrany, ale nadarmo. Při dalším oslabení dostali gól na 1:3. Domácí utrpěli další ránu a Minsk se ve hře pěti proti pěti, kdy měli do této chvíle převahu domácí, vyrovnal svému soupeři a také několikrát zahrozil. Dinamo Minsk se především do konce třetiny zaměřilo na obranu a snažilo se pokrýt střední pásmo. Chabarovsk se jen z těžka dostával do jejich třetiny. Potom se však domácím naskytla obrovská příležitost v podobě vyloučení Karalahtiho za hákování, Amur zamčel svého soupeře, který se ale úspěšně bránil. Tím skončila druhá třetina

40:00

39:00
    Minsk ale pozorně brání svoji modrou, a domácím se nedaří usadil a rozehrát kombinační hru.

38:33
    Znovu vyloučen Karalahti za hákování. Amur má nyní velkou šanci na snížení.

38:08
    Ale šance nepřícházejí, hosté si hlídají střelecké prostory před svým brankářem, i prostor velice dobře čistí, aby nikdo nemohl dorážet. A Haugen vše kryje.

37:37
    Hosté nyní pouze vyhazují puky na zakázaná uvolnění. Domácí tlačí.

36:52
    Chabarovsk se tlačí před bránu, ale obrana Dinama brání tyto prostory pečlivě.

36:31
    Amur pokračoval i po přesilové hře v tlaku, k výraznější šanci se neprotlačil.

36:08

35:02
    Hosté se bezpečně brání i s Haugenem, který všechny puky mířící na něj chytá, jelikož má krásný výhled.

34:34
    Hosté perfekně brání, přistupují ke svému soupeři, který se ale usadil v jejich třetině.

34:14
    Minsk v pohodě vyhazuje.

34:08
    Vyloučen hostující Kulakov za sekání, velká šance pro domácí na snížení.

34:06
    Chabarovsk je ochromen, ale nepřestává útočit, i když se mu nedaří.

35:40
    A je stále lepší, právě ohrozil lehkým nahozením Murigina.

32:46
    Minsk teď v pěti brání své střední pásmo a vyrovnává se Amuru Chabarovsk.

31:19
    Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
    A opět v přesilové hře udeřil hostující ANDRES STAS po krásném nahození před branku Irglem. Asitence: Cory Murphy, Zbyněk Irgl.

30:55
    Minsk stále obléhá branku soupeře, nyní pálil Irgl od modré. Murygin kryje.

29:52
    Stapleton s Plattem teďka zavařili domácí obraně, byli blízko dalšímu gólu.

29:40
    Vyloučení domácí hráč Osipov za držení.

29:00
    Chabarovsk se snáží stále útočit, ale má to nyní těžší.

28:22
    Dinamo začíná zachytávat domácí na modré čáře a nahozené puky sbírají obránci.

27:33
    A přicházejí tvrdší zákroky Minsku. Zatím bez vyloučení, ale vyrovnávají a uklidňují hru.

26:54
    Minsk se jen dostal ke střele skoro od červené čáry. A domácí jsou aktivnější, presujují své soupeře.

26:20
    Amur jako by obdržená branka ještě více nakopla, stáel drží své soupeře uzamčené v jejich třetině.

25:33
    A domácí hned v tlaku, v samostaném nájezdu, kdy unikl hostujcí obraně útočník Amur, ale Haugen drží vedení svého týmu.

23:51
    A opět gól v přesilové hře, kterou využil po zmatku před Muryginem TEEMU LAINE. Asistence: Geoff Plat.

23:03
    Za vysokou hůl si jde odpočinout domácí Pyörälä.

22:48
    A v dalším zápřahu Gaugen, který zachytil střelu Petružálka.

22:38
    Minsk se konečně dostal plnohodnotně do třetiny Amuru, ale nic nebezpečného pro domácí.

21:30
    Po jednom závaru před brankou Minsku zůstal ležet hostující Stas. Ale už odjel otřesen na svoji střídačku.

20:52
    Chabarovsk je opět na začátku aktivnější. Jen menší šance musel řešit hostující brankář Haugen.

20:01

Po zdrženém začátku měli více ze hry domácí, kteří vlétli do třetiny soupeře, ale gól jim nedali. Minsk tento úvodní nápor přečkal a po vyloučení domácího Kotkova se snažil využít přesilovku. Kterou po velkých šancích Irgla a Kulakova nakonec Amur ubránil. Hosté sice branku nevsítili, ale získali půdu pod nohama od dalších šancích je držel na distanc výborný domácí brankář Murygin. V první třetině plné vyloučených především za hákování využili oba soupeři své početní výhody po jedné brance, proto je stav po úvodní třetině - 1:1.

20:00

19:30
    Amur hodně tlačí a Minsk se jen těžko brání, zatím je drží výtečná obrana.

19:00
    Tentokrát se domácí těžko usazují ve třetině, ale některé střely prolétnou k Haugenovi, který je však bezpečně kryje.

18:19
    Hosté ve čtyřech, ale šance stále pokračují.

18:10
    A další vyloučení za hákování, vyloučen Karalahti, který oslabuje svůj tým do třech mužů.

16:19
    Vyloučen hostující Krajíček za krosček.

16:00
    A také hosté využívají přesilovou hru těsně před brankářem tečoval střelu od modré TIMOTHY STAPLETON. Asistence: Cory Murphy.

15:50
    Krásná kombinace Murphyho, Karalahtiho, ale Haugen chytá.

15:35
    A další vyloučení za podražení jde na trestnou lavici domácí Juňkov.

15:10
    Ovšem domácí stále pod tlakem.

14:22
    Minsk se ihned snaží o vyrovnání, ale narážení na dobře bránící domácí v čele s Muryginem.

12:56
    Po přesilvkové kombinaci se trefil domácí DMITRIJ ŠITIKOV, kterému z poza branky nahrával Jevgenij Korotkov. Asistence: Jevgenij Korotkov.

11:28
    Hra je nyní velice neurovnaná, především se odehrává ve středním pásmu.

07:38

06:36
    Amur stále hledá cestičky do třetiny soupeře, které ale nejsou. A hosté využívají své převahy a ohrožují Murygina. Vše je na hranici faulu domácích.

06:00
    Amur se až nyní usadil ve třetině, ale Kulakov bere puk a jede na Murygina, který nahradil minule chytajícího Lašáka. Ten zastavil pokus v rukavici. Obráci ho vyhnali do rohu, kde již svojí střelou nebyl nebezpečný.

05:38
    Ale přehnali to za podražení si jde odpočinou hostující Pivko.

05:29
    Minsk kontroluje hru.

04:40
    Chabarovsk se těžce vrací do zápasu, Minsk stále aktivněji napadá, což dělá domácím velké problémy.

03:49
    A v šanci Dinama Kulakov, ale domácí brankář Murygin je pozorný.

03:44

02:50
    Hosté kombinují v útočné třetině. A k větší šanci se dostal pouze Stas, netřefil. A v další šanci Zbyněk Irgl, který nepřostřelil brankáře.

01:44
    První vyloučení utkání. Na trestnou lavici byl poslán domácí Korotkov za držení.

01:31
    V první vážnější šanci Lugin, který ale jeden na jednoho nepřelstil obránce.

00:20
    Hra začala v útočném pásmu domácích, kteří již několikrát prověřili hostujícího Haugena v bráně, a přívítali ho na svém ledě.

00:01

-2:00
    Poslední předzápasové rituály. Rozbruslení, sestavy.

-3:00
    Běžela prvně běloruská státní píseň, nyní všichni poslouchají domácí ruskou hymnu.

-5:00
    Ještě probíhá představování zahajovacích sestav a hymny mužstev.

Amur Chabarovsk: Murygin (Běrestněv) - Osipov, Ožiganov, Loginov, Korovkin, Pěreťjagin, Bilalov - Petružálek, Pyörälä, , Hytönen - Tarasov, Lugin, Nikulin - Juňkov, Šitikov, Korotkov - Běljajev, Buturlin, Kosourov.

HC Dinamo Minsk: Haugen (Šaljapňov) - Karalahti, Frögren, Krajíček, Nahačov, Čarnavok, Murphy Denisov - Laine, Platt, Stapleton - Irgl, Stas, Pivko - Kulakov, Drozd, Kitarau - Dudko, Pavlovič, Michaljou.

Rozhodčí: Gashilov, Shchenyov - Lazarev, Pavlov.

Dinamo Minsk:
    Má po devíti zápasech pouze osm bodů a krčí se na předposledním místě tabulky. Hráči hostujícího celku utrpěli v prvních utkáních několikrát dosti kruté výsledky. Dle statistiky lze vyčíst, že největším problémem je obranná fáze, kdy během devíti střetnutí inkasovali 33 branek. Což je průměrně 3,7 gólu na zápas. A ve venkovních zápasech si připsali pouhé dva body z 18 možných.
    V Dinamu Minsk odehrají svoji porci také čeští hokejisté Lukáš Krajíček, Zbyněk Irgl a Libor Pivko. Poslední utkání hráli na ledě Novokuzněcku, kde jim v produktivitě plnohodnotně stačili, ale především v obraně to dost hořelo. I když poměr střel byl 22 ku 47. Kdy jim soupeř uštědřil tři branky v přesilovce ze čtyř možných.

Amur Chabarovsk:
    Vstup do sezóny byl pro tento tým poměrně úspěšný, jelikož měl na svém kontě po čtyřech zápasech sedm bodů. Ovšem všechny tyto střetnutí se odehrály na jeho domácím hřišti. A poté přišli hned tři porážky venku. Proto lze říci, že Amur bude patřit k těm týmům, kteří budou chtít sbírat body především doma. Čemuž mu napomáhají i česko-slovenští hokejisté Ján Lašák, Jakub Petružálek a Petr Vrána. Hlavně první dva patří k tahounům mužstva. V posledním zápase hraném teďka v pondělí proti Čechovu se zaskvěl Petružálek dvěma brankami a Lašák několika vynikajícími zákroky.

Ve středeční dopoledne středoevropského času se střetnou týmy Amur Chabarovsk s Dinamem Minsk. Proběhne souboj mezi domácím lepším týmem východní konference KHL, kterému v této tabulce patří šestá příčka se třinácti body, a zatím po devíti svých zápasech klubem Dinama, kterému patří až třináctá pozice a role outsidera konference západ.
    Utkání se také ponese ve stínu českých hráčů a především role favorita pro Chabarovsk.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:00.

Jaroslav Keř

Branky a nahrávky: 13. Šitikov (Korotkov), 55. Lugin - 16. Stapleton (Murphy), 24. Laine (Plat), 32. Stas (Murphy, Irgl)

Rozhodčí: Gashilov, Shchenyov - Lazarev, Pavlov