Chabarovsk – Minsk 2:3 (kon.) | Nižněkamsk – Jekatěrinburg 4:2 (kon.) | Kazaň – Dynamo Moskva 2:3 (po s.n.)
HC Slovan – Chanty-Mansijsk 4:3 (po s.n.)
po s.n.
HC Slovan Bratislava
4:3 (0:2, 2:0, 1:1)
Jugra Chanty-Mansijsk
Středa 26.09.2012, 19:30KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Dobrý večer,

dnes budeme sledovat střetnutí jediného slovenského celku v Kontinentální hokejové lize HC Slovanu Bratislava, na jehož hřiště zavítá ruský celek Jugra Chanty-Mansijsk.

Bratislava si zatím v lize nepočíná vůbec špatně. Po 8 odehraných utkáních se drží na průběžném 5. místě s 15 body. Momentálně má Slovan dobrou formu a drží si sérii již čtyř výher v řadě. Naposledy porazil Barys Astanu, když na svém ledě byl celý zápas jednoznačně lepší a zvítězil nakonec poměrem 4:2.

To hosté jsou na tom jednoznačně hůře. Také oni mají po osmi odehraných kolech, ale s daleko horší bilancí. Pouze jedinou výhru dokázali hosté vytěžit a to ve 4. kole, kdy doma porazili leadera východní konference Kazaň.

Papírovým favoritem by tak dnes měli být bezesporu domácí hráči, tak uvidíme jestli potvrdí domácí úspěšnost z posledních kol, nebo Jugra překvapí a získá podruhé v soutěži nějaký ten bod.

HC Slovan Bratislava: Janus - Višňovský, Sigalet, Štajnoch, Ďatelinka, Tabaček, Švarný, Luža, Mikúš - Vondrka, Bližňák, Miklík - Kukumberg, Ölvecký, Bartovič - Šatan, Lipiansky, L. Hudáček - Dravecký, A. Šťastný, Daňo.

Jugra Chanty-Mansijsk: Birjukov (Masalskis) – Lekomcev, Ibragimov, Chvostov, Trončinský, Osipov, Pepeljajev, Djakov - But, Altarjov, Videll - Sitnikov, Magogin, Skorochodov - Chlyncev, Medvěděv, Bocharov - Jacenko, Fjodorov, Lapenkov.

Rozhodčí: .

Rozhodčí:Romasko, Olenin - Misjur, Raming.

Start utkání má menší zpoždění, začne se každým okamžikem.

00:01

00:31
    První formaci domácích jejich útočná akce nevyšla.

01:22
    Tým Jugra právě vstřelil branku!
    Skorochodov potáhl puk po mantinelu a přihrál před brankoviště, kde se zmocnil puku VITALIJ SITNIKOV a zasunul jej za Januse.

02:50
    Z pravé strany teď pálil Jacenko, Janus puk chytil a rychle rozehrál.

03:10
    Z levé strany zpoza obránce teď páli prozměnu Altarjov, Janus puk vyrazil a domácí obránci jej odklidili pryč.

03:40
    Střely na branku zatím v poměru 0:5.

04:01
    Za domácí teď prověřil Birjukova Kukumberg a ještě dorážel Bartovič. Gólman hostů připraven.

04:40
    Medvěděv teď nebezpečně pálil z pravého kruhu, Janus jen se štěstím vyrazil kotouč nad branku.

05:30
    Domácím se zatím nedaří pořádná útočná kombinace.

05:57
    Šťastný teď střílel, ale jeho pokus jen těsně minul prostor Birjukovy klece.

06:19
    Na ledě teď zůstává ležet Marko Daňo. Snad to nebude nic vážného a bude se pokračovat ve hře.

06:41
    Pepeljajev pálil od modré a následně dorážel But, ale Janus skvěle zasáhl.

07:18
    Konečně i domácí celek se osmělil v útočné třetině a pálil Ölvecký, mimo.

07:36
    Ďatelinko to teď zkoušel z mezikruží, Birjukov vyráží.

07:50
    Další střela Štajnocha, znovu vedle.

08:33
    Další střelecký pokus Daňa kryje Birjukov.

09:08
    2 minuty za nebezpečnou hru vysokou holí dostává Ivan Jacenko. Početní výhoda domácích.

09:38
    Slovanu se zatím nedaří usadit se v pásmu.

09:55
    Šatanův bekhendový pokus Birjukov chytá.

10:10
    Od modré střílel Višněvský, Birjukov vyráží do rohu.

10:43
    Lipianskeho střela končí mimo brankoviště.

11:08

11:22
    Hudáček byl dobře postavený, ale netrefil dobře puk a ze šance sešlo.

12:00
    Slovan se teď i díky početní výhodě zvedl a domácí publikum pochopilo, že je domácí teď potřebují.

12:46
    Obrovská šance hostů! Do samostatného úniku se dostal Sitnikov, udělal blafák, ale trefil pouze boční síťku.

14:20
    Puk je pod kontrolou hráčů Jugry.

14:44
    Bocharov z pravé strany minul bránu. Domácí zatím vůbec nehrají tak, jako předevčírem.

15:27
    Bartovič zatáhl puk za bránu, ale už nedokázal přihrát.

15:45
    Ölvecký v šanci před Birjukovem, ale netrefil bránu.

16:25
    Dravecký teď hledal před bránou Daňa, ale jeho přihrávka se odrazila pouze od brankové konstrukce mimo hlavní dění.

18:21
    Po tlaků hostí se před domácím gólmanem ocitl nejrychleji IVAN CHLYNCEV a odražený puk z otočky poslal do brány. Asistence: Alexej Medvěděv a Stanislav Bocharov.

19:14
    Další dobrá příležitost domácích, ale skvělý Birjukovo zákrok.

20:00

Druhá třetina začne přibližně ve 20:19.

V prvním dějství dnešního utkání jsme viděli velmi špatný start domácího Slovanu, který dnes zatím není ve své kůži a hosté toho využili a vstřelili rychlou úvodní branku už ve druhé minutě.

Domácí sice ke konci třetiny přidali na tempu, ale v cestě gólu jim stál vynikající Birjukov. Ke konci první části ještě přidal druhou branku Jugry útočník Chlyncev a stav je tak 0:2.

20:01

20:59
    Slovan právě vstřelil branku!
    Také v této třetině vidíme rychlou úvodní branku, o kterou se postaral PETR ÖLVECKÝ, který po přechodu modré čáry vystřelil švihem a propálil Birjukovy betony. Asistence: Ľubomír Višňovský.

22:40
    Dravecký teď pálil přes clonícího obránce, Birjukov vyráží puk do rohu.

23:39
    Kukumberg měl obrovskou příležitost, nejprve jeho střeli vyrazil Michail a následně odražený kotouč nedokázal usměrnit do odkryté klece.

24:11
    Střela hostů, ale s tímto pokusem neměl Janus problémy.

24:27
    Sitnikov našel před bránou Skorochodova, ale jeho střela těsně minula bránu.

24:40
    Lipiansky pálil, Birjkov vyrazil a ještě dorážel Šatan! Ale ani jeho pokus nekončí v síti Mansijsku.

25:24
    Obrovská šance Daňa, který ve spolupráci se Šťastným nadělal obraně hostů pořádně problémy. Daňo se dostal až k bráně, kde Birjukov výborně zasáhl hokejkou.

25:31
    Šťastný znovu prověřil Birjukova, ten je ale pozorný.

26:00
    Domácí pořádně přitlačili a jsou na hřišti lepším týmem, ale hosté hrozí nebezpečnými protiútoky.

26:41
    Před Birjukovem se teď ocitl samostný Kukumberg, ale ani on puk za gólmanova záda nedostal.

27:19
    Tabaček teď chyboval za vlastní bránou a hosté měli dobrou příležitost, ale Janus dobře zasáhl hokejkou a šanci jim zmařil.

27:37
    Z následného protiútoku neuspěl ani Šatan, ani Hudáček.

28:05
    Medvěděv teď neprošel přes domácí obránce.

29:15
    Z rychlého protiútoku vybojovali domácí faul.

29:35
    2 minuty za hrubost dostává Vitalij Sitnikov.

30:05
    Domácí drží útočné pásmo.

30:29
    Višňovský pálil od modré, Birjukov vyráží.

31:00
    Slovan teď svou akci překombinoval a Jugra získává důležitý čas.

31:35

31:54
    Hosté ztratili puk ve středním pásmu. Na led naskočil Bartovič, který ihned vyrazil dopředu a křížnou přihrávkou krásně našel MICHELA MIKLÍKA, který už měl snadnou práci.

32:55
    Na druhé straně teď pálil But, ale Janus měl dobrý výhled a střelu v poklidu zlikvidoval.

33:15
    Domácí vyrovnali naprosto zaslouženě, ale také Bratislavu musí občas zachraňovat gólman Janus, ale nebýt skvělého Birjukova, mohlo být skóre už dávno úplně jiné.

34:24
    Domácí teď znovu svou akci překombinovali, moc dlouho drží puk na hokejkách.

35:05
    2 minuty za držení dostává Martin Štajnoch.

35:16
    A hosté jsou v tlaku.

35:49
    Z pravé strany pálil Chlyncev, po jeho střele puk opustil útočné pásmo hostí.

Dosavadní střelci branek. Vedoucí branku hostů dával Sitnikov, následně zvyšoval Chlyncev a vyrovnávali Ölvecký a Miklík.

36:20
    Lekomcev tvrdě vypálil, ale Janus pozorný.

37:05

37:29
    Trončinský nahazoval puk, Janus raději podržel.

38:14
    Nepřesnosti na obou stranách.

38:37
    Dravecký sám před brankou tečoval střelu, ale jen do náruče dobře postaveného Birjukova.

38:44
    Tabaček teď tvrdě vypálil z levé strany, ale jeho střela minula Birjukovu klec.

39:30
    V obrovské šanci But, kterého výborně našel Altarjov, Janus svůj tým drží.

39:57
    Bartovič, Kukumberg a Ölvecký se ještě snažili s výsledkem něco udělat, ale už se jim to nepovede.

40:00

Třetí dějství začne přibližně ve 21:09.

Ve druhé třetině jsme viděli spoustu šanci na obou stranách, ale hlavně zlepšený výkon Slovanu Bratislava, který celou část vyhrál poměrem 2:0 a skóre je tak po dvou třetinách vyrovnané 2:2. Oba týmy drží jejich golmani, kteří dnes podávají pozoruhodný výkon.

40:01

40:44
    Od mantinelu přihrával Sitnikov a IGOR SKOROCHODOV střelou zápěstím dává hostům vedení.

41:48
    Bartovič střílel velmi nepřesně a domácí ztratili útočné pásmo.

42:15
    Z levé strany střílel Dravecký. Ibragimov mu strčil do jeho střely hokejku a puk končí v síti.

42:45
    Tak i na začátku třetího dějství jsme viděli velmi rychlý gól a stejně jako v první části to byla branka Jugry.

43:20
    Obrovská šance Šťastného, který ovšem neposlal z brankoviště puk do brány, ale úplně vedle.

43:36
    Šťastný dostává 2 minuty za nesportovní chování. Příležitost pro hosty.

44:16
    Hosté zamkli domácí v jejich třetině.

45:19
    Ölvecký poslal krásný pas na MICHALA VONDRKU, který v samostatném úniku nedal Birjukovi šanci.

46:16

47:14
    2 minuty za hákování dostává Alexej Pepeljajev.

47:49
    Domácím se nedaří usadit v útočné třetině.

49:14

49:43
    Stejně jako na posledním domácím utkání Slovanu, je utkání vyprodané a sleduje jej 10055 diváků.

50:20
    Stále vidíme dramatický hokej, ani jedno z družstev se nespoléhá na remízu a chce rozhodnout v základní hrací době.

51:04
    Bartovič dostává 2 minuty za hákování.

51:53
    Samostatný únik Štajnocha, který posílá puk mimo bránu.

53:04

53:26
    Fjodorov teď sám před brankou, ale Janus výborně zasáhl.

54:25
    Dravecký teď v šanci, ale už neměl síly na pořádné zakončení, nebo přihrávku.

54:54
    A znovu zachraňuje domácí brankář Janus, když nedovoluje vstřelit branku Magoginovi.

55:21
    Oddechový čas pro hosty.

56:20
    Hudáček sice v útočném pásmu upadl, ale na faul to rozhodně nevypadalo a tak rozhodčí nechávají hru běžet.

56:46
    A znovu vidíme domácí překombinovat jejich akci.

57:24
    Na obou týmech je vidět, že nechtějí udělat před závěrem třetí třetiny chybu.

58:30
    Medvěděv ani nadvakrát nepřekonal gólmana domácích.

60:00

Ve třetí části jsme viděli znovu velmi rychlou branku, kterou vstřelil Skorochodov z Mansijsku a poté ve 46. minutě vyrovnával Michal Vondrka v oslabení. Stav je tak po třech třetinách nerozhodný 3:3 a půjdeme do prodloužení.

60:01

60:28
    Sitnikov se dostal ke střele, Janus chytá.

62:20
    Domácí mají mírný tlak.

63:08
    Magogin dostal dobrou přihrávku na střed a po přechodu modré čáry pálí švíhem, Janus chytá.

63:31
    Tabačkova střela od modré, puk je mimo hrací plochu.

64:00
    Hosté už jakobhy bránili výsledek a vyčkávali na samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

V prodloužení jsme branku neviděli a rozhodovat o vítězi se tak bude samostatnými nájezdy.

Samostatné nájezdy začínají.

Bartoviš zvolil střelu a trefil pouze hokejku Birjukova.

But zkoušel blafák, Janus chytá.

Šatan střelou mezi bezony dává první nájezd.

Chlyncev nedal.

65:00
    MICHAL VONDRKA krásným blafákem rozhoduje samostatné nájezdy a domácí celek nakonec získává bod navíc za vítězství 4:3 po samostatných nájezdech.

Nejlepšími hráči zápasu jsou vyhlášeni Vitalij Sitnikov a Peter Ölvecký.

To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera.

Konec zápasu. (21:58:42)

Dušan Šitner

Branky a nahrávky: 21. Ölvecký (Višňovský), 32. Miklík (Bartovič), 46. Vondrka (Ölvecký), 65. Vondrka - 2. Sitnikov (Skorochodov), 19. Chlyncev (Medvěděv, Bocharov), 41. Skorochodov (Sitnikov)

Rozhodčí: Romasko, Olenin - Misjur, Raming

Diváci: 10055