Vsetín – Karviná (Baník) 6:2 (kon.) | Opava – Frýdek-M. 3:4 (po s.n.) | Val. Meziříčí – Prostějov 5:8 (kon.)
Přerov – Nový Jičín 5:4 (po s.n.) | Poruba 2011 – Havířov 1:3 (kon.)
HC RT TORAX Poruba 2011
1:3 (0:2, 0:1, 1:0)
AZ Havířov
Středa 26.09.2012, 18:00 • ZS SAREZA, Ostrava – Poruba. • 2. liga skupina Východ

S konstatováním, že Poruba podlehla Havířovu 1:3, se s vámi loučím, přeji příjemný zbytek středečního večera a u dalších online přenosů zase někdy na počtenou. (20:10:33)

Skončilo utkání mezi Porubou a Havířovem, ve kterém hosté získávají po výsledku 1:3 všechny body. V první třetině si AZet vytvořil velký tlak, který korunoval dvěma vstřelenými góly, další dvě periody už ovšem přinesly vyrovnanou partii. Ve třetí třetině dokázali domácí snížit zásluhou Martina Bučka, ale další gól jsme již neviděli.

60:00

59:47
    Krisl šikovně ušetřil další cenné vteřiny.

59:41
    Havířovská branka je posunuta, hra je tak přerušena.

59:28
    Situace je pro AZet ještě kritičtější, na lavici hanby totiž usedá Antonín Pechanec – 2 minuty za držení protihráče. Porubu čeká luxusní přesilovka 6 na 3!

59:19
    Hosté vyhazují, jen těsně okolo levé tyče domácí branky.

58:53
    Gleich sprintuje ze své branky, Poruba to zkouší v šesti proti čtyřem.

58:46
    Trenér Aleš Tomášek si ještě vyžádal oddechový čas.

58:46
    Poruba si ještě v závěru zahraje přesilovku. Petr Prokop dostává 2 minuty za vražení na hrazení.

58:35
    Domácí hokejisty zastavuje hvizd čárového – offside.

58:01
    Sztefek ještě vystrašil Gleicha, jeho pokus končí nad horní tyčí.

57:26
    Stále ten stejný obrázek, Porubě sice nejde upřít snaha, ale hosté ji do ničeho nepouští.

56:39
    Lukáš Daneček teď šikovně rozehrál, lépe řečeno vyhodil puk přesně tak, aby se nepískalo zakázané uvolnění.

56:20
    Hosté zahráli vysokou holí, hra se stěhuje do středního pásma.

55:59
    RT TORAX chybuje a posílá touš na zakázané uvolnění.

55:37
    Aktivnější domácí opět předvádí kolotoč přihrávek, ale schází tomu střelba.

54:48
    AZet se již jakoby soustředí jen na zadní vrátka.

54:15
    Krayzel dobře vyjel zpoza branky a našel mezi kruhy Wolfa, jeho střelu havířovská obrana zblokovala do ochranné sítě.

Adam Bagar

Branky a nahrávky: 45. Buček (Prokop L.) - 5. Maruna (Prokop, Najdek), 14. Kopún (Haas), 38. Pechanec (Říčka)

HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich (Tihlář) – Wolf, Hruzík, Šindelář, Zientek L., Slavík, Prokop, Mládenka, Spusta – Krayzel, Matějka, Buček – Pavlačka, Vaněk R., Vrána – Holuša, Sedlář, Šimkovič – Galajda, Vidlák, Seidler.
    AZ Havířov: Daneček L. (Matoušek) – Prokop, Vydra, Krisl, Hegegy, Rimmel, Zientek M., Balčík, Hartmann – Najdek, Maruna, Daneček J. – Klimša, Pechanec, Říčka – Sztefek, Potočný, Stránský – Pavlas, Kopún, Haas.

Rozhodčí: Vaněk – Vengřín M., Záviský.