Viťaz – Jaroslavl 0:2 (kon.) | Čerepovec – N.Novgorod 4:2 (kon.) | Minsk – Mytišči 3:2 (kon.)
Doněck – Spartak Moskva 0:1 (po s.n.)
po s.n.
HC Donbass Doněck
0:1 (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0)
Spartak Moskva
Neděle 30.09.2012, 16:00 • Arena Družba • KHL

To je ode mě pro dnešek vše, přeji Vám příjemný zbytek večera a u dalších online přenosů na počtenou! (18:35:03)

V základní hrací době nepadla žádná branka, když poté Lukáš kašpar v prodloužení neproměnil ani trestné střílení, rozhodnout o vítězi museli nájezdy. V páté sérii byl úspěšný Dadonov, na druhé straně skóroval také Růžička, pokračovalo se tak dál až do 7. série, ve které o zisku 2 bodů pro Spartak Moskva rozhodl Michajl Žukov.

65:00
    Spartak právě vstřelil branku!
    MICHAJL ŽUKOV svůj nájezd proměňuje a velice ojedinělé utkání, ve kterém nepadla v základní hrací době branka, rozhoduje ve prospěch Spartaku Moskva!

Další šanci rozhodnout utkání má Žukov.

Střelou mezi betony ale na Borisova neuspěl.

Sedmou sérii načne Peter Podhradský.

Ersberg ale chytá.

Za hosty může rozhodnout Růžička.

Ale český forvard není ani podruhé úspěšný.

Nedorost si věří na druhý nájezd.

A také tak činí!

Růžička musí dát.

Dadonov rozhýbal Borisova a forhendovou kličkou zasunul kotouč do branky!

Co předvede Jevgenij Dadonov?

Gubin provedl svůj nájezd skvěle, bekhendem zamířil ale pouze do tyče.

Rozhodnout může Gubin.

Tvrdou ranou napálil pouze břevno.

Obrací se pořadí, za domácí pojede Pettersson.

Nerozhodne, Borisov se nenechal zmást forhendovou kličkou.

Rozhodne Anton Babčuk?

Slovenský útočník si položil Ersberga, poté ale nedokázal zvednout kotouč.

Za domácí Václav Nedorost.

Žukov si s bekhenodvým blafákem na Ersberga nepřišel.

Jako první pojedou hosté, konkrétně Žukov.

Branku nepřineslo ani prodloužení, v pětiminutovém nastavení jsme ale viděli vůbec největší šanci utkání, když Lukáš Kašpar neproměnil trestné střílení. Následovat budou samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:53
    Radivojevič vyhnal své spoluhráče do středního pásma.

64:22
    Do Podhradského rány si lehli rovnou dva hostující obránci, kteří pokus slovenského zadáka dokázali zablokovat.

63:51
    Ersberg raději pokryl kotouč před dotírajícími soupeři.

63:10
    Kašpar ale nedokázal trestné střílení proměnit, pokračuje se tak ve hře.

63:10
    Lukáš Kašpar pláchl všem bránícím soupeřům a když se pokoušel zakončit, byl zahákován! Český útočník tak pojede trestné střílení!

62:54
    Bušujev napálil břevno!

62:22
    Lehká Nikontsevova střela skončila v Ersbergově lapačce.

61:25
    Nedorost neprošel přes dva obránce.

60:53
    Zakázané uvolnění Spartaku.

60:33
    Babčuk ztratil kotouč na útočné modré, z čehož mohl být nebezpečný protiútok, jediný obránce Doněcku, který zbyl ale dokázal skvěle zakročit.

60:01

Ani třetí perioda nepřinesla branku, utkání tak v základní hrací době skončilo neobvyklou remízou 0:0. Nutno dodat, že třetí třetina nabídla hodně příležitostí na vstřelení branky, žádný ze střelců ale neuspěl. Donbass přestřílel svého soupeře v poměru 34:23. Prodloužení začne za malou chvilku.

60:00

59:48
    Obrovská příležitost hostů! Gubin mohl rozhodnout utkání, z mezikruží ale trefil pouze Ersberga!

59:27
    Ponikarovskij tečoval nabídku Kašpara, puk ale skončil mimo branku.

58:50
    Icing hostí, vypadá to, že dnes branka v základní hrací době nepadne.

58:25
    Dlouhou dobu se hraje bez přerušení.

58:08
    Domácí hokejisté se nedokázali udržet v útočné třetině.

56:33
    Růžička se dobře uvolnil, poté ale puk nedokázal dostat do branky.

56:00
    Borisov si připisuje další úspěšný zákrok.

54:55
    V době, kdy se hostující hráč vracel na led, se sám před Borisovem objevil Kašpar, který ale nedokázal zakončit přesně.

54:40
    Hosté ujeli do brejku 2 na 1, Radivojevič zkusil sám vystřelit, na Ersberga si ale nepřišel.

54:12
    Spartak vyhazuje.

53:50
    Růžička osamocen před Borisovem nedokázal zamířit mezi tři tyče.

53:24
    Bartulisova střela se otřela o tyč!

52:55
    Hosté hráli v šesti, Donbass tak bude mít další možnost přesilové hry.

51:48
    Další obstřelování Borisova skončilo zásahem hostujícího brankáře, puk se odrazil až do ochranné sítě.

51:37
    Další zakázané uvolnění moskevských.

51:10
    Utkání nabírá na obrátkách, hraje se nahoru dolů.

50:50
    Icing hostů.

50:24
    Ani Ruslan Fedotěnko nevyzrál na Borisova.

49:25
    Dnešní utkání sleduje 3850 diváků.

49:08
    Dadonov si vybruslil s kotoučem až před branku, jeho bekhendovou střelu ale lapil Borisov!

48:51

48:30
    Hosté ještě v této početní výhodě nedokázali vystřelit.

48:10
    Hráči Donbassu vyhazují kotouč alespoň do středního pásma.

47:18
    Tuppurainen se dostal až za všechny obránce, následná slabá střela bekhendem ale nemohla Borisova nijak ohrozit.

46:51
    Opět se bude vylučovat, za tvrdý zákrok uprostřed kluziště si míří odpykat 2 trestné minuty posila z NHL Jevgenij Dadonov.

46:22
    Domácí v ofsajdu.

45:44
    Borisov kryje střelu Matouška.

45:16
    Puk v ochranné síti, vhazovat se bude před Borisovem.

44:30

44:15
    Tvrdá rána Podhradského od modré skončila těsně nad.

43:40
    Radivojevič vybojoval vhazování před Ersbergem.

43:13
    Puk po tvrdé střele Těreščenka proskákal až na druhou stranu kluziště.

42:30
    Dnes už podruhé jeden z hostujících hráčů úmyslně posunul branku, tentokrát je to Voronin, který už sedí na trestné lavici.

41:45
    Wirtanenův nájezd do Borisova byl velice nadějný, puk ale skončil za brankou.

41:20
    Wirtanen už byl na ledě, proto se tedy píská zakázané uvolnění.

41:16

40:55
    Domácí zvládají toto oslabení skvěle.

40:20
    Hosté zavezli kotouč do útočné třetiny, tam o něj přišli.

40:01

Ani druhá třetina nepřinesla branku, domácí dokázali otočit poměr střel na svou stranu (20:16), hosté ale vstoupí do třetí části v přesilové hře, která by měla ještě trvat minutu a 16 vteřin. Třetí perioda začne přibližně v 17:35.

40:00

39:33
    Domácí vyhazují.

39:16
    Domácí ale jdou do čtyřech. Za nějaký skrytý faul byl vyloučen Petterri Wirtanen.

39:13
    V závěru druhé třetiny se domácí dostávají do tlaku.

38:45
    Wirtanen nedokázal přetlačit kotouč do branky přes Borisovův beton!

37:47
    Puk mimo hrací plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

36:22

35:59
    Borisov raději pokryje kotouč pod svou lapačkou.

35:25
    Bartulis na ledě, domácí hrají v pěti.

35:10
    Domácí se osvobozují výhozem přes všechny čáry.

34:48
    Hosté obstřelují v přesilové hře branku Ersberga ze všech stran.

34:17
    Mamkinova dělovka se otřela o břevno!

33:28
    Junkovova střela ihned po buly trefila přesně prostor, kde stál připravený Ersberg.

33:25
    A další vyloučení, Oskars Bartulis je vyloučen za podražení.

33:20

32:41
    Chochlačev mohl střílet do prázdné branky, zezadu byl ale vyrušen jedním z domácích hráčů, hostující forvard tak nemohl zakončit, nicméně se nepíská ani nedovolený zákrok.

32:25

31:52
    Ersberg přerušil hru dobrým zákrokem.

31:20
    Síly na ledě se vyrovnají, Pettersson zahákoval Shaone Morrisonna, za což si jde sednout na trestnou lavici.

30:39
    Těreščnkova střela z levého kruhu trefila Borisova do masky, hra je přerušena.

30:25
    A opravdu tomu tak bylo, Petrov už poslušně sedí na trestné lavici.

30:18
    Kašpar přišel o svou hůl, vzteká se na rozhodčího, že byl seknut.

30:01
    Polovina utkání je za námi a my stále čekáme na úvodní branku.

29:43
    Icing se píská ale na druhé straně.

29:17
    Vyhození domácích hokejistů míří přímo na Borisova, zakázané uvolnění to tak nebude.

28:45
    Spartaku se nedaří rozehrávka od vlastní branky.

27:12
    Ofsajd hostí.

26:50
    Gubin se ocitl sám mezi kruhy, jeho střele scházela přesnost, hosté se ovšem poprvé v druhé třetině dostali do nějakého tlaku.

25:22
    Žmakin se obtočil kolem branky, jeho bekhendový pokus skončil na břevně!

24:33
    Domácí uklidňují hru.

24:00
    Ersberg si vychutnal Radivojevičovu střelu.

23:27
    Kvitčenko vystřelil z velkého úhlu, Borisov připraven.

22:36

22:02
    Hosté zásluhou Štefana Růžičky vyváží kotouč do bezpečí.

21:40
    Těreščenkovu ránu od modré vyrazil Borisov do rohu.

21:03
    Puk poskakoval po brankové čáře Spartaku, gól to ale není!

20:36
    Pettersonovu střelu dokázal Borisov vyrazit pouze nad sebe, po následném závaru byla posunuta branka, podle rozhodčího ovšem schválně, 2 minuty za zdržování hry tak inkasoval Bušujev.

20:01

První třetina skončila bez branek, více ze hry měli hosté, kteří ale neproměnili dvě přesilové hry. Na střely vyhrál Spartak 8:7. Domácím se ještě přesune 16 vteřin přesilové hry do druhé části, na trestné lavici sedí Bodrov. Druhá třetina začne přibližně v 16:48.

20:00

19:55
    Ke všemu je tu úmyslný ofsajd domácích hokejistů, hra se stěhuje před Ersberga.

19:35
    Domácí mají puk na svých hokejkách, avšak ve středním pásmu.

19:00
    Hosté vyhazují.

18:40
    Velký závar v brankovišti hostí řeší Borisov pokrytím puku.

18:16
    Bodrov stáhl k zemi Neodorosta a domácí si tak zahrají první početní výhodu v dnešním utkání.

17:48
    Zajímavá akce hostů skončila špatnou Radivojevičovou přihrávkou.

16:30
    Domácí pokračují v tlaku.

16:07
    Tvrdá střela Babčuka od modré bylo zblokována na zadní mantinel.

15:29
    Icing Donbassu.

14:56
    Střelou z velkého úhlu se prezentoval Wirtanen, Borisov bez problémů chytá kotouč do lapačky.

14:32
    Hostující kapitán Branko Radivojevič dostal nabito, Ersberg se ale stihl včas přesunout a slovenskému útočníkovi tvrdou střelu pokrýt!

13:50
    Kašpar nabral rychlost, zavezl puk do útočné třetiny, jeho následnou přihrávku před branku ale nepochopil žádný z jeho spoluhráčů.

13:10

12:35

12:04
    Spartak se sám vyhnal do středního pásma.

11:45
    Po Bodrovově nahození od modré čáry zůstal puk volný ležet v brankovišti Donbassu, první si ho přeci jen všiml Ersberg, který zachránil nebezpečí.

11:10
    Beluchin se vrátil z trestné lavici a opět fauloval, 2 minuty dostal znovu za podražení.

10:27

10:00
    Ersberg musel dvakrát zasahovat proti nepříjemným střelám od modré čáry.

09:12
    Domácí se dokázali už dvakrát osvobodit vyhozením přes všechny čáry.

08:27
    První přesilovku utkání si zahrají hosté, za podražení byl vyloučen Beluchin.

07:31
    Nikontsev vyhodil na zakázané uvolnění.

07:16
    Borisov se snažil rychle rozehrát, čehož málem využili domácí hokejisté, poté už raději hostující brankář puk pokryl pod lapačkou.

04:18
    Icing domácích.

03:50
    Kašpar se snažil po vzoru Tomáše Plekance obkroužit branku a zasunout kotouč za tyč, to se mu nepodařilo.

03:23
    Fedotěnko vypálil z otočky přímo do připraveného Borisova.

02:45
    První větší tlak v útočné třetině si vytvořili hráči Spartaku, Ersberg v brance Donbassu zatím odolává.

01:58
    Hosté vyjeli do zajímavého protiútoku 3 proti 2, nepohlídali si ovšem přechod přes modrou čáru a byl jim odpískán ofsajd.

01:30
    Oba celky vstoupily do utkání velmi rozvážně.

00:01

HC Donbass Doněck: Ersberg - Obšut, Babčuk, Bartulis, Těreščenko, Podhradský, Puistola, Silnitskij, Wilson - Kašpar, Fedotěnko, Pinkarovskij - Kvitčenko, Dadonov, Nedorost - Kiiskinen, Wirtanen, Tuppurainen - Matoušek, Beluchin, Pettersson

Spartak Moskva: Borisov - Morrisonn, Mamkin, Nakládal, Pokrovskij, Bodrov, Shefer, Želdakov, Kuzmin - Radivojevič, Voronin, Nikontsev - Petrov, Bušujev, Růžička - Gubin, Žukov, Junkov - Chochlačev, Žmakin, Ankudinov

Rozhodčí: Gašilov, Romasko - Majtak, Šichanov.

Dnes se střetnou dva poslední celky Západní konference. Donbass je zatím s pouhými devíti body z devíti utkání poslední, Spartak má odehráno o jedno utkání více a nasbíráno o jeden bod více. Horší jsou v rámci ligy pouze Jekatěrinburg a Jugra Chanty-Mansijsk.

Zdravím všechny fanoušky dobrého hokeje, dnes jsou na programu 4 zápasy Kontinentální hokejové ligy, ukrajinský Donbass Doněck vyzve Spartak Moskva.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.